Projekt domu Karmelita Mała WOK1022

Cena projektu: 2 590 zł 2 290 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 15 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
135,97 m²
Min. szer. działki
20,94 m
Wysokość budynku
8,41 m
Pow. zabudowy
127,14 m²
Kubatura
477,91 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
222,2 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Karmelita Mała został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Karmelita. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Karmelita Mała to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Karmelita Mała to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Karmelita Mała - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,61 m²
2 hall
9,18 m²
3 kuchnia
8,85 m²
4 spiżarnia
2,28 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
28,96 m²
6 pokój
12,37 m²
7 łazienka
3,44 m²
8 pom. gospodarcze
3,35 m²
9 kotłownia
6,12 m²
10 garaż jednostan.
16,63 m²
razem
94,79 m²

Rzut kondygnacji projektu Karmelita Mała - Rzut poddasza

1 korytarz
5,67 m²
2 pokój
13,78 m² (18,18 m²)
3 pokój
15,6 m² (19,47 m²)
4 pokój
15,54 m² (19,41 m²)
5 łazienka
7,21 m² (11,66 m²)
6 garderoba
9,35 m² (14,89 m²)
7 pom. gospodarcze
2,62 m² (8,37 m²)
razem
69,77 m² (97,65 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Zobacz i zaaranżuj wnętrza tego domu w 3D Tylko teraz w iDesigner bezpłatnie
Kreator 3D Oglądaj projekt Karmelita Mała w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Karmelita Mała na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Karmelita Mała
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
57 960 zł

stan surowy otwarty
157 044 zł

stan surowy zamknięty
35 466 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

250 470 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Karmelita Mała

Zdjęcie profilowe andreas79
andreas79
Zdecydowałem się na projekt Karmelita Mała WOK1022 ze względu na jego funkcjonalność. Co prawda, jego zewnętrzna bryła jest dosyć klasyczna, ale za to rozwiązania zastosowane wewnątrz są bardzo praktycznie przemyślane.

Budowa naszego domu odbyła się bez większych problemów i łącznie z wykonaniem prac wykończeniowych trwała 2 lata. W dokumentacji technicznej warto jednak zwrócić uwagę na jeden element. Mianowicie, wentylacja w kuchni poprowadzona jest pod sufitem rurą Spiro, ale nie wydało nam się do końca dobrym pomysłem. Z tego względu, architekt adaptujący naniósł w tym miejscu poprawkę.

Ściany, zgodnie z wytycznymi, wymurowaliśmy z pustaków Ytong 24 cm, a następnie pokryliśmy je 15 cm warstwą białego styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Przy temperaturach bliskich 0 °C na zewnątrz, na dobę zużywamy jeden worek opału.

Garaż przewidziany w projekcie Karmelita Mała WOK1022 był moim zdaniem nieco zbyt ciasny, dlatego też zdecydowałem się na jego poszerzenie o 1 m. Zrezygnowaliśmy z wykonania bocznego balkonu, a z tyłu zrobiliśmy lukarnę - taką samą jak od frontu. Wspólne okno w łazience i pomieszczeniu gospodarczym na parterze, wydało mi się mało wygodnym rozwiązaniem. Z tego względu w obu tych pomieszczeniach wstawiłem osobne, mniejsze przeszklenia o szerokości 60 cm. Do garderoby nad poddaszem pierwotnie przechodziło się bez przez pokój. Postanowiliśmy jednak poprzesuwać ścianki działowe, tak aby zrobić do niej bezpośrednie wejście z korytarza. Ponadto, jej powierzchnię zaaranżowaliśmy na dodatkowy pokój.

W naszym nowym domu mieszkamy w piątkę: ja, moja żona oraz trójka dzieci. Nasze pociechy są jeszcze bardzo małe, więc mówiąc szczerze na chwilę obecną metraż domu jest dla nas za duży. Jednak, gdy dzieci podrosną, powierzchnia będzie optymalna, gdyż każde z nich będzie miało swój, własny pokój.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karmelita Mała WOK1022. W pełni spełnia nasze oczekiwania, a w nowym domu mieszka nam się bardzo wygodnie. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Artuś1975
Artuś1975
Przy wyborze projektu największa uwagę zwracaliśmy na wygląd zewnętrzny budynku. Zdecydowaliśmy się na projekt domu Karmelita Mała WOK1022, ponieważ spośród wszystkich, które oglądaliśmy, ten najbardziej spodobał nam się pod kątem wizualnym. Projekt był czytelny i nie mieliśmy w związku z nim żadnych trudności. Nieco problemów mieliśmy z ekipą budowlaną, ale na szczęście wszystko udało się dobrze wykonać. Materiały użyte do budowy naszego domu były w większości zgodne z tym, co zalecał projektant. Jedynym odstępstwem było położenie na dachu blacho-dachówki. W związku z tym, iż wyłożyliśmy dach lżejszym materiałem postanowiliśmy nieco zmienić konstrukcję więźby i zrobić ją cieńszą. System ogrzewania podłogowego zastosowaliśmy na całym parterze oraz w łazience i pralni na poddaszu. W pozostałych pomieszczeniach zamontowaliśmy grzejniki. W domu palimy węglem, gdyż jest to z pewnością korzystniejsze finansowo rozwiązanie w porównaniu do ogrzewania prądem czy gazem. Układ pomieszczeń na poddaszu w projekcie domu Karmelita Mała WOK1022 jest bardzo funkcjonalny i nie potrzebowaliśmy nic tam zmieniać. Postanowiliśmy jednak, wprowadzić dwie poprawki na niższej kondygnacji. Zrezygnowaliśmy z postawienia ścianek działowych tworzących spiżarnię, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Nie budowaliśmy też ścianki między łazienką a pomieszczeniem gospodarczym. Dzięki temu mamy teraz dużą, przestronną łazienkę. Trochę żałuję, iż nie przeniosłem jej jednak na drugą stronę domu, gdyż okna w tym pomieszczeniu znajdują się od strony ulicy. Wieczorem muszę zasłaniać je specjalnie założonymi roletami zewnętrznymi. Dobrym pomysłem byłaby zamiana miejscami łazienki z pokojem naprzeciwko niej. Dom umieszczony mamy na działce w ten sposób, iż front domu znajduje się po stronie północnej, a taras mamy na południe. W pomieszczeniach jest bardzo jasno i nie mamy żadnego problemu z ich oświetleniem. Okien jest wystarczająco dużo i nie było potrzeby dodawać ich więcej. Postanowiliśmy jednak zmienić okna dzielone w kuchni i łazience na zwykłe. Moja rodzina jest 3 osobowa. Myślę, że przy tym metrażu jeszcze z 2 osoby mogłyby śmiało zamieszkać. Dla 5-osobowej rodziny taka powierzchnia z pewnością będzie bardzo wygodna do życia. Wszystkie pomieszczenia w naszym domu są tymi naszymi ulubionymi. Ja najbardziej jestem jednak zadowolony z salonu, który wyszedł nam świetnie i wszystko w nim jest dobrze rozmieszczone. Sypialnie na górze są przestronne i pięknie się prezentują. Cieszę się z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karmelita Mała WOK1022 i polecam go innym. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe zolwik83
zolwik83
Projekt domu Karmelita Mała WOK1022 wybrałem, ponieważ zależało mi na dużym salonie. Zwracałem też uwagę na metraż całego domu, jednak przestronna część dzienna była dla mnie najważniejsza. Same stawianie murów odbyło się bez problemu, aczkolwiek mieliśmy kłopot z rysunkami w projekcie dotyczącymi wykonania jaskółki nad wejściem. Było to mało czytelnie rozrysowane i mieliśmy nieco trudności z ułożeniem skośnych belek więźby, aby je dobrze wpasować na krokwiach głównych. Zrobiliśmy to zgodnie z projektem i na szczęście wszystko się udało, jednak gdybym budował jeszcze raz, to rozwiązałbym to jakoś inaczej. Warto zwrócić uwagę na ten element podczas realizacji. Ściany wybudowaliśmy z gazobetonu i ociepliliśmy je 15cm warstwą dobrej jakości styropianu o małej przenikalności ciepła. Na początku chciałem zrobić strop żelbetonowy, ale kierownik budowy odwiódł mnie od tego pomysłu. Wykonanie takiego stropu jest dość trudne i nie mieliśmy pewności czy zatrudniona ekipa budowlana sobie z tym poradzi. Wykonaliśmy go więc systemem Teriva. W domu zamontowałem zwykły piec firmy Pereko 25kW. Jest to tak zwany „śmieciuch” na wszelkiego rodzaju paliwo stałe. Muszę przyznać, iż jestem bardzo zadowolony z niskich kosztów ogrzewania. Jeśli chodzi o spalanie węgla to między naszym nowym a starym poniemieckim domem jest kolosalna różnica, gdyż nowo powstały budynek został dobrze docieplony. W tym roku przez okres zimowy zużyłem nie więcej niż 1,700 tony węgla i trochę drzewa do rozpalenia. Jestem ciepłolubny i nie utrzymuje w domu temperatury 19-20 stopni, gdyż byłyby mi wtedy za zimno. Średnia temperatura wynosi u nas 23-24 stopnie. Do projektu domu Karmelita Mała WOK1022 wprowadziłem kilka modyfikacji. Zależało mi na dużym salonie, więc zrezygnowałem z aneksu kuchennego, a tą powierzchnię połączyłem z częścią dzienną. Dzieli się ona na dwie strefy: wypoczynkową i jadalnianą, z której korzystamy w razie okolicznościowych odwiedzin gości. Kuchnię zrobiłem w miejscu, gdzie projektant przewidział pokój. Postanowiłem nie budować ścianki dzielącej powierzchnię nad garażem i dzięki temu mam tam teraz jedno duże pomieszczenie, które zaadaptowałem na garderobę. Jeśli ktoś miałby potrzebę to mógłby tam zrobić dodatkową sypialnię. Trzeba byłoby wtedy pomyśleć nad zrobieniem do niej osobnego wejścia, aby jeden z pokoi nie był przechodni. Taras zrobiłem inaczej niż w wytycznych. Jest on większy i ma kształt prostokątu. Warto też pomyśleć nad powiększeniem wiatrołapu. Teoretycznie jest on wystarczający, ale mam duża rodzinę i gdy moje 3 siostry przychodzą w odwiedziny razem ze swoimi dziećmi to od samych butów robi się nieco ciasno. Taras mamy od strony południowej, więc mamy tam słońce praktycznie przez cały dzień. Na poddaszu również nie mamy problemów z doświetleniem pomieszczeń. Tylko w jednym pokoju z małym balkonem jest nieco ciemniej, ale nie jest to żadnym problemem. Mamy dużą działkę, więc żadne budynki ani drzewa nie zasłaniają nam słońca. Obecnie w domu mieszkamy w 4 osoby. Jeżeli ktoś zdecyduje się zostawić pokój na parterze, to nawet 6 osób może zmieścić się w domu. W nowym domu mieszkamy już prawie rok i póki co wszystkie jego elementy są tymi ulubionymi. Cieszę się, że mamy dużo przestrzeni zarówno w części dziennej, jak i w sypialniach. Mogę śmiało polecić projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Karmelita Mała WOK1022. My jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Karmelita Mała

  – 0 głosów

Projekt domu Karmelita Mała należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Karmelita Mała

Projekt domu Karmelita Gold 2M -300 3D iDesigner

Karmelita Gold 2M

148,99 m²

Projekt domu Karmelita -300 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Karmelita BIS 2M -300 3D

Karmelita BIS 2M

144,58 m²

Projekt domu Karmelita Gold -300 3D

Karmelita Gold

143,45 m²

Projekt domu Karmelita 2M -300 3D iDesigner

Karmelita 2M

138,35 m²

Projekt domu Karmelita Modern 2M -300 3D

Karmelita Modern 2M

147,68 m²

Projekt domu Karmelita bez garażu -300 3D

Projekt domu Karmelita Modern -300 3D

Karmelita Modern

142,12 m²

Projekt domu Karmelita BIS -300 3D

Karmelita BIS

139,05 m²

Projekt domu Karmelita DUO 2M -300

Karmelita DUO 2M

144,93 m²

Projekt domu Karmelita DUO -300

Karmelita DUO

139,4 m²

Projekty podobne do Karmelita Mała WOK1022

Projekt domu Ajaks Bis -200 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Kendra -300 3D

Kendra

135,79 m²

Projekt domu Alandra -300 3D

Alandra

131,43 m²

Projekt domu Lisandra -300 3D

Lisandra

122,54 m²

Projekt domu Torina Mała -300 3D

Torina Mała

127,33 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych