Projekt domu Kometa 1 WRW1187

Cena projektu: 2 900 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
103,63 m²
Min. szer. działki
20,38 m
Wysokość budynku
7,41 m
Pow. zabudowy
173,06 m²
Kubatura
350,62 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
245 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Kometa 1 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, przez co jest tani w budowie. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który świetniesię prezentuje. Projekt Kometa 1 to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Nowocześnie zaprojektowana kuchnia otwarta to rozwiązanie przede wszystkim funkcjonalne, idealne dla wszystkich, którzy chcą mieszkać wygodnie, a zarazem modnie. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, że w domu znajdują się dwie w pełni funkcjonalne łazienki. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kometa 1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,72 m²
2 korytarz
11,35 m²
3 kuchnia
9,89 m²
4 spiżarnia
0,66 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
33,84 m²
6 pokój
12,11 m²
7 łazienka
4,02 m²
8 pokój
11,16 m²
9 pokój
11,16 m²
10 łazienka
5,72 m²
11 kotłownia
4,46 m²
12 garaż jednostan.
19,1 m²
razem
127,19 m²

Rzut kondygnacji projektu Kometa 1 - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
31,43 m² (139,16 m²)
razem
31,43 m² (139,16 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kometa 1 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kometa 1
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

208 201 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: belki drewniane. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: wyłaz na poddasze. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny,.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Kometa 1

Zdjęcie profilowe udi100
udi100
Od początku byliśmy zainteresowani budową domu parterowego. Spośród propozycji spełniających to wymaganie, do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Kometa 1 WRW1187. Powierzchnia bliska 100 m² wydała nam się idealnym rozwiązaniem dla naszej rodziny, a uwzględniony na niej wewnętrzny układ przewiduje wszystko na czym nam zależało. Ilość pomieszczeń jest dokładnie taka jak chcieliśmy, a ponadto zostały one bardzo funkcjonalnie rozmieszczone. Duży wpływ na naszą decyzję miał widoczny podział domu na strefy. Dzienną część wypoczynkową tworzy duży salon z otwartą na niego kuchnią, zaś sypialnie domowników oddzielone są korytarzem, co jest naprawdę praktyczne.

Budowa odbyła się w stosunkowo krótkim czasie, gdyż do nowego domu wprowadziliśmy się po niecałych dwóch latach od rozpoczęcia pierwszych prac. Dokumentacja techniczna została poprawnie sporządzona, aczkolwiek współpracujący z nami projektant adaptujący wraz z kierownikiem budowy stwierdzili, że oryginalna ilość słupów żelbetowych jest jednak przesadzona. Po konsultacji zgodnie uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem tej kwestii będzie zmiana konstrukcji stropu z drewnianego na monolityczny żelbetowy, dzięki czemu liczbę słupów mogliśmy ograniczyć do minimum. Myślę więc, że jest to pomysł godny polecenia i warto go rozważyć.

Do wymurowania ścian użyliśmy pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Przy zastosowaniu powyższych materiałów cena naszej inwestycji była bardzo zbliżona do kwoty oszacowanej w kosztorysie. Tym samym uważam, że został on dobrze obliczony i śmiało można się nim sugerować. Dom ogrzewamy za pomocą pieca, w którym palimy ekogroszkiem. Przez cały okres grzewczy (łącznie z miesiącami jesiennymi oraz wiosennymi, podczas których mają miejsce chłodniejsze dni) zużywamy ok. 2,5 ton opału.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Kometa 1 WRW1187 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego też w całości wykonaliśmy go zgodnie z wizją architekta. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z okrągłego okna w garażu, a zamiast niego wstawiliśmy dwa małe, prostokątne przeszklenia po drugiej stronie. Obecnie jesteśmy w trakcie drugiego roku od zamieszkania w nowym domu i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Przyszli Inwestorzy mogą ewentualnie zastanowić się nad wygospodarowaniem miejsca na zrobienie oddzielnej, niedużej toalety. Wybór projektu domu Kometa 1 WRW1187 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Widoczny podział części mieszkalnej na strefę dzienną i nocną to doskonałe rozwiązanie, a prywatna łazienka w sypialni małżeńskiej rewelacyjnie się sprawdza. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kometa 1

  – 0 głosów

Projekt domu Kometa 1 należy do kategorii

Projekty podobne do Kometa 1 WRW1187

Projekt domu Julita

Julita

109 m²

Projekt domu Groszek N z garażem -200

Projekt domu Ramzes

Ramzes

112,2 m²

Projekt domu Hipokrates

Hipokrates

113,85 m²

Projekt domu Kasjopea

Kasjopea

109,6 m²

Projekt domu Bella B -300

Bella B

98,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych