Projekt domu TK31 WAK1017

Cena projektu: 3 090 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
134,69 m²
Min. szer. działki
27,12 m
Wysokość budynku
6,55 m
Pow. zabudowy
224,65 m²
Kubatura
484,32 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu TK31 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co jest bardzo funkcjonalne, ze względu na wyraźny podział domu na strefy. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem czterospadowym, który świetniesię prezentuje. Projekt TK31 to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Projekt uwzględnia dwie łazienki, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu TK31 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,87 m²
2 hall
3,14 m²
3 kuchnia + jadalnia
19,76 m²
4 pom. gospodarcze
5,05 m²
5 kotłownia
8,84 m²
6 garaż dwustan.
30,8 m²
7 pokój dzienny
26,04 m²
8 pokój
16,16 m²
9 garderoba
5,38 m²
10 pokój
12,57 m²
11 pokój
14,62 m²
12 łazienka
6,52 m²
13 wc
2,53 m²
14 korytarz
10,21 m²
razem
165,49 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu TK31 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
85 918 zł

stan surowy otwarty
128 639 zł

stan surowy zamknięty
29 988 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

244 545 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Elewacje: tynk strukturalny plus okładzina drewniana. Strop: żelbetowy. Ściany wewnętrzne: gazobeton. Ściany zewnętrzne: gazobeton + ocieplenie styropian. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub blachodachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHITEKA

Opinie mieszkańców domu TK31

Zdjęcie profilowe Davep
Davep

W projekcie domu TK31 WAK1017 bardzo spodobał nam się jasny i wyraźny podział na część dzienną i nocną. Zależało nam na budynku parterowym oraz dużym oknie tarasowym w salonie. Ten projekt przewiduje aż dwa takie okna, więc było to dla nas jego dużą zaletą. Poza tym układ pomieszczeń w wersji lustrzanej świetnie pasował do położenia naszej działki.

Podczas realizacji nie mieliśmy problemów ani większych wpadek. Wprowadziliśmy jedną zmianę w technologi budowy i zamiast zalecanej w projekcie ceramiki, użyliśmy bloczków gazobetonowych Ytong. W większości pomieszczeń nie wybudowałem żadnych ciągów wentylacyjnych, a zamiast tego zamontowałem wentylację mechaniczną z rekuperatorem. W łazienkach i kuchni w suficie są anemostaty, a standardowe kratki wentylacyjne zostały w garażu, kotłowni i spiżarni.

Zrezygnowałem z wybudowania kominka w salonie i przeniosłem go do kotłowni. Teraz mam tam dwa, stojące w szeregu kominy. Jeden z nich podłączony jest pod piecyk gazowy, a drugi mamy na razie zaślepiony. Z racji tego, iż mieszkamy na wsi i mamy dużo swojego drewna, planujemy w przyszłości postawienie tam tradycyjnego pieca.

Zdecydowaliśmy się na wersję odbicia lustrzanego projektu domu parterowego TK31 WAK1017. Było to celowe zamierzenie, jednak położenie pomieszczeń jest trochę nietypowe. Taras mamy po stronie południowo-wschodniej z przewagą wschodu. Mimo to w pomieszczeniach jest wystarczająco jasno, ponieważ usunęliśmy ściankę miedzy salonem a gabinetem. Teraz mamy ogromną część dzienną, która jest doświetlona dzięki nowo uzyskanemu oknu od strony południowej. Usunęliśmy też ścianki w krztałcie litery T, które tworzyły wnęki na szafy. Zrobiliśmy tam komunikację, żeby można było przejść bezpośrednio z wiatrołapu do części sypialnej. Postanowiliśmy poszerzyć dom o jeden metr od strony północnej. Dzięki temu można łatwiej otworzyć drzwi od garażu, a większa kotłownia przyda się w przyszłości, gdy zechcemy palić w domu drewnem.

Wejście do domu mamy od strony zachodnio-północnej i w tym miejscu na dachu zbiera się śnieg, który bardzo wolno się topi. Gdy w zimie wyjdzie słońce, a blachodachówka się nagrzeje to on po prostu zjeżdza i spada nam na schody. W niedalekiej przyszłości zamierzam zamontować na dachu płotki przeciwśniegowe.

Przy pracach wykończeniowych dużym wyzwaniem była dla nas mała łazienka. Z racji tego, iż wejście do niej znajduje na dłuższej ścianie jest ona mało ustawna. Po zrobieniu zabudowy musieliśmy zmieniać ustawienie sedesu i umywalki, aby była wygodna i w miarę przestronna. Na szczęście udało nam się to, a wizualnie powiększyliśmy ją poprzez montaż olbrzymich luster na dwóch ścianach. Przed jej realizacją radziłbym się skupić i przemyśleć jej ustawienie tak, aby wygodnie ją urządzić.

Zastanowiłbym się również nam tym, czy budować taras tak, jak jest w projekcie. Z jednej strony jest to estetyczne, gdy taras jest przedłużeniem domu jednak praktyka pokazuje, że wiele osób buduje tarasy niezależne, gdyż wychodzi to taniej. Można wysypać piasek, ułożyć kostkę na lekkiej wylewce i nie ma wtedy potrzeby, aby zużywać wiele ton betonu. Ja całość zalałem betonem, jednak myślę że gdybym zrobił to na jakiejś lekkiej konstrukcji, to zaoszczędziłbym ok. 12 tys.

Cieszymy się z realizacji projektu domu TK31 WAK1017. Mojej 3-osobowej rodzinie przy takim metrażu mieszka się komfortowo. Myślę, że 4-osobowa rodzina także byłaby zadowolona z tego wyboru. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu TK31

  – 0 głosów

Projekt domu TK31 należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych