Projekt domu parterowego HomeKoncept-44 G1 z garażem 1-st., z dachem dwuspadowym, z tarasem, sprawdź!
Czytaj więcejProjekt domu HomeKoncept-44 G1 KRX1062
Powierzchnia użytkowa:
99,80 m²
Pokoje (bez salonu):
3
Stanowiska garażowe:
1
Łazienki + toalety:
2
Min. szer. i dł. działki:
26,65 x 16,87 m
Kąt nachylenia dachu:
35°
Koszt budowy:
259 017 zł
Więcej parametrów
Cena projektu:
4 100 zł
pon.-pt. 8-21, sob.-niedz. 9-17
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Paczkę odbierz tak, jak Ci wygodnie! Jeśli zdecydujesz się na płatność przelewem, dostaniesz od nas darmową dostawę. Przesyłkę dostarczy Ci kurier DPD lub InPost, albo wyślemy ją do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.
Sprawdź pozostałe opcjeProjekt możesz zwrócić przez 30 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 30 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.
Dowiedz się więcejAby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.
Dowiedz się więcejRzut parteru
Zamów rysunki szczegółowe
Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?
Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego
Dowiedz się więcejSuma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
Gazowe - piec kondensacyjny, panele solarne na dachu domu do podgrzewania wody użytkowej.
mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr | WT 2017 | WT 2021 |
---|---|---|
Energia pierwotna (Ep) | do 90 kWh/(m2rok) | do 70 kWh/(m2rok) |
Ściany zewnętrzne | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,20 W/m2K |
Dach/stropodachy | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,15 W/m2K |
Podłogi na gruncie | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,30 W/m2K |
Okna i drzwi balkonowe | maks. 1,10 W/m2K | maks. 0,90 W/m2K |
Okna dachowe(połaciowe) | maks. 1,30 W/m2K | maks. 1,10 W/m2K |
Drzwi i bramy | maks. 1,50 W/m2K | maks. 1,30 W/m2K |
Fundamenty: tradycyjne - na ławach fundamentowych. Ściany: dwuwarstwowe - pustak ceramiczny 25 cm + styropian 20 cm. Strop: żelbetowy wylewany dach tradycyjna więźba dachowa pokryta dachówką ceramiczną lub cementową. Elewacja: tynk silikonowy + deski elewacyjne - modrzew syberyjski firmy komplex market. Ogrzewanie: gazowe - piec kondensacyjny, panele solarne na dachu domu do podgrzewania wody użytkowej. Ogrzewanie podłogowe w salonie z jadalnią, kuchni, łazienkach, wiatrołapie i części komunikacyjnej oraz tradycyjne grzejniki w pozostałych pomieszczeniach.. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją.
Stan zerowy
15-35%
Stan surowy otwarty
50-70%
Stan surowy zamknięty
10-15%
15-35%
50-70%
10-15%
Koszty budowy domu HomeKoncept-44 G1
Projekt domu HomeKoncept-44 G1, a w nim:
Projekt architektoniczny
Projekt konstrukcyjny
Projekt instalacyjny
Zgoda na zmiany
Uprawnienia architektów i branżystów
Charakterystyka energetyczna
Ogrzewanie podłogowe
gratis!Projekty architektury ogrodowej
gratis!Tablica informacyjna
gratis!Dziennik budowy
gratis!Poradnik “Jak urządzić ogród?”
gratis!Materiały promocyjne i kupony rabatowe
gratis!Wszystkie dodatki możesz zamówić telefonicznie u naszego Doradcy.
Projekt w swych podstawowych wersjach zaprojektowany został z myślą o ogrzewaniu gazem ziemnym. Jednak wychodzimy naprzeciw wszystkim Inwestorom preferującym rozwiązanie alternatywne – zastosowanie ogrzewania paliwem stałym, które dzięki konkurencyjnym cenom oraz szerokiej dostępności nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Mając ten fakt na uwadze, dla większości naszych projektów przygotowaliśmy specjalne opracowanie dodatkowe kotłowni na paliwo stałe.
Najbardziej popularnymi paliwami stałymi są: drewno, ekogroszek czy też pellet.
Kotłownia na paliwo stałe w domu jednorodzinnym musi spełniać szereg warunków, które narzucają polskie normy budowlane. Przygotowane przez naszą pracownię opracowania kotłowni na paliwo stałe spełniają wszystkie wymogi prawne dotyczące lokalizacji i wymiarów kotłowni oraz usytuowania pieca, parametrów komina oraz kanałów wentylacji nawiewnej i wywiewnej.
Projekt kotłowni na paliwo stałe obejmuje rysunki techniczne z rozplanowaniem kotłowni oraz opis systemu.
Co ważne – projekt kotłowni na paliwo stałe jest projektem alternatywnym w stosunku do projektu gotowego, zatem jego zastosowanie może wymagać zmian w projekcie na etapie adaptacji.
Pakiet HOME to aż trzy dodatki, które w zestawie kupisz taniej!
Pakiet HOME składa się z 3 dodatków: szczegółowy kosztorys inwestorski, drukowany, dodatkowy egzemplarz projektu i projekt domu w pdf.
Dlaczego warto?
Dzięki kosztorysowi inwestorskiemu dokładniej określisz koszty budowy swojego nowego domu. Dodatkowy egzemplarz projektu przyda się każdemu Inwestorowi - 4 egzemplarze będą musiały zostać w urzędzie, dlatego warto mieć dodatkowy, z którego skorzysta architekt adaptujący, ekipa wykonawcza czy projektant wnętrz, a projekt w pdf na pewno przyspieszy proces adaptacji.
Uwaga! Dodatek dostępny wyłącznie przy zakupie z projektem.
Szambo, czyli bezodpływowy zbiornik gromadzący ścieki, ze względu na niski koszt budowy jest najpopularniejszym rozwiązaniem na ich zagospodarowanie (na terenach, które dopuszczają jego istnienie i nie mają możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej).
Jednak jego utrzymanie wiąże się z regularnymi, niestety niemałymi kosztami wywozu nieczystości płynnych. Zbiorniki te wykonywane są z tworzyw sztucznych, betonu lub żelbetu (wyróżniamy między innymi gotowe zbiorniki betonowe, szamba z kręgów betonowych, czy zbiorniki betonowane na miejscu budowy). Niezwykle ważne jest zadbanie o prawidłowe odpowietrzenie, szczelność i odpowiedni wybór lokalizacji.
Nasze opracowanie zawiera projekt szamba betonowego wraz z opisem działania całej instalacji.
Projekt szamba musi być uwzględniony w zagospodarowaniu działki na etapie adaptacji projektu, tak aby uzyskać stosowne pozwolenie na jego budowę i późniejsze korzystanie.
Częste zmiany cen robocizny i materiałów mogą się bardzo mocno odbić na ostatecznym koszcie wybudowania domu. Dlatego też ważny jest kosztorys, który pozwoli Ci odpowiednio się przygotować do jednej z najważniejszych inwestycji w Twoim życiu. Szacunkowe koszty budowy to ważny punkt odniesienia, który pomoże:
Proponujemy Państwu projekt ogrzewania z wykorzystaniem gruntowej pompy ciepła wraz z ogrzewaniem podłogowym w całym domu. To niskotemperaturowe urządzenie grzewcze. Jej działanie polega na wykorzystywaniu energii cieplnej, której ogromne ilości znajdują się w naturalnych pokładach ziemi, powietrza i wody. Mechanizm oparty jest na typowych przemianach fizycznych, które zachodzą w urządzeniu: parowaniu, sprężaniu skraplaniu oraz rozprężaniu.
Zaletami tego systemu są:
Projekt ogrzewania pompą ciepła obejmuje opis systemu, rysunki techniczne oraz schemat instalacji.
Uwaga! Zastosowanie tego systemu może wymagać zmian na etapie adaptacji projektu.Oprócz egzemplarzy stanowiących komplet dokumentacji projektowej zachęcamy również do nabycia dodatkowego egzemplarza.
Niejednokrotnie po złożeniu projektu do urzędu pojawia się potrzeba ponownego wglądu do dokumentacji.
Dodatkowy egzemplarz projektu posłuży
Atrakcyjna cena sprawia, że warto przemyśleć jego zakup już na etapie kupna projektu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i unikniemy potencjalnych opóźnień przy realizacji wymarzonego domu.
Uwaga! Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt bądź dokupujących dodatek do już posiadanego projektu. Możesz kupić maksymalnie jeden dodatkowy egzemplarz projektu.
Dodatkowy egzemplarz projektu może być wykorzystany do celów urzędowych.
Projekt domu parterowego HomeKoncept-44 G1 z garażem 1-st., z dachem dwuspadowym, z tarasem, sprawdź!
Czytaj więcejStandardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:
Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.
Systemy okienne
Velux
Pobierz bezpłatny poradnikDachy solarne
Sunroof
Sprawdź ofertęEnergooszczędne domy prefabrykowane
WOLF Haus
Zapytaj o bezpłatną wycenęKominki i akcesoria kominkowe
Kratki
Sprawdź ofertęNowoczesne systemy stropowe
Stropy
Bezpłatna wycena stropuKompletne systemy ociepleń
Termo Organika
Skonfiguruj swoje ocieplenieDołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektuTen projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinięPrezentacja projektów specjalnie dla Ciebie