Projekt domu Leo BSA1701

Cena projektu: 3 400 zł 3 050 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 31 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
127,2 m²
Min. szer. działki
22,35 m
Wysokość budynku
8,53 m
Pow. zabudowy
119,2 m²
Kubatura
748 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
218 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Leo jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt dedykowany jest w szczególności osobom posiadającym działkę z wjazdem od strony południowej. Projekt Leo to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Leo - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,3 m²
2 hall
7,6 m²
3 pokój dzienny
26,6 m²
4 kuchnia + jadalnia
12,2 m²
5 spiżarnia
2,7 m²
6 wc
2,1 m²
7 pom. gospodarcze
1,3 m²
8 kotłownia
5,2 m²
9 garaż jednostan.
18,7 m²
razem
79,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Leo - Rzut poddasza

1 korytarz
12,7 m²
2 pokój
18,9 m²
3 garderoba
3,5 m²
4 łazienka
6,3 m²
5 pokój
12,4 m²
6 pokój
12,4 m²
razem
66,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Leo na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

211 885 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: blacha na rąbek stojący Classic Ruukki, kąt nachylenia 40°. Stropy: żelbetowe, wylewane. Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny. Ogrzewanie: gazowe, na paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Leo

Zdjęcie profilowe Arkadiusz Trójmiasto
Arkadiusz Trójmiasto
Projekt Leo BSA1701 odpowiadał nam pod wieloma względami, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Główny wpływ na naszą decyzję miało to, iż dom idealnie pasował do usytuowania go na naszej działce względem drogi oraz stron świata. Przeważająca część budynków projektowana jest na działki z wejściem od północy, jednak w naszym przypadku front musiał znaleźć się od zachodu. Z tego względu zależało nam na takim umiejscowieniu salonu, aby większość znajdujących się w nim przeszkleń znajdowała się właśnie od frontu. W części wypoczynkowej najwięcej czasu spędza się po południu, więc chcieliśmy aby w tych godzinach była ona najlepiej oświetlona. Dodatkowo, w przypadku projektu w wersji lustrzanego odbicia, na którą się zdecydowaliśmy, wyjście na taras znajduje się od słonecznej strony południowej. Dom odpowiadał nam również ze względu na powierzchnię, gdyż na takim metrażu od początku nam zależało. Oprócz tego, spodobało nam się, iż architekt uwzględnił w nim spiżarkę oraz garderobę, która była wymogiem mojej żony.

Podczas budowy na szczęście nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Realizacja odbyła się bez żadnych problemów, a fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej. Do projektu postanowiliśmy nanieść jedną zmianę konstrukcyjną, jednak wynikała ona z naszych indywidualnych upodobań. Architekt zalecał pokrycie dachu blachą, aczkolwiek my chcieliśmy zastosować dachówkę. Z tego względu musieliśmy zmodyfikować konstrukcję więźby i w całości wykonać ją z drewnianych elementów, rezygnując tym samym z kosztownych żelbetowych legarów

Do postawienia budynku zatrudniliśmy firmę, która zajęła się wykonaniem domu do etapu stanu deweloperskiego. Wymurowanie domu odbyło się w dosyć krótkim czasie. Z pozostałymi etapami wstrzymaliśmy się na jakiś czas, a następnie po zebraniu odpowiednich funduszy kontynuowaliśmy realizację. Obecnie, do zakończenia całej inwestycji zostały nam jedynie drobne wykończenia. Ściany powstały z silikatowych bloczków, a strop wykonany jest w lanej, żelbetowej konstrukcji. W mojej ocenie architekt poprawnie oszacował koszty i myślę, że śmiało można sugerować się podaną kwotą.

Oprócz zmiany więźby, do projektu Leo BSA1701 wprowadziliśmy jedynie drobne, kosmetyczne modyfikacje. Aby doświetlić klatkę schodową wstawiliśmy nad nią okno połaciowe. Uważam, że był to naprawdę dobry pomysł i naprawdę warto to rozważyć. Dodatkowo, nieco zmniejszyliśmy przeszklenie w kuchni, tak aby łatwiej byłoby nam ją umeblować. Przy największej sypialni wykonaliśmy balkon, ponieważ mojej żonie bardzo zależało na tym elemencie. Innych poprawek nie wprowadzałem i na chwilę obecną nie widzę w naszym domu nic co by takowych wymagało. Jedyne nad czym można się zastanowić to zmniejszenie klatki schodowej, która jest dosyć masywna. Lokalizacja schodów nie bardzo jednak pozwala na ich zwężenie, bez zmiany ich konstrukcji. Z drugiej strony jednak takie umiejscowienie dobrze się sprawdza. Gdy dzieci wracają z podwórka nie muszą przechodzić przez salon, aby od razu udać się do swoich pokoi.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Leo BSA1701. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń odpowiadał nam od samego początku i już przy jego zakupie wiedzieliśmy, że nie będziemy wprowadzali w nim wielu zmian, aby osiągnąć zamierzony efekt. Nasza decyzja była więc dobrze przemyślana, a dom w dalszym ciągu spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Leo

  – 0 głosów

Projekt domu Leo należy do kategorii

Projekty podobne do Leo BSA1701

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 49 -400

Projekt domu Południowa -200

Południowa

119,9 m²

Projekt domu Telimena IV

Telimena IV

119,8 m²

Projekt domu Murator M210a Jasna przestrzeń - wariant I -200

Projekt domu Stokrotka -250

Stokrotka

123,7 m²

Projekt domu Arnika 2 -350

Arnika 2

130,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych