Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
grubszą izolację podłogi, ścian i dachu
energooszczędną stolarkę drzwiową i okienną
instalacje, które wykorzystują odnawialne źródła energii
Czas realizacji tego projektu może być wydłużony ze względu na zmieniające się przepisy dotyczące standardu WT 2021. Zadzwoń, by zapytać o szczegóły: 71 715 20 60
Extradodatki do projektu GRATIS
Projekt architektury ogrodowej
Tablica informacyjna
Dziennik budowy
Poradnik “Jak urządzić ogród”
Materiały promocyjne
Przejdź na stronę ze szczegółami
Bezpłatna dostawa
Paczkę odbierz tak, jak Ci wygodnie! Jeśli zdecydujesz się na płatność przelewem, dostaniesz od nas darmową dostawę. Przesyłkę dostarczy Ci kurier DPD lub InPost, albo wyślemy ją do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.
Sprawdź pozostałe opcje
Zwrot 30 dni, wymiana 365 dni
Projekt możesz zwrócić przez 30 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 30 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.
Dowiedz się więcej
Bezpłatne pozwolenie na zmiany
Aby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.
Dowiedz się więcej
Rzuty
Rzut parteru
1. Wiatrołap2,55 m²
2. Hall3,54 m²
3. Kuchnia9,58 m²
4. Pokój dzienny18,07 m²
5. Korytarz3,94 m²
6. Pokój8,28 m²
7. Pokój11,02 m²
8. Pokój12,76 m²
9. Łazienka3,84 m²
10. Kotłownia2,78 m²
Razem rzut parteru76,36 m²
Zamów rysunki szczegółowe
Zapoznaj się ze szczegółowymi rysunkami rzutów kondygnacji w PDF dla tego projektu.
extraTIP!
Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?
Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Porozmawiaj z Doradcą.
Porozmawiaj z Doradcą pod numerem telefonu 71 715 20 60 lub zamów rozmowę
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
96,86 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Powierzchnia netto
76,36 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
Kąt nachylenia dachu
30°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
6,07 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
19,60 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
16,35 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Elewacje: tynk strukturalny plus okładzina drewniana. Strop: teriva. Ściany wewnętrzne: pustak ceramiczny. Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny + ocieplenie styropian. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub blachodachówka.
NOWE AKTUALNE
Szacowany koszt budowy
Aktualne na:
1
kwartał 2021
Województwo
Średnia ze wszystkich województw
Średnia ze wszystkich województw
Dolnośląskie
Kujawsko-pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie
Stan surowy zamknięty
System zlecony
Prace powierzasz firmom budowlanym
zł brutto
szczegóły
Fundamenty oraz piwnica
15-35 %
zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
50-70 %
zł
Stolarka okienna i drzwiowa
10-15 %
zł
System gospodarczy
Większość prac budowlanych wykonujesz samodzielnie
1 171 000
zł brutto
szczegóły
Podane koszty budowy mają charakter szacunkowy.
Darmowe
Zestawienie materiałów budowlanych
Polecamy
Kosztorys inwestorski
Zawiera zestawienie wszystkich potrzebnych materiałów wraz z ich cenami, uwzględnia koszty sprzętu i transportu. Z kosztorysem inwestorskim:
Wszystkie dodatki możesz zamówić telefonicznie u naszego Doradcy.
Elektroniczna wersja projektu450 zł
Wersja elektroniczna jest przydatna na etapie adaptacji projektu. Pliki PDF zawierają część architektoniczną projektu, m.in. rzuty czy przekroje.
Nie obejmuje części konstrukcyjnej i instalacji.
Uwaga! Wersja elektroniczna dostępna jest dla klientów zamawiających projekt bądź dokupujących dodatek do już posiadanego projektu.
Projekt zbiornika na ścieki sanitarne300 zł
Szambo to bezodpływowy zbiornik służący do gromadzenia ścieków. Posiadacze działek bez możliwości podłączenia sieci kanalizacyjnej najczęściej decydują się na takie rozwiązanie dzięki niskim kosztom budowy, o ile budowa szamba jest tam dozwolona.
Zbiorniki podziemne można zastosować na różnych gruntach - nie stanowią zagrożenia dla środowiska i wód podziemnych.
Uwaga! Projekt szamba musi być uwzględniony na etapie adaptacji projektu.
Kosztorys inwestorski520 zł
Częste zmiany cen robocizny i materiałów mogą się bardzo mocno odbić na ostatecznym koszcie wybudowania domu. Dlatego też ważny jest kosztorys, który pozwoli Ci odpowiednio się przygotować do jednej z najważniejszych inwestycji w Twoim życiu. Szacunkowe koszty budowy to ważny punkt odniesienia, który pomoże:
rozplanować budżet
wybrać rozsądną ofertę wykonania domu
zastosować możliwie najlepsze rozwiązania materiałowe
zaplanować i śledzić kolejne etapy budowy
Zredukuj szanse na niekontrolowane wydatki i zamów kosztorys.
Dodatkowy egzemplarz projektu300 zł
Oprócz egzemplarzy stanowiących komplet dokumentacji projektowej zachęcamy również do nabycia dodatkowego egzemplarza.
Niejednokrotnie po złożeniu projektu do urzędu pojawia się potrzeba ponownego wglądu do dokumentacji.
Dodatkowy egzemplarz projektu posłuży
architektowi adaptującemu
projektantowi wnętrz
ekipie budowlanej
do oszacowania kosztów budowy domu
do planowanie budowy
Atrakcyjna cena sprawia, że warto przemyśleć jego zakup już na etapie kupna projektu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i unikniemy potencjalnych opóźnień przy realizacji wymarzonego domu.
Uwaga! Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt bądź dokupujących dodatek do już posiadanego projektu. Możesz kupić maksymalnie jeden dodatkowy egzemplarz projektu.
Dodatkowy egzemplarz ofertowy posiada znak wodny „egzemplarz ofertowy” i w całości wydrukowany jest na formacie A4. Z tego względu nie może być wykorzystany do celów urzędowych.
Chcesz zamówić dodatek?
Zadzwoń do nas lub zamów rozmowę
Zadzwoń pod numer 71 715 20 60 lub zamów rozmowę
TK9 to mały, ale bardzo funkcjonalny, parterowy dom jednorodzinny. Zwarta, tradycyjna bryła pozbawiona jest jakichkolwiek wnęk i urozmaiceń. Wieńczy ją dach dwuspadowy o niewielkim nachyleniu połaci. Od strony posesji usytuowano taras, który połączył wnętrze z ogrodem. Ten kompaktowy budynek zmieści się na małej lub wąskiej działce. Mimo niedużych gabarytów, zamieszkiwać go może nawet czteroosobowa rodzina.
Całe wnętrze rozplanowano w parterze, zatem konieczne było zmyślne rozdzielenie funkcji na niewielkiej powierzchni. Strefa wejściowa z komunikacją i pomieszczeniami technicznymi pełni rolę izolatora między częścią dzienną a nocną. Ta pierwsza zlokalizowana jest wzdłuż ściany szczytowej i stanowi jedno pomieszczenie złożone z nieoddzielonego niczym pokoju dziennego i półotwartej kuchni. Tę ostatnią od hallu oddziela ściana, zwężając i jednocześnie optycznie separując ją od otwartego na taras salonu. Podział ten zaznaczył dodatkowo zlokalizowany na granicy dwóch obszarów kominek. Strefę nocną zgrupowano po przeciwnej stronie domu - składają się na nią trzy wychodzące na mały środkowy korytarz pokoje. Okna dwóch średnich wychodzą na posesję, natomiast największy posiada widok w stronę ulicy i przez ścianę szczytową. Między nimi a hallem wejściowym zlokalizowano niedużą ale ustawną łazienkę oraz dostępne z wiatrołapu pomieszczenie techniczne, w którym można podłączyć piec grzewczy.
Funkcjonalny układ domu TK9 zapewnia komfort i wygodę nawet czterem mieszkańcom. Umiejętne operowanie pomieszczeniami pozwoliło wyodrębnić zarówno otwartą przestrzeń wspólną jak i dający poczucie prywatności i niezależności ciąg pokoi. Wnętrza są doskonale doświetlone dzięki dużym i licznym oknom. Małe gabaryty budynku sprawiają, że zmieści się on nawet na niedużych działkach. Oddzielające dach od wnętrza nieużytkowe poddasze i niewielka kubatura pozwolą zaoszczędzić na ogrzewaniu. Poza aspektem użytkowym, dom jest bardzo ekonomiczny w realizacji.
Czytaj więcej
Usytuowanie na działce
Standardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:
3 m dla elewacji bez otworów okiennych lub drzwiowych,
4 m dla elewacji z otworami okiennymi lub drzwiowymi,
1,5 m dla tarasów, balkonów, daszków, schodów, pochylni czy ramp, galerii, okapu lub gzymsu
Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.
Analiza działki
Sprawdź czy ten projekt możesz wybudować na swojej działce i otrzymaj dodatkowe rekomendacje.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Zdjęcia użytkowników domu TK9
Dodał: cezik78
Dodał: martaidarek
Dodał: martaidarek
Dodał: krokodyla
Dodał: pippo
Dodał: Marek Mal
Dodał: Marek Mal
Dodał: grzywka1977
Dodał: krokodyla
Dodał: krokodyla
Dodał: krokodyla
Opinie o projekcie domu TK9
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu TK9
domino10
Projekt domu TK9 WAK1005 jest jednym z najtańszych w realizacji, a takiego też szukałem. Dom jest prosty w budowie i idealny dla dwóch osób. Układ pomieszczeń odpowiadał naszym wymaganiom, a budynek naprawdę się podobał z zewnątrz - jest niski z odpowiednio dobranymi doń oknami. Do ogrzewania domu wybraliśmy piec na ekogroszek z podajnikiem, także w dużej mierze bezobsługowy. A przy standardowym ociepleniu budynek generuje bardzo niskie koszty eksploatacyjne. Budynek jest bardzo ciepły i oddaje bardzo mało ciepła. Dla naszej dwójki układ pomieszczeń jest zupełnie wystarczający. Mamy dwie sypialnie - w miejscu trzeciej powstała duża łazienka, a z kolei w jej miejscu schowek na różne potrzebne klamoty. Dokonaliśmy niewielu zmian oprócz przeniesienia łazienki w miejsce sypialni. Zlikwidowaliśmy drzwi tarasowe w pozostałych dwóch sypialniach, a taras przenieśliśmy na ścianę szczytową przy salonie i kuchni. Mamy wszystko to, czego potrzebujemy, a wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone. Może aż za bardzo. Szczerze to myślę o zamontowaniu okiennic, aby w największe upały ograniczyć ilość słońca dostającego się do środka. Projekt nie zawiera żadnych błędów i ja jako niebudowlaniec mogłem bez przeszkód go rozszyfrować i spokojnie kontrolować budowę, która w sumie nie trwała długo. Cieszę się, że nasz wybór padł akurat na TK9 WAK1005. Szczerze go polecam i pozdrawiam.
artek9876
Wybraliśmy projekt domu TK9 WAK1005, ponieważ przedstawia budynek o prostej bryle i dachu. Poza tym, taki właśnie dom odpowiadał potrzebom naszej rodziny. Optymalny układ pomieszczeń był najważniejszą cechą projektu domu, na jaką zwracaliśmy uwagę przy poszukiwaniach tego właściwego. Musieliśmy przerobić jednak kotłownię z gazowej na węglową, bo takim właśnie rodzajem paliwa się głównie ogrzewamy. Zrezygnowaliśmy też z kominka - salon chyba jest na niego trochę za mały. Budynek mamy obłożony dwoma pięciocentymetrowymi warstwami styropianu położonym “na przekładkę”, aby do minimum ograniczyć uciekające ciepło. Te rozwiązania powodują, że cieszę się niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Bardzo chwalę w tym domu układ pomieszczeń. Dobrze rozdzielone części - nocna od dziennej, to wielki plus tego projektu domu. Dla trzech osób, z ilu na razie składa się nasza rodzina, jest to optymalne rozwiązanie. A nawet jeśli się powiększymy, to i tak będzie nam wygodnie - jeden pokój wciąż jest wolny. TK9 WAK1005 jest bardzo dobrze doświetlony - szerokie drzwi tarasowe pięknie rozjaśniają wnętrze. Taras zdecydowaliśmy się wykonać z kostki podbrukowej - jest to chyba trwalszy materiał niż drewno czy płytki. Póki co, nie jest on zadaszony, a z racji tego, że to strona południowo-zachodnia, do salonu wpada dużo ciepłego światła. Wybór projektu domu parterowego TK9 WAK1005 jest jak najbardziej trafiony. Wszyscy jesteśmy z niego zadowoleni i na inny pewnie byśmy go nie zamienili. Pozdrawiam.
poi39
Projekt domu TK9 WAK1005 wybraliśmy, ponieważ jest to nieduży dom (z odpowiednim dla nas metrażem) i z bardzo dobrym rozmieszczeniem pomieszczeń. Realizacja projektu domu nie wymagała ponoszenia dodatkowych kosztów, a budynek okazał się bardzo użyteczny. Do naszego TK9 WAK1005 wybraliśmy piec na węgiel/drzewo. Zważając na koszty ogrzewania domu, jakie przyszło nam ponieść pierwszej zimy, uważam to za dobry wybór. Koszty nie są wielkie, a bardzo dobre ocieplenie domu nie zmusza nas do częstego palenia w piecu - dom prawie nie oddaje ciepła (mamy 15cm styropianu na ścianach). Wprowadziliśmy się w październiku zeszłego roku. Przez cały okres użytkowania domu brak tylko jednego elementu rzucił się w oczy - otóż, nie ma spiżarni. Reszta jednak jest bardzo dobrze przemyślana. Mamy tyle pokoi, ile było nam potrzebne (dwie sypialnie są gościnne) i odpowiedni dla naszej dwójki metraż. Dobrze przemyślany jest także podział na cześć dzienną i nocną. Układ pomieszczeń jest rzeczywiście bezbłędny. Całość jest także świetnie doświetlona. Salon jest bardzo jasnym i przyjemnym pomieszczeniem; nawet pomimo iż zrezygnowaliśmy z trzyczęściowego wyjścia na taras. Wyjście jest tylko jednym skrzydłem, pozostałe dwa to zwykłej wielkości okna. Taras przedłużyliśmy prawie na całą długość domu. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego TK9 WAK1055. Mamy nadzieję, że dom będzie nam służył wiele lat, a my spędzimy w nim bardzo dobry okres naszego życia. Polecam i pozdrawiam
lucy50
Projekt domu TK9 WAK1005 wybraliśmy, bo jest to mały, prosty i niedrogi w budowie dom. Bardzo nam się spodobał także jego wygląd zewnętrzny i jest odpowiedni do rozmiarów naszej działki. Zdecydowałem się zainstalować piec na węgiel/drewno i chociaż wymaga on więcej pracy niż inne, to chyba bym go nie zmienił. Głównie ze względu na minimalne koszty, jakie ponoszę. Przy srogiej zimie za ogrzewanie domu zapłaciliśmy tylko dwa tysiące, a teraz (przy łagodnej zimie) tylko tysiąc dwieście złotych. Na ogół rzeczywiście palimy w centralnym ogrzewaniu, ale przy ostrych mrozach dołączamy do tego kominek - wtedy temperatura w domu błyskawicznie się podnosi. We wrześniu minie drugi rok naszego mieszkania w nowym domu. Jest nas piątka, co prawda dzieci są już dorosłe i często ich w domu nie ma, ale nawet mieszkając w piątkę dom jest wygodny. Układ pomieszczeń jest bardzo dobrze przemyślany - jedynie z wejściem na strych miałem dylemat. Zdecydowałem się jednak zrobić normalne schody (a nie te rozkładane) w korytarzu w miejscu szafy wnękowej. Bez problemu też możemy organizować przyjęcia i spotykać się w większym gronie - do tego dom jest świetnie przystosowany. A mimo że zdecydowałem się zlikwidować wszystkie boczne okna, to wnętrze nadal jest doskonale doświetlone i ciepłe. Zmiana, która była dla mnie istotna, to zamknięcie kuchni. Po prostu nie wyobrażałem sobie, aby wszystkie zapachy i hałasy kuchenne przedostawały się do salonu. Projekt domu TK9 WAK1005 był jednak na tyle dobry, że żadnych innych zmian nie potrzebował. Jedynie jeszcze zmieniłem kąt nachylenia dachu, aby na strychu móc spokojnie się poruszać. A kto wie, może kiedyś zdecydujemy się zaadaptować strych na pomieszczenia mieszkalne. Fakt, że mój kolega niedaleko buduje taki sam dom, utwierdza mnie w przekonaniu, że projekt domu parterowego TK9 WAK1005 to był dobry wybór. Ja też w trakcie budowy oglądałem gotowy już podobny dom u innych państwa. Sam projekt domu oceniam na plus. Pozdrawiam.
domino10
Projekt domu TK9 WAK1005 jest jednym z najtańszych w realizacji, a takiego też szukałem. Dom jest prosty w budowie i idealny dla dwóch osób. Układ pomieszczeń odpowiadał naszym wymaganiom, a budynek naprawdę się podobał z zewnątrz - jest niski z odpowiednio dobranymi doń oknami. Do ogrzewania domu wybraliśmy piec na ekogroszek z podajnikiem, także w dużej mierze bezobsługowy. A przy standardowym ociepleniu budynek generuje bardzo niskie koszty eksploatacyjne. Budynek jest bardzo ciepły i oddaje bardzo mało ciepła. Dla naszej dwójki układ pomieszczeń jest zupełnie wystarczający. Mamy dwie sypialnie - w miejscu trzeciej powstała duża łazienka, a z kolei w jej miejscu schowek na różne potrzebne klamoty. Dokonaliśmy niewielu zmian oprócz przeniesienia łazienki w miejsce sypialni. Zlikwidowaliśmy drzwi tarasowe w pozostałych dwóch sypialniach, a taras przenieśliśmy na ścianę szczytową przy salonie i kuchni. Mamy wszystko to, czego potrzebujemy, a wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone. Może aż za bardzo. Szczerze to myślę o zamontowaniu okiennic, aby w największe upały ograniczyć ilość słońca dostającego się do środka. Projekt nie zawiera żadnych błędów i ja jako niebudowlaniec mogłem bez przeszkód go rozszyfrować i spokojnie kontrolować budowę, która w sumie nie trwała długo. Cieszę się, że nasz wybór padł akurat na TK9 WAK1005. Szczerze go polecam i pozdrawiam.
artek9876
Wybraliśmy projekt domu TK9 WAK1005, ponieważ przedstawia budynek o prostej bryle i dachu. Poza tym, taki właśnie dom odpowiadał potrzebom naszej rodziny. Optymalny układ pomieszczeń był najważniejszą cechą projektu domu, na jaką zwracaliśmy uwagę przy poszukiwaniach tego właściwego. Musieliśmy przerobić jednak kotłownię z gazowej na węglową, bo takim właśnie rodzajem paliwa się głównie ogrzewamy. Zrezygnowaliśmy też z kominka - salon chyba jest na niego trochę za mały. Budynek mamy obłożony dwoma pięciocentymetrowymi warstwami styropianu położonym “na przekładkę”, aby do minimum ograniczyć uciekające ciepło. Te rozwiązania powodują, że cieszę się niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Bardzo chwalę w tym domu układ pomieszczeń. Dobrze rozdzielone części - nocna od dziennej, to wielki plus tego projektu domu. Dla trzech osób, z ilu na razie składa się nasza rodzina, jest to optymalne rozwiązanie. A nawet jeśli się powiększymy, to i tak będzie nam wygodnie - jeden pokój wciąż jest wolny. TK9 WAK1005 jest bardzo dobrze doświetlony - szerokie drzwi tarasowe pięknie rozjaśniają wnętrze. Taras zdecydowaliśmy się wykonać z kostki podbrukowej - jest to chyba trwalszy materiał niż drewno czy płytki. Póki co, nie jest on zadaszony, a z racji tego, że to strona południowo-zachodnia, do salonu wpada dużo ciepłego światła. Wybór projektu domu parterowego TK9 WAK1005 jest jak najbardziej trafiony. Wszyscy jesteśmy z niego zadowoleni i na inny pewnie byśmy go nie zamienili. Pozdrawiam.
poi39
Projekt domu TK9 WAK1005 wybraliśmy, ponieważ jest to nieduży dom (z odpowiednim dla nas metrażem) i z bardzo dobrym rozmieszczeniem pomieszczeń. Realizacja projektu domu nie wymagała ponoszenia dodatkowych kosztów, a budynek okazał się bardzo użyteczny. Do naszego TK9 WAK1005 wybraliśmy piec na węgiel/drzewo. Zważając na koszty ogrzewania domu, jakie przyszło nam ponieść pierwszej zimy, uważam to za dobry wybór. Koszty nie są wielkie, a bardzo dobre ocieplenie domu nie zmusza nas do częstego palenia w piecu - dom prawie nie oddaje ciepła (mamy 15cm styropianu na ścianach). Wprowadziliśmy się w październiku zeszłego roku. Przez cały okres użytkowania domu brak tylko jednego elementu rzucił się w oczy - otóż, nie ma spiżarni. Reszta jednak jest bardzo dobrze przemyślana. Mamy tyle pokoi, ile było nam potrzebne (dwie sypialnie są gościnne) i odpowiedni dla naszej dwójki metraż. Dobrze przemyślany jest także podział na cześć dzienną i nocną. Układ pomieszczeń jest rzeczywiście bezbłędny. Całość jest także świetnie doświetlona. Salon jest bardzo jasnym i przyjemnym pomieszczeniem; nawet pomimo iż zrezygnowaliśmy z trzyczęściowego wyjścia na taras. Wyjście jest tylko jednym skrzydłem, pozostałe dwa to zwykłej wielkości okna. Taras przedłużyliśmy prawie na całą długość domu. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego TK9 WAK1055. Mamy nadzieję, że dom będzie nam służył wiele lat, a my spędzimy w nim bardzo dobry okres naszego życia. Polecam i pozdrawiam
lucy50
Projekt domu TK9 WAK1005 wybraliśmy, bo jest to mały, prosty i niedrogi w budowie dom. Bardzo nam się spodobał także jego wygląd zewnętrzny i jest odpowiedni do rozmiarów naszej działki. Zdecydowałem się zainstalować piec na węgiel/drewno i chociaż wymaga on więcej pracy niż inne, to chyba bym go nie zmienił. Głównie ze względu na minimalne koszty, jakie ponoszę. Przy srogiej zimie za ogrzewanie domu zapłaciliśmy tylko dwa tysiące, a teraz (przy łagodnej zimie) tylko tysiąc dwieście złotych. Na ogół rzeczywiście palimy w centralnym ogrzewaniu, ale przy ostrych mrozach dołączamy do tego kominek - wtedy temperatura w domu błyskawicznie się podnosi. We wrześniu minie drugi rok naszego mieszkania w nowym domu. Jest nas piątka, co prawda dzieci są już dorosłe i często ich w domu nie ma, ale nawet mieszkając w piątkę dom jest wygodny. Układ pomieszczeń jest bardzo dobrze przemyślany - jedynie z wejściem na strych miałem dylemat. Zdecydowałem się jednak zrobić normalne schody (a nie te rozkładane) w korytarzu w miejscu szafy wnękowej. Bez problemu też możemy organizować przyjęcia i spotykać się w większym gronie - do tego dom jest świetnie przystosowany. A mimo że zdecydowałem się zlikwidować wszystkie boczne okna, to wnętrze nadal jest doskonale doświetlone i ciepłe. Zmiana, która była dla mnie istotna, to zamknięcie kuchni. Po prostu nie wyobrażałem sobie, aby wszystkie zapachy i hałasy kuchenne przedostawały się do salonu. Projekt domu TK9 WAK1005 był jednak na tyle dobry, że żadnych innych zmian nie potrzebował. Jedynie jeszcze zmieniłem kąt nachylenia dachu, aby na strychu móc spokojnie się poruszać. A kto wie, może kiedyś zdecydujemy się zaadaptować strych na pomieszczenia mieszkalne. Fakt, że mój kolega niedaleko buduje taki sam dom, utwierdza mnie w przekonaniu, że projekt domu parterowego TK9 WAK1005 to był dobry wybór. Ja też w trakcie budowy oglądałem gotowy już podobny dom u innych państwa. Sam projekt domu oceniam na plus. Pozdrawiam.