Projekt domu Koralgol II 2G BSB1050

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
136,22 m²
Min. szer. działki
23,05 m
Wysokość budynku
7,97 m
Pow. zabudowy
138,63 m²
Kubatura
828 m³
Kąt nach. dachu
39°
Pow. dachu
235 m²
EUco
63 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Koralgol II 2G jest opcją znanego projektu Koralgol. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Koralgol II 2G to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Koralgol II 2G to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Część nocną tworzy pięć sypialni, które dobrze sprawdzą się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rzut kondygnacji projektu Koralgol II 2G - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,05 m²
2 hall
9,75 m²
3 kuchnia
8,1 m²
4 jadalnia
3,18 m²
5 pokój dzienny
23,15 m²
6 schody
5,1 m²
7 pokój
8,78 m²
8 łazienka
3,21 m²
9 garderoba
4,7 m²
10 pom. gospodarcze
4,03 m²
11 kotłownia
4,65 m²
12 garaż dwustan.
28,92 m²
razem
106,62 m²

Rzut kondygnacji projektu Koralgol II 2G - Rzut poddasza

1 hall
8,29 m²
2 łazienka
5,51 m² (8 m²)
3 pokój
14,87 m² (20,66 m²)
4 łazienka
3,38 m² (6,54 m²)
5 garderoba
2,54 m² (4,83 m²)
6 pokój
10,68 m² (12,44 m²)
7 pokój
12,44 m² (16,25 m²)
8 pokój
9,49 m² (14,03 m²)
razem
67,2 m² (91,04 m²)

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Koralgol II 2G na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Koralgol II 2G

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

245 800 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne murowane z pustaków ceramicznych, ocieplone styropianem. Stropy żelbetowe, monolityczne. Schody wewnętrzne: ażurowe o konstrukcji drewnianej lub stalowej. Dach dwuspadowy o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką ceramiczną, cementową lub blachodachówką.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Koralgol II 2G

Zdjęcie profilowe Mania1601
Mania1601

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Koralgol II 2G BSB1050, ponieważ przewidziany w nim układ pomieszczeń bardzo przypadł nam do gustu. Spodobało nam się, że architekt uwzględnił na parterze sypialnię i łazienkę, gdyż na takim rozwiązaniu szczególnie nam zależało.

Cały budynek postawiliśmy bez problemu. Fachowiec stawiający nasz dom oraz panowie, którzy robili wykończenia nie mieli z tym żadnych trudności i nie zgłaszali błędów w projekcie. Wszystkie ściany w naszym wypadku zostały wymurowane z bloczków Ytong, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy białym styropianem.

Zdecydowaliśmy się na zamontowanie w kotłowni dwufunkcyjnego pieca gazowego, jednak służy nam on tylko do ogrzewania pomieszczeń. Dodatkowo zainstalowaliśmy skonfigurowany z nim system elektronicznego sterowania temperaturą. Ciepłą wodę użytkową grzejemy za pomocą pompy ciepła. Oprócz tego, w salonie mamy jeszcze kominek. Co prawda nie ma on rozprowadzenia, jednak dobrze się sprawdza, gdy w chłodniejsze dni trzeba podnieść temperaturę wewnątrz domu. Najwyższy rachunek za gaz jaki do tej pory otrzymaliśmy wynosił 1400zł. Średnio jednak wynoszą one ok. 800 zł. Pompa ogrzewająca wodę nie zwiększa mocno kosztów prądu- za zużycie płacimy ok. 200zł miesięcznie. Myślę, że to dość korzystna cena, zwłaszcza, że mieszkamy w piątkę, metraż domu jest dość duży, a ponadto mamy kuchenkę indukcyjną i dużo sprzętu AGD.

Do projektu domu Koralgol II 2G BSB1050 wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Pokój z balkonem nad wejściem połączyliśmy z tym znajdującym się nad kuchnią. Przesunęliśmy nieco ścianki działowe w pomieszczeniu nad garażem i tym samym powiększyliśmy pierwotnie planowaną garderobę kosztem łazienki. W miejscu garderoby urządziliśmy dla córki małą, oddzielną sypialnię, natomiast pozostała powierzchnia nad garażem służy jej jako pokój dzienny.

Dodatkowo zrezygnowaliśmy z narożnego okna w kuchni. Był to bardzo dobry pomysł, ponieważ dzięki temu zyskaliśmy więcej miejsca na postawienie szafek. Brak przeszklenia w tym miejscu w ogóle nam nie przeszkadza, ponieważ za radą kierownika budowy zwiększyliśmy o 10cm rozmiar wszystkich okien na parterze, w tym również tego w kuchni.

Aby nieco powiększyć dolną łazienkę i dostosować ją do potrzeb osoby starszej, przyłączyliśmy do niej powierzchnię obu wnęk na szafy. Nie robiliśmy ścianki działowej między pomieszczeniami gospodarczymi i dzięki temu uzyskaliśmy jedną, dużą kotłownię. Obecnie posiada ona również bezpośrednie wyjście na zewnątrz, ponieważ jedno z okien zastąpiliśmy drzwiami. Oprócz tego zmieniliśmy przeznaczenie dolnej garderoby i teraz służy nam jako spiżarnia.

W sypialni nad garażem zrobiliśmy normalny balkon, aczkolwiek na dzień dzisiejszy uważam, że nie było to konieczne. Myślę nawet, że obecnie zrezygnowałabym również z tego nad głównym wejściem. Balkony dobrze się prezentują, aczkolwiek gdy ma się duży ogród i taras, bardzo mało się na nich przebywa i właściwie nie są potrzebne.

W naszym nowym domu mieszkamy w pięć osób i wszystkim nam żyje się bardzo komfortowo. Uważam, że na takim metrażu nawet 6-osobowej rodzinie będzie naprawdę wygodnie i każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Mieszkamy ze starszą osobą, dlatego też bardzo się cieszę z zastosowanego na parterze rozwiązania. W pewnym wieku wchodzenie po schodach jest uciążliwe, więc sypialnia i łazienka przewidziane na dolnej kondygnacji są rewelacyjną sprawą.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Koralgol II 2G BSB1050. Nowy dom bardzo nam się podoba i spełnia wszystkie oczekiwania całej naszej rodziny. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Koralgol II 2G

  – 0 głosów

Projekt domu Koralgol II 2G należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Koralgol II 2G

Projekt domu Koralgol II N 2G -350

Koralgol II N 2G

136,22 m²

Projekt domu Koralgol II K 2G -350

Koralgol II K 2G

136,22 m²

Projekt domu Koralgol 2G -350

Koralgol 2G

136,22 m²

Projekt domu Koralgol II K -320

Koralgol II K

127,6 m²

Projekt domu Koralgol -320

Koralgol

127,6 m²

Projekt domu Koralgol II N -320

Koralgol II N

127,6 m²

Projekty podobne do Koralgol II 2G BSB1050

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 D -350

Projekt domu Żarowo 1mgg -300

Żarowo 1mgg

149,6 m²

Projekt domu Domidea 64 2G w3

Domidea 64 2G w3

132,52 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24 -350

Projekt domu Daria z garażem 2-st. [A1] -300

Projekt domu Ignacy - murowana – ceramika 3D

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych