Projekt domu Noelia 2M WOK1040

Cena projektu: 2 850 zł 2 750 zł Oszczędzasz 100 złOferta ważna do 30 czerwca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
140,7 m²
Min. szer. działki
21,34 m
Wysokość budynku
8 m
Pow. zabudowy
139,16 m²
Kubatura
515 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
233,07 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Noelia 2M jest wariantem cieszącego się popularnością projektu Noelia. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Noelia 2M jest doskonały na średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co daje możliwość na realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Noelia 2M to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Dzięki zamknięciu kuchni na salon, zapachy przygotowywanych potraw nie są wyczuwalne w części wypoczynkowej. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Noelia 2M - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,25 m²
2 hall
4,85 m²
3 kuchnia
8,42 m²
4 spiżarnia
1,93 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
27,25 m²
6 łazienka
3,03 m²
7 pom. gospodarcze
0,81 m²
8 pokój
10,84 m²
9 pom. gospodarcze
5,8 m²
10 garaż dwustan.
34,1 m²
razem
103,28 m²

Rzut kondygnacji projektu Noelia 2M - Rzut poddasza

1 korytarz
10,08 m²
2 pokój
10,59 m² (16,67 m²)
3 pokój
11,08 m² (14,72 m²)
4 garderoba
6,56 m² (10,05 m²)
5 łazienka
7,62 m² (12,17 m²)
6 pom. gospodarcze
1,97 m² (3,98 m²)
7 pokój
23,6 m² (41,89 m²)
razem
71,5 m² (109,56 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Kreator 3D Oglądaj projekt Noelia 2M w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Noelia 2M na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Noelia 2M
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
52 164 zł

stan surowy otwarty
167 118 zł

stan surowy zamknięty
34 914 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

254 196 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z betonu komórkowego (24cm), docieplone (15cm). Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź z bloczków. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Noelia 2M

Zdjęcie profilowe slawekko
slawekko
Projekt Noelia 2M WOK1040 od razu przypadł do gustu zarówno mi jak i mojej żonie. Nie potrzebowaliśmy bardzo dużego domu, a jego powierzchnia wydała nam się optymalna. Uwzględniona w nim liczba pokoi odpowiadała naszym oczekiwaniom, a ponadto od początku zależało nam na garażu w bryle domu. Podczas budowy nie mieliśmy żadnych większych problemów. Jestem zadowolony, gdyż udało nam się znaleźć doświadczoną ekipę wykonawczą, która zrealizowała inwestycję stosunkowo niedrogo. Projekt zakupiliśmy w marcu 2013 r. i niedługo potem rozpoczęliśmy pierwsze prace budowlane. Postawienie budynku w stanie surowym zajęło fachowcom zaledwie 2,5 miesiąca. Cała inwestycja zakończyła się w sierpniu 2015 r. Myślę jednak, że można zrobić to jeszcze szybciej, aczkolwiek w naszym przypadku na etapie wykończeń nastąpiły opóźnienia ze strony dostawcy prądu.

Ściany naszego domu powstały przy użyciu bloczków Ytong, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą grafitowego styropianu o współczynniku 0,031λ. Dach ociepliliśmy pianą o grubości ok. 20 cm, a pod posadzką i ogrzewaniem podłogowym położony jest również styropian grafitowy o grubości 15 cm. Jak widać dom był budowany z naciskiem na eliminacje strat ciepła. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pompy ciepła co wraz z zastosowaną w domku wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła powinno wpłynąć na znaczne obniżenie kosztów utrzymania domu. Co prawda, jesteśmy dopiero w trakcie pierwszego sezonu grzewczego od przeprowadzki, ale myślę że to rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdzi. Fachowiec, który zajmował się instalacją pompy oraz systemu ogrzewania podłogowego i wentylacji, mieszka w bardzo podobnym domu i od 5 lat sam korzysta z tej technologi. Podczas mroźnych zim za ogrzewanie pomieszczeń i wody użytkowej łącznie w skali całego roku płaci ok. 1600-1700 zł. Okazało się, iż budynek z dwustanowiskowym garażem, nie zmieści się na naszą działkę, dlatego na etapie adaptacji zmieniliśmy go na jednostanowiskowy. Oprócz tego, do projektu Noelia 2M WOK1040 wprowadziliśmy też kilka innych modyfikacji. Zrezygnowaliśmy ze ścianek oddzielających kuchnię od salonu oraz przesunęliśmy kominek bliżej środka ściany, na której się znajduje. Powierzchnię spiżarni i małego pomieszczenia obok niej przedzieliliśmy na pół, a następnie jej kosztem po równo powiększyliśmy kuchnię oraz łazienkę. Z racji tego zrezygnowaliśmy z małego okna, przewidzianego w pierwotnej spiżarni. Oryginalne duże drzwi tarasowe z tyłu domu zamieniłem na mniejsze, obok którego wstawiłem dodatkowe okno. Układ poddasza zmodyfikowaliśmy według własnego pomysłu. Korytarz skróciliśmy do 1 m szerokości, a zamiast garderoby zrobiliśmy łazienkę. Jej pierwotne miejsce zaadaptowaliśmy na sypialnię. Powierzchnię nad garażem przedzieliliśmy na dwa pomieszczenia: większe z nich funkcjonuje jako garderoba, zaś mniejsze przeznaczyliśmy na pralnię. Obecnie układ górnej kondygnacji jest bardzo podobny do tego zaproponowanego w projekcie Noelia (WOK1025).

Teraz wiem, że gdybym budował nasz dom po raz drugi, nie wykonałbym komina w kotłowni, który z racji zastosowania pompy ciepła jest właściwie zbędny. Nad systemem grzewczym warto więc zastanowić się wcześniej. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia 2M WOK1040. Cieszę się, iż udało nam się zrealizować go dosyć szybko i przy stosunkowo niedużych kosztach. Jego powierzchnia jest wystarczająca dla naszej 4-osobowej rodziny. Każdy z domowników ma swój własny pokój, a wspólny czas spędzamy w przestronnej strefie dziennej. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Marcin Jankowski
Marcin Jankowski
Na projekt domu Noelia 2M WOK1040 zdecydowaliśmy się przede wszystkim dlatego, że od początku zależało nam na budynku o nieskomplikowanej konstrukcji. Spodobał nam się również uwzględniony w nim układ pomieszczeń, który można w łatwy sposób modyfikować za sprawą elastycznego rozmieszczenia ścianek działowych. Dzięki temu wiedzieliśmy, że będziemy mogli dopasować wnętrze do wszystkich naszych oczekiwań bez wprowadzania zmian konstrukcyjnych.

Nasza realizacja przebiegła bez większych komplikacji. Projekt nabyliśmy we wrześniu 2013 r. i po niedługim czasie od tego momentu rozpoczęliśmy wykonywanie pierwszych prac związanych z fundamentami. W chwili obecnej (lipiec 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie kosmetyczne wykończenia. Większość użytych przez nas materiałów była zgodna z zalecaną technologią budowy. Do wymurowania budynku użyliśmy gazobetonowych bloczków Ytong, a strop zgodnie z projektem wykonaliśmy systemem Teriva. Jedyne odstępstwa od zaleceń architekta w kwestii konstrukcji dotyczyły dachu. Zdecydowaliśmy się na jego pełne deskowanie rezygnując tym samym z zastosowania membrany, a następnie pokryliśmy go dachówką ceramiczną. Uważam, iż projektant prawidłowo oszacował koszty inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego i myślę, że spokojnie można sugerować się podanym kosztorysem. Postanowiliśmy zmienić nieco układ górnej kondygnacji, który przewidziano w projekcie Noelia 2M WOK1040. Łazienka na poddaszu wydała nam się nieco za duża, dlatego też zmodyfikowaliśmy układ tworzących ją ścianek działowych. Tym sposobem pomniejszyliśmy ją na rzecz powiększenia znajdujących się obok pokoi, a dodatkowo zmieniliśmy lokalizację pralni. Rozmiary sypialni nad garażem są oryginalnie naprawdę spore, co właściwie nie jest konieczne ze względu na przeznaczenie tego pomieszczenia. Postanowiliśmy więc wygospodarować kosztem jego części prywatną łazienkę. Oprócz tego zdecydowaliśmy się na wstawienie dwóch dodatkowych okien - połaciowego oraz tradycyjnego w ścianie szczytowej.

Zmieniliśmy również przewidziany w projekcie rodzaj ogrzewania.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia 2M WOK1040 okazał się dla nas trafną decyzją. Przewidziany na dole układ od początku nam odpowiadał, dlatego nie musieliśmy go modyfikować, natomiast po kilku zmianach wprowadzonych na górnej kondygnacji nowy dom w całości nas satysfakcjonuje. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe CRISS_KONIU
CRISS_KONIU
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu uwagę zwracaliśmy przede wszystkim na jego wizualny wygląd. Chcieliśmy, aby budynek dobrze prezentował się na naszej działce. Bardzo ważne było również wnętrze. Zależało nam na na funkcjonalnym układzie pomieszczeń i wygodnej komunikacji między nimi. Ponadto, istotnym kryterium był dwustanowiskowy garaż uwzględniony w bryle. Wszystkie powyższe wymagania spełnia projekt domu Noelia 2M WOK1040, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Postawienie domu przebiegło stosunkowo sprawnie. Budowę rozpoczęliśmy ok. 2,5 roku temu, a na chwilę obecną do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam jeszcze wykonanie kilku prac wykończeniowych. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została poprawnie sporządzona, aczkolwiek nie do końca trafionym rozwiązaniem jest umiejscowienie belek podtrzymujących drugi strop. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż oryginalnie nieco wystają one w pokojach. Na szczęście współpracowaliśmy z doświadczonymi fachowcami, którzy w porę to zauważyli i schowali słupy w ściany. Dzięki temu belki nie są widocznie i wszystko wygląda estetycznie. Oprócz tego wykonawcy zwrócili uwagę na dosyć wąskie wymiary drzwi w pomieszczeniach na poddaszu.

Zgodnie z zaleceniami architekta, do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Ytong, a dach pokryliśmy dachówką. Za radą fachowców bryłę ociepliliśmy styropianem grafitowym o najlepszym dostępnym na rynku wskaźniku przenikalności ciepła. Aby schować zewnętrze rolety, na jednej ze ścian zastosowaliśmy 20 cm tego materiały, zaś na pozostałych mamy 15 cm. Uważam, iż realizując projekt domu Noelia 2M WOK1040 warto założyć jednak wyższe koszta niż oszacowane w kosztorysie. Na chwilę obecną w dom włożyliśmy 400 tys. zł, a do wykonania mamy jeszcze kilka wykończeń.

Projekt domu Noelia 2M WOK1040 przewiduje spiżarkę, aczkolwiek uznałam że nie będzie mi ona potrzebna i kosztem jej powierzchni powiększyłam kuchnię. Postanowiliśmy również zrezygnować z okien połaciowych w pomieszczeniu nad garażem. Zamiast nich, w tym miejscu wykonaliśmy ozdobną lukarnę. Połowę metrażu pralni przyłączyliśmy do łazienki, zaś pozostałą jej część do znajdującej się obok sypialni. Dzięki temu w pokoju zyskaliśmy przestrzeń na zrobienie zamykanej, praktycznej garderoby. Świetnym pomysłem było także podniesienie wysokości ścianki kolankowej.

Powyższe modyfikacje mogę śmiało polecić, aczkolwiek przyszli Inwestorzy projektu domu Noelia 2M WOK1040 powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na jego metraż. Szukaliśmy z mężem domu o powierzchni 120-140 m², więc ten wydał się nam idealny. Okazało się jednak, że jego rzeczywista, całościowa powierzchnia jest o wiele większa - wynosi ok. 180 m², a licząc „po wylewkach” to aż 200 m². Już po fakcie dowiedzieliśmy się, że dzieje się tak dlatego, iż podawana w projekcie powierzchnia użytkowa nie uwzględnia garażu i przestrzeni pod skosami (wysokości poniżej 1,9 m pomijane są w kalkulacji dot. pow. użytkowej, gdyż zgodnie z normami budowlanymi są zaliczane wyłącznie do pow. pomocniczej - przyp. red.).

Z powyższego względu teraz pewnie zdecydowałabym się na coś mniejszego, jednak jeśli chodzi o funkcjonalność projektu domu Noelia 2M WOK1040 to w tej kwestii dostrzegam same plusy. Wnętrze zostało praktycznie przemyślane, a najbardziej cieszy mnie duża przestronność części dziennej. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Noelia 2M

  – 0 głosów

Projekt domu Noelia 2M należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Noelia 2M

Projekt domu Noelia BIS 2M -100 3D iDesigner

Noelia BIS 2M

130,09 m²

Projekt domu Noelia -100 3D iDesigner

Noelia

117,36 m²

Projekt domu Noelia BIS 2M z wykuszem -100 3D

Projekt domu Noelia BIS -100 3D iDesigner

Noelia BIS

129,73 m²

Projekt domu Noelia Modern -100 3D iDesigner

Noelia Modern

119,02 m²

Projekt domu Noelia Modern 2M -100 3D

Noelia Modern 2M

145,15 m²

Projekty podobne do Noelia 2M WOK1040

Projekt domu Galilea 2M -100 3D

Galilea 2M

153,83 m²

Projekt domu Alion 2M -200 3D iDesigner

Alion 2M

136,79 m²

Projekt domu Puk 3 G2 -200

Puk 3 G2

136,2 m²

Projekt domu Alion 2M z wykuszem -200 3D

Alion 2M z wykuszem

140,08 m²

Projekt domu Gracjan 2

Gracjan 2

131,31 m²

Projekt domu Wergiliusz 2 PS

Wergiliusz 2 PS

127,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych