Projekt domu Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym WRN1017

Cena projektu: 2 695 zł 2 395 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 15 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
142,6 m²
Min. szer. działki
22,8 m
Wysokość budynku
8,17 m
Pow. zabudowy
132,5 m²
Kubatura
800 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co umożliwia realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze znajduje się toaleta, a na poddaszu architekt przewidział funkcjonalną łazienkę. Część nocna składa się z pięciu sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,6 m²
2 hall
5 m²
3 kuchnia
8,9 m²
4 jadalnia
7,5 m²
5 pokój dzienny
27,5 m²
6 pokój
12 m²
7 hall
3,3 m²
8 wc
2,8 m²
9 spiżarnia
1,4 m²
10 pom. gospodarcze
6,4 m²
11 garaż jednostan.
19,3 m²
razem
98,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym - Rzut poddasza

12 hall
13,4 m²
13 pokój
17,4 m²
14 pokój
11,6 m²
15 pokój
11,6 m²
16 łazienka
9,2 m²
17 strych
razem
63,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

180 458 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Projekt sugeruje wykonanie ścian z gazobetonu z dociepleniem warstwą styropianu, stropu gęstożebrowego oraz drewnianej konstrukcji dachu i pokrycie jej dachówkami. Wszystkie materiały można zastąpić innymi na etapie adaptacji, a także wprowadzić ewentualne zmiany funkcjonalne.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Krajobrazy

Opinie mieszkańców domu Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym

Zdjęcie profilowe geosimon
geosimon

Zainteresowaliśmy się projektem Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym WRN1017, ponieważ jego wymiary świetnie pasowały do wielkości naszej działki, a jego wygląd bardzo nam się spodobał. Przed ostatecznym wyborem, zobaczyliśmy w okolicy ten sam budynek i poprosiliśmy właścicieli o możliwość obejrzenia go od wewnątrz. Okazało się, że również układ pomieszczeń spełnia nasze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Budowa naszego domu odbyła się bez problemów, a fachowcy nie skarżyli się na czytelność projektu. Na etapie adaptacji postanowiliśmy zmienić zalecaną technologię i do postawienia ścian, zamiast gazobetonu użyliśmy pustaków ceramicznych marki Leier. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm styropianem. Obecnie użytkujemy tylko parter, a poddasze „zamknięte” jest regipsową płytą. Z tego względu nie potrafię jeszcze jednoznacznie ocenić faktycznych kosztów ogrzewania, tym bardziej że stosujemy system mieszany. Czasem włączamy piecyk gazowy, a czasem rozpalamy w kominku, który nawet samodzielnie jest w stanie ogrzać całą dolną kondygnację.

Aby projekt Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym WRN1017 dostosować do wszystkich naszych potrzeb, wprowadziliśmy w nim kilka zmian. Podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak, a strop nad poddaszem, który pierwotnie miał być z regipsu, tradycyjnie wylałem betonem. Z racji tego uzyskaliśmy w pełni funkcjonalny strych, po którym można swobodnie chodzić bez konieczności schylania.

Rewelacyjną decyzją było powiększenie garażu. Poszerzyłem go o 1 m i wydłużyłem o 1,5 m. Dzięki temu uzyskałem w nim jeszcze jedno pomieszczenie, do którego wstawiłem piec. Z kolei większą część kotłowni przyłączyłem do łazienki, która zyskała na powierzchni. Pozostały metraż kotłowni funkcjonuje jako korytarz. Z racji powiększenia garażu, pomieszczenie nad nim stało się bardzo duże, gdyż ma ok. 32m². Ze względu na to, iż przejść można do niego jedynie przez łazienkę, planuję zrobić tam pralnię. Muszę przyznać, iż brak bezpośredniego wejścia do tego pomieszczenia jest jak dla mnie jedynym mankamentem projektu. Być może, komuś kto nie powiększa garażu ten fakt jest bez znaczenia, jednak w naszym przypadku przestrzeń nad nim byłaby świetnym miejscem na zrobienie dodatkowego pokoju.

Poza tą jedną rzeczą, wszystko w naszym domu bardzo nam odpowiada, a układ jest naprawdę funkcjonalny. Póki co, razem z żoną i naszym małym dzieckiem śpimy w pokoju na parterze i na razie jest on dla nas wystarczający. Oprócz łóżek spokojnie mieści się tam stolik RTV oraz duża szafa. Cieszę się, iż udało nam się powiększyć łazienkę, która teraz jest naprawdę spora. Bez problemu wstawiliśmy do niej umywalkę, toaletę, kabinę prysznicową, pralkę w zabudowie oraz szafki, a mimo to wciąż jest tam sporo przestrzeni. Z racji tego, iż jeszcze nie mamy schodów, salon jest wręcz ogromny i naprawdę przestronny.

Uważam, iż wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym WRN1017 był dla nas naprawdę dobrą decyzją i myślę, że spokojnie mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe anusia 2
anusia 2

Wybraliśmy projekt domu Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym WRN1017, gdyż spodobał nam się jego wygląd zewnętrzny oraz układ pomieszczeń.

Budowa przebiegła według naszego planu bez większych komplikacji. Projekt domu Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym WRN1017 był naprawdę łatwy do odczytu, jednak były nieścisłości z więźbą dachową. Na szczęście moi wykonawcy sobie z tym poradzili. Mmay piec węglowy. W moim przypadku koszty są bardzo niskie, ponieważ mam las, więc drewno mam swoje. Mieszkamy w okolicy, gdzie jest mnóstwo kopalni, więc węgiel jest o wiele tańszy.

Zmian zbyt wielu nie wprowadzaliśmy. Największą było podpiwniczenie całego domu, natomiast w pomieszczeniu gospodarczym zrobiliśmy schody. Tym sposobem powiększyła się jeszcze nasza łazienka na dole. Zmieniłem również strop- została wykonana płyta lana.

Moim zdaniem, układ pomieszczeń jest bardzo dobrze pomyślany. Dobrze się w nim funkcjonuje na co dzień. W domu mieszkają cztery osoby. Miejsca jest odpowiednio dużo dla tej ilości osób. Sądzę, że pięcioosobowa rodzina musiałabym już w jakiś sposób przemyśleć rozkład wszystkich pomieszczeń. Niewątpliwy sukces to usytuowanie całego domu i jego pomieszczeń wewnątrz.

Jestem zadowolony ze swojego wyboru, pomieszczenia są jasne, przestronne, mamy również miejsce na zapraszanie gości. Mieszka się świetnie. Polecam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym WRN1017. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym

  – 0 głosów

Projekt domu Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym

Projekt domu Szmaragd 3 -189

Szmaragd 3

156,9 m²

Projekt domu Szmaragd 2 -175

Szmaragd 2

137,2 m²

Projekt domu Szmaragd 2G -300

Szmaragd 2G

142,6 m²

Projekty podobne do Szmaragd z garażem 1 stanowiskowym WRN1017

Projekt domu Karmelita Mała -300 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Projekt domu Karmelita -300 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Karmelita Gold -300 3D

Karmelita Gold

143,45 m²

Projekt domu Alandra -300 3D

Alandra

131,43 m²

Projekt domu Kendra -300 3D

Kendra

135,79 m²

Projekt domu Ajaks Max -200

Ajaks Max

138,61 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych