Projekt domu Mikołaj G1 WRC1786

Cena projektu: 2 200 zł 1 800 zł Oszczędzasz 400 złOferta ważna do 10 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
122,02 m²
Min. szer. działki
20,7 m
Wysokość budynku
7,12 m
Pow. zabudowy
174,66 m²
Kubatura
431,61 m³
Kąt nach. dachu
28°
Pow. dachu
262 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Mikołaj G1 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Mikołaj G1 to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Dopełnieniem całej bryły jest weranda zaplanowana w projekcie. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Mikołaj G1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,34 m²
2 hall
11,65 m²
3 kuchnia
13,48 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
32,66 m²
5 wc
1,85 m²
6 pokój
16,31 m²
7 pokój
12,31 m²
8 pokój
11,65 m²
9 łazienka
6,04 m²
10 kotłownia
9,73 m²
11 garaż jednostan.
19,89 m²
razem
141,91 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Mikołaj G1 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Mikołaj G1
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez autora projektu:

209 365 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna Röben. Inne: schody wewnętrzne drewniane. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk strukturalny i okładzina klinkierowa. Stolarka: drewniana lub PCV. Rolety zewnętrzne naokienne w systemie CleverBox firmy BeClever..

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Mikołaj G1

Zdjęcie profilowe Jacek1786
Jacek1786
Spośród naprawę wielu projektów, które oglądaliśmy najbardziej do gustu przypadł nam projekt Mikołaj G1 WRC1786. Budynek wyjątkowo spodobał się nam wizualnie ze względu na bardzo ciekawie prezentującą się konstrukcję. Oprócz tego, od początku zależało nam na domu o właśnie takim metrażu. Obecnie z żoną mieszkamy już tylko we dwójkę i powierzchnia domu wydała nam się idealna dla naszych potrzeb. Przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń spełniał wszystkie oczekiwania, a dodatkowo lustrzana wersja tego projektu odpowiadała warunkom zabudowy określonym na terenie naszej miejscowości.

Cała realizacja odbyła się szybko i sprawnie, a w jej trakcie nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Pierwsze prace rozpoczęliśmy 15 czerwca 2014 r., a już w grudniu 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej technologii budowy i wszystkie zastosowane przez nas materiały są zgodne z sugestiami architekta. Budynek powstał z bloczków Suporex, a strop wykonaliśmy systemem Teriva. Uważam jednak, iż decydując się na realizację przy użyciu powyższych materiałów należy wziąć pod uwagę nieco wyższe koszta niż oszacowane w kosztorysie. Inwestycja na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła w naszym przypadku ok 200 tys. zł. Duży wpływ na taką cenę ma z pewnością rodzaj stropu, gdyż konstrukcja Teriva nie należy do najtańszych. Myślę, że zamiana jej na płyty żerańskie obniży koszty, aczkolwiek my woleliśmy postawić na wyższą jakość.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 18 cm warstwą grafitowego styropianu. Dom ogrzewamy systemem mieszanym: korzystamy zarówno z piecyka gazowego, jak i usytuowanego w salonie kominka z płaszczem wodnym, które są ze sobą zintegrowane. Ze względu na to, iż efekt jaki daje kominek bardzo nas satysfakcjonuje, to właśnie nim głównie ogrzewamy. Gdy nie jest on wystarczający podczas dużych mrozów, automatycznie „pomaga” mu kocioł gazowy. Stosując taką metodę, gazu zużywamy naprawdę niewiele - koszt to ok. 100 zł./mies. w sezonie grzewczym, zaś drewna zużywamy w ilości ok. 6 m³ na całą zimę. W domu mamy naprawdę ciepło, gdyż utrzymujemy w nim stałą temperaturę 23 °C.

Do projektu domu parterowego Mikołaj G1 WRC1786 wprowadziliśmy jedynie kosmetyczne zmiany. Okno w wykuszu w kształcie łuku zamieniliśmy na te o tradycyjnej formie, zaś zamiast potrójnych drzwi tarasowych wstawiliśmy podwójne, ale o szerszych skrzydłach. Świetnym pomysłem było również zrobienie piwnicy pod powierzchnią tarasu.

Układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał, dlatego też w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginałem. Przed dokonaniem wyboru przeglądaliśmy bardzo dużo różnych projektów, dlatego też decyzja o zakupie projektu Mikołaj G1 WRC1786 była dokładnie pomyślana. Z tego względu w dalszym ciągu nie widzę w naszym domu nic, co wymagałyby zastosowania jakiejkolwiek modyfikacji. Przewidziane przez architekta wewnętrzne rozwiązania są proste i tym samym naprawdę funkcjonalne. Nasz dom jest nie tylko komfortowy w użytkowaniu, ale także doskonale prezentuje się z zewnątrz. Jest całkowicie inny od pozostałych budynków w naszej miejscowości, dlatego też wzbudza ogólne zainteresowanie i wszystkim bardzo się podoba. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Mikołaj G1

  – 0 głosów

Projekt domu Mikołaj G1 należy do kategorii

Projekty podobne do Mikołaj G1 WRC1786

Projekt domu Dom przy Pastelowej 3 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18 bis

Projekt domu Dom przy Pastelowej 4

Projekt domu Dom przy Pastelowej 6 bis

Projekt domu Murator M132 Wariantowy

Projekt domu Dom przy Pastelowej 3

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych