Projekt domu Tymon N WRW1097

Cena projektu: 2 850 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
141,43 m²
Min. szer. działki
22,76 m
Wysokość budynku
8,11 m
Pow. zabudowy
152,43 m²
Kubatura
597,22 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
285,34 m²
Liczba pokoi
5 (3 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Tymon N jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Tymon N to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Otwarta kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni oraz znacznie ułatwia komunikację między domownikami. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Pięć sypialni doskonale sprawdzi się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Tymon N - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,59 m²
2 hall
11,25 m²
3 pokój
10,13 m²
4 spiżarnia
1,05 m²
5 kuchnia
10,24 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
32,37 m²
7 pokój
11,65 m²
8 pom. gospodarcze
7,05 m²
9 łazienka
4,23 m²
10 garaż jednostan.
23,26 m²
razem
116,82 m²

Rzut kondygnacji projektu Tymon N - Rzut poddasza

1 hall
4,41 m² (4,63 m²)
2 łazienka
6,6 m² (9,11 m²)
3 pokój
12,33 m² (17,34 m²)
4 pokój
11,79 m² (13,94 m²)
5 garderoba
4,17 m² (7,33 m²)
6 pokój
15,62 m² (21,44 m²)
7 strych
25,19 m² (39,61 m²)
razem
80,11 m² (113,4 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tymon N na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tymon N
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

196 924 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

247 818 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
45 942 zł

stan surowy otwarty
124 721 zł

stan surowy zamknięty
26 261 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 20 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, okładzina kamienna, deska elewacyjna. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Tymon N

Zdjęcie profilowe Grzesko46
Grzesko46
Głównym kryterium na jakie zwracaliśmy szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego projektu, było to aby na parterze oprócz salonu, znajdowały się jeszcze dwa dodatkowe pokoje. Wybrany przez nas projekt Tymon N WRW1097 nie tylko spełniał to wymaganie, ale również bardzo spodobał nam się wizualnie ze względu na świetnie prezentującą się konstrukcję. Oprócz tego, satysfakcjonował nas układ części dziennej, który pozwalał na zamknięcie kuchni.

Nie przypominam sobie, abyśmy mieli jakiekolwiek trudności w związku z realizacją naszego domu, a w dokumentacji technicznej raczej nie było nieścisłości, które rzutowałyby na przebieg budowy. Inwestycja w naszym przypadku trwała ok. 2 lat. Co prawda, poddasze nie jest jeszcze w pełni urządzone, ale już nie wiele brakuje. Do nowego domu wprowadziliśmy się jednak bez wykonanej góry, gdyż póki co powierzchnia parteru w zupełności nam wystarcza.

Budynek został wymurowany przy użyciu białych, gazobetonowych bloczków, a na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Uważam, że kwota podana w sugerowanym kosztorysie została przeszacowana - inwestycję bez problemu można zrealizować zdecydowanie niższymi kosztami.

Projekt Tymon N WRW1097 przewidywał otwartą kuchnię, jednak rozmieszczenie parteru umożliwiło nam zamknięcie jej na część wypoczynkową. Oprócz tego, postanowiliśmy zmienić oryginalne rozmiary okien oraz zrezygnować z jednego przeszklenia w salonie. W dalszym ciągu jest on wystarczająco oświetlony, a dodatkowo dzięki zastosowanej zmianie stał się bardziej ustawny. Wejście do kotłowni od strony korytarza dobrze sprawdziłoby się przy ogrzewaniu gazowym lub olejowym, jednak gdy tak jak w naszym przypadku dom ogrzewa się paliwem stałym, takie rozwiązanie nie jest do końca dobrym pomysłem. Postanowiliśmy więc nie wstawiać drzwi w tym miejscu, a do kotłowni wchodzimy przechodząc przez garaż. Dzięki temu w domu jest zdecydowanie czyściej - nie kurzy się, a żadne zapachy generowane przez piec nie dostają się do części mieszkalnej.

Gdybym budowała nasz dom po raz kolejny zdecydowałabym się nieco powiększyć wąski pokój na parterze. Można byłoby to zrobić kosztem kilku centymetrowej powierzchni salonu - taka zmiana nie byłaby zauważalna w strefie wypoczynkowej, zaś sypialnia byłaby bardziej ustawna. Myślę, że warto również zastanowić się nad tym, aby trochę poszerzyć hall oraz łazienkę na parterze.

Oprócz tego w naszym domu dostrzegam same plusy. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Tymon N WRW1097 został dobrze przemyślany, a szczególnie satysfakcjonuje mnie układ części dziennej. Salon jest bardzo przestronny, a przewidziany w nim przeszklony wykusz to naprawdę dobre rozwiązanie. Mimo, iż zdecydowaliśmy się na zamknięcie kuchni, znajduje się ona zaraz przy strefie wypoczynkowej, co jest bardzo wygodne. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Tymon N

  – 0 głosów

Projekt domu Tymon N należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tymon N

Projekt domu Tymon 2N

Tymon 2N

140,5 m²

Projekty podobne do Tymon N WRW1097

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K -300 iDesigner

Projekt domu APS 209 NEW dwulokalowy

Projekt domu Miły 3

Miły 3

131,2 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K -300

Projekt domu BS-10 dwulokalowy -100

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10 -300

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych