Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Korytarz4,26 m²
2. Pokój10,84 m² (17,22 m²*)
3. Pokój10,92 m² (17,33 m²*)
4. Pokój11,09 m² (14,73 m²*)
5. Łazienka10,87 m² (14,52 m²*)
6. Garderoba10,05 m² (15,41 m²*)
7. Pomieszczenie gospodarcze3,37 m² (8,89 m²*)
Razem rzut poddasza61,40 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
289 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
47 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
200 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
42 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
117,36 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
119,75 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
428 m³
Powierzchnia dachu
203,29 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8 m
Szerokość elewacji
12,04 m
Długość elewacji
10,54 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,04 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,54 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrze działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV.
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Opis projektu
Projekt domu Noelia jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Noelia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Kuchnia zamknięta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, gdyż jej styl nie musi dorównywać stylowi salonu. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Dom super funkcjonalny,jedynie garaz jest za maly gdyby byl powiekszony o min.1metr bylo by super. Wiecej uwag nie mam .buduje w województwie LUBELSKIM.Pozdrawiam .
misiula 78
11.04.2019 r.
Domek po delikatnym liftingu jest mega praktyczny.
betonkowa
05.10.2018 r.
buduj ten dom
jrog
02.01.2018 r.
Projekt naprawdę godny polecenia
dziadex2
15.04.2017 r.
Witam! Zaznaczam że zamierzam budować z tzw. MAX-a Wymiar: 288x220x188. Z góry dziękuję.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Noelia
monikadominik
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Noelia WOK1025, ponieważ najbardziej spodobał nam się spośród wszystkich innych, które oglądaliśmy. Bardzo odpowiadało nam w nim rozmieszczenie pokoi, gdyż było najbardziej praktyczne dla naszej rodziny. Poza tym, od początku szukaliśmy budynku o powierzchni do 120m2, posiadającego poddasze użytkowe. Nasz dom wymurowaliśmy z bloczków Ytong, a na dachu położyliśmy dachówkę marki BRAAS. Cała realizacja przebiegła sprawnie i bez żadnych trudności. W kotłowni zamontowaliśmy tradycyjny kocioł węglowy. Zdecydowaliśmy się na ten rodzaj ogrzewania ze względów ekonomicznych, gdyż mamy możliwość nabycia konkurencyjnego cenowo opału. W części pomieszczeń zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, a w pozostałych pokojach kaloryfery. Układ pomieszczeń w projekcie jest bardzo funkcjonalny, jednak wprowadziliśmy do niego jedną, małą zmianę. Postawiliśmy ściankę między salonem a kuchnią, zamykając ją częściowo. Zrezygnowaliśmy z małego schowka obok spiżarni, a zamiast niego mamy tam teraz wejście do kuchni. Zdecydowaliśmy się na wersję lustrzaną projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia WOK1025. Róg garażu znajduje się w naszym przypadku po stronie wschodniej, a duże okno tarasowe w salonie wychodzi na zachód. Do pomieszczeń wpada dużo słońca, dzięki czemu w domu jest nie tylko jasno, ale i ciepło. Na chwilę obecną mieszkamy w domu w trójkę. Metraż w naszym przypadku jak najbardziej się sprawdza, tym bardziej że planujemy z mężem jeszcze jedno dziecko. Myślę, że w czwórkę będzie nam idealnie, gdyż każde z dzieci będzie miało swój własny pokój. Świetnym pomieszczeniem, który uwzględnił projektant, jest sypialnia na parterze. Na początku chcieliśmy zlikwidować ten pokój, jednak z perspektywy czasu widzimy, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie, gdy ktoś chce u nas przenocować. Zrobiliśmy tam typowo gościnną sypialnię. Dzięki temu każdy ma swoją odrębność. My mamy swoją łazienkę na górze, a goście korzystają z prysznica na parterze i rano nie mijamy się po drodze. Jestem także zadowolona z pomieszczeń nad garażem. Są one bardzo przydatne w przypadku, gdy budynek nie ma żadnej piwniczki, ponieważ dzięki nim mamy miejsce do schowania różnych rzeczy np. dziecięcego wózka. Mieszkamy w naszym domu już od ponad pół roku i póki co nie widzę w nim żadnych minusów. Uważam, że wybór projektu domu Noelia WOK1025 był strzałem w dziesiątkę i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
magda__ka
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia WOK1025, ponieważ jego układ pomieszczeń ujął nas swoją funkcjonalnością. Odpowiadała nam także wielkość pokoi, a w dodatku spodobał nam się przewidziany na parterze gabinet. Cała budowa przebiegła zgodnie z planem. Wykonawcy chcieli zmienić konstrukcję dachu, jednak nie pozwoliliśmy na to, gdyż chcieliśmy, aby było to zrealizowane zgodnie z projektem. Ściany postawiliśmy przy użyciu gazobetonu, strop zrobiliśmy systemem Teriva, a na dach wyłożyliśmy blacho-dachówką. Na całym parterze oraz w łazience na poddaszu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe. W pozostałych pomieszczeniach mamy grzejniki. Muszę przyznać, że tzw. ,,podłogówka” naprawdę się sprawdza. To bardzo komfortowe rozwiązanie, gdyż dzięki niemu można ustawić meble w dowolny sposób. Kaloryfery niestety zmniejszają ustawność pokoi. W kotłowni zamontowaliśmy piec na ekogroszek. W projekcie domu Noelia WOK1025 projektant przewidział nad garażem garderobę i pralnio-suszarnię. My postanowiliśmy zrobić tam dodatkowy pokój. Aby można było do niego wejść bezpośrednio z hallu na poddaszu, zdecydowaliśmy się zmniejszyć łazienkę, tworząc tym samym długi korytarz. Naszym ulubioną powierzchnią w domu jest salon połączony z kuchnią. Usunęliśmy małe ścianki między tymi pomieszczeniami i zyskaliśmy tym sposobem jedną, przestronną część dzienną. Był to naprawdę dobry pomysł i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Dom mamy ustawiony na działce w ten sposób, iż taras i gabinet są po stronie południowej. Drugie okno tarasowe znajduje się na zachód, zaś kuchnię mamy na północ. Cały parter jest dobrze doświetlony. Na poddaszu również jest wystarczająco jasno, gdyż w sypialniach nad tarasem wstawiliśmy długie, balkonowe okna zamiast zwykłych. Na chwilę obecną w domu mieszkam ja i mój mąż. Moim zdaniem 5 osobowej rodzinie żyłoby się przy tym metrażu bardzo wygodnie. Dużo zależy od tego, jakie ma się oczekiwania. Dla niektórych osób może być na to za mało pomieszczeń, jednak dla nas jest ich w sam raz i jeszcze 3 osoby spokojnie mogłoby zamieszkać. Oprócz tego, co zmieniliśmy w projekcie domu Noelia WOK1025, nic więcej bym już nie zmieniła. Jesteśmy zadowoleni z każdego pomieszczenia, które udało nam się zrealizować. Układ pomieszczeń w naszym domu jest naprawdę rewelacyjny. Polecam i pozdrawiam.
Krzysztof1025
Podczas wyboru projektu nie miałem jasno sprecyzowanych kryteriów, które musiałby spełniać. Jedyne co było dla mnie szczególnie istotnie to to, aby na parterze, oprócz salonu, znajdował się jeszcze jeden, dodatkowy pokój. Projekt domu Noelia WOK1025 uwzględnia to rozwiązanie, a oprócz tego w całości bardzo mi się spodobał, dlatego też zdecydowałem się na jego realizację.Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów. Wszystko przebiegło sprawnie a fachowcy nie zgłaszali trudności. Na etapie adaptacji postanowiłem zlecić doprojektowanie piwnicy, której nie przewidziano w oryginalnym projekcie. Zmiana ta spowodowała przesunięcie poziomu między garażem, a częścią mieszkalną na parterze, ale na szczęście nie wiązało się to z żadnymi komplikacjami. Całą inwestycję, łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń udało nam się zrealizować w przeciągu dwóch lat. Budynek został wymurowany z białych bloczków z betonu komórkowego, zaś na dachu zastosowaliśmy dachówkę. Muszę przyznać, że trudno ocenić mi poprawność oszacowanego przez architekta kosztorysu. W naszym przypadku cena inwestycji znacznie przekroczyła sugerowaną, jednak miało to związek z pozaprogramowym wykonaniem piwnicy. Do oryginalnego projektu Noelia WOK1025 wprowadziłem również dwie inne zmiany. Jedną z nich było zrobienie wykuszu w części dziennej w miejscu gdzie architekt zaplanował strefę jadalnianą. Oprócz tego, nieco zmodyfikowaliśmy układ ścianek działowych tworzących bliźniacze pokoje na poddaszu. Zrezygnowaliśmy z przewidzianych w nich wnęk na szafy, a ich powierzchnię przyłączyliśmy do korytarza, wydłużając go jednocześnie aż do zewnętrznej ściany nośnej. Dodatkowo, nad nim wstawiliśmy okno połaciowe. Takie rozwiązanie sprawiło, że zarówno hall jak i klatka schodowa są rewelacyjnie oświetlone.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia WOK1025. Oprócz zastosowanych zmian, nie widzę w nowym domu nic, co wymagałoby jeszcze modyfikacji. Układ pomieszczeń został moim zdaniem bardzo dobrze zaplanowany i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Pozdrawiam.
Adam_Komprachcice
Wybór projektu Noelia WOK1025 podyktowany był wieloma względami. Zewnętrzny wygląd budynku wyjątkowo przypadł nam do gustu, a zaproponowany w nim układ pomieszczeń w całości spełniał nasze oczekiwania. Od początku zależało nam na trzech sypialniach uwzględnionych na poddaszu, a także na tym, aby jedna z nich posiadała dostęp do dużej garderoby. Pralnia znajdująca się przy łazience wydała nam się świetnym rozwiązaniem, a dodatkowo spodobało nam się to, iż w salonie usytuowany jest kominek. Przewidziany na parterze dodatkowy pokój również miał spore znaczenie przy naszym wyborze, aczkolwiek ostatecznie postanowiliśmy z niego zrezygnować.Nasza realizacja odbyła się sprawnie i bez większych problemów. Fachowcy nie zgłaszali trudności, aczkolwiek zauważyli, iż robiąc więźbę zgodnie z projektem, krokwie przechodziłyby nad kominem. Musieliśmy więc dokonać stosownych obliczeń i nieco je przesunąć. Cała inwestycja łącznie z wykończeniami trwała w naszym przypadku 1,5 roku. Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, zaś strop wykonaliśmy w konstrukcji żelbetowej. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Wienerberger. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował koszty dotyczące budowy na etapie stanu surowego zamkniętego, jednak aby zmieszczenie się w tej kwocie było w pełni realne polecałbym zastosowanie nieco tańszej dachówki.Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu w kropki tzw. „Dalmatyńczyk”. W kotłowni zamontowaliśmy piec na paliwo stałe, w którym palimy pelletem. Dom ogrzewaliśmy od października do lutego, a przez ten okres spaliliśmy ok. 3 tony opału. Był to jednak nasz pierwszy sezon grzewczy i kocioł nie był jeszcze odpowiednio wyregulowany, więc podejrzewam że w następnych latach zużycie będzie mniejsze.Do projektu Noelia WOK1025 wprowadziliśmy kilka zmian. Doszliśmy do wniosku, że pokój uwzględniony na parterze będzie dosyć mały, dlatego też postanowiliśmy z niego zrezygnować. Jego powierzchnię przyłączyliśmy do salonu, który teraz jest naprawdę spory. Dokonując tej zmiany, mogliśmy w całości zabudować klatkę schodową, co pozwoliło nam na wygospodarowanie pod nią praktycznej spiżarki, z kolei kosztem pierwotnie przewidzianej powiększyliśmy kuchnię. Dodatkowo, podnieśliśmy ściankę kolankową o wysokość dwóch pustaków, a także zwiększyliśmy wieniec okalający budynek z 14 cm do 25 cm, co spowodowało podniesienie górnych pomieszczeń o 65 cm. Innych modyfikacji nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz z pewnością zdecydowałbym się na poszerzenie garażu i szczerze polecam to rozwiązanie przyszłym Inwestorom.Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia WOK1025 odpowiada potrzebom naszej rodziny i jestem zadowolony z decyzji o jego realizacji. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i nie mamy do niego żadnych zastrzeżeń - wnętrze domu zasługuje na duży plus. Pozdrawiam.
.karolek.
Szukając projektu nowego domu priorytetem było dla nas to, aby na parterze oprócz salonu znajdował się jeszcze jeden pokój. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne, gdyż w dzisiejszych czasach wielu Inwestorów decyduje się na budowę systemem gospodarczym, a jednocześnie chce wprowadzić się do domu w jak najszybszym czasie. Sypialnia na dole pozwala więc na zamieszkanie w nim już po wykończeniu tej kondygnacji, dając możliwość zaaranżowania poddasza w późniejszym terminie. Tak też było w naszym przypadku. Oprócz tego, zależało nam na tym, aby w bryle budynku uwzględniony był garaż. Interesujące mnie kryteria zaznaczyłem w wyszukiwarce projektów, a jednym z pierwszych, które ukazały się na stronie był projekt Noelia WOK1025, który od razu przypadł mi do gustu ze względu na ciekawą konstrukcję. Po zapoznaniu się z układem zaproponowanego w nim wnętrza zdecydowałem się na jego realizację. Przewidziane w nim rozwiązania w całości spełniały moje oczekiwania. W tej kwestii szczególnie spodobał mi się duży salon z otwartą na niego kuchnią. Muszę przyznać, że etap prac przygotowawczych do budowy był nieco kłopotliwy. Podczas ubiegania się o pozwolenie, w urzędzie powiedziano mi, iż w projekcie nie uwzględniono wystarczających obliczeń dotyczących nośności murów i stropów. Musiałem więc kontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z projektantem, co wydłużyło czas potrzebny do załatwienia wszelkich formalności. Na szczęście sama budowa odbyła się już bez problemów. Współpracowałem z naprawdę dobrymi fachowcami, którzy ze wszystkim poradzili sobie bardzo sprawnie. Po niecałym roku od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego domu (wtedy jednak wykończony mieliśmy jedynie parter).Do postawienia ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą styropianu. Izolację poddasza od wewnątrz tworzy wełna mineralna o grubości 25 + 15 cm. Dach pokryliśmy blachodachówką. Podawane przez architektów kosztorysy są z reguły orientacyjne, gdyż jak wiadomo na budowie czasem nie sposób przewidzieć sytuacji, które wiążą się z dodatkowymi wydatkami. W tym przypadku jednak wyliczenia okazały się być bardzo bliskie rzeczywistym kosztom, więc myślę że jak nabardziej można się nimi sugerować. Należy jednak pamiętać, że spore znaczenie w tej kwestii ma rejon, w którym Inwestor zdecyduje się budować.Do projektu Noelia WOK1025 wprowadziliśmy kilka niedużych zmian. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki na rzecz powiększenia znajdującej się obok łazienki, a także wyrównaliśmy powierzchnię garażu z poziomem parteru. Dodatkowo, podnieśliśmy ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka, dzięki czemu pokoje na poddaszu stały się przestronniejsze i łatwiejsze w umeblowaniu. Na chwilę obecną myślę, że dobrym pomysłem byłoby również powiększenie dwóch bliźniaczych sypialni na tej kondygnacji kosztem części hallu. Warto zastanowić się też nad praktycznym zagospodarowaniem przestrzeni pod schodami. W tej kwestii nieco kolidują znajdujące się obok drzwi do pokoju, ale szkoda byłoby nie wykorzystać tej powierzchni. Obecnie więc myślę nad tym, jak ją dobrze zaplanować.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia WOK1025 okazał się dla nas dobrym wyborem. Przewidziany w nim układ pomieszczeń sprawia, iż nasz nowy dom jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Szczególnie zadowolony jestem z rozmieszczenia dotyczącego części dziennej. Myślę, że gdybym budował się po raz drugi z pewnością wybrałbym dom o takim samym układzie, aczkolwiek z typowym dwuspadowym dachem, gdyż jego oryginalna konstrukcja w tym przypadku jest niełatwa do ocieplenia i późniejszego wykończenia. Pozdrawiam.
Bartek1025
Wybierając odpowiedni projekt w największej mierze sugerowaliśmy się uwzględnionym wewnątrz układem pomieszczeń. Szczególną uwagę zwracaliśmy przede wszystkim na rozmieszczenie parteru - zależało nam, aby na tej kondygnacji znajdował się jeden, dodatkowy pokój. Spośród projektów spełniających te kryteria zdecydowaliśmy się na Noelię WOK1025, gdyż wyjątkowo przypadł on do gustu mojej żonie.Postawienie nowego domu odbyło się bez większych problemów, aczkolwiek fachowcy zwrócili uwagę, iż dokumentacja techniczna przewiduje kilka rozwiązań, które nie były do końca przemyślane. Dotyczyło to na przykład układu wentylacyjnego - nie uwzględniono go we wszystkich pokojach, a w kominach było zbyt mało miejsca na zamontowanie dodatkowych kanałów. Poradziliśmy sobie z tym stosując wentylacyjne kominki dachowe. Pewne nieścisłości związane były również z konstrukcją schodów, która została zmodyfikowana przez architekta adaptującego. Cała realizacja łącznie z wykończeniami trwała w naszym przypadku 1,5 roku. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, zaś strop wykonaliśmy systemem Teriva. Na początku chciałem pokryć dach dachówką ceramiczną, jednak inspektor budowy odwiódł mnie od tego pomysłu. Stwierdził, iż byłoby to zbyt duże obciążenie, przez co użycie tego materiału wymagałoby dodatkowego wzmocnienia ścian na poddaszu. Zdecydowałem się więc pokryć więźbę blachodachówką. Duże znaczenie miała dla mnie odpowiednia izolacja budynku. Aby dom był jak najbardziej ekonomiczny, bryłę z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą styropianu cechującego się najlepszym, dostępnym na rynku współczynnikiem przenikalności cieplnej. Ogrzewamy ekogroszkiem, a w poprzednim sezonie grzewczym zużyliśmy ok. 3 ton opału. Koszty inwestycji były w naszym przypadku wyższe od oszacowanych przez architekta. Postanowiliśmy jednak doprojektować piwnicę, której nie przewidziano w projekcie Noelia WOK1025 i to właśnie na tej kondygnacji zrobiliśmy kotłownię. Oprócz tego, zdecydowaliśmy się na wykonanie balkonu od tylnej strony domu. Aby zwiększyć przestrzeń na poddaszu podnieśliśmy ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Na chwilę obecną myślę jednak, że warto byłoby zwiększyć ją jeszcze bardziej, gdyż skosy w dwóch pokojach w dalszym ciągu są mało ustawne. Pierwotnie nad garażem miała znajdować się garderoba oraz pralnia. My postanowiliśmy jednak przeznaczyć powierzchnię obu tych pomieszczeń na dodatkową sypialnię. Aby można było wejść do niej bezpośrednio z korytarza musieliśmy nieco przesunąć ściankę działową tworzącą łazienkę. Obecnie myślę, że warto byłoby również rozważyć powiększenie kuchni.Wraz z żoną mamy dwójkę dzieci, a metraż projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia WOK1025 jest dla nas w pełni komfortowy. Powierzchnia jest naprawdę spora i jestem przekonany, że będzie całkowicie wystarczająca nawet dla 5-osobowej rodziny, gdyż my przy czwórce domowników miejsca mamy aż nadto. Nowy dom spełnia nasze potrzeby, aczkolwiek gdybym budował się po raz kolejny, zdecydowałbym się na budynek o jednej kondygnacji, gdyż proces realizacji domków parterowych jest znacznie łatwiejszy. Pozdrawiam.
monikadominik
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Noelia WOK1025, ponieważ najbardziej spodobał nam się spośród wszystkich innych, które oglądaliśmy. Bardzo odpowiadało nam w nim rozmieszczenie pokoi, gdyż było najbardziej praktyczne dla naszej rodziny. Poza tym, od początku szukaliśmy budynku o powierzchni do 120m2, posiadającego poddasze użytkowe. Nasz dom wymurowaliśmy z bloczków Ytong, a na dachu położyliśmy dachówkę marki BRAAS. Cała realizacja przebiegła sprawnie i bez żadnych trudności. W kotłowni zamontowaliśmy tradycyjny kocioł węglowy. Zdecydowaliśmy się na ten rodzaj ogrzewania ze względów ekonomicznych, gdyż mamy możliwość nabycia konkurencyjnego cenowo opału. W części pomieszczeń zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, a w pozostałych pokojach kaloryfery. Układ pomieszczeń w projekcie jest bardzo funkcjonalny, jednak wprowadziliśmy do niego jedną, małą zmianę. Postawiliśmy ściankę między salonem a kuchnią, zamykając ją częściowo. Zrezygnowaliśmy z małego schowka obok spiżarni, a zamiast niego mamy tam teraz wejście do kuchni. Zdecydowaliśmy się na wersję lustrzaną projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia WOK1025. Róg garażu znajduje się w naszym przypadku po stronie wschodniej, a duże okno tarasowe w salonie wychodzi na zachód. Do pomieszczeń wpada dużo słońca, dzięki czemu w domu jest nie tylko jasno, ale i ciepło. Na chwilę obecną mieszkamy w domu w trójkę. Metraż w naszym przypadku jak najbardziej się sprawdza, tym bardziej że planujemy z mężem jeszcze jedno dziecko. Myślę, że w czwórkę będzie nam idealnie, gdyż każde z dzieci będzie miało swój własny pokój. Świetnym pomieszczeniem, który uwzględnił projektant, jest sypialnia na parterze. Na początku chcieliśmy zlikwidować ten pokój, jednak z perspektywy czasu widzimy, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie, gdy ktoś chce u nas przenocować. Zrobiliśmy tam typowo gościnną sypialnię. Dzięki temu każdy ma swoją odrębność. My mamy swoją łazienkę na górze, a goście korzystają z prysznica na parterze i rano nie mijamy się po drodze. Jestem także zadowolona z pomieszczeń nad garażem. Są one bardzo przydatne w przypadku, gdy budynek nie ma żadnej piwniczki, ponieważ dzięki nim mamy miejsce do schowania różnych rzeczy np. dziecięcego wózka. Mieszkamy w naszym domu już od ponad pół roku i póki co nie widzę w nim żadnych minusów. Uważam, że wybór projektu domu Noelia WOK1025 był strzałem w dziesiątkę i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
magda__ka
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia WOK1025, ponieważ jego układ pomieszczeń ujął nas swoją funkcjonalnością. Odpowiadała nam także wielkość pokoi, a w dodatku spodobał nam się przewidziany na parterze gabinet. Cała budowa przebiegła zgodnie z planem. Wykonawcy chcieli zmienić konstrukcję dachu, jednak nie pozwoliliśmy na to, gdyż chcieliśmy, aby było to zrealizowane zgodnie z projektem. Ściany postawiliśmy przy użyciu gazobetonu, strop zrobiliśmy systemem Teriva, a na dach wyłożyliśmy blacho-dachówką. Na całym parterze oraz w łazience na poddaszu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe. W pozostałych pomieszczeniach mamy grzejniki. Muszę przyznać, że tzw. ,,podłogówka” naprawdę się sprawdza. To bardzo komfortowe rozwiązanie, gdyż dzięki niemu można ustawić meble w dowolny sposób. Kaloryfery niestety zmniejszają ustawność pokoi. W kotłowni zamontowaliśmy piec na ekogroszek. W projekcie domu Noelia WOK1025 projektant przewidział nad garażem garderobę i pralnio-suszarnię. My postanowiliśmy zrobić tam dodatkowy pokój. Aby można było do niego wejść bezpośrednio z hallu na poddaszu, zdecydowaliśmy się zmniejszyć łazienkę, tworząc tym samym długi korytarz. Naszym ulubioną powierzchnią w domu jest salon połączony z kuchnią. Usunęliśmy małe ścianki między tymi pomieszczeniami i zyskaliśmy tym sposobem jedną, przestronną część dzienną. Był to naprawdę dobry pomysł i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Dom mamy ustawiony na działce w ten sposób, iż taras i gabinet są po stronie południowej. Drugie okno tarasowe znajduje się na zachód, zaś kuchnię mamy na północ. Cały parter jest dobrze doświetlony. Na poddaszu również jest wystarczająco jasno, gdyż w sypialniach nad tarasem wstawiliśmy długie, balkonowe okna zamiast zwykłych. Na chwilę obecną w domu mieszkam ja i mój mąż. Moim zdaniem 5 osobowej rodzinie żyłoby się przy tym metrażu bardzo wygodnie. Dużo zależy od tego, jakie ma się oczekiwania. Dla niektórych osób może być na to za mało pomieszczeń, jednak dla nas jest ich w sam raz i jeszcze 3 osoby spokojnie mogłoby zamieszkać. Oprócz tego, co zmieniliśmy w projekcie domu Noelia WOK1025, nic więcej bym już nie zmieniła. Jesteśmy zadowoleni z każdego pomieszczenia, które udało nam się zrealizować. Układ pomieszczeń w naszym domu jest naprawdę rewelacyjny. Polecam i pozdrawiam.
Krzysztof1025
Podczas wyboru projektu nie miałem jasno sprecyzowanych kryteriów, które musiałby spełniać. Jedyne co było dla mnie szczególnie istotnie to to, aby na parterze, oprócz salonu, znajdował się jeszcze jeden, dodatkowy pokój. Projekt domu Noelia WOK1025 uwzględnia to rozwiązanie, a oprócz tego w całości bardzo mi się spodobał, dlatego też zdecydowałem się na jego realizację.Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów. Wszystko przebiegło sprawnie a fachowcy nie zgłaszali trudności. Na etapie adaptacji postanowiłem zlecić doprojektowanie piwnicy, której nie przewidziano w oryginalnym projekcie. Zmiana ta spowodowała przesunięcie poziomu między garażem, a częścią mieszkalną na parterze, ale na szczęście nie wiązało się to z żadnymi komplikacjami. Całą inwestycję, łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń udało nam się zrealizować w przeciągu dwóch lat. Budynek został wymurowany z białych bloczków z betonu komórkowego, zaś na dachu zastosowaliśmy dachówkę. Muszę przyznać, że trudno ocenić mi poprawność oszacowanego przez architekta kosztorysu. W naszym przypadku cena inwestycji znacznie przekroczyła sugerowaną, jednak miało to związek z pozaprogramowym wykonaniem piwnicy. Do oryginalnego projektu Noelia WOK1025 wprowadziłem również dwie inne zmiany. Jedną z nich było zrobienie wykuszu w części dziennej w miejscu gdzie architekt zaplanował strefę jadalnianą. Oprócz tego, nieco zmodyfikowaliśmy układ ścianek działowych tworzących bliźniacze pokoje na poddaszu. Zrezygnowaliśmy z przewidzianych w nich wnęk na szafy, a ich powierzchnię przyłączyliśmy do korytarza, wydłużając go jednocześnie aż do zewnętrznej ściany nośnej. Dodatkowo, nad nim wstawiliśmy okno połaciowe. Takie rozwiązanie sprawiło, że zarówno hall jak i klatka schodowa są rewelacyjnie oświetlone.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia WOK1025. Oprócz zastosowanych zmian, nie widzę w nowym domu nic, co wymagałoby jeszcze modyfikacji. Układ pomieszczeń został moim zdaniem bardzo dobrze zaplanowany i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Pozdrawiam.
Adam_Komprachcice
Wybór projektu Noelia WOK1025 podyktowany był wieloma względami. Zewnętrzny wygląd budynku wyjątkowo przypadł nam do gustu, a zaproponowany w nim układ pomieszczeń w całości spełniał nasze oczekiwania. Od początku zależało nam na trzech sypialniach uwzględnionych na poddaszu, a także na tym, aby jedna z nich posiadała dostęp do dużej garderoby. Pralnia znajdująca się przy łazience wydała nam się świetnym rozwiązaniem, a dodatkowo spodobało nam się to, iż w salonie usytuowany jest kominek. Przewidziany na parterze dodatkowy pokój również miał spore znaczenie przy naszym wyborze, aczkolwiek ostatecznie postanowiliśmy z niego zrezygnować.Nasza realizacja odbyła się sprawnie i bez większych problemów. Fachowcy nie zgłaszali trudności, aczkolwiek zauważyli, iż robiąc więźbę zgodnie z projektem, krokwie przechodziłyby nad kominem. Musieliśmy więc dokonać stosownych obliczeń i nieco je przesunąć. Cała inwestycja łącznie z wykończeniami trwała w naszym przypadku 1,5 roku. Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, zaś strop wykonaliśmy w konstrukcji żelbetowej. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Wienerberger. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował koszty dotyczące budowy na etapie stanu surowego zamkniętego, jednak aby zmieszczenie się w tej kwocie było w pełni realne polecałbym zastosowanie nieco tańszej dachówki.Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu w kropki tzw. „Dalmatyńczyk”. W kotłowni zamontowaliśmy piec na paliwo stałe, w którym palimy pelletem. Dom ogrzewaliśmy od października do lutego, a przez ten okres spaliliśmy ok. 3 tony opału. Był to jednak nasz pierwszy sezon grzewczy i kocioł nie był jeszcze odpowiednio wyregulowany, więc podejrzewam że w następnych latach zużycie będzie mniejsze.Do projektu Noelia WOK1025 wprowadziliśmy kilka zmian. Doszliśmy do wniosku, że pokój uwzględniony na parterze będzie dosyć mały, dlatego też postanowiliśmy z niego zrezygnować. Jego powierzchnię przyłączyliśmy do salonu, który teraz jest naprawdę spory. Dokonując tej zmiany, mogliśmy w całości zabudować klatkę schodową, co pozwoliło nam na wygospodarowanie pod nią praktycznej spiżarki, z kolei kosztem pierwotnie przewidzianej powiększyliśmy kuchnię. Dodatkowo, podnieśliśmy ściankę kolankową o wysokość dwóch pustaków, a także zwiększyliśmy wieniec okalający budynek z 14 cm do 25 cm, co spowodowało podniesienie górnych pomieszczeń o 65 cm. Innych modyfikacji nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz z pewnością zdecydowałbym się na poszerzenie garażu i szczerze polecam to rozwiązanie przyszłym Inwestorom.Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia WOK1025 odpowiada potrzebom naszej rodziny i jestem zadowolony z decyzji o jego realizacji. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i nie mamy do niego żadnych zastrzeżeń - wnętrze domu zasługuje na duży plus. Pozdrawiam.
.karolek.
Szukając projektu nowego domu priorytetem było dla nas to, aby na parterze oprócz salonu znajdował się jeszcze jeden pokój. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne, gdyż w dzisiejszych czasach wielu Inwestorów decyduje się na budowę systemem gospodarczym, a jednocześnie chce wprowadzić się do domu w jak najszybszym czasie. Sypialnia na dole pozwala więc na zamieszkanie w nim już po wykończeniu tej kondygnacji, dając możliwość zaaranżowania poddasza w późniejszym terminie. Tak też było w naszym przypadku. Oprócz tego, zależało nam na tym, aby w bryle budynku uwzględniony był garaż. Interesujące mnie kryteria zaznaczyłem w wyszukiwarce projektów, a jednym z pierwszych, które ukazały się na stronie był projekt Noelia WOK1025, który od razu przypadł mi do gustu ze względu na ciekawą konstrukcję. Po zapoznaniu się z układem zaproponowanego w nim wnętrza zdecydowałem się na jego realizację. Przewidziane w nim rozwiązania w całości spełniały moje oczekiwania. W tej kwestii szczególnie spodobał mi się duży salon z otwartą na niego kuchnią. Muszę przyznać, że etap prac przygotowawczych do budowy był nieco kłopotliwy. Podczas ubiegania się o pozwolenie, w urzędzie powiedziano mi, iż w projekcie nie uwzględniono wystarczających obliczeń dotyczących nośności murów i stropów. Musiałem więc kontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z projektantem, co wydłużyło czas potrzebny do załatwienia wszelkich formalności. Na szczęście sama budowa odbyła się już bez problemów. Współpracowałem z naprawdę dobrymi fachowcami, którzy ze wszystkim poradzili sobie bardzo sprawnie. Po niecałym roku od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego domu (wtedy jednak wykończony mieliśmy jedynie parter).Do postawienia ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą styropianu. Izolację poddasza od wewnątrz tworzy wełna mineralna o grubości 25 + 15 cm. Dach pokryliśmy blachodachówką. Podawane przez architektów kosztorysy są z reguły orientacyjne, gdyż jak wiadomo na budowie czasem nie sposób przewidzieć sytuacji, które wiążą się z dodatkowymi wydatkami. W tym przypadku jednak wyliczenia okazały się być bardzo bliskie rzeczywistym kosztom, więc myślę że jak nabardziej można się nimi sugerować. Należy jednak pamiętać, że spore znaczenie w tej kwestii ma rejon, w którym Inwestor zdecyduje się budować.Do projektu Noelia WOK1025 wprowadziliśmy kilka niedużych zmian. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki na rzecz powiększenia znajdującej się obok łazienki, a także wyrównaliśmy powierzchnię garażu z poziomem parteru. Dodatkowo, podnieśliśmy ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka, dzięki czemu pokoje na poddaszu stały się przestronniejsze i łatwiejsze w umeblowaniu. Na chwilę obecną myślę, że dobrym pomysłem byłoby również powiększenie dwóch bliźniaczych sypialni na tej kondygnacji kosztem części hallu. Warto zastanowić się też nad praktycznym zagospodarowaniem przestrzeni pod schodami. W tej kwestii nieco kolidują znajdujące się obok drzwi do pokoju, ale szkoda byłoby nie wykorzystać tej powierzchni. Obecnie więc myślę nad tym, jak ją dobrze zaplanować.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia WOK1025 okazał się dla nas dobrym wyborem. Przewidziany w nim układ pomieszczeń sprawia, iż nasz nowy dom jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Szczególnie zadowolony jestem z rozmieszczenia dotyczącego części dziennej. Myślę, że gdybym budował się po raz drugi z pewnością wybrałbym dom o takim samym układzie, aczkolwiek z typowym dwuspadowym dachem, gdyż jego oryginalna konstrukcja w tym przypadku jest niełatwa do ocieplenia i późniejszego wykończenia. Pozdrawiam.
Bartek1025
Wybierając odpowiedni projekt w największej mierze sugerowaliśmy się uwzględnionym wewnątrz układem pomieszczeń. Szczególną uwagę zwracaliśmy przede wszystkim na rozmieszczenie parteru - zależało nam, aby na tej kondygnacji znajdował się jeden, dodatkowy pokój. Spośród projektów spełniających te kryteria zdecydowaliśmy się na Noelię WOK1025, gdyż wyjątkowo przypadł on do gustu mojej żonie.Postawienie nowego domu odbyło się bez większych problemów, aczkolwiek fachowcy zwrócili uwagę, iż dokumentacja techniczna przewiduje kilka rozwiązań, które nie były do końca przemyślane. Dotyczyło to na przykład układu wentylacyjnego - nie uwzględniono go we wszystkich pokojach, a w kominach było zbyt mało miejsca na zamontowanie dodatkowych kanałów. Poradziliśmy sobie z tym stosując wentylacyjne kominki dachowe. Pewne nieścisłości związane były również z konstrukcją schodów, która została zmodyfikowana przez architekta adaptującego. Cała realizacja łącznie z wykończeniami trwała w naszym przypadku 1,5 roku. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, zaś strop wykonaliśmy systemem Teriva. Na początku chciałem pokryć dach dachówką ceramiczną, jednak inspektor budowy odwiódł mnie od tego pomysłu. Stwierdził, iż byłoby to zbyt duże obciążenie, przez co użycie tego materiału wymagałoby dodatkowego wzmocnienia ścian na poddaszu. Zdecydowałem się więc pokryć więźbę blachodachówką. Duże znaczenie miała dla mnie odpowiednia izolacja budynku. Aby dom był jak najbardziej ekonomiczny, bryłę z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą styropianu cechującego się najlepszym, dostępnym na rynku współczynnikiem przenikalności cieplnej. Ogrzewamy ekogroszkiem, a w poprzednim sezonie grzewczym zużyliśmy ok. 3 ton opału. Koszty inwestycji były w naszym przypadku wyższe od oszacowanych przez architekta. Postanowiliśmy jednak doprojektować piwnicę, której nie przewidziano w projekcie Noelia WOK1025 i to właśnie na tej kondygnacji zrobiliśmy kotłownię. Oprócz tego, zdecydowaliśmy się na wykonanie balkonu od tylnej strony domu. Aby zwiększyć przestrzeń na poddaszu podnieśliśmy ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Na chwilę obecną myślę jednak, że warto byłoby zwiększyć ją jeszcze bardziej, gdyż skosy w dwóch pokojach w dalszym ciągu są mało ustawne. Pierwotnie nad garażem miała znajdować się garderoba oraz pralnia. My postanowiliśmy jednak przeznaczyć powierzchnię obu tych pomieszczeń na dodatkową sypialnię. Aby można było wejść do niej bezpośrednio z korytarza musieliśmy nieco przesunąć ściankę działową tworzącą łazienkę. Obecnie myślę, że warto byłoby również rozważyć powiększenie kuchni.Wraz z żoną mamy dwójkę dzieci, a metraż projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Noelia WOK1025 jest dla nas w pełni komfortowy. Powierzchnia jest naprawdę spora i jestem przekonany, że będzie całkowicie wystarczająca nawet dla 5-osobowej rodziny, gdyż my przy czwórce domowników miejsca mamy aż nadto. Nowy dom spełnia nasze potrzeby, aczkolwiek gdybym budował się po raz kolejny, zdecydowałbym się na budynek o jednej kondygnacji, gdyż proces realizacji domków parterowych jest znacznie łatwiejszy. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki