Projekt domu Gracjan WRW1008

Cena projektu: 3 050 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
131,33 m²
Min. szer. działki
22,4 m
Wysokość budynku
8,04 m
Pow. zabudowy
142,28 m²
Kubatura
538 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
250 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Gracjan to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt Gracjan to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Osoby ceniące funkcjonalne rozwiązania z pewnością docenią obecność garderoby. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Gracjan - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,59 m²
2 hall
6,76 m²
3 kuchnia
9,83 m²
4 spiżarnia
1,02 m²
5 jadalnia
11,82 m²
6 pokój dzienny
24,7 m²
7 pokój
10,33 m²
8 garderoba
3,34 m²
9 łazienka
4,25 m²
10 pom. gospodarcze
5,9 m²
11 garaż jednostan.
20,79 m²
razem
102,33 m²

Rzut kondygnacji projektu Gracjan - Rzut poddasza

1 hall
4,9 m² (5,27 m²)
2 łazienka
6,43 m² (11,1 m²)
3 pokój
11,76 m² (16,38 m²)
4 pokój
12,59 m² (15,33 m²)
5 pokój
16,14 m² (21,89 m²)
6 garderoba
3,87 m² (6,68 m²)
7 strych
20,37 m² (32,51 m²)
razem
76,06 m² (109,16 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Gracjan na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Gracjan
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

249 854 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 12 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKAe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Gracjan

Zdjęcie profilowe geroymen
geroymen

Wybierając projekt domu Gracjan WRW1008 zwracaliśmy uwagę na ilość pomieszczeń, otwartą przestrzeń na dole, a także na to, jak prezentował się z zewnątrz. W tym projekcie domu podobał nam się taras, a ważne było także to, że nie ma ślepej łazienki i ma dodatkowy pokój na dole.

Gracjana WRW1008 realizujemy etapami i dlatego na razie zdecydowałem się na tani w instalacji i wcale nie drogi w eksploatacji piec węglowy. Przez pierwszy sezon grzewczy spaliłem tylko dwie tony węgla i 5m3 drzewa, czyli całkiem niedużo.

Póki co, mieszkamy tylko na parterze Gracjana, a góra dopiero czeka na swoją kolej. Jednak już sam dół oceniam na duży plus. Otwarta przestrzeń, na której nam zależało, to bardzo wygodne rozwiązanie. Komunikacja także jest bardzo dobrze przemyślana - dobre jest to, że łazienka jest trochę schowana i nie widać jej bezpośrednio z salonu czy kuchni, a nie jest ona również wcale taka mała. Całe wnętrze jest perfekcyjnie doświetlone. Dzięki temu, że ściana z wykuszem skierowana jest na południe, to całymi dniami w otwartej części jest bardzo jasno. Co więcej, dwa okna w salonie zastąpiliśmy jednym, za to bardzo dużym - szerokim na 3,5m i długim na 1,8m. Póki co, w dodatkowym pokoju na dole śpią dzieciaki, ale jak już każde z nich będzie mieć swój pokój na górze, to mam zamiar urządzić tam gabinet. Uważam, że taki dom jest odpowiedni nawet dla pięciu osób, które czułyby się w nim bardzo komfortowo. Zdecydowałem się również zrobić z garażu pomieszczenie gospodarcze, ponieważ takiego potrzebowałem - a dodatkowy garaż stawiam w tym momencie osobno.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Gracjan WRW1008 to naprawdę bardzo przyjemny projekt domu. Nie jest bardzo skomplikowany w budowie (przede wszystkim nie ma czterospadowego dachu), za to jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Adam i Agata
Adam i Agata

Projekt domu Gracjan WRW1008 w odbiciu lustrzanym wybraliśmy, ponieważ podobał nam się jego wygląd zewnętrzny. Poza tym, taki budynek najlepiej pasował do naszej działki. Gracjan WRW1008 ma też na tyle dobry układ pomieszczeń, że oprócz likwidacji spiżarni na żadną inną zmianę się nie zdecydowaliśmy.

W ostatnim sezonie grzewczym używaliśmy tylko kominka do ogrzania domu (mamy także piec gazowy). Zima była na tyle łagodna, że to w zupełności wystarczało. Poza tym, dodatkowo ociepliłem dom - bardziej niż było przewidziane w projekcie. Powiem szczerze, że koszty eksploatacji, jakie zostały wygenerowane w sezonie grzewczym są optymalne i jestem z nich zadowolony.

Wprowadziliśmy się do Gracjana półtora roku temu i uważam, że już w pełni zdążyliśmy się przyzwyczaić do nowego otoczenia. Wszystko nam w domu odpowiada i mam nadzieję, że póki co tak zostanie. Wiadomo, że za dwa/trzy lata zachce się człowiekowi coś zmienić, to wtedy w zależności od warunków finansowych będziemy działać. Poza tym, dom jest bardzo jasny i przyjemny. Okna są dobrze rozplanowane. Na stałe mieszkamy w domu w cztery osoby i chyba jest to optymalna liczba. Uważam, że maksymalnie pięć osób mogłoby na stałe dzielić dom. Jeżeli zakładamy, że każdy potrzebuje własnego pokoju, to więcej niż piątka byłaby już przesadą. Fajnym rozwiązaniem projektowym jest pomieszczenie nad garażem, w którym naprawdę można stworzyć cokolwiek się chce. My akurat zdecydowaliśmy się zaadaptować to na pokój kinowy.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Gracjan WRW1008 to był dobry wybór. Mieszka się nam w nim bardzo dobrze i komfortowo. Po półtora roku żałuję jedynie, że nie zbudowaliśmy garażu dwustanowiskowego. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe labiś
labiś

Projekt domu Gracjan WRW1008 okazał się najlepszym spośród innych, które przeglądaliśmy. Ze względu na dwóch wysokich synów, nie chcieliśmy, aby na poddaszu były ostre skosy. Gracjan WRW1008 spełniał te wymagania, a także pasował do naszej nietypowej działki, która jest nierówna i między innymi dlatego musieliśmy zrobić piwnicę.

W domu mieszkamy już od roku i w tym czasie spaliliśmy tylko cztery tony ekogroszku. Jak na cały roku, to naprawdę niewysokie koszty. Natomiast sam piec na ekogroszek to bardzo wygodne rozwiązanie. W domu mamy na dole podłogówkę, a na całej górze zwykłe grzejniki.

Na stałe w domu są 4 osoby - ja, żona i dwóch synów. Projekt domu Gracjan WRW1008 bardzo nam odpowiada także ze względu na dodatkowy pokój na dole, który jest naszą sypialnią. Dzięki temu mamy do dyspozycji cały dół, a synowie w pełni mogą korzystać z piętra. W ogóle cały układ pomieszczeń oceniam na piątkę z plusem. Zależało nam na kuchni otwartej na salon oraz jadalni, gdzie będzie można wstawić duży stół. Dzięki temu na przyjęciach rodzinnych możemy komfortowo pomieścić nawet 25 osób. Co więcej, salon mamy usytuowany od strony południowej, więc całymi dniami wnętrze jest pięknie doświetlone. Także pomieszczenie nad garażem to miejsce, które przy dobrym pomyśle można świetnie zaadaptować. My na połowie tej powierzchni mamy pralnię i suszarnię, a w pozostałej części synowie urządzili sobie pokój bilardowy. Z tarasu mamy piękny widok na staw, w którym lubię obserwować ryby.

Oprócz podpiwniczenia domu miejsce miała jeszcze jedna zmiana. Otóż, schody lane zastąpiliśmy drewnianymi; przede wszystkim takie schody lepiej wyglądają. Z całości projektu domu oraz samej budowy jesteśmy bardzo zadowoleni. Mieszka nam się bardzo wygodnie, a budowa była całkiem ekonomiczna i nie trwała długo.

Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Gracjan WRW1008 to był bardzo dobry wybór, z którego jesteśmy zadowoleni. Cieszę się również, że udało nam się go zrealizować według naszych pomysłów i potrzeb; jak dotąd nic bym w nim nie zmienił. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe sto.pio
sto.pio

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Gracjan WRW1008, ponieważ metraż jego powierzchni użytkowej jest idealnie dopasowany do potrzeb naszej rodziny. Przewidziany w nim układ pomieszczeń bardzo przypadł nam do gustu, a ponadto budynek spodobał nam się z również ze względu na wygląd zewnętrzny.

Niestety, podczas budowy nie ominęły nas spore problemy. Nie były one jednak związane z projektem, a kłopotu przysporzyli nam wykonawcy. Z racji tego, koszty inwestycji w naszym przypadku były wyższe, niż te przewidziane w kosztorysie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka zmian w zalecanych materiałach i do postawienia niektórych ścian użyliśmy ceramicznych pustaków zamiast betonu komórkowego. Zrezygnowaliśmy z dachówki cementowej i pokryliśmy dach dachówką ceramiczną. Ze względu na to, nie potrafię określić rzeczywistych kosztów budowy, gdyż nie wiem, ile wyniosłaby nas cała realizacja gdybyśmy budowali zgodnie z wytycznymi i z rzetelną ekipą.

W domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego zasilany przez piecyk gazowy. Częściej jednak ogrzewamy za pomocą pieco-kominka z nawiewem do wszystkich pomieszczeń. Jest to moim zdaniem korzystniejszy sposób grzania, aczkolwiek wszystko zależy od projektu kominka oraz tego jak często ktoś lubi palić i czy nie sprawia mu to trudności.

Projekt domu Gracjan WRW1008 przewidywał zrobienie spiżarki oraz wnęki na lodówkę. Uznaliśmy z żoną, że nie jest nam to potrzebne i zrezygnowaliśmy ze ścianek tworzących te pomieszczenia. Ich powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni, która jest teraz bardziej przestronna. Świetnym rozwiązaniem, które zastosowaliśmy było doprojektowanie piwnicy. To bardzo istotne, ponieważ po 3 latach mieszkania w nowym domu, wiem że przewidziany w projekcie rozmiar pomieszczenia gospodarczego byłby dla nas za mały. Nasza piwnica ma 20m2 i jej powierzchnia jest wykorzystana co do centymetra. Sądzę, że gdybym miał jeszcze cokolwiek zmieniać, to na pewno na etapie adaptacji rozważyłbym powiększenie wiatrołapu.

Jesteśmy rodziną 4-osobową i powierzchnia naszego domu jest dla nas całkowicie wystarczająca. Przy mniejszej byłoby nam na pewno nieco ciasno. Myślę, że przy takim metrażu czwórka domowników to optymalna liczba.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gracjan WRW1008. Cieszy nas w nim otwarta przestrzeń na parterze oraz wygodna komunikacja z piętrem. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Gracjan

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Harnas1986 09.07.2018 14:48

Projekt domu Gracjan należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Gracjan

Projekt domu Gracjan 2

Gracjan 2

131,31 m²

Projekty podobne do Gracjan WRW1008

Projekt domu Noelia Modern -100 3D iDesigner

Noelia Modern

119,02 m²

Projekt domu Noelia BIS -100 3D iDesigner

Noelia BIS

129,73 m²

Projekt domu Puk 3 -200 3D

Puk 3

131,04 m²

Projekt domu Avanti -280

Avanti

139,7 m²

Projekt domu Alion -200 3D

Alion

136,35 m²

Projekt domu Owidiusz

Owidiusz

131,28 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych