Projekt domu Marcepan 2 WOF1005

Cena projektu: 2 590 zł 2 290 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
137,12 m²
Min. szer. działki
22,19 m
Wysokość budynku
8,47 m
Pow. zabudowy
126,88 m²
Kubatura
751,13 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
208 m²
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Marcepan 2 jest inną propozycją cieszącego się popularnością projektu Marcepan. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Marcepan 2 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Marcepan 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Aby umożliwić w pełni wykorzystanie powierzchni pod skosami dachu, zaprojektowano wysoką ścianę kolankową. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy. Prosta bryła i nieskomplikowana konstrukcja, zdecydowanie ułatwią i przyspieszą realizację. Aby zapewnić niskie koszty eksploatacji i nie zwiększać kosztów budowy, w projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne na poziomie ekonomicznie uzasadnionym.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Marcepan 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,33 m²
2 korytarz + schody
16,15 m²
3 pokój dzienny
30,4 m²
4 kuchnia
10,09 m²
5 łazienka
3,85 m²
6 pom. gospodarcze
12 m²
7 garaż jednostan.
19,5 m²
8 spiżarnia
1,7 m²
razem
97,02 m²

Rzut kondygnacji projektu Marcepan 2 - Rzut poddasza

1 korytarz
8,68 m²
2 łazienka
8,2 m²
3 pokój
12,14 m²
4 pokój
11,6 m²
5 pokój
14,12 m²
6 pokój
14,56 m²
7 garderoba
2,3 m²
razem
71,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Marcepan 2 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

180 566 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

178 942 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
42 059 zł

stan surowy otwarty
113 817 zł

stan surowy zamknięty
24 690 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty żelbetowe. Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych. Strop gęstożebrowy. Konstrukcja dachu drewniana. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHAND

Opinie mieszkańców domu Marcepan 2

Zdjęcie profilowe iwcia241.
iwcia241.

Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Marcepan 2 WOF1005, ponieważ w całości przypadł nam do gustu. Szczególnie spodobał nam się w nim prosty, dwuspadowy dach oraz duża przestronność powierzchni na parterze. Cała realizacja łącznie z wykonaniem wszystkich prac wykończeniowych zajęła nam 2 lata. Muszę jednak przyznać, iż końcowa cena inwestycji była w naszym przypadku większa niż oszacował to architekt, więc myślę że budując ten dom należy liczyć się jednak z nieco wyższymi kosztami. Postawienie budynku odbyło się bez większych problemów, aczkolwiek zatrudniony przez nas fachowiec popełnił błąd na etapie wykonywania otworów okiennych. Wykonawca nie uwzględnił zaleceń architekta i w wykuszu wstawił okna o większych rozmiarach niż było to pierwotnie przewidziane. Z kolei do strony technicznej projektu nie mamy żadnych zastrzeżeń. Ściany zgodnie z wytycznymi wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy je styropianem.

Powierzchnia projektu Marcepan 2 WOF1005 spełnia potrzeby naszej rodziny. Mamy z mężem dwójkę dzieci i mieszka nam się naprawdę komfortowo. Jedna sypialnia na górze pozostała wolna, więc myślę że nawet małżeństwu z trójką dzieci będzie bardzo wygodnie.

Front naszego domu usytuowany jest od północy i tym samym salon mamy po stronie południowej. Przy tym ułożeniu nie mamy żadnych problemów z oświetleniem części dziennej, a nawet powiedziałabym że jest tam bardzo jasno. Sądzę więc, że przy podobnym układzie warto rozważyć pomniejszenie okien.

Jestem zadowolona z wyboru projektu Marcepan 2 WOF1005. Spełnił moje oczekiwania i wszystko w nim bardzo mi się podoba. Nie mieliśmy potrzeby wprowadzania do niego jakichkolwiek modyfikacji i myślę, że w dalszym ciągu nic bym w nim nie zmieniła. Jedynym minusem jest nieco zbyt miały wiatrołap, aczkolwiek nie jest to dla nas problemem. Gdy wprowadziliśmy się do nowego domu ogrom przestrzeni trochę mnie przerażał, ale na szczęście szybko przywykłam do przestronności. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe konradzik
konradzik
Od początku szukałem domu, w którym architekt uwzględnił wykonanie wykuszu, ponieważ ten element konstrukcyjny wyjątkowo mi się podoba. Dodatkowo zależało mi na budynku o dosyć dużej powierzchni. Oba te kryteria spełnia projekt Marcepan 2 WOF1005, dlatego też zdecydowałem się na jego realizację.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a cała realizacja zajęła nam ok. 3 lat. Wszelkie prace zostały wykonane według wytycznych projektu i nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Kierownik budowy nie zgłaszał błędów w dokumentacji technicznej, budynek jest solidny, a na ścianach nie widać żadnych pęknięć, z czego jestem naprawdę zadowolony. Muszę przyznać, że architekt funkcjonalnie przemyślał wszystkie kwestie - dotyczy to nawet montażu gniazdek elektrycznych, parapetów czy otworów okiennych. Zastosowane rozwiązania są standardowe, dzięki czemu nie zdarzyło się, że za materiały czy produkty musiałem zapłacić więcej ze względu na ich nietypowość. Sądzę, że kwota oszacowana przez projektanta została nieco przesadzona i uważam, że bez większych trudności można zrealizować taką inwestycję mniejszymi kosztami. Dużą część materiałów gromadziłem zimą lub w sezonie, w którym budowlanka ma przestój. Pozwoliło mi to zaoszczędzić sporo gotówki, gdyż handlowcy w tym czasie oferowali duże rabaty.

Budynek wymurowaliśmy z gazobetonowych bloczków H+H, a strop zrobiliśmy systemem Teriva - uważam, że to naprawdę dobra metoda wykonania tej konstrukcji. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm grafitowego styropianu Termo Organika, zaś warstwę izolacyjną poddasza tworzy wełna mineralna Rockwool 15 + 10 cm. Zastosowaliśmy zmianę w zalecanym pokryciu dachu i zamiast dachówki ceramicznej zastosowaliśmy szwedzką blachodachówkę. Ma czarny kolor i pokryta jest powłoką Ice Crystal, dzięki czemu efektownie połyskuje i tym samym rewelacyjnie wygląda. Dodatkowo, dzięki temu, iż blacha jest lżejszym materiałem niż ceramika, mogliśmy zrezygnować z trzech drewnianych słupów podtrzymujących na poddaszu, które zmniejszałyby ustawność pomieszczeń. Krokwie mają odpowiednie wymiary, więc dodatkowe podparcie dachu było w tym przypadku zbędne. Pomyślałem, że skoro okna dachowe i tak wiążą się ze sporym wydatkiem, wybiorę te najdłuższe - 160 cm firmy Skaylite. Są plastikowe, więc nie zachodzą pleśnią i nie odbarwiają się jak w przypadku drewnianych. Pozostałe, zwykłe okna, które wstawiłem są 5 komorowe z pakietem 3 szybowym. Zapewniają ode dobrą izolację i gdy zimą dotykam szyby nie jest ona zimna, co ma miejsce przy 2 szybowych.

Póki co, nie zakończyliśmy jedynie wykonania elewacji. Przed tym etapem nadeszły mrozy i fachowcy stwierdzili, że przy tak niskich temperaturach, tynk mógłby zacząć odpadać i lepiej z wykończeniem elewacji wstrzymać się do wiosny.

Po zakupie projektu Marcepan 2 WOF1005 zdecydowałem, iż w nowym domu, wraz ze mną zamieszkają moi rodzice. Z tego względu postanowiłem wprowadzić zmianę, do jego oryginalnej wersji. Powiększyłem budynek tworząc od strony garażu dobudówkę będącą lustrzanym odbiciem strefy dziennej. Nowo powstałą powierzchnię przeznaczyłem na zrobienie osobnej części mieszkalnej dla rodziców - przestrzeń nad nią zagospodarowaliśmy na duży 45 m² pokój. Kolejną zmianą było podniesie ścianki kolankowej do 4 pustaków - wysokość liczona od podłogi do skosu wynosi więc teraz 1,5 m. Dzięki zastosowanym modyfikacjom, obecnie metraż naszego domu liczy aż 300 m².

Dobrym pomysłem było wstawienie dodatkowego okna dachowego przy klatce schodowej - dzięki temu jest ona bardzo dobrze oświetlona. Jakiś czas temu oglądałem zdjęcia z innych realizacji tego projektu. Zauważyłem, że inwestorzy często decydują się na wstawienie w łazience na poddaszu okna o standardowych wymiarach - chyba w obawie, iż z zewnątrz będzie widać osoby przebywające w tym pomieszczeniu. Ja jednak zrobiłem to zgodnie z projektem i w tym miejscu wstawiłem okna balkonowe. Muszę przyznać, że to doskonałe rozwiązanie i radziłbym z niego nie rezygnować - w łazience jest słonecznie i tym samym bardzo przyjemnie, a dzięki odpowiednim roletom nie trzeba martwić się, że ktoś nas zobaczy.

Na całej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, a dodatkowo w każdym pomieszczeniu mamy grzejniki. W kotłowni zamontowałem kocioł na ekogroszek o mocy 28 kW, a dodatkowo na dachu zainstalowałem solary. Jedna tona ekogroszku nabytego za kwotę ok. 700 zł wystarcza nam na 1,5 zimowego miesiąca.

W nowym domu mieszkam 3 miesiące i póki co nie widzę w nim żadnych mankamentów. Być może, obecnie pomyślałbym jedynie nad zwiększeniem wysokości wykuszu. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, a komunikacja między pomieszczeniami naprawdę wygodna. Projektu domu parterowego Marcepan 2 WOF1005 spełnił moje oczekiwania i jestem zadowolony z jego wyboru. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe paula1989
paula1989
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Marcepan 2 WOF1005 urzekł mnie swoją przestronnością. Od zawszę podobały mi się wnętrza o dużych powierzchniach, więc uwzględniony w nim salon i sporych rozmiarów hall wyjątkowo przypadły mi do gustu. Wpływ na naszą decyzję miało również pomieszczenie gospodarcze z przeznaczeniem na kotłownię - jej metraż jest dosyć pokaźny, a dodatkowo architekt uwzględnił w niej bezpośrednie wyjście na zewnątrz.

Podczas inwestycji natrafiliśmy na pewne trudności, aczkolwiek nie były one związane z projektem. Pewne przeszkody pojawiły się w kwestii wyboru terminów czy niespodziewanych okoliczności, ale sama budowa przebiegła dosyć sprawnie, a fachowcy nie mieli żadnych zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Projekt nabyliśmy pod koniec lipca 2013 r., a już w listopadzie wylaliśmy fundamenty. We wrześniu 2015 r. nasz nowy dom był już gotowy do zamieszkania.

Zamiast zalecanych przez architekta pustaków ceramicznych, do postawienia budynku użyliśmy gazobetonowych bloczków. Strop natomiast wykonaliśmy zgodnie z wytycznymi - systemem Teriva. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę. Koszty realizacji w dużej mierze zależą od tego czy dany Inwestor zdecyduje się na poświęcenie czasu na poszukanie materiałów w atrakcyjnych cenach. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, dlatego też bez problemu można znaleźć stosunkowo tanie produkty przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości, więc myślę, że warto to rozważyć. Cena naszej inwestycji była zbliżona do oszacowanej, więc moim zdaniem kosztorys został poprawnie wyliczony i można sugerować się podaną kwotą.

W trakcie budowy pojawiły się nieprzewidziane okoliczności, które spowodowały potrzebę stworzenia jeszcze jednego pokoju. Z tego względu postanowiliśmy wprowadzić zmianę w projekcie Marcepan 2 WOF1005 i miejscu pierwotnego garażu zrobiliśmy dodatkową sypialnię. Aby wejście do kotłowni z części mieszkalnej w dalszym ciągu było możliwe, między nią a nowo powstałym pokojem wygospodarowaliśmy krotki korytarzyk. Nie jestem zwolenniczką okien dachowych dlatego też postanowiliśmy całkowicie zrezygnować z tych elementów. Mimo to pomieszczenia na poddaszu w dalszym ciągu są dobrze oświetlone.

Nad wyborem odpowiedniego projektu zastanawiałam się aż 2 lata, dlatego też decyzja o realizacji projektu Marcepan 2 WOF1005 była jak najbardziej przemyślana. Jedyne moje zastrzeżenia dotyczą faktu, iż w górnej łazience znajduje się okno balkonowe - niestety nie zwróciłam na to uwagi przy zakupie. Co prawda, wykonawcy sugerowali, aby zmienić wymiary tego przeszklenia na tradycyjne, jednak zrezygnowałam z tego pomysłu w obawie, iż zepsuje to zewnętrzny wygląd budynku. Oprócz tego, wszystko bardzo mi się podoba. Nasz dom jest funkcjonalny i spełnia nasze oczekiwania. Rozwiązaniem, z którego jestem szczególnie zadowolona są duże wymiary wykuszu w salonie. Byłam w innych domach posiadających ten element, jednak zazwyczaj są one dosyć niewielkie przez co również mało praktyczne. Nasz wykusz idealnie sprawdza się jako jadalnia, a wstawienie dużego stołu nie stanowiło żadnego problemu. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Marcepan 2

  – 0 głosów

Projekt domu Marcepan 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Marcepan 2

Projekt domu Marcepan PS (paliwo stałe) -300

Projekt domu Marcepan -300

Marcepan

133,41 m²

Projekty podobne do Marcepan 2 WOF1005

Projekt domu Ewa Lux 1A garaż -100 3D iDesigner

Ewa Lux 1A garaż

124,3 m²

Projekt domu Domena 202 A

Domena 202 A

131,9 m²

Projekt domu APS 289 iDesigner

APS 289

124,1 m²

Projekt domu Atrakcyjny 3A 3D iDesigner

Atrakcyjny 3A

134,3 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 50 -700

Projekt domu APS 234 iDesigner

APS 234

124,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych