Setki projektów nawet -500 zł ✂️

Koniec oferty za:

00godz.

00min.

00sek.

Sprawdź

Projekty domów - szukasz wymarzonego?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Nowoczesne technologie w branży stolarki otworowej - stolarka aluminiowa i jej zalety

Fasada nowoczesnego domu wyposażona w żaluzje zewnętrzne

Nowoczesne okna i drzwi muszą sprostać wielu wyzwaniom. Inwestorzy oraz przyszli użytkownicy oczekują, że będą one nie tylko funkcjonalne, ale też ekologiczne i atrakcyjne wizualnie. Do spełnienia tych wymagań w dużym stopniu przyczyniają się nowoczesne technologie, które wykorzystywane są zarówno w procesie produkcji, jak i stosowanej we wspomnianych elementach konstrukcyjnych automatyce. Doskonałym przykładem tego, jak technologia wpływa na jakość, energooszczędność czy design stolarki otworowej oraz stanowiących jej uzupełnienie osłon okiennych, są rozwiązania oferowane przez lidera branży, firmę Aluprof.

Spis treści

Innowacyjne rozwiązania sposobem na designerskie i funkcjonalne okna 

W ostatnich latach nowe technologie rewolucjonizują branżę budowlaną, ułatwiając producentom okien i drzwi stałe udoskonalanie wyrobów pod względem estetyki, energooszczędności czy komfortu użytkowania. Doskonale widać to na przykładzie stolarki aluminiowej – dzięki najnowocześniejszym metodom produkcji rozwiązania aluminiowe łączą w sobie lekkość i wytrzymałość.  Znakomicie sprawdza się to zwłaszcza w przypadku rozwiązań wielkogabarytowych, takich jak panoramiczne drzwi przesuwne MB-SKYLINE TYPE R firmy Aluprof. 

Pomimo imponujących rozmiarów skrzydła drzwi zostały całkowicie ukryte w ościeżnicach dolnych i górnych, a w przypadku zastosowania napędu z siłownikiem lub ryglowania na słupku pozostają niewidoczne także na bokach. Jednocześnie szerokość słupka na połączeniu skrzydeł wynosi zaledwie 25 mm – tym samym MB-SKYLINE TYPE R pozwala na uzyskanie efektu niemal jednolitej tafli szkła i zapewnia panoramiczny widok na otoczenie domu.  

Wnętrze nowoczesnego salonu wyposażonego w wielkie okna

Płytka ościeżnica o głębokości 23 mm oraz możliwość zlicowania progu z podłogą w pomieszczeniu i tarasem na zewnątrz zapewniają bezpieczeństwo codziennego użytkowania i stanowią ogromne ułatwienie zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Najnowsze technologie istotnie podnoszą też funkcjonalność wspomnianego rozwiązania. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych, ukrytych siłowników pomimo dużych rozmiarów konstrukcji (maksymalna wysokość może wynosić nawet 4 metry, a skrzydło ruchome może ważyć aż 1200 kg) do przesuwania skrzydeł nie potrzeba dużej siły, a mechanizm działa niemal bezszelestnie.  

Dodatkowo MB-SKYLINE TYPE R można wyposażyć w siłowniki z odbiornikiem radiowym, radarem bezpieczeństwa oraz możliwością sterowania za pomocą pilota czy smartfonu, co znacznie podnosi bezpieczeństwo korzystania z drzwi i zwiększa komfort ich użytkowania. Warto zaznaczyć, że nowoczesne technologie wpływają również na poprawę parametrów termoizolacyjnych i energooszczędność drzwi przesuwnych.  

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów izolacyjnych rozwiązania takie jak MB-SKYLINE TYPE R nawet pomimo dużej powierzchni szklenia zachowują wysokie parametry w zakresie szczelności i pozwalają zachować komfort termiczny w pomieszczeniach. 

Fasada nowoczesnego domu wyposażona w żaluzje

Nowoczesne technologie zapewniają funkcjonalność i podnoszą estetykę stolarki 

Analizując wpływ postępu technologicznego na branżę stolarki otworowej, trudno nie wspomnieć o tym, jak przekłada się on na podniesienie funkcjonalności i estetyki zewnętrznych osłon okiennych. Dzięki wykorzystaniu napędów elektrycznych wyposażonych w systemy zdalnego sterowania, timery, a nawet specjalne czujniki (np. wiatru, nasłonecznienia, temperatury, deszczu), użytkownicy rolet, żaluzji oraz screenów mogą za pomocą komputera, smartfonu czy tabletu programować różnego rodzaju automatyczne scenariusze działania wspomnianych osłon. Pozwala to na zarządzanie ich pracą zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze. 

W takie udogodnienia wyposażone mogą zostać m.in. rozwiązania firmy Aluprof: żaluzje fasadowe SkyFlow, screeny SkyRoll, SkyTwin, czyli najnowsza, innowacyjna propozycja łącząca roletę zewnętrzną i screen w jednym oraz rozwiązania roletowe i bramowe. W przypadku pierwszego z rozwiązań istotnym udogodnieniem, wpływającym na podniesienie jego funkcjonalności i komfortu użytkowania są mechaniczne lub elektroniczne wyłączniki krańcowe, odbiorniki radiowe, funkcje detekcji przeszkód i oblodzenia oraz możliwość podłączenia do infrastruktury zarządzania budynkiem BMS.  

W zależności od zastosowanych w żaluzjach podzespołów elektrycznych mogą one być sterowane indywidualnie, centralnie, grupowo lub przy pomocy specjalnych czujników słońca bądź wiatru. Powyższe udogodnienia są również pomyślnie stosowane w pozostałych rozwiązaniach przesłonowych oferowanych przez firmę Aluprof po starannym dopasowaniu do wymagań każdego z nich.

Taras nowoczesnego domu z oknami wyposażonymi w żaluzje  

 Sterowanie osłonami okiennymi Aluprof, w zależności od preferencji inwestorów, może odbywać się za pomocą nadajników naściennych lub przenośnych z funkcją sterowania dla jednego, lub wielu urządzeń, pilotów z programatorem czasowym, a także systemu „smarthome”. Istnieje również możliwość zintegrowania systemu sterowania przesłonami z już istniejącą automatyką domową, odpowiedzialną np. za zarządzanie pracą oświetlenia, systemów alarmowych, bramy wjazdowej czy garażowej.  

„Nowoczesne technologie wykorzystywane w zewnętrznych osłonach okiennych w znacznym stopniu wpływają na wygodę ich użytkowania. Za sprawą dodatkowych akcesoriów, takich jak choćby automatyka czasowa czy czujniki słońca oraz temperatury, są w stanie zmniejszyć ryzyko włamania podczas dłuższej nieobecności domowników czy skutecznie kontrolować temperaturę w pomieszczeniach, zapobiegając ich przegrzaniu czy nadmiernemu wychłodzeniu, co z kolei przekłada się na wysokość rachunków za ogrzewanie czy energię elektryczną wykorzystywaną do pracy urządzeń służących do wentylacji i klimatyzacji

- podkreśla Bożena Ryszka, dyrektor Działu Marketingu i PR firmy Aluprof.  

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii okna, drzwi, ale także zewnętrzne osłony okienne czy inne rozwiązania oferowane przez producentów stolarki otworowej, nie tylko zyskują na estetyce, ale przede wszystkim stają się ważnym funkcjonalnym dodatkiem do nowoczesnych domów i mieszkań.

Wizualizacja nowoczesnej pergoli wyposażonej w żaluzje  

Innowacje w materiałach, automatyzacja, poprawa termoizolacyjności i energooszczędności, a także zwiększone bezpieczeństwo i dźwiękoszczelność sprawiają, że ich użytkowanie staje się łatwiejsze i bardziej komfortowe niż kiedykolwiek wcześniej. W kontekście ciągłego poszukiwania przez branżę budowlaną rozwiązań łączących estetykę z funkcjonalnością produkty liderów branży, takich jak Aluprof, wyznaczają nowe standardy w projektowaniu przestrzeni użytkowych. 

Lider i innowator branży 

Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w ponad 50 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki.  

Firma dostarcza innowacyjne, energooszczędne i bezpieczne systemy aluminiowe przeznaczone do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych dla branży budowlanej i konstrukcyjnej. Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” Aluprof promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta Aluprof.com

Artykuł sponsorowany

Autor artykułu

Podobne artykuły

Kredyty i finansowanie
kredyt na start stosy monety na tle małych modeli domów
Kredyty i finansowanie
kredyt na start stosy monety na tle małych modeli domów

Nowości w tej kategorii

Sponsorowane
Listwy przysufitowe - idealny dodatek do wnętrza!
21.05.2024 r. Artykuł partnerski

Listwy przysufitowe - idealny dodatek do wnętrza!

W poszukiwaniu stylowych i praktycznych rozwiązań do aranżacji wnętrz, listwy przysufitowe stanowią doskonały wybór. Oferu...

Sponsorowane
kobieta leży w wannie wolnostojącej w naturalnej łazience
14.05.2024 r. Artykuł partnerski

Wyposażenie łazienki dla miłośników relaksu - jak stworzyć strefę wellness w domu?

Strefa wellness zazwyczaj kojarzona jest z hotelami lub ośrodkami SPA, oferuj...

Sponsorowane
pralka haier x11 w nowoczesnym domu
07.05.2024 r. Artykuł partnerski

Smart Home: Inteligentna pralka w nowoczesnym domu – na jakie funkcje zwrócić uwagę?

Coraz więcej osób stawia na pełną wygodę podczas korzystania z domowych sprzę...

Sponsorowane
pracownik termo organiki przy izolacji styropianem grafitowym
06.05.2024 r. Artykuł partnerski

Postaw na grafit – najcieplejszy styropian grafitowy do Twojego domu

Izolacja wykonana dobrej jakości styropianem zapewnia komfort termiczny użytk...

Sponsorowane
Listwy przysufitowe - idealny dodatek do wnętrza!
21.05.2024 r. Artykuł partnerski

Listwy przysufitowe - idealny dodatek do wnętrza!

W poszukiwaniu stylowych i praktycznych rozwiązań do aranżacji wnętrz, listwy przysufitowe stanowią doskonały wybór. Oferu...

Sponsorowane
kobieta leży w wannie wolnostojącej w naturalnej łazience
14.05.2024 r. Artykuł partnerski

Wyposażenie łazienki dla miłośników relaksu - jak stworzyć strefę wellness w domu?

Strefa wellness zazwyczaj kojarzona jest z hotelami lub ośrodkami SPA, oferuj...

Sponsorowane
pralka haier x11 w nowoczesnym domu
07.05.2024 r. Artykuł partnerski

Smart Home: Inteligentna pralka w nowoczesnym domu – na jakie funkcje zwrócić uwagę?

Coraz więcej osób stawia na pełną wygodę podczas korzystania z domowych sprzę...

Sponsorowane
pracownik termo organiki przy izolacji styropianem grafitowym
06.05.2024 r. Artykuł partnerski

Postaw na grafit – najcieplejszy styropian grafitowy do Twojego domu

Izolacja wykonana dobrej jakości styropianem zapewnia komfort termiczny użytk...

REKLAMA
Zamknij