Projekt domu Sułtan BSB1023

Cena projektu: 2 900 zł 2 610 zł Oszczędzasz 290 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
126,73 m²
Min. szer. działki
26,9 m
Wysokość budynku
7,52 m
Pow. zabudowy
210,29 m²
Kubatura
1 152 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
277 m²
EUco
29 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Sułtan to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Sułtan to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu przewidziane są dwie w pełni funkcjonalne łazienki. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wewnętrzny układ przewiduje miejsce na garderobę, dzięki której utrzymanie porządku w pokojach stanie się o wiele łatwiejsze. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Warto także zwrócić uwagę na werandę, na której można spędzać przyjemnie czas nawet podczas nieciekawej pogody. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Sułtan jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Sułtan - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 hall
6,82 m²
3 garaż jednostan.
19,29 m²
4 kotłownia
4,54 m²
5 łazienka
2,59 m²
6 pokój
13 m²
7 pokój
10,97 m²
8 korytarz
8,8 m²
9 łazienka
7,41 m²
10 garderoba
5,78 m²
11 pokój
14,18 m²
12 pokój dzienny
33,04 m²
13 pom. gospodarcze
2,75 m²
14 kuchnia + jadalnia
16,69 m²
15 taras
9,36 m²
razem
150,56 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Sułtan na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Sułtan
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

183 451 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

213 200 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
60 371 zł

stan surowy otwarty
102 137 zł

stan surowy zamknięty
20 943 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: tradycyjne dwuwarstwowe i trójwarstwowe. Stropy: żelbetowe monolityczne. Dach: wielospadowy o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Sułtan

Zdjęcie profilowe hartmann
hartmann
Zdecydowałem się na projekt Sułtan BSB1023, ponieważ odpowiadał mi pod wieloma względami. Od początku zależało mi na domu parterowym z jednoczesną możliwością zaadaptowania poddasza na użytkowe, jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo forma budynku świetnie wpasowywała się w wymiary naszej działki, a uwzględniony w nim układ pomieszczeń wyjątkowo przypadł mi do gustu.

Na szczęście podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów. Współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim sprawnie sobie poradzili i nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Realizacja przebiegła w bardzo krótkim czasie, gdyż budynek powstał z ceramicznych pustaków murowanych na piankę - trzeba przyznać, że to naprawdę szybka metoda. Postawienie domu, przykrycie dachu oraz wstawienie stolarki otworowej zajęło nam niecałe pół roku.

Ściany zostały wykonane z pustaków Porotherm DRYFIX 30 cm marki Wienerberger, zaś dach przykryłem dachówką ceramiczną. Mimo, iż oryginalny projekt nie przewiduje takiej instalacji, zdecydowałem się na zastosowanie pompy ciepła. Uważam, że koszty oszacowane przez architekta zostały nieco przesadzone i myślę, że projekt Sułtan BSB1023 bez trudności można zrealizować przy mniejszym nakładzie finansowym. Stan surowy zamknięty bez dachu wyniósł nas ok. 160 tys. zł przy zatrudnieniu firmy. Z kolei materiały użyte do wykonania dachu łącznie z robocizną dekarzy kosztowały nas niecałe 20 tys. zł.

Układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał, dlatego też nie czuliśmy potrzeby wprowadzania zmian do oryginalnej wersji projektu domu parterowego Sułtan BSB1023. Rozwiązaniem, które szczególnie mi się podoba jest możliwość adaptacji poddasza, jeśli kiedyś będę chciał powiększyć metraż naszego domu. W stropie, nad powierzchnią przy wiatrołapie wykonałem otwór, który następnie zaślepiłem płytą karton-gips. W każdej chwili mogę ją wykręcić i wykonać w tym miejscu schody na górę. Znam kilka przypadków, gdy Inwestorzy zalewali cały strop, a po kilku latach w celu zaaranżowania poddasza musieli w tej konstrukcji wycinać otwór, co wiązało się z dużym nakładem pracy i niemałymi wydatkami. Myślę więc, że warto pomyśleć o tym wcześniej i zdecydować się na rozwiązanie z karton-gipsem. Pozdrawiam

Recenzje projektu Sułtan

  – 0 głosów

Projekt domu Sułtan należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Sułtan

Projekt domu Sułtan N 2G -320

Sułtan N 2G

126,73 m²

Projekt domu Sułtan 2G -320

Sułtan 2G

126,73 m²

Projekt domu Sułtan N -290

Sułtan N

126,73 m²

Projekty podobne do Sułtan BSB1023

Projekt domu APS 217

APS 217

123 m²

Projekt domu Zośka 3 -350

Zośka 3

121,4 m²

Projekt domu Huberta II G1 -400

Huberta II G1

139,32 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych