Projekt domu Niezapominajka WAH1210

Cena projektu: 3 520 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
95,37 m²
Min. szer. działki
20,24 m
Wysokość budynku
6,48 m
Pow. zabudowy
120,44 m²
Kubatura
498 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
188,22 m²
EUco
67,7 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Niezapominajka to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Niezapominajka to dom parterowy, co jest szczególnie bezpieczne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Niezapominajka - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,86 m²
2 hall
10,75 m²
3 łazienka
6,41 m²
4 pokój
11,43 m²
5 kotłownia
3,17 m²
6 pokój
11,44 m²
7 pokój
9,89 m²
8 pokój dzienny + jadalnia
31,14 m²
9 kuchnia
9,64 m²
10 wc
1,81 m²
razem
98,54 m²

Rzut kondygnacji projektu Niezapominajka - Rzut poddasza

1 strych
32,23 m² (100,45 m²)
razem
32,23 m² (100,45 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Niezapominajka na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

132 708 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - bloczki gazobetonowe + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Niezapominajka

Zdjęcie profilowe pjanowiak
pjanowiak
Wybraliśmy projekt domu Niezapominajka WAH1210, ponieważ interesował nas dom jak najmniejszy i jak najtańszy, a ten spełniał nasze oczekiwania pod tym względem. Zależało nam również na dachu dwuspadowym. Nie chcieliśmy kosztownego domu, dlatego decydowaliśmy się na takie rozwiązania. Wprowadzaliśmy zmiany, jednak były one niewielkie. Właściwie tylko powiększyliśmy kotłownię kosztem jednego z pokoi. I teraz jesteśmy jeszcze w trakcie dobudowania garażu (od strony kotłowni). A z garażu będzie wejście do kotłowni. Piec mamy na węgiel, po dyskusjach stwierdziliśmy, że będzie to najkorzystniejsze rozwiązanie. Pomieszczenia w projekcie domu Niezapominajka WAH1210 są bardzo jasne, zwłaszcza strefa dzienna, ponieważ od strony tarasu cały czas świeci słońce. Układ pomieszczeń jest dobry. Jednak zrobiliśmy poddasze użytkowe, ponieważ jak na razie ilość miejsca jest wystarczająca, ale gdy dzieci podrosną, będą mieć większe potrzeby i wtedy pokoje będą mieć na poddaszu. Natomiast na parterze będzie gabinet i jakiś pokój gościnny. Moja rodzina liczy cztery osoby.

Naturalnie salon jest przestronny i mamy miejsce na przyjmowanie gości, a w przyszłości nawet na przenocowanie kogoś. Na pewno naszą dobrą decyzją były zmiany jakie wprowadziliśmy. Projekt domu urzekł mnie chyba przede wszystkim filarami z przodu, które są inne niż wszystkie. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego Niezapominajka WAH1210. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Halina Jaskuła
Halina Jaskuła
Wybierając projekt domu Niezapominajka WAH1210, bardzo długo się do tego przygotowywałam, aby to był naprawdę dobry wybór. Ten najbardziej pasował do moich potrzeb. Zależało mi na tym, aby móc zagospodarować poddasze. Ważne też były trzy pokoje na parterze i ładny duży salon. Budowa przebiegła bez problemów. Kłopoty na szczęście nas ominęły. Projekt domu Niezapominajka WAH1210 był bardzo czytelny i wykonawcy się nie skarżyli. Piec mamy na gaz, na razie nie wiem jak wyjdzie z kosztami, bo to nasza pierwsza zima. Myślę jednak, że przy takiej zimie będzie w porządku. Kominek mamy w salonie i do późnej jesieni wystarczał, aby ogrzać cały dom. Zdecydowaliśmy się również na solary, na pewno się sprawdzą. Aby je zainstalować, warto przymyśleć umiejscowienie zbiornika. My mamy piec na gaz, więc jest mały i zbiornik stoi w kotłowni. Jeśli ktoś zdecyduje się na inny rodzaj pieca, to może mieć problem z miejscem. Wtedy trzeba powiększyć kotłownię. Zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej o jakieś 60-70 cm. Zlikwidowaliśmy również wc na parterze, powiększyliśmy tą przestrzeń i zrobiliśmy spiżarnię (wejście do kuchni jest tylko od salonu). Na poddaszu powstała łazienka, duży salon, dwa pokoje oraz garderoba. Nad moją kuchnią jest garderoba, nad wiatrołapem i łazienką znajduje się łazienka. Na poddaszu zdecydowałam się jeszcze na zrobienie balkonu. Okna dachowe są tylko w łazience i garderobie. Zmiany, na które się zdecydowaliśmy były bardzo korzystne. Teraz możemy mieszkać w domu jako rodzina dwupokoleniowa. Na górze syn remontuje wszystko i będzie się wprowadzał. Na parterze zależało mi na trzech pokojach, ponieważ jeden potrzebuję na gabinet. Musi być też sypialnia, w przyszłości prawdopodobnie zamieszka też z nami moja mama i dla niej też jest już przygotowany pokój. Na chwilę obecną w domu mieszkają dwie osoby, jednak w przyszłości będzie nas siedmioro. Na tyle osób dom po zmianach w zupełności wystarczy. Oczywiście mamy miejsce na przyjmowanie gości w salonie, spokojnie zmieściłyby się dwa duże stoły. Miały być nawet organizowane chrzciny, jednak syn zdecydował się na lokal, z miejscem nie ma żadnego problemu. Nasz sukces to salon z kominkiem, jestem nim zachwycona. I cała realizacja jest cudowna, wszystko wyszło tak, jak powinno. Wybór projektu domu parterowego Niezapominajka WAH1210 to bardzo dobra decyzja. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Maczugowiec
Maczugowiec
Przy wyborze idealnego projektu domu priorytetem było dla mnie to, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród wszystkich propozycji budynków parterowych jakie oglądałam, najbardziej do gustu przypadł mi projekt Niezapominajka WAH1210. Ukazany na rysunkach dom bardzo spodobał mi się pod kątem wizualnym, a uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń wydał mi się funkcjonalnie przemyślany i odpowiadał potrzebom naszej rodziny.

Jestem zadowolona z przebiegu całej inwestycji. Działaliśmy zgodnie z wytycznymi przewidzianymi w projekcie i wszystko udało się wykonać naprawdę sprawnie. Prace budowlane postępowały w szybko i już po zaledwie jednym roku od ich rozpoczęcia, wprowadziliśmy się do nowego w pełni wykończonego domu. Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Ytong, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Muszę jednak przyznać, że koszty realizacji były w naszym przypadku znacznie wyższe niż oszacowane, dlatego uważam, iż od razu bezpieczniej będzie założyć większe wydatki.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu, a dom ogrzewamy za pomocą powietrznej pompy ciepła. Mieszkamy w nim już rok i mogę śmiało stwierdzić, że jest to całkiem ekonomiczne rozwiązanie. Trudno jest mi ocenić koszty samego ogrzewania domu ponieważ rachunki jakie otrzymujemy za zużycie prądu dotyczą zarówno ogrzewania domu i ciepłej wody, jak i światła oraz korzystania ze wszystkich elektronicznych sprzętów. W lecie rachunki za prąd wynoszą ok. 150 zł, zaś zimą jest to oczywiście większa kwota. Po rocznym przeliczeniu rachunków uśrednione koszty zużycia prądu w skali całego roku wyniosły nas miesięcznie ok. 350-400 zł miesięcznie.

W celu lekkiego powiększenia części dziennej i dwóch sypialni cały budynek został poszerzony łącznie o 1 m - po równo o 0,5 m od obu stron ścian szczytowych. Oprócz tego zwiększyliśmy powierzchnię tarasu i ma on wymiary 7x4 m. Obecnie zdecydowałabym się także na większe przeszklenie salonu. Znajdujące się w tym pomieszczeniu okno z parapetem o tradycyjnych wymiarach zamieniłabym na dużą przeszkloną witrynę do samej ziemi. Dzięki temu wnętrze zyskałoby na przestronności i być może z czasem uda mi się to zrobić.

Rozkład pomieszczeń zaplanowany w projekcie domu parterowego Niezapominajka WAH1210 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego układ ścianek działowych pozostał w całości zgodny z oryginalną wersją i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same plusy. Dom parterowy to świetne rozwiązanie i cieszę się, że się na nie zdecydowałam. Dzięki temu nie muszę co chwilę biegać po schodach, co szczególnie sprawdza się przy małym dziecku. Nasz nowy dom jest funkcjonalny i w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Elwio
Elwio
Od początku skupiliśmy się na znalezieniu projektu budynku jednokondygnacyjnego o niezbyt dużej powierzchni. Jednocześnie zależało nam, aby stosunkowo niewielki metraż uwzględniał oprócz części dziennej jak największą ilość sypialni. Finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Niezapominajka WAH1210. Jego wymiary wydały się nam optymalne, a trzy pokoje sypialniane spełniały potrzeby naszej rodziny.

Wszystkie prace budowlane przebiegły naprawdę sprawnie. Współpracujacy z nami fachowcy bardzo dobrze poradzili sobie na każdym etapie realizacji, a sam projekt był poprawnie sporządzony. Co prawda wprowadziliśmy w nim kilka zmian, aczkolwiek nie były to ingerencje w konstrukcję i wynikały jedynie z naszych indywidualnych oczekiwań. Inwestycję rozpoczęliśmy w 2015 r., a obecnie (połowa 2017 r.) do całkowitego jej zakończenia zostały nam ostatnie, drobne prace wykończeniowe.

Budynek został postawiony z klasycznych białych bloczków z betonu komórkowego tzw. Suporex. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że oszacowany przez architekta kosztorys jest jak najbardziej realny i inny Inwestorzy projektu Niezapominajka WAH1210 z łatwością mogą się w nim zmieścić. W naszym wypadku koszty na etapie stanu surowego zamkniętego były nawet znacznie niższe. Podejrzewam, że wynika to z faktu, iż ceny podane w kosztorysie dotyczą dużych miast wojewódzkich. My budowaliśmy się w małej miejscowości, gdzie stawki za robociznę są o wiele bardziej korzystne niż np. w Warszawie.

Projekt domu Niezapominajka WAH1210 przewiduje ogrzewanie gazowe, jednak z racji miejsca naszego zamieszkania musieliśmy dostosować go do możliwości ogrzewania paliwem stałym. Tym samym potrzebna była nam większa kotłownia. Postanowiliśmy więc zamienić ją miejscami z dużą łazienką i obecnie wejście do kotłowni znajduje się w sieni. Dodatkowo wygospodarowaliśmy w tym miejscu niedużą, osobną toaletę, gdyż lokalizacja pierwotnej nie wydała nam się do końca trafiona. Kosztem oryginalnego metrażu WC powiększyliśmy wiatrołap. Kuchnię lekko powiększyliśmy i całkowicie zamknęliśmy na strefę wypoczynkową. Świetnym pomysłem było przeniesienie kominka na ścianę między tymi pomieszczeniami. Dzięki temu ograniczyliśmy liczbę kominów ponieważ ten w salonie pełni funkcję zarówno komina dymnego do kominka, jak i ciągu wentylacyjnego kuchni. Dodatkowo cały budynek został lekko podniesiony zarówno na fundamentach, jak i ściance kolankowej.

Nasz dom jest usytuowany na działce w ten sposób, iż przeszklenia w salonie i dwóch sypialniach wychodzą na słoneczne południe, zaś front mamy od północy. Przy takim ułożeniu wszędzie mamy odpowiednio jasno. Liczba i wielkość okien są optymalne, tym bardziej że pomieszczenia nie są zbyt duże i taka ilość światła jak najbardziej wystarcza. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe camillo1507
camillo1507
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu największe znaczenie miało dla nas to, aby budynek posiadał tylko jedną kondygnację. W kwestii układu nie mieliśmy wygórowanych wymagań, po prostu zależało nam na podstawowych pomieszczeniach, niezbędnych do w pełni wygodnego mieszkania, czyli części dziennej składającej się z kuchni i salonu oraz trzech sypialniach oraz łazience w strefie nocnej. Spośród oglądanych propozycji najbardziej do gustu przypadł nam projekt Niezapominajka WAH1210 i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Budowaliśmy systemem gospodarczym i wszystko udało się wykonać sprawnie i zgodnie z planem. Trzeba przyznać, że dom jest naprawdę łatwy w postawieniu - wpływa na to prosta bryła na planie prostokąta bez żadnych zbędnych ozdobników jak np. wykusz. Dodatkowo, techniczna strona projektu była czytelnie opracowana. Pierwsze prace budowlane rozpoczęliśmy w maju 2015 r., a na chwilę obecną (sierpień 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie drobne wykończenia.

Ławy fundamentowe zostały tradycyjnie wylane, zaś fundamenty właściwie postawiliśmy z betonowych bloczków. Ściany domu wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, strop tworzy żelbetowa konstrukcja, a dach pokryliśmy blachodachówką. Zdecydowaliśmy się na budowę metodą gospodarczą, więc wiele prac wykonywaliśmy samodzielnie. Dzięki temu sporo zaoszczędziliśmy na robociźnie i tym samym koszty naszej inwestycji były dużo niższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Przy nakładzie własnej pracy postawienie, wykończenie oraz umeblowanie domu zrealizowanego wg. projektu Niezapominajka WAH1210 możliwe jest w kwocie ok. 200 tys. zł.

Rozmieszczenie wnętrza przewidziane w projekcie Niezapominajka WAH1210 od początku nam odpowiadało, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z osobnej toalety na rzecz powiększenia wiatrołapu, dzięki czemu zmieściliśmy w nim dużą szafę wnękową. Kotłownia w projekcie przystosowana jest do ogrzewania gazowego, jednak my postawiliśmy na paliwo stałe. Aby ułatwić wnoszenie opału, zamiast przewidzianego w niej okna, wstawiliśmy drzwi prowadzące bezpośrednio na zewnątrz. Na chwilę obecną nieco jednak żałuję, iż nie pomyślałem wcześniej nad powiększeniem kotłowni, gdyż po wstawieniu pieca węglowego, pozostało nam w niej niewiele miejsca. Przyszłym Inwestorom polecam więc lekkie poszerzenie pomieszczenia technicznego kosztem części jednego z pokoi. U nas na ten zabieg jest już za późno, aczkolwiek w niedalekiej przyszłości mamy zamiar zrobić przy ścianie szczytowej wiatę do przechowywania opału. Obecnie myślę również, że świetnym pomysłem byłoby większe zadaszenie tarasu i uważam, że naprawdę warto to rozważyć.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Niezapominajka WAH1210. Układ jest prosty i jednocześnie wygodny. Po jednej stronie domu znajduje się część dzienna, po drugiej prywatna z sypialniami i łazienką domowników. Takie rozmieszczenie jak najbardziej nam odpowiada, a nowy dom spełnił oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Niezapominajka

  5 – 3 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

kowalik.mareek buduje ten dom  02.06.2018 16:24: Witam. Zakupiliśmy wlasnie projekt czy ktos może wybudował go w ostatnim czasie?jaki rzeczywisty koszt robocizny stanu surowego otwartego? Proszę o informacje. Dziękuję.

camillo1507 buduje ten dom  11.08.2017 11:06

Maczugowiec 12.04.2017 15:05

Projekt domu Niezapominajka należy do kategorii

Projekty podobne do Niezapominajka WAH1210

Projekt domu Santia -100 3D iDesigner

Santia

92,79 m²

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 14 bis

Projekt domu Awokado 2 -350

Awokado 2

100,02 m²

Projekt domu Franklin IV LMB101c

Franklin IV LMB101c

104,13 m²

Projekt domu Muna

Muna

95,57 m²

Projekt domu Nina 3 Nova A 3D iDesigner

Nina 3 Nova A

91,65 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych