Projekt domu Niezapominajka z garażem WAH1272

Cena projektu: 3 090 zł 2 472 zł Oszczędzasz 618 złOferta ważna do 11 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
94,76 m²
Min. szer. działki
22,98 m
Wysokość budynku
6,48 m
Pow. zabudowy
151,41 m²
Kubatura
611 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
233,66 m²
EUco
64,54 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Niezapominajka z garażem jest alternatywą znanego projektu Niezapominajka. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Niezapominajka z garażem jest idealny na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Niezapominajka z garażem to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Architekt przewidział możliwość adaptacji poddasza, a przeznaczenie i aranżacja tego metrażu zależy jedynie od wyobraźni Inwestora. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano jedną łazienkę oraz osobną ubikację na parterze. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Niezapominajka z garażem zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Niezapominajka z garażem - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,86 m²
2 hall
10,75 m²
3 łazienka
6,41 m²
4 pokój
10,82 m²
5 kotłownia
3,65 m²
6 pokój
11,44 m²
7 pokój
9,89 m²
8 pokój dzienny + jadalnia
31,14 m²
9 kuchnia
9,64 m²
10 wc
1,81 m²
11 garaż jednostan.
20,4 m²
12 pom. gospodarcze
5,03 m²
razem
123,84 m²

Rzut kondygnacji projektu Niezapominajka z garażem - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
32,23 m² (100,45 m²)
razem
32,23 m² (100,45 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Niezapominajka z garażem na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

141 087 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

156 187 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
42 220 zł

stan surowy otwarty
82 636 zł

stan surowy zamknięty
16 231 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - bloczki gazobetonowe + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Niezapominajka z garażem

Zdjęcie profilowe Dexter101
Dexter101
Szukając odpowiedniego projektu, musieliśmy zwracać uwagę na wymiary budynku, ponieważ nasza działka jest długa i wąska. Projekt domu Niezapominajka z garażem WAH1272 pasował na nią idealnie, a w dodatku odpowiadał nam pod wieloma względami. Do gustu przypadł nam zarówno wygląd całej bryły, jak i układ pomieszczeń, który jest świetnie dopasowany do potrzeb naszej rodziny. Budynek posiada dwuspadowy dach, na którym nam zależało, a dodatkowo spodobała nam się możliwość przejścia do garażu bezpośrednio z części mieszkalnej. Budowa naszego domu odbyła się sprawnie i nie pojawiły się podczas niej żadne przykre sytuacje. W naszym przypadku ściany zostały wymurowane z bloczków H+H. Dach ociepliliśmy przy użyciu wełny mineralnej, a budynek z zewnątrz pokryliśmy styropianem. Projektant przewidywał drewniany strop nad garażem, jednak my wylaliśmy tam beton, tak jak w przypadku pozostałej powierzchni domu. W naszej okolicy jest bezpośredni dostęp do gazu ziemnego, wiec skorzystaliśmy z tej możliwości i zainstalowaliśmy w kotłowni piecyk gazowy. Projekt domu Niezapominajka z garażem WAH1272 jest naprawdę dobrze przemyślany. Jego układ pomieszczeń bardzo nam odpowiadał, więc nie mieliśmy potrzeby wprowadzania do niego żadnych zmian. Odstępstwem od projektu była natomiast modyfikacja w układzie okien. Ściana zewnętrzna salonu i kuchni znajduje się w odległości 3 metrów od granicy działki. Z racji tego, musieliśmy zrezygnować w tym miejscu z okna, gdyż nie spełniałoby ono budowlanych wymogów prawnych. Na poddaszu wstawiliśmy kilka dodatkowych okien połaciowych. Ciężkie, murowane schody, które były przewidziane w projekcie, zmniejszałyby powierzchnię hallu. Zastosowaliśmy więc drewniane schody ze spocznikiem - daje to wrażenie lekkości i większej przestrzeni. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego całej realizacji. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Niezapominajka z garażem WAH1272 był naprawdę dobrą decyzją. Nasz dom jest praktyczny i funkcjonalny, a do tego świetnie prezentuje się pod kątem wizualnym. Z czystym sumieniem polecam innym ten projekt. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Niezapominajka z garażem

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

JTJ 29.03.2019 17:49

Projekt domu Niezapominajka z garażem należy do kategorii

Projekty podobne do Niezapominajka z garażem WAH1272

Projekt domu Talent paliwo stałe iDesigner

Projekt domu Nina 2 Nova C garaż -100 3D iDesigner

Projekt domu Neo III -150

Neo III

94,7 m²

Projekt domu Tebe II paliwo stałe

Projekt domu Anatol -618

Anatol

103,04 m²

Projekt domu Nina 3 Nova C garaż -100 3D

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych