Projekt domu Karmelita Mała WOK1022

Cena projektu: 2 490 zł 2 390 zł Oszczędzasz 100 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty.
Aktualna promocja: starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
135,77 m²
Min. szer. działki
20,84 m
Wysokość budynku
8,41 m
Pow. zabudowy
126,3 m²
Kubatura
473 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
220,87 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Karmelita Mała to piękny dom przeznaczony dla 3-6 osobowej rodziny o eleganckiej formie i tradycyjnej estetyce. Jest to budynek parterowy z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, z garażem jednostanowiskowym. Na parterze zlokalizowana jest obszerna strefa dzienna składająca się z kuchni (która w zależności od potrzeb może być zamykana lub otwarta) jadalni oraz salonu otwartego na taras i ogród. Uzupełnieniem kuchni jest pojemna spiżarnia. Dodatkowo na parterze zaprojektowano pokój, który może służyć jako pokój gościnny bądź gabinet, łazienkę, pomieszczenie gospodarcze i garaż bezpośrednio połączony z holem oraz kotłownię dostępną z garażu z wyjściem na ogród dzięki czemu może ona stanowić też miejsce składowania narzędzi ogrodowych. W wiatrołapie przewidziano miejsce na szafę wnękową. Na poddaszu znalazły się trzy pokoje, obszerna łazienka a także pralnia/suszarnia dostępna z łazienki oraz pojemna garderoba dostępna z sypialni rodziców. W korytarzu na poddaszu przewidziano miejsce na dużą szafę wnękową. W projektowaniu Karmelity szczególną uwagę zwrócono na atrakcyjny wygląd zewnętrzny, proporcje, odpowiednie doświetlenie i funkcjonalne rozplanowanie pomieszczeń przy zachowaniu prostoty konstrukcji. Dom zaprojektowano jako energooszczędny.

Rzut kondygnacji projektu Karmelita Mała - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,61 m²
2 hall
9,18 m²
3 kuchnia
8,85 m²
4 spiżarnia
2,28 m²
5 pokój dzienny
28,96 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
12,37 m²
7 łazienka
3,44 m²
8 pom. gospodarcze
3,35 m²
9 kotłownia
5,92 m²
10 garaż jednostan.
16,09 m²

Rzut kondygnacji projektu Karmelita Mała - Rzut poddasza

1 korytarz
5,67 m²
2 pokój
13,78 m² (18,18 m²)
3 pokój
15,6 m² (19,47 m²)
4 pokój
15,54 m² (19,41 m²)
5 łazienka
7,21 m² (11,66 m²)
6 garderoba
9,05 m² (14,47 m²)
7 pom. gospodarcze
2,54 m² (8,16 m²)
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Karmelita Mała na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Karmelita Mała
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
41 968 zł

stan surowy otwarty
113 709 zł

stan surowy zamknięty
25 641 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Karmelita Mała

Zdjęcie profilowe andreas79
andreas79

Zdecydowałem się na projekt Karmelita Mała WOK1022 ze względu na jego funkcjonalność. Co prawda, jego zewnętrzna bryła jest dosyć klasyczna, ale za to rozwiązania zastosowane wewnątrz są bardzo praktycznie przemyślane.

Budowa naszego domu odbyła się bez większych problemów i łącznie z wykonaniem prac wykończeniowych trwała 2 lata. W dokumentacji technicznej warto jednak zwrócić uwagę na jeden element. Mianowicie, wentylacja w kuchni poprowadzona jest pod sufitem rurą Spiro, ale nie wydało nam się do końca dobrym pomysłem. Z tego względu, architekt adaptujący naniósł w tym miejscu poprawkę.

Ściany, zgodnie z wytycznymi, wymurowaliśmy z pustaków Ytong 24 cm, a następnie pokryliśmy je 15 cm warstwą białego styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Przy temperaturach bliskich 0 °C na zewnątrz, na dobę zużywamy jeden worek opału.

Garaż przewidziany w projekcie Karmelita Mała WOK1022 był moim zdaniem nieco zbyt ciasny, dlatego też zdecydowałem się na jego poszerzenie o 1 m. Zrezygnowaliśmy z wykonania bocznego balkonu, a z tyłu zrobiliśmy lukarnę - taką samą jak od frontu. Wspólne okno w łazience i pomieszczeniu gospodarczym na parterze, wydało mi się mało wygodnym rozwiązaniem. Z tego względu w obu tych pomieszczeniach wstawiłem osobne, mniejsze przeszklenia o szerokości 60 cm. Do garderoby nad poddaszem pierwotnie przechodziło się bez przez pokój. Postanowiliśmy jednak poprzesuwać ścianki działowe, tak aby zrobić do niej bezpośrednie wejście z korytarza. Ponadto, jej powierzchnię zaaranżowaliśmy na dodatkowy pokój.

W naszym nowym domu mieszkamy w piątkę: ja, moja żona oraz trójka dzieci. Nasze pociechy są jeszcze bardzo małe, więc mówiąc szczerze na chwilę obecną metraż domu jest dla nas za duży. Jednak, gdy dzieci podrosną, powierzchnia będzie optymalna, gdyż każde z nich będzie miało swój, własny pokój.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karmelita Mała WOK1022. W pełni spełnia nasze oczekiwania, a w nowym domu mieszka nam się bardzo wygodnie. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Artuś1975
Artuś1975

Przy wyborze projektu największa uwagę zwracaliśmy na wygląd zewnętrzny budynku. Zdecydowaliśmy się na projekt domu Karmelita Mała WOK1022, ponieważ spośród wszystkich, które oglądaliśmy, ten najbardziej spodobał nam się pod kątem wizualnym.

Projekt był czytelny i nie mieliśmy w związku z nim żadnych trudności. Nieco problemów mieliśmy z ekipą budowlaną, ale na szczęście wszystko udało się dobrze wykonać. Materiały użyte do budowy naszego domu były w większości zgodne z tym, co zalecał projektant. Jedynym odstępstwem było położenie na dachu blacho-dachówki. W związku z tym, iż wyłożyliśmy dach lżejszym materiałem postanowiliśmy nieco zmienić konstrukcję więźby i zrobić ją cieńszą.

System ogrzewania podłogowego zastosowaliśmy na całym parterze oraz w łazience i pralni na poddaszu. W pozostałych pomieszczeniach zamontowaliśmy grzejniki. W domu palimy węglem, gdyż jest to z pewnością korzystniejsze finansowo rozwiązanie w porównaniu do ogrzewania prądem czy gazem.

Układ pomieszczeń na poddaszu w projekcie domu Karmelita Mała WOK1022 jest bardzo funkcjonalny i nie potrzebowaliśmy nic tam zmieniać. Postanowiliśmy jednak, wprowadzić dwie poprawki na niższej kondygnacji. Zrezygnowaliśmy z postawienia ścianek działowych tworzących spiżarnię, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Nie budowaliśmy też ścianki między łazienką a pomieszczeniem gospodarczym. Dzięki temu mamy teraz dużą, przestronną łazienkę. Trochę żałuję, iż nie przeniosłem jej jednak na drugą stronę domu, gdyż okna w tym pomieszczeniu znajdują się od strony ulicy. Wieczorem muszę zasłaniać je specjalnie założonymi roletami zewnętrznymi. Dobrym pomysłem byłaby zamiana miejscami łazienki z pokojem naprzeciwko niej.

Dom umieszczony mamy na działce w ten sposób, iż front domu znajduje się po stronie północnej, a taras mamy na południe. W pomieszczeniach jest bardzo jasno i nie mamy żadnego problemu z ich oświetleniem. Okien jest wystarczająco dużo i nie było potrzeby dodawać ich więcej. Postanowiliśmy jednak zmienić okna dzielone w kuchni i łazience na zwykłe.

Moja rodzina jest 3 osobowa. Myślę, że przy tym metrażu jeszcze z 2 osoby mogłyby śmiało zamieszkać. Dla 5-osobowej rodziny taka powierzchnia z pewnością będzie bardzo wygodna do życia.

Wszystkie pomieszczenia w naszym domu są tymi naszymi ulubionymi. Ja najbardziej jestem jednak zadowolony z salonu, który wyszedł nam świetnie i wszystko w nim jest dobrze rozmieszczone. Sypialnie na górze są przestronne i pięknie się prezentują. Cieszę się z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karmelita Mała WOK1022 i polecam go innym. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe zolwik83
zolwik83

Projekt domu Karmelita Mała WOK1022 wybrałem, ponieważ zależało mi na dużym salonie. Zwracałem też uwagę na metraż całego domu, jednak przestronna część dzienna była dla mnie najważniejsza.

Same stawianie murów odbyło się bez problemu, aczkolwiek mieliśmy kłopot z rysunkami w projekcie dotyczącymi wykonania jaskółki nad wejściem. Było to mało czytelnie rozrysowane i mieliśmy nieco trudności z ułożeniem skośnych belek więźby, aby je dobrze wpasować na krokwiach głównych. Zrobiliśmy to zgodnie z projektem i na szczęście wszystko się udało, jednak gdybym budował jeszcze raz, to rozwiązałbym to jakoś inaczej. Warto zwrócić uwagę na ten element podczas realizacji. Ściany wybudowaliśmy z gazobetonu i ociepliliśmy je 15cm warstwą dobrej jakości styropianu o małej przenikalności ciepła. Na początku chciałem zrobić strop żelbetonowy, ale kierownik budowy odwiódł mnie od tego pomysłu. Wykonanie takiego stropu jest dość trudne i nie mieliśmy pewności czy zatrudniona ekipa budowlana sobie z tym poradzi. Wykonaliśmy go więc systemem Teriva.

W domu zamontowałem zwykły piec firmy Pereko 25kW. Jest to tak zwany „śmieciuch” na wszelkiego rodzaju paliwo stałe. Muszę przyznać, iż jestem bardzo zadowolony z niskich kosztów ogrzewania. Jeśli chodzi o spalanie węgla to między naszym nowym a starym poniemieckim domem jest kolosalna różnica, gdyż nowo powstały budynek został dobrze docieplony. W tym roku przez okres zimowy zużyłem nie więcej niż 1,700 tony węgla i trochę drzewa do rozpalenia. Jestem ciepłolubny i nie utrzymuje w domu temperatury 19-20 stopni, gdyż byłyby mi wtedy za zimno. Średnia temperatura wynosi u nas 23-24 stopnie.

Do projektu domu Karmelita Mała WOK1022 wprowadziłem kilka modyfikacji. Zależało mi na dużym salonie, więc zrezygnowałem z aneksu kuchennego, a tą powierzchnię połączyłem z częścią dzienną. Dzieli się ona na dwie strefy: wypoczynkową i jadalnianą, z której korzystamy w razie okolicznościowych odwiedzin gości. Kuchnię zrobiłem w miejscu, gdzie projektant przewidział pokój. Postanowiłem nie budować ścianki dzielącej powierzchnię nad garażem i dzięki temu mam tam teraz jedno duże pomieszczenie, które zaadaptowałem na garderobę. Jeśli ktoś miałby potrzebę to mógłby tam zrobić dodatkową sypialnię. Trzeba byłoby wtedy pomyśleć nad zrobieniem do niej osobnego wejścia, aby jeden z pokoi nie był przechodni. Taras zrobiłem inaczej niż w wytycznych. Jest on większy i ma kształt prostokątu.

Warto też pomyśleć nad powiększeniem wiatrołapu. Teoretycznie jest on wystarczający, ale mam duża rodzinę i gdy moje 3 siostry przychodzą w odwiedziny razem ze swoimi dziećmi to od samych butów robi się nieco ciasno.

Taras mamy od strony południowej, więc mamy tam słońce praktycznie przez cały dzień. Na poddaszu również nie mamy problemów z doświetleniem pomieszczeń. Tylko w jednym pokoju z małym balkonem jest nieco ciemniej, ale nie jest to żadnym problemem. Mamy dużą działkę, więc żadne budynki ani drzewa nie zasłaniają nam słońca.

Obecnie w domu mieszkamy w 4 osoby. Jeżeli ktoś zdecyduje się zostawić pokój na parterze, to nawet 6 osób może zmieścić się w domu.

W nowym domu mieszkamy już prawie rok i póki co wszystkie jego elementy są tymi ulubionymi. Cieszę się, że mamy dużo przestrzeni zarówno w części dziennej, jak i w sypialniach. Mogę śmiało polecić projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Karmelita Mała WOK1022. My jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Karmelita Mała

  – 0 głosów

Projekt domu Karmelita Mała należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Karmelita Mała

Projekt domu Karmelita

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Karmelita 2M

Karmelita 2M

138,35 m²

Projekt domu Karmelita bez garażu

Projekt domu Karmelita Gold 2M

Karmelita Gold 2M

148,99 m²

Projekt domu Karmelita Modern 2M

Karmelita Modern 2M

147,68 m²

Projekt domu Karmelita Modern

Karmelita Modern

142,12 m²

Projekt domu Karmelita BIS

Karmelita BIS

139,05 m²

Projekt domu Karmelita Gold

Karmelita Gold

143,45 m²

Projekt domu Karmelita BIS 2M

Karmelita BIS 2M

144,58 m²

Projekt domu Karmelita Duo 2M

Karmelita Duo 2M

144,93 m²

Projekt domu Karmelita Duo

Karmelita Duo

139,4 m²

Projekty podobne do Karmelita Mała WOK1022

Projekt domu Karmelita

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Kendra BIS

Kendra BIS

132,85 m²

Projekt domu Kendra

Kendra

135,48 m²

Projekt domu Ajaks

Ajaks

127,33 m²

3D Projekt domu Domidea 52

Domidea 52

126,39 m²

Projekt domu Alfeusz

Alfeusz

138 m²