Projekt domu Klasyka WRN1032

Cena projektu: 2 395 zł 2 275 zł Oszczędzasz 120 złOferta ważna do 31 stycznia 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
137,6 m²
Min. szer. działki
18,1 m
Wysokość budynku
8,77 m
Pow. zabudowy
117,4 m²
Kubatura
720 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Wyposażony w poddasze użytkowe dom jednorodzinny Klasyka posiada nieco wydłużony rzut, dzięki czemu może okazać się atrakcyjnym rozwiązaniem dla właścicieli długich i wąskich działek. W zwartej, krytej dachem dwuspadowym bryle zawiera się garaż z jednym stanowiskiem parkingowym. Kalenica biegnie równolegle do drogi, ale w ścianie frontowej zaprojektowano ryzalit, przekryty oddzielnym, prostopadłym do niej dachem. Nad wejściem frontowym i fragmentem tarasu na tyłach znalazły się wkomponowane w bryłę podcienia, które podkreślają tradycyjny styl obiektu. Ten średniej wielkości dom nadaje się dla 4-6-ścio osobowej rodziny. Strefa dzienna zajmuje ponad ⅓ parteru i zlokalizowana jest od strony ogrodu. Wielkie pomieszczenie składa się z pokoju dziennego, jadalni i półotwartej kuchni z oknem na podcień. Wnętrze łączy się z dużym, zaokrąglonym tarasem, a po drugiej stronie z otwartym hallem. W jednej ze ścian zaproponowano wbudowany kominek, dzięki któremu powstała wnęka na telewizor bądź regał. Na poddaszu rozmieszczone są cztery duże pokoje i spora łazienka - wszystkie te pomieszczenia wychodzą na centralny, podłużny korytarz i doświetlone są licznymi oknami w ścianach szczytowych i połaciach dachowych. Największy pokój znajduje się w ryzalicie i posiada prywatny balkon. Pomieszczenia gospodarcze ułożono w dwóch ciągach na parterze. Przy jednej ścianie szczytowej znajduje się garaż, a przy przeciwległej pomieszczenie gospodarcze (w którym można podłączyć piec grzewczy), nieduża łazienka i dodatkowy pokój na gabinet lub dla gości. Otwarte, jednobiegowe schody przylegają do ściany centralnie położonego hallu. Przestronne, uporządkowane wnętrze Klasyki pomaga dobrze wykorzystać nawet działki o niekorzystnym kształcie. Otwarta, połączona z tarasem część dzienna i jasny hall dają mieszkańcom poczucie przestrzeni. Bardzo duże i wygodne pokoje na poddaszu odseparowane są od siebie obszernym hallem, co gwarantuje komfort i prywatność. Ryzalit na ścianie szczytowej powiększył powierzchnię poddasza i pomógł lepie je podkreślić i zagospodarować strefę wejściową.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Klasyka - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,8 m²
2 hall
7,3 m²
3 kuchnia
9,6 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
30,2 m²
5 pokój
8,2 m²
6 łazienka
3,3 m²
7 pom. gospodarcze
4 m²
8 garaż jednostan.
19,2 m²
razem
85,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Klasyka - Rzut poddasza

9 hall
14,2 m²
10 pokój
14,8 m²
11 pokój
12,2 m²
12 pokój
12,5 m²
13 pokój
11 m²
14 łazienka
6,5 m²
razem
71,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Klasyka na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Klasyka
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

168 957 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany przewidziano wykonane z bloczków gazobetonowych z dociepleniem, strop typu Teriva oraz więźbę drewnianą z pokryciem dowolną dachówką zakładkową. Fasady tynkowane i na fragmentach opcjonalnie obłożone płytkami kamiennymi albo ceramicznymi. Można zastosować dowolne technologie wykonania oraz materiały po wprowadzeniu zmian podczas adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Krajobrazy

Opinie mieszkańców domu Klasyka

Zdjęcie profilowe LenaO1
LenaO1
Mieliśmy do dyspozycji działkę wąską i długą, czyli taką, jaka pewnie nie jednemu inwestorowi ograniczyła wybór. Na szczęście projekt domu Klasyka WRN1032 wpasował się w jej realia i mogliśmy go zrealizować. Odpowiadała na ilość pokoi przewidzianych przez projektanta. Poza tym, spodobał nam się wygląd zewnętrzny i dobry układ pomieszczeń. W domu mieszkamy dopiero od roku i ciężko stwierdzić, czy jest ekonomiczny. Jednak myślę, że w miarę tak. W zeszłym sezonie spaliliśmy tylko dwie tony węgla i trochę drewna w okresach przejściowych, więc całkiem nieźle. Nie mieliśmy też żadnych problemów podczas budowy czy z samym projektem. Wszystko udało się całkiem sprawnie zrobić. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z układu pomieszczeń przedstawionego w projekcie domu Klasyka WRN1032. Wszystko sprawdza się tak, jak zakładaliśmy. Cieszę się jednak, że zdecydowaliśmy się na poszerzenie budynku i stworzenie dwustanowiskowego garażu. Dzięki temu mamy także większą kuchnię i pokoje na poddaszu. Poddasze naprawdę zyskało mnóstwo przestrzeni. Zrezygnowaliśmy nawet z jednego pokoju sypialnianego na rzecz garderoby i większej łazienki. Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w domu, zmieniliśmy także bieg schodów - chyba są bardziej praktyczne teraz. Dla naszej trójki (a już niedługo czwórki) dom jest idealny. Każdy ma swój pokój, a jeszcze mamy jeden dodatkowy na dole. Cały czas czekamy na wykończenie dolnej łazienki, ale to już mam nadzieję niedługo się uda. Uważam, że ilość i układ okien w domu jest odpowiedni. Na co dzień mamy jasno i ciepło w domu. Zdecydowaliśmy się jednak powiększyć okno w kuchni i dołożyć jedno dachowe w pokoju od przodu. Cieszę się, że wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Klasyka WRN1032. Nie był trudny w realizacji i wszystko udało nam się zrobić tak jak chcieliśmy. I mam nadzieję, że długo nie będzie trzeba nic zmieniać. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Miś 1212
Miś 1212
Projekt domu Klasyka WRN1032 w odbiciu lustrzanym wybraliśmy ze względu na jego wygląd zewnętrzny oraz układ pomieszczeń. Zależało nam także na tym, aby w prostej bryle był uwzględniony garaż, a dom przykrywał dwuspadowy dach. Naszym zdaniem, te rozwiązania zapewniały mniejszy koszt budowy i później eksploatacji. Ważne dla nas było także to, aby parter był na jednym poziomie bez obniżania choćby garażu. Sama budowa przebiegła dosyć szybko, bo około roku zajęło nam ukończenie naszego domu. Dlatego mieszkamy już półtora roku i jesteśmy bardzo zadowoleni z komfortu życia. Mieliśmy możliwość zainstalowania ogrzewania gazowego i na takie też się zdecydowaliśmy. Koszty ogrzewania są jak najbardziej do przyjęcia, a mam dobre przeczucie, że od drugiego okresu grzewczego będą niższe. Na całym dole, oprócz gabinetu, mamy ogrzewanie podłogowe - na górze w łazienkach także. Resztę domu ogrzewają grzejniki ścienne. Dla czterech osób dom Klasyka WRN1032 wydaje się być idealny. Może gdybyśmy nie zdecydowali się na zamienienie jednego z pokoi na górze w przestronną łazienkę, to nawet pięć osób czułoby się w nim swobodnie. Pomysł układu pomieszczeń jest bardzo dobry. Dzięki temu i odpowiedniemu ustawieniu domu względem kierunków świata, całymi dniami wnętrze mamy jasne i ciepłe. Mimo iż salon nie jest ogromny (chociaż 30m2 to wcale nie mało), to przyjęcia rodzinne z reguły się udają i wszyscy nas chwalą. Cieszę się, że całość wykończeń udało się nam zrealizować według własnego uznania, a jeszcze bardziej cieszę się, że po półtora roku nadal wszystko nam się podoba. Muszę przyznać, że w domu mieszka nam się bardzo przyjemnie i rodzinnie. Każdy element jest naszym sukcesem. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Klasyka WRN1032 opatrzyliśmy kilkoma zmianami. Już wspomniałam o łazience. Poza tym, garaż wysunęliśmy i teraz jest równo z resztą bryły domu. W gabinecie i kuchni mamy większe okna niż te zaplanowane w projekcie, to samo w ubikacji i kotłowni oraz symetrycznie po drugiej stronie w garażu. Na końcu górnego korytarza pod skosem powstała garderoba, do której można wejść od sypialni. Projekt domu Klasyka WRN1032 to kawał dobrej roboty. Innym polecam jednak postarać się jeszcze lepiej wykorzystać strych. Obniżając odrobinę strop można stworzyć kolejne piękne pomieszczenie. W dolnej łazience radzę także znaleźć sposób na wentylację. Z całości jednak jestem bardzo zadowolona i polecam ten projekt domu z czystym sumieniem. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe sebuś
sebuś
Odpowiadał nam projekt domu Klasyka WRN1032, ponieważ ograniczały nas wymiary działki, a jego wygląd zewnętrzny był bardzo urokliwy, więc nie musiałem długo szukać tego właściwego projektu. Budowa poszła po naszej myśli, dom budowaliśmy bezkredytowo, więc wszystkie prace wykonywane były bardzo sprawnie. Mieszkamy od pół roku, do wykonania został nam już tylko ogród, ale to pozostawiam na wiosnę. Projekt domu Klasyka WRN1032 był czytelny, fachowcy nie mieli tutaj żadnych problemów. Piec mamy na węgiel, drewno (tzw.śmieciuch), ponieważ już paliliśmy w tamtym roku to wiemy, że koszty są przyzwoite. Do tego jest izolacja 15cm, szczelne okna, więc nie mamy żadnych zastrzeżeń. Wprowadziliśmy kilka zmian, które zrobiły dom bardziej funkcjonalny: jętki były opuszczane do poziomu sufitu, aby bardziej wykorzystać strych. Zrezygnowałem także z wiatrołapu, żeby zyskać przestrzeń oraz zmieniłem ogrzewanie- w projekcie było gazowe, a ja nie miałem takiej możliwości, więc mam tradycyjne. Układ pomieszczeń jest odpowiedni. Moja rodzina liczy pięć osób, każdy ma swój pokój i jeszcze jeden stoi pusty. Front domu mamy na południu, w ciągu dnia wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze oświetlone. Największą satysfakcję sprawia mi fakt, że realizacja tego domu została ukończona. Projekt domu piętrowego z garażem Klasyka WRN1032 był dobrym wyborem, na pewno nie zamieniłbym go na inny. Wnętrza są bardzo przestronne, mamy miejsce na zapraszanie gości. W salonie mieści się duży stół, dzięki temu możemy organizować spotkania rodzinne. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe pasztet
pasztet
Wybraliśmy projekt domu Klasyka WRN1032, ponieważ najbardziej nam się spodobał, a chodziło nam głównie o konstrukcje dachu. Chcieliśmy, aby dach czymś się wyróżniał, a nie był jakoś szczególnie kosztowny. Budowa poszła sprawnie, choć nie od początku, gdyż kierownik, na którego się zdecydowałam, zwodził mnie z czasem. A ten był dla mnie bardzo cenny, gdy już zrezygnowałam z jego usług, wszystkie czynności poszły nie nagannie. Mamy kominek z płaszczem wodnym plus solary. Z eksploatacji jesteśmy bardzo zadowoleni. Dom jest usytuowany identycznie jak na projekcie. Zmiany były wprowadzane, a mianowicie zrezygnowaliśmy z garażu na rzecz jadalni, mamy teraz przestronny pokój stołowy, do którego możemy zapraszać gości. I jest tam teraz duże okno, jak w salonie. Na poddaszu natomiast, tam gdzie była łazienka, jest garderoba, a w pokoju za nią powstała łazienka. Jestem zadowolona z rozkładu pomieszczeń, powierzchni mamy też bardzo dużo, gdyż mieszkamy w trójkę. Dwa pokoje są jeszcze puste. W domu jest bardzo jasno, salon mamy od południa, więc tutaj szczególnie zawsze wpada słońce. Uważam, że ten projekt jest bardzo trafiony, powiększyłabym jednak trochę kotłownię, gdyż jest ciut za mała. Polecam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Klasyka WRN1032, warto się na niego zdecydować, a gdy jeszcze nie ma garażu na rzecz jadalni, to jest idealnie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Klasyka

  – 0 głosów

Projekt domu Klasyka należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Klasyka

Projekt domu Klasyka 4 -130

Klasyka 4

137,4 m²

Projekt domu Klasyka 2 -120

Klasyka 2

137,6 m²

Projekty podobne do Klasyka WRN1032

Projekt domu Mateo - murowana – ceramika 3D

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 50 -700

Projekt domu Oberon

Oberon

143,58 m²

Projekt domu Jaś A garaż 3D

Jaś A garaż

138,6 m²

Projekt domu Tymon A

Tymon A

147,5 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 45

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych