Projekt domu Luana II WOE1012

Cena projektu: 2 350 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
97,13 m²
Min. szer. działki
22,74 m
Wysokość budynku
7,68 m
Pow. zabudowy
149,77 m²
Kubatura
868,92 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
250,15 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Luana II został stworzony na wzór popularnego projektu Luana. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma garaż. Projekt domu Luana II to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Luana II to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Osoby ceniące funkcjonalne rozwiązania z pewnością docenią obecność garderoby. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Luana II - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,69 m²
2 hall
13,52 m²
3 wc
1,29 m²
4 pom. gospodarcze
4,24 m²
5 kuchnia
7,46 m²
6 pokój dzienny
25,51 m²
7 pokój
12,38 m²
8 pokój
10,87 m²
9 garderoba
1,82 m²
10 korytarz
2,15 m²
11 pokój
9,24 m²
12 łazienka
5,96 m²
13 garaż jednostan.
21,84 m²
razem
118,97 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Luana II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Luana II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

147 530 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
38 540 zł

stan surowy otwarty
93 381 zł

stan surowy zamknięty
15 609 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop gęstożebrowy – TERIVA. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie gazowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHIPORTAL

Opinie mieszkańców domu Luana II

Zdjęcie profilowe Politor
Politor
Zdecydowałem się na realizację projektu Luana II WOE1012. Forma budynku odpowiadała kryteriom planu zagospodarowania terenu w naszej okolicy, a jego wymiary świetnie pasowały do naszej działki. Duże znaczenie przy moim wyborze miał również układ pomieszczeń, a w tym przypadku został on naprawdę funkcjonalnie przemyślany. Rozwiązaniem, które w szczególności przypadło mi do gustu jest widoczny podział domu na strefę dzienną i nocną.

Pracuję w branży budowlanej, dlatego też nowy dom postanowiłem zrealizować własnymi siłami z pomocą zaprzyjaźnionych fachowców. Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Od rozpoczęcia pierwszych prac do chwili obecnej minęło ok. 2 lat, a do całkowitego zakończenia inwestycji zostały mi ostatnie wykończenia. Do strony technicznej projektu nie mam większych zastrzeżeń, aczkolwiek na etapie stanu zerowego natrafiliśmy na pewną nieścisłość. Mianowicie, okazało się iż środkowe fundamenty są usytuowane nieco niżej niż zewnętrzne i przed postawieniem ścian nośnych musieliśmy jeszcze domurować wewnętrzną warstwę fundamentów.

Nie zmieniałem zalecanej technologii i przy wyborze materiałów sugerowałem się wytycznymi architekta. Budynek wymurowałem z bloczków z betonu komórkowego Suporex 24 cm, dach pokryłem dachówką, a strop wykonałem systemem Teriva. W całym domu zastosowałem jednak system ogrzewana podłogowego, rezygnując tym samym z wszelkich grzejników w części mieszkalnej. Jedyny kaloryfer znajduje się w garażu, aczkolwiek tam również mamy tzw. „podłogówkę”. Muszę jednak przyznać, iż decydując się na taką inwestycję należy liczyć się z wyższymi kosztami niż oszacowane. Ok. 35% całościowej kwoty to cena za robociznę, której mi udało się uniknąć, ponieważ większość prac wykonywałem samodzielnie. Mimo to, postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym łącznie z wykonaniem wewnętrznych tynków, instalacji hydraulicznych i elektrycznych wyniosło ok. 250 tys. zł.

Do projektu domu parterowego Luana II WOE1012 wprowadziłem kilka zmian. Powiększyłem garaż, wydłużając go z obu stron o 120 cm, tak iż obecnie tworzące go ściany znajdują się na równi z pozostałą bryłą budynku. Pozwoliło mi to na wygospodarowanie w nim pomieszczenia, które przeznaczyłem na kotłownię, gdyż jej pierwotna lokalizacja była dostosowana do ogrzewania gazowego. Oryginalną powierzchnię kotłowni zaadaptowałem na mały gabinet z wejściem od strony wiatrołapu. W miejscu ubikacji zrobiliśmy praktyczną pralnię. Kolejna zmiana polegała na przeniesieniu wejścia na poddasze do garażu. Dzięki temu, gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba, mam możliwość wykonania na górnej kondygnacji odrębnego mieszkania z osobnym wejściem. Oprócz tego, kosztem części korytarza w największej sypialni wygospodarowałem wnękę na garderobę.

Zdecydowałem się na projekt w wersji lustrzanego odbicia. Nasz dom usytuowany jest w ten sposób, iż garaż znajduje się od strony wschodniej, a front budynku od północy. Tym samym przeszklenia w salonie i sypialniach wychodzą na południe. Przy takim ułożeniu zarówno w pokojach, jak i strefie dziennej mamy bardzo jasno praktycznie przez cały dzień.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji przejrzałem naprawdę sporo różnych projektów, dlatego też uważam, że zakup projektu Luana II WOE1012 był jak najbardziej przemyślany. Dodatkowo, spore doświadczenie w branży budowlanej pozwoliło mi na dokonanie w nim praktycznych zmian, z których również jestem bardzo zadowolony i mogę polecić je innym Inwestorom. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Abacelaster
Abacelaster
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu Luana II WOE1012, który odpowiadał nam w pod wieloma względami. Od początku zależało nam na nie za dużym domku, w którego bryle przewidziany byłby garaż. Forma budynku przypadła nam do gustu szczególnie ze względu na prosty, dwuspadowy dach, a ponadto przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń wydał nam się funkcjonalny. Dodatkowo, bardzo spodobała nam się możliwość zaadaptowania górnej kondygnacji.

Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów, a fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej. Wszystko udało się zrealizować dosyć sprawnie, gdyż cała inwestycja, łącznie z wykończeniami trwała ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy pustaków ceramicznych, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy dachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości 15 cm. Taka warstwa izolacyjna dobrze się sprawdza - budynek jest ekonomiczny, a opału zużywamy stosunkowo niedużo zważywszy na to, iż tej zimy mury musiały dobrze wyschnąć. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował koszty inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego. Myślę, że spokojnie można zmieścić się w sugerowanej kwocie.

Aby dopasować projekt Luana II WOE1012 do wszystkich naszych oczekiwań, postanowiliśmy wprowadzić w nim kilka zmian. Wydłużyliśmy garaż i zmieniliśmy konstrukcję znajdującego się nad nim stropu - zamiast drewnianego, podwieszanego zastosowaliśmy monolityczny, tak jak nad częścią mieszkalną. Ogrzewamy ekogroszkiem, dlatego zdecydowaliśmy się zmienić lokalizację kotłowni i wykonaliśmy ją kosztem części garażu. Jej pierwotny metraż przeznaczyliśmy na zrobienie łazienki, gdyż w miejscu oryginalnie przewidzianej wykonaliśmy klatkę schodową. Postanowiliśmy zaaranżować poddasze, więc to rozwiązanie wydało nam się najkorzystniejsze, a dodatkowo pod schodami udało nam się uzyskać praktyczny schowek. Z racji adaptacji góry na tej kondygnacji wstawiliśmy dodatkowe okna. Na poddaszu udało nam się wygospodarować dwa pokoje o sporych rozmiarach, garderobę, łazienkę oraz dużą, otwartą przestrzeń tzw. „open space”.

Jestem zadowolona z realizacji projektu domu parterowego Luana II WOE1012. Jego wybór od początku wydawał nam się dobrą decyzją, a wprowadzone przez nas modyfikacje jeszcze bardziej dostosowały go potrzeb naszej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Luana II

  – 0 głosów

Projekt domu Luana II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Luana II

Projekt domu Luana

Luana

97,13 m²

Projekt domu Luana II Bis

Luana II Bis

97,13 m²

Projekty podobne do Luana II WOE1012

Projekt domu Tanis 2

Tanis 2

106,69 m²

Projekt domu Nina 2 Nova C garaż 37 -100

Projekt domu Anatol 2

Anatol 2

102,58 m²

Projekt domu Murator C365h Przejrzysty - wariant VIII

Projekt domu Diament A garaż -100

Diament A garaż

100,9 m²

Projekt domu Haga III LMB47b

Haga III LMB47b

99,17 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych