Projekt domu Haga III LMB47b WRB1233

Cena projektu: 2 690 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
99,17 m²
Min. szer. działki
24,3 m
Wysokość budynku
6,95 m
Pow. zabudowy
150,58 m²
Kubatura
815 m³
Kąt nach. dachu
35°
EUco
39,58 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Haga III LMB47b jest inną propozycją cieszącego się popularnością projektu Haga LMB47. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Haga III LMB47b to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co daje możliwość na realizację w zabudowie bliźniaczej. Posiada garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Haga III LMB47b to dom parterowy, co jest szczególnie bezpieczne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Otwarta kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni oraz znacznie ułatwia komunikację między domownikami. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu znajduje się jedna komfortowa łazienka. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Haga III LMB47b - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,62 m²
2 korytarz
9,34 m²
3 łazienka
7,38 m²
4 pokój
10,96 m²
5 pokój
15,28 m²
6 pokój
10,96 m²
7 pokój dzienny
23,76 m² (24,81 m²)
8 kotłownia
6,15 m²
9 kuchnia
10,72 m²
10 garaż jednostan.
17,29 m²
11 pom. gospodarcze
3,68 m²
12 podest
6,27 m²
13 taras
6,27 m²
razem
120,14 m² (121,19 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Haga III LMB47b na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Haga III LMB47b
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

214 600 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa murowana z bloczków z betonu komórkowego grubości 46,5cm (36,5cm bloczki + 10cm styropianu), o wsp. Uo = 0,149 W/m²K. Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Gęstożebrowy typu Porotherm. Konstrukcja dachu: Tradycyjna więźba drewniana wykonana metodą ciesielską Pokrycie dachowe: Dachówka cementowa, „Braas” (Monier) Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Isover” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5.Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Haga III LMB47b

Zdjęcie profilowe zienkiewicz
zienkiewicz

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Haga III (LMB47b) WRB1233, ponieważ mój mąż zobaczył u znajomych dom wybudowany według tego projektu i uznał, iż układ pomieszczeń jest w nim bardzo funkcjonalny. Spodobała nam się również możliwość zaaranżowania poddasza.

Cieszę się, iż podczas realizacji nie napotkaliśmy na żadne trudności. Koszt budowy zależy w dużej mierze od użytych materiałów. Nasz dom pod względem finansowym nie był szczególnie drogi w realizacji i koszty na szczęście nas nie zaskoczyły. Muszę jednak przyznać, że w naszym przypadku największy wydatek był związany z dachem, gdyż wyłożyliśmy go bardzo dobrej jakości blacho-dachówką.

Zdecydowaliśmy się ogrzewać budynek piecem na węgiel i drzewo. Innych sposobów ogrzewania nawet nie braliśmy pod uwagę. Dodatkowo chcemy w niedługim czasie zamontować na dachu solary. Kotłownia w projekcie domu Haga III (LMB47b) WRB1233 znajdowała się pierwotnie obok kuchni. Nie chciałam, aby kurz i dym dostawały się do pomieszczenia, w którym przygotowuje się posiłki. Przenieśliśmy więc kotłownię do pomieszczenia za garażem. Aby ją nieco powiększyć, wyrównaliśmy ścianę w tym miejscu z resztą domu. Świetnym rozwiązaniem było również pociągnięcie połaci dachowej nad tym pomieszczeniem. W miejscu kotłowni zrobiliśmy spiżarnię. Postanowiliśmy zaadaptować poddasze i udało nam się zrobić tam dwie sypialnie, łazienkę oraz pomieszczenie gospodarze. Obok garażu zrobiliśmy taras o wymiarach 3x11m.

Front naszego domu znajduje się po stronie północnej, a salon z tarasem po stronie południowej. Ułożenie domu na działce jest dokładnie takie, jak chcieliśmy. Zależało nam na dobrze doświetlonej części dziennej oraz na tym, aby w jednej z sypialni było nieco ciemniej.

Nasza rodzina liczy 3 osoby, ale myślę, że jeśli ktoś tak jak my zaaranżuje górę to i większa liczba domowników mogłaby komfortowo mieszkać przy takiej ilości sypialni.

Jestem naprawdę zadowolona z wyboru projektu domu parterowego Haga III (LMB47b) WRB1233. Funkcjonalny układ pomieszczeń i przestronne pokoje sprawiają, że nasz dom podoba mi się pod każdym względem. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe kasiapee
kasiapee

Wybierając projekt wymarzonego domu, najbardziej mi zależało, aby był on parterowy. Chcieliśmy również mieć kotłownię obok domu. Oczywiście, ilość pokoi też miał znaczenie. Projekt domu Haga III (LMB47b) WRB1233 wydał nam się najbardziej odpowiedni dla potrzeb naszej rodziny.

Niestety okres budowy nie wspominamy za dobrze, ale jest to wina fachowców, a nie projektu. Mieliśmy do nich ogromnego pecha. Dobrze, że projekt domu Haga III (LMB47b) WRB1233 był czytelny i nie zgłaszali nam żadnych skarg. Jeżeli chodzi o kwestie ogrzewania domu, to mamy piec na paliwo stałe.

Układ pomieszczeń jest dla nas funkcjonalny, jednak mimo wszystko wprowadziliśmy pewne zmiany. Zdecydowaliśmy się na przeniesienie kotłowni za garaż oraz podniesienie ścianki kolankowej. Dzięki temu mogliśmy zrobić pokoje na poddasz. Postanowiłam również poszerzyć garaż o 1m. Na parterze musiałam zlikwidować jeden pokój, żeby zrobić klatkę schodową.

Nasza rodzina liczy cztery osoby. Ilość miejsca jest odpowiednia, jeżeli uda nam się skończyć poddasze. Polecam wprowadzenie podobnych zmian, gdyż po zagospodarowaniu poddasza ilość pokoi jest idealna. Oczywiście, dzięki otwartej przestrzeni w kuchni i salonie jest teraz na tyle dużo miejsca, że możemy zapraszać gości.

Myślę, że wybór projektu domu parterowego Haga III (LMB47b) WRB1233 był bardzo trafnym wyborem i jestem z niego bardzo zadowolona. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Haga III LMB47b

  – 0 głosów

Projekt domu Haga III LMB47b należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Haga III LMB47b

Projekt domu Haga LMB47

Haga LMB47

99,81 m²

Projekt domu Haga II LMB47a

Haga II LMB47a

99,81 m²

Projekty podobne do Haga III LMB47b WRB1233

Projekt domu Talent paliwo stałe iDesigner

Projekt domu Tracja 2 G1

Tracja 2 G1

107,08 m²

Projekt domu Nina 2 Nova C garaż 37

Projekt domu Nina 3 Nova C garaż 3D

Projekt domu Niezapominajka z garażem -618

Projekt domu Tebe II paliwo stałe

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych