Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall5,77 m²
2. Pokój11,62 m² (18,48 m²*)
3. Łazienka7,29 m² (11,56 m²*)
4. Łazienka8,59 m² (12,96 m²*)
5. Garderoba4,19 m² (8,33 m²*)
6. Pokój17,74 m² (22,65 m²*)
7. Pokój14,17 m²
Razem rzut poddasza69,37 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
348 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
55 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
242 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
51 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
141,75 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
142,23 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
288,10 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
815 m³
Powierzchnia dachu
250 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
9,07 m
Szerokość elewacji
13,81 m
Długość elewacji
11,96 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,81 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,96 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
41 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE) lub
olejowe
- do wyboru na etapie adaptacji
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Instalacje w projekcie
Ogrzewanie podłogowe (na całej powierzchni domu lub w jej części, szczegóły u doradcy)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Dodatki do projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
600 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
500 zł
Opis projektu
Dom Opałek II N 2G jest inną propozycją popularnego projektu Opałek. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Opałek II N 2G to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych.
Projekt Opałek II N 2G to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Dla osób ceniących sobie dobrą organizację, istotnym pomieszczeniem jest przewidziana w projekcie garderoba. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Opałek II N 2G
Ania1079
Gdy zaczynaliśmy szukać odpowiedniego projektu naszego przyszłego domu, nie mieliśmy sprecyzowanych kryteriów, które musiałby spełniać. Gdy natrafiliśmy na projekt Opałek II N 2G BSB1079 uznaliśmy, że to projekt najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. W całości przypadł nam do gustu, a szczególnie spodobał nam się jego ciekawy wygląd zewnętrzny. Podczas budowy na szczęście nie natrafiliśmy na żadne problemy i wszystko udało się zrealizować naprawdę sprawnie. Postawienie oraz wykończenie nowego domu zajęło nam zaledwie 2 lata. Muszę jednak przyznać, że cena inwestycji była w naszym przypadku znacznie wyższa niż ta, którą oszacował architekt. Nie mieliśmy możliwości bezpośredniego podłączenia się do sieci gazowej, a indywidualne pociągnięcie tej instalacji do naszej działki wiązałoby się ze sporymi kosztami. Z tego względu postanowiliśmy zamontować w kotłowni tradycyjny piec na paliwo stałe. Opał kupujemy na bieżąco, dlatego też trudno ocenić mi faktyczne ilości jego zużycia, aczkolwiek mogę powiedzieć, że budynek jest naprawdę ekonomiczny. Dom został dobrze ocieplony, a dodatkowo wszędzie wstawiliśmy szczelne okna wysokiej jakości. Budynek szybko się nagrzewa i długo utrzymuje odpowiednią temperaturę. Nie mieliśmy potrzeby wprowadzania jakichkolwiek zmian do projektu Opałek II N 2G BSB1079 i w całości zrealizowaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Obecnie także nic bym w nim nie zmieniła. Jesteśmy zadowoleni z zastosowanych w nim rozwiązań - układ jest funkcjonalny i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.Póki co w nowym domu mieszkamy we dwójkę. Na parterze oprócz salonu, kuchni i łazienki mamy jeszcze sypialnie, więc nawet sama dolna kondygnacja jest dla nas w zupełności wystarczająca. Myślę, że powierzchnia projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Opałek II N 2G BSB1079 jest w pełni komfortowa nawet dla 5-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Maciej1079
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Opałek II N 2G BSB1079 bardzo spodobał się nam pod względem wizualnym. Uwzględniony w nim metraż oraz ilość sypialni w całości odpowiadały potrzebom naszej rodziny, a duży, przestronny salon wyjątkowo przypadł nam do gustu. Nasza budowa przebiegła bardzo szybko, gdyż postawienie oraz wykończenie budynku zajęło nam zaledwie rok. W czerwcu 2014 r. zaczęliśmy kopać fundamenty, a w lipcu 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Podczas realizacji nie obyło się jednak bez pewnych przeszkód. Główny wykonawca zauważył, iż przy jednej z czterech głównych krokwi dachowych nie uwzględniono żadnego podparcia, co jest dosyć ryzykowne biorąc pod uwagę fakt, iż mieszkamy w okolicy narażonej na wstrząsy górnicze. Z tego względu fachowcy postanowili dodatkowo wzmocnić strop stosując w jego konstrukcji większe ilości stali zbrojeniowej. Kolejne, co zwróciło uwagę wykonawcy to brak węgarków przy większości otworów drzwiowych. Robiąc je na podstawie oryginalnego projektu mielibyśmy kłopot w późniejszym estetycznym wykończeniu otworów przy pomocy opaski, która w tym przypadku po prostu by się nie zmieściła. Prostym rozwiązaniem tej kwestii okazało się zmniejszenie szerokości drzwi o ok. 5 cm. Myślę, że należałoby również pomyśleć nad inną koncepcją wykonania lukarn, gdyż robiąc je zgodnie z założeniami architekta, wewnątrz pomieszczeń powstały wystające elementy.Budynek wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy go 20 cm warstwą styropianu. Dach został pokryty dachówką marki Braas, zaś izolację poddasza tworzą folia paroizolacyjna oraz wełna mineralna Isover. W naszym przypadku cena inwestycji przekroczyła koszty oszacowane przez architekta o ok. 20 tys. zł. Myślę jednak, że pewne znaczenie w tej kwestii miały zastosowane przez nas dodatkowe zabezpieczenia ze względu na występowanie wstrząsów górniczych w naszym rejonie. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pompy ciepła. Póki co ciężko ocenić mi faktyczne koszty takiego rozwiązania, ponieważ za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy. Niedawno dostałem rachunek wyrównawczy za prąd i po jego rozłożeniu mogę szacować, iż miesięczne opłaty za jego zużycie w zimowych miesiącach wyniosły nas ok. 800 zł (pompa ciepła + wszystkie elektroniczne sprzęty w domu).Do projektu Opałek II N 2G BSB1079 wprowadziliśmy kilka zmian. Wiatrołap nieco poszerzyliśmy kosztem pierwotnie przewidzianej garderoby, zaś do jej powierzchni przyłączyliśmy kawałek korytarza tworzącego wcześniej przejście między nią a kuchnią. Nowo powstałe pomieszczenie przeznaczyliśmy na zrobienie spiżarki z drzwiami od strony kuchni. Oryginalny salon posiada bardzo dużą ilość przeszkleń, dlatego też postanowiliśmy zrezygnować z okna znajdującego się na przeciw hallu. Tym sposobem zyskaliśmy przestrzeń możliwą do umeblowania - w tym miejscu wstawiliśmy pianino. Powiększyliśmy natomiast do maksimum okna narożne tarasowe - oddzielone są od siebie jedynie wąskim słupkiem. Oprócz tego zlikwidowaliśmy boczny balkon, a dzięki temu do salonu wpada więcej światła słonecznego. Kolejną modyfikacją było przedzielenie kotłowni na pół, a wydzielony metraż zaadaptowaliśmy na praktyczną pralnię z osobnym wejściem z garażu. Rewelacyjnym pomysłem było wstawienie okna połaciowego nad klatką schodową. Przeszklenie to nie tylko doskonale oświetla schody, ale również hall na poddaszu - to rozwiązanie mogę szczerze polecić innym Inwestorom.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie Opałek II N 2G BSB1079 w całości spełnia nasze oczekiwania i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Dom jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Jego powierzchnia jest w pełni komfortowa dla naszej 4-osobowej rodziny i uważam, że większy metraż nie byłby nam potrzebny. Pozdrawiam.
anula15055
Wybierając odpowiedni projekt domu dla naszej rodziny bardzo istotny był dla mnie metraż. Zależało mi na budynku o powierzchni użytkowej ok. 140 m² oraz wymiarach pasujących do wielkości zakupionej przez nas działki. Spośród propozycji spełniających powyższe wymagania, finalnie zdecydowałem się na realizację projektu domu Opałek II N 2G BSB1079, który odpowiadał mi również w innych aspektach. Zewnętrzny wygląd budynku bardzo przypadł mi do gustu szczególnie ze względu na ciekawie prezentującą się, kopertową konstrukcję dachu, a przewidziany wewnątrz układ wydał mi się funkcjonalnie zaplanowany. Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Wszystkie prace udało się wykonać sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Od momentu rozpoczęcia budowy, do całkowitego wykończenia domu minęło w naszym przypadku zaledwie 13 miesięcy. Do postawienia ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Ytong. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Oszacowany przez architekta kosztorys został moim zdaniem dobrze wyliczony i myślę, że przyszli Inwestorzy projektu Opałek II N 2G BSB1079 mogą śmiało sugerować się podaną w nim kwotą.Budynek został ocieplony 18 cm warstwą grafitowego styropianu, zaś izolację poddasza tworzy wełna mineralna oraz folia paraizolacyjna. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą uniwersalnego pieca na paliwo stałe, jednak głównie palimy w nim pelletem, a czasami drewnem. Za nami dopiero pierwsza zima od zamieszkania, dlatego też póki co trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty ogrzewania. Ten okres nie był do końca miarodajny, ponieważ z racji tego iż mury musiały dobrze wyschnąć i odpowiednio się ogrzać, w kotle paliliśmy dosyć intensywnie. Przez cały zeszły sezon grzewczy zużyliśmy ok. 3 ton pelletu oraz 10 m³ drzewa, Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie domu Opałek II N 2G BSB1079 od początku uznałem za dobrze przemyślane, dlatego w zdecydowanej większości wykonałem je zgodnie z wizją architekta. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z kominka w salonie, a także nieco zwiększyć powierzchnię łazienki na parterze kosztem części hallu. Stała się dzięki temu bardziej ustawna i szczerze polecam to rozwiązanie innym inwestorom. Z racji sporych rozmiarów pomieszczenia gospodarczego za garażem uznaliśmy, że spiżarka przy kuchni nie będzie nam potrzebna, więc jej metraż przyłączyliśmy do kuchni.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Opałek II N 2G BSB1079 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Układ pomieszczeń jest komfortowy w codziennym użytkowaniu i posiada dla mnie same plusy. Duży, przestronny salon w pełni mnie satysfakcjonuje, a dodatkowy pokój na dole pełniący rolę gabinetu to naprawdę świetne rozwiązanie. Nowy dom w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.
perezik01991
Projekt domu kupiliśmy i realizowaliśmy dla naszego syna, więc to on przede wszystkim zajął się poszukiwaniami. Spośród wszystkich oglądanych, najbardziej do gustu przypadł mu projekt Opałek II N 2G BSB1079, a ja w pełni podzielałem jego decyzję. Zdecydowaną zaletą domu, który właściwie nie posiada bardzo wielu metrów kwadratowych, jest sporo bardzo funkcjonalnie rozmieszczonych pomieszczeń. Wszystkie prace udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Łącznie z drobnymi przerwami, od rozpoczęcia budowy do zamieszkania w pełni wykończonym domu minął zaledwie jeden rok. Fachowcy świetnie poradzili sobie z całą inwestycją, a wszystkie etapy przebiegły bardzo sprawnie. Ściany zostały wymurowane z białych, gazobetonowych bloczków marki Ytong. Zgodnie z zaleceniami projektu Opałek II N 2G BSB1079 strop wykonaliśmy w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji, zaś dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego - nam udało się zmieścić w podanej kwocie. Warto jednak pamiętać, że na koszty inwestycji wpływ ma nie tylko rodzaj materiałów, ale również okres w jakim są one nabywane. W różnych miesiącach ceny produktów budowlanych ulegają znaczącym zmianom. Czasem jest to nawet różnica 30%, dlatego należy wziąć to pod uwagę przed rozpoczęciem prac. Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Opałek II N 2G BSB1079 zostało niezwykle funkcjonalnie zaplanowane, dlatego też w całości wykonaliśmy je zgodne z oryginalną wersją. Jedyne zmiany dotyczyły układu przeszkleń, gdyż tak duża ich ilość w części dziennej wydała się nam zbędna. Z tego względu postanowiliśmy zrezygnować z jednego okna, a duże drzwi tarasowe zamieniliśmy na tradycyjne przeszklenie z parapetem o standardowych wymiarach. Dom został zamieszkany i w dalszym ciągu nie dostrzegamy w nim nic co wymagałoby jakiejkolwiek poprawki. Wnętrze jest funkcjonalnie i wygodne w użytkowaniu, a dodatkowo przewiduje wiele praktycznych rozwiązań. Osobiście mogę polecić projekt domu Opałek II N 2G BSB1079 innym Inwestorom. Pozdrawiam.
Ania1079
Gdy zaczynaliśmy szukać odpowiedniego projektu naszego przyszłego domu, nie mieliśmy sprecyzowanych kryteriów, które musiałby spełniać. Gdy natrafiliśmy na projekt Opałek II N 2G BSB1079 uznaliśmy, że to projekt najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. W całości przypadł nam do gustu, a szczególnie spodobał nam się jego ciekawy wygląd zewnętrzny. Podczas budowy na szczęście nie natrafiliśmy na żadne problemy i wszystko udało się zrealizować naprawdę sprawnie. Postawienie oraz wykończenie nowego domu zajęło nam zaledwie 2 lata. Muszę jednak przyznać, że cena inwestycji była w naszym przypadku znacznie wyższa niż ta, którą oszacował architekt. Nie mieliśmy możliwości bezpośredniego podłączenia się do sieci gazowej, a indywidualne pociągnięcie tej instalacji do naszej działki wiązałoby się ze sporymi kosztami. Z tego względu postanowiliśmy zamontować w kotłowni tradycyjny piec na paliwo stałe. Opał kupujemy na bieżąco, dlatego też trudno ocenić mi faktyczne ilości jego zużycia, aczkolwiek mogę powiedzieć, że budynek jest naprawdę ekonomiczny. Dom został dobrze ocieplony, a dodatkowo wszędzie wstawiliśmy szczelne okna wysokiej jakości. Budynek szybko się nagrzewa i długo utrzymuje odpowiednią temperaturę. Nie mieliśmy potrzeby wprowadzania jakichkolwiek zmian do projektu Opałek II N 2G BSB1079 i w całości zrealizowaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Obecnie także nic bym w nim nie zmieniła. Jesteśmy zadowoleni z zastosowanych w nim rozwiązań - układ jest funkcjonalny i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.Póki co w nowym domu mieszkamy we dwójkę. Na parterze oprócz salonu, kuchni i łazienki mamy jeszcze sypialnie, więc nawet sama dolna kondygnacja jest dla nas w zupełności wystarczająca. Myślę, że powierzchnia projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Opałek II N 2G BSB1079 jest w pełni komfortowa nawet dla 5-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Maciej1079
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Opałek II N 2G BSB1079 bardzo spodobał się nam pod względem wizualnym. Uwzględniony w nim metraż oraz ilość sypialni w całości odpowiadały potrzebom naszej rodziny, a duży, przestronny salon wyjątkowo przypadł nam do gustu. Nasza budowa przebiegła bardzo szybko, gdyż postawienie oraz wykończenie budynku zajęło nam zaledwie rok. W czerwcu 2014 r. zaczęliśmy kopać fundamenty, a w lipcu 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Podczas realizacji nie obyło się jednak bez pewnych przeszkód. Główny wykonawca zauważył, iż przy jednej z czterech głównych krokwi dachowych nie uwzględniono żadnego podparcia, co jest dosyć ryzykowne biorąc pod uwagę fakt, iż mieszkamy w okolicy narażonej na wstrząsy górnicze. Z tego względu fachowcy postanowili dodatkowo wzmocnić strop stosując w jego konstrukcji większe ilości stali zbrojeniowej. Kolejne, co zwróciło uwagę wykonawcy to brak węgarków przy większości otworów drzwiowych. Robiąc je na podstawie oryginalnego projektu mielibyśmy kłopot w późniejszym estetycznym wykończeniu otworów przy pomocy opaski, która w tym przypadku po prostu by się nie zmieściła. Prostym rozwiązaniem tej kwestii okazało się zmniejszenie szerokości drzwi o ok. 5 cm. Myślę, że należałoby również pomyśleć nad inną koncepcją wykonania lukarn, gdyż robiąc je zgodnie z założeniami architekta, wewnątrz pomieszczeń powstały wystające elementy.Budynek wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy go 20 cm warstwą styropianu. Dach został pokryty dachówką marki Braas, zaś izolację poddasza tworzą folia paroizolacyjna oraz wełna mineralna Isover. W naszym przypadku cena inwestycji przekroczyła koszty oszacowane przez architekta o ok. 20 tys. zł. Myślę jednak, że pewne znaczenie w tej kwestii miały zastosowane przez nas dodatkowe zabezpieczenia ze względu na występowanie wstrząsów górniczych w naszym rejonie. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pompy ciepła. Póki co ciężko ocenić mi faktyczne koszty takiego rozwiązania, ponieważ za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy. Niedawno dostałem rachunek wyrównawczy za prąd i po jego rozłożeniu mogę szacować, iż miesięczne opłaty za jego zużycie w zimowych miesiącach wyniosły nas ok. 800 zł (pompa ciepła + wszystkie elektroniczne sprzęty w domu).Do projektu Opałek II N 2G BSB1079 wprowadziliśmy kilka zmian. Wiatrołap nieco poszerzyliśmy kosztem pierwotnie przewidzianej garderoby, zaś do jej powierzchni przyłączyliśmy kawałek korytarza tworzącego wcześniej przejście między nią a kuchnią. Nowo powstałe pomieszczenie przeznaczyliśmy na zrobienie spiżarki z drzwiami od strony kuchni. Oryginalny salon posiada bardzo dużą ilość przeszkleń, dlatego też postanowiliśmy zrezygnować z okna znajdującego się na przeciw hallu. Tym sposobem zyskaliśmy przestrzeń możliwą do umeblowania - w tym miejscu wstawiliśmy pianino. Powiększyliśmy natomiast do maksimum okna narożne tarasowe - oddzielone są od siebie jedynie wąskim słupkiem. Oprócz tego zlikwidowaliśmy boczny balkon, a dzięki temu do salonu wpada więcej światła słonecznego. Kolejną modyfikacją było przedzielenie kotłowni na pół, a wydzielony metraż zaadaptowaliśmy na praktyczną pralnię z osobnym wejściem z garażu. Rewelacyjnym pomysłem było wstawienie okna połaciowego nad klatką schodową. Przeszklenie to nie tylko doskonale oświetla schody, ale również hall na poddaszu - to rozwiązanie mogę szczerze polecić innym Inwestorom.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie Opałek II N 2G BSB1079 w całości spełnia nasze oczekiwania i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Dom jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Jego powierzchnia jest w pełni komfortowa dla naszej 4-osobowej rodziny i uważam, że większy metraż nie byłby nam potrzebny. Pozdrawiam.
anula15055
Wybierając odpowiedni projekt domu dla naszej rodziny bardzo istotny był dla mnie metraż. Zależało mi na budynku o powierzchni użytkowej ok. 140 m² oraz wymiarach pasujących do wielkości zakupionej przez nas działki. Spośród propozycji spełniających powyższe wymagania, finalnie zdecydowałem się na realizację projektu domu Opałek II N 2G BSB1079, który odpowiadał mi również w innych aspektach. Zewnętrzny wygląd budynku bardzo przypadł mi do gustu szczególnie ze względu na ciekawie prezentującą się, kopertową konstrukcję dachu, a przewidziany wewnątrz układ wydał mi się funkcjonalnie zaplanowany. Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Wszystkie prace udało się wykonać sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Od momentu rozpoczęcia budowy, do całkowitego wykończenia domu minęło w naszym przypadku zaledwie 13 miesięcy. Do postawienia ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Ytong. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Oszacowany przez architekta kosztorys został moim zdaniem dobrze wyliczony i myślę, że przyszli Inwestorzy projektu Opałek II N 2G BSB1079 mogą śmiało sugerować się podaną w nim kwotą.Budynek został ocieplony 18 cm warstwą grafitowego styropianu, zaś izolację poddasza tworzy wełna mineralna oraz folia paraizolacyjna. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą uniwersalnego pieca na paliwo stałe, jednak głównie palimy w nim pelletem, a czasami drewnem. Za nami dopiero pierwsza zima od zamieszkania, dlatego też póki co trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty ogrzewania. Ten okres nie był do końca miarodajny, ponieważ z racji tego iż mury musiały dobrze wyschnąć i odpowiednio się ogrzać, w kotle paliliśmy dosyć intensywnie. Przez cały zeszły sezon grzewczy zużyliśmy ok. 3 ton pelletu oraz 10 m³ drzewa, Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie domu Opałek II N 2G BSB1079 od początku uznałem za dobrze przemyślane, dlatego w zdecydowanej większości wykonałem je zgodnie z wizją architekta. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z kominka w salonie, a także nieco zwiększyć powierzchnię łazienki na parterze kosztem części hallu. Stała się dzięki temu bardziej ustawna i szczerze polecam to rozwiązanie innym inwestorom. Z racji sporych rozmiarów pomieszczenia gospodarczego za garażem uznaliśmy, że spiżarka przy kuchni nie będzie nam potrzebna, więc jej metraż przyłączyliśmy do kuchni.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Opałek II N 2G BSB1079 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Układ pomieszczeń jest komfortowy w codziennym użytkowaniu i posiada dla mnie same plusy. Duży, przestronny salon w pełni mnie satysfakcjonuje, a dodatkowy pokój na dole pełniący rolę gabinetu to naprawdę świetne rozwiązanie. Nowy dom w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.
perezik01991
Projekt domu kupiliśmy i realizowaliśmy dla naszego syna, więc to on przede wszystkim zajął się poszukiwaniami. Spośród wszystkich oglądanych, najbardziej do gustu przypadł mu projekt Opałek II N 2G BSB1079, a ja w pełni podzielałem jego decyzję. Zdecydowaną zaletą domu, który właściwie nie posiada bardzo wielu metrów kwadratowych, jest sporo bardzo funkcjonalnie rozmieszczonych pomieszczeń. Wszystkie prace udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Łącznie z drobnymi przerwami, od rozpoczęcia budowy do zamieszkania w pełni wykończonym domu minął zaledwie jeden rok. Fachowcy świetnie poradzili sobie z całą inwestycją, a wszystkie etapy przebiegły bardzo sprawnie. Ściany zostały wymurowane z białych, gazobetonowych bloczków marki Ytong. Zgodnie z zaleceniami projektu Opałek II N 2G BSB1079 strop wykonaliśmy w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji, zaś dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego - nam udało się zmieścić w podanej kwocie. Warto jednak pamiętać, że na koszty inwestycji wpływ ma nie tylko rodzaj materiałów, ale również okres w jakim są one nabywane. W różnych miesiącach ceny produktów budowlanych ulegają znaczącym zmianom. Czasem jest to nawet różnica 30%, dlatego należy wziąć to pod uwagę przed rozpoczęciem prac. Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Opałek II N 2G BSB1079 zostało niezwykle funkcjonalnie zaplanowane, dlatego też w całości wykonaliśmy je zgodne z oryginalną wersją. Jedyne zmiany dotyczyły układu przeszkleń, gdyż tak duża ich ilość w części dziennej wydała się nam zbędna. Z tego względu postanowiliśmy zrezygnować z jednego okna, a duże drzwi tarasowe zamieniliśmy na tradycyjne przeszklenie z parapetem o standardowych wymiarach. Dom został zamieszkany i w dalszym ciągu nie dostrzegamy w nim nic co wymagałoby jakiejkolwiek poprawki. Wnętrze jest funkcjonalnie i wygodne w użytkowaniu, a dodatkowo przewiduje wiele praktycznych rozwiązań. Osobiście mogę polecić projekt domu Opałek II N 2G BSB1079 innym Inwestorom. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki