Projekt domu TK9GL1 WAK1022

Cena projektu: 2 850 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
73,58 m²
Min. szer. działki
22,35 m
Wysokość budynku
6,07 m
Pow. zabudowy
123,3 m²
Kubatura
440 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu TK9GL1 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Wejście do budynku skierowane jest od południa, co jest istotnym rozwiązaniem dla osób, posiadających działkę z wjazdem od tej strony. Projekt TK9GL1 to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu TK9GL1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,55 m²
2 hall
3,54 m²
3 kuchnia
9,58 m²
4 pokój dzienny
18,07 m²
5 pokój
8,28 m²
6 pokój
11,02 m²
7 korytarz
3,94 m²
8 pokój
12,76 m²
9 pom. gospodarcze
2,78 m²
10 łazienka
3,84 m²
11 garaż jednostan.
20,94 m²
razem
97,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu TK9GL1 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
43 197 zł

stan surowy otwarty
81 634 zł

stan surowy zamknięty
17 255 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

142 086 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Elewacje: tynk strukturalny plus okładzina drewniana. Strop: teriva. Ściany wewnętrzne: pustak ceramiczny. Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny + ocieplenie styropian. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub blachodachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHITEKA

Opinie mieszkańców domu TK9GL1

Zdjęcie profilowe Zbigniew Poznań
Zbigniew Poznań

Zdecydowaliśmy się na projekt TK9GL1 WAK1022, ponieważ wymiary budynku dobrze wpasowywały się na naszą letniskową działkę na wsi, a jego metraż spełniał potrzeby naszej rodziny. Na wybór duży wpływ miał również układ pomieszczeń, który w pełni przypadły nam do gustu oraz garaż z możliwością przeniesienia do niego kotłowni.

Cała realizacja odbyła się bez żadnych problemów i trwała ok. 16-18 miesięcy. Kierownik budowy nie miał uwag do technicznej strony projektu, a wykonawcy ze wszystkim bardzo sprawnie sobie poradzili. Zdecydowaliśmy się na wymurowanie ścian z pustaków Porotherm, a bryłę z zewnątrz pokryliśmy 15 cm warstwą styropianu.

Projekt TK9GL1 WAK1022 dostosowany był do ogrzewania gazowego, jednak nie mamy możliwości podłączenia się do takiej instalacji. Zdecydowaliśmy się na montaż pieca na paliwo stałe i z tego względu musieliśmy nanieść zmiany do oryginalnego układu. Powiększyliśmy garaż i zagospodarowaliśmy w nim osobne pomieszczenie z przeznaczeniem na kotłownię. Jej pierwotną powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki, która teraz jest dodatkowo oświetlona dzięki frontowemu oknu.

Jesteśmy 3-osobową rodziną, dlatego też trzy sypialnie nie były nam potrzebne. Z racji tego zmodyfikowaliśmy nieco układ ścianek działowych i teraz zamiast trzech pokoi mamy dwa większe. Mimo, iż nowo powstały dom jest budynkiem całorocznym, nie mieszkamy w nim na co dzień. Przyjeżdżamy do niego w wolnym czasie, aby zrelaksować się na wsi. Myślę jednak, że w przyszłości będzie to idealne miejsce do zamieszkania na stałe.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego TK9GL1 WAK1022. Jego wnętrze jest komfortowe i spełnia oczekiwania naszej rodziny. Jedyne co mógłbym polecić przyszłym jego inwestorom, to zmniejszenie ilości przeszkleń. Okna i żaluzje nie należą do tanich elementów, a dodatkowo zmniejszają ustawność pomieszczeń, więc warto to rozważyć. Pozdrawiam.

Od początku zależało nam na domu o stosunkowo niewielkiej powierzchni, w którym wszystkie pomieszczenia znajdowałyby się na jednej kondygnacji. Spośród projektów niedużych, parterowych budynków wybraliśmy TK9GL1 WAK1022. Uwzględniony w nim wewnętrzny układ wydał nam się funkcjonalny, co było głównym kryterium przy podejmowaniu decyzji. Dodatkowo, mimo tego, iż nie przywiązywaliśmy szczególnej uwagi do zewnętrznego wyglądu, prosta forma bryły również przypadła nam do gustu.

Nasz dom został wymurowany z gazobetonowych bloczków, a zastosowana przez nas warstwa izolacyjna jest zgodna z zaleceniami projektanta. Myślę, że taki budynek można zrealizować dosyć szybko - nasi znajomi wybudowali bardzo podobny i zajęło im to stosunkowo niedużo czasu. My jednak nie mieliśmy potrzeby śpieszenia się z zakończeniem inwestycji i wszystko robiliśmy swoim tempem. Obecnie jesteśmy w trakcie trzeciego roku od rozpoczęcia, a do pełnego wykończenia domu zostało nam wykonanie jedynie kilku prac.

Do projektu TK9GL1 WAK1022 postanowiliśmy wprowadzić zmianę, polegającą na przyłączeniu powierzchni najmniejszej sypialni do salonu, który dzięki temu stał się bardziej przestronny. W oryginalnej wersji przestrzeń garażu jest otwarta i wysoka - architekt nie przewidział w nim sufitu, jednak my zdecydowaliśmy się na wykonanie stropu również w tym miejscu.

Kilka modyfikacji wprowadziliśmy również w układzie okien. Dwa małe przeszklenia w salonie sprawiały, że część wypoczynkowa byłaby mało ustawna, dlatego też zrezygnowaliśmy z tych elementów. Dodatkowo zmieniliśmy wymiary okien w pozostałych pomieszczeniach. Myślę, że ich układ warto zaplanować już wcześniej - co prawda, duża ilość przeszkleń sprawia, iż w pokojach jest bardzo jasno, ale jednocześnie są one kłopotliwe w umeblowaniu.

W trakcie budowy natrafiliśmy w projekcie na jeden mankament. Niestety na ówczesnym etapie nie mieliśmy już możliwości jego zmiany. Okazało się, iż architekt nie przewidział wykonania węgarków przy drzwiach od sypialni. Jest to nieco kłopotliwe, gdyż uniemożliwia estetyczne wykończenie otworów drzwiowych ze względu na brak miejsca na zastosowanie opaski i ościeżnicy. Co prawda, obecnie można byłoby dobudować ok. 10 cm ścianki, jednak wiązałoby się to z koniecznością wstawienia mniejszych drzwi. Warto więc mieć to na uwadze podczas wykonywania ścianek działowych i lekko poprzesuwać ich położenia (o ok. 10 cm) w celu zrobienia węgarków.

Oprócz tego, w naszym domu widzę same plusy. Po wprowadzonych przez nas zmianach, projekt domu parterowego TK9GL1 WAK1022 w pełni spełnia oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu TK9GL1

  – 0 głosów

Projekt domu TK9GL1 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu TK9GL1

Projekt domu TK9 -200

TK9

73,58 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych