Projekt domu Persefona WRW1032

Cena projektu: 2 650 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
127,44 m²
Min. szer. działki
21,4 m
Wysokość budynku
8,77 m
Pow. zabudowy
129,45 m²
Kubatura
508 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
227 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Persefona to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja jest łatwa. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Persefona to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze przewidziano toaletę, natomiast poddasze wyposażone jest w pełni funkcjonalną łazienkę. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Persefona - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,98 m²
2 hall
8,83 m²
3 spiżarnia
1,2 m²
4 kuchnia
9,71 m²
5 jadalnia
13,32 m²
6 pokój dzienny
26,5 m²
7 wc
1,85 m²
8 pom. gospodarcze
8,31 m²
9 garaż jednostan.
21,24 m²
razem
93,94 m²

Rzut kondygnacji projektu Persefona - Rzut poddasza

1 hall
5,35 m² (5,49 m²)
2 łazienka
8,53 m² (12,51 m²)
3 pokój
14,95 m² (19,11 m²)
4 pokój
12,98 m²
5 garderoba
2,38 m² (5,32 m²)
6 garderoba
3,5 m² (5,4 m²)
7 pokój
15,36 m² (16,09 m²)
8 strych
11,95 m² (20,9 m²)
razem
75 m² (97,8 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Persefona na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Persefona
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

239 975 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Persefona

Zdjęcie profilowe cichy 29
cichy 29
Projekt domu Persefona WRW1032 miał w sobie wszystko to, czego potrzebowaliśmy. Poza tym, jest to naprawdę zgrabny dom o ładnej bryle i przemyślanym układzie pomieszczeń. Działka w żaden sposób nas nie ograniczała i mogliśmy ustawić dom dokładnie tak jak chcieliśmy. Dopiero miesiąc temu wprowadziliśmy się do naszego domu. Wszystko nam się w nim podoba: układ pomieszczeń jest jak najbardziej dobry; poza tym, nawet pomimo, że zdecydowałem się zamurować wyjście na taras z salonu, to w środku mamy bardzo jasno. Całość wnętrza jest naprawdę całkiem nieźle doświetlona. Widzieliśmy sporo projektów domów; znaczna ich część miała na dole uwzględniony jeszcze dodatkowy pokój. Uznaliśmy, że nam takie pomieszczenie nie będzie potrzebne, a na gabinet zaadaptowaliśmy strych nad garażem. Na razie jest nas trójka, jednak lada moment pojawi się czwarty członek naszej rodziny - uważam, że dla czterech osób będzie to optymalny dom. Dzieciaki będą miały swoje sypialnie (i to nie takie małe) i my też będziemy mogli cieszyć się prywatnością. Kilka zmian w projekcie domu Persefona WRW1032 miało jednak miejsce - przede wszystkim, cześciowo podpiwniczyłem dom; powstały tam mała spiżarnia i kotłownia. Dzięki temu na parterze mogłem zrobić druga łazienkę, a także wstawić sporą szafę typu komandor (pełni funkcję dolnej garderoby). Na górze zrezygnowaliśmy z jednej garderoby i powiększyliśmy pokój. Uważam, że projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Persefona WRW1032 to był trafny wybór. Czuję, że dom będzie nam służył dobrze przez wiele lat. Polecam jednak na częściowe podpiwniczenie domu - takie pomieszczenia rozwiązują wiele problemów. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Persefona

  – 0 głosów

Projekt domu Persefona należy do kategorii

Projekty podobne do Persefona WRW1032

Projekt domu Kendra Mała -200 3D iDesigner

Kendra Mała

127,07 m²

Projekt domu Strzyżyk z garażem 1-st. [A] -200

Projekt domu Iwo -250

Iwo

132,66 m²

Projekt domu Atlanta BIS -200

Atlanta BIS

115,08 m²

Projekt domu Dom Dla Ciebie 2 z garażem 1-st. [A] -200 3D

Projekt domu Delisa -200 3D

Delisa

134,12 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych