Szanowni Państwo, informujemy że Extradom.pl pracuje bez zmian, a Doradcy z Centrum Obsługi Klienta są do Państwa dyspozycji.

Projekt domu Haga LMB47

Odbicie lustrzane

Projekt domu Haga LMB47

Specyfikacja projektu:

 • Kod projektu:

  WRB1168

 • Powierzchnia użytkowa:

  99,81 m²

 • Pokoje (bez salonu):

  3

  Łazienki + toalety:

  1

 • Stanowiska garażowe:

  0

 • Min. szerokość działki:

  21,70 m

 • Koszt budowy (stan surowy zamknięty):

  188 200 zł

Cena projektu: 3 190 zł

icon Extra dodatki o wartości 3349 zł icon
 • Tablica informacyjna
 • Dziennik budowy
 • Projekt architektury ogrodowej
 • Praktyczny Poradnik “Jak urządzić ogród”
 • Teczka na dokumenty budowlane
 • Poradnik "Jak budować dom" - wersja elektroniczna
Przejdź na stronę ze szczegółami
icon Bezpłatna dostawa icon

Projekt, wraz ze wszystkimi dodatkami, za darmo dostarczy Ci Poczta Polska. Możesz wybrać dostawę Kurierem DPD - jej koszt uzależniony jest od wybranego sposobu płatności.

Sprawdź pozostałe opcje
icon Zwrot 30 dni, wymiana 365 dni icon

Projekt możesz zwrócić przez 30 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 30 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.

Dowiedz się więcej
icon Bezpłatne pozwolenie na zmiany icon

Aby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.

Dowiedz się więcej

Rzuty

Odbicie lustrzane
Rzut parteru
Rzut parteru projektu Haga LMB47
Odbicie lustrzane
 • 1. Wiatrołap 4,60 m2
 • 2. Korytarz 9,29 m2
 • 3. Łazienka 7,36 m2
 • 4. Pokój 10,91 m2
 • 5. Pokój 15,22 m2
 • 6. Pokój 10,91 m2
 • 7. Pokój dzienny 24,72 m2
 • 8. Kotłownia 6,11 m2
 • 9. Kuchnia 10,69 m2
 • 10. Podest
 • 11. Taras
 • 12. Taras
 • Razem 99,81 m2

Zamów rysunki szczegółowe

Zapoznaj się ze szczegółowymi rysunkami rzutów kondygnacji w PDF.
extraTIP!
Extra tip

Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?

Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Porozmawiaj z Doradcą. Porozmawiaj z Doradcą pod numerem telefonu 71 715 20 60 lub zamów rozmowę
Zadzwoń 71 715 20 60
lub

Informacje szczegółowe

Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
99,81 m²
Cena przy zakupie z projektem icon

Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.

Powierzchnia zabudowy
123,97 m²
Cena przy zakupie z projektem icon

Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.

Powierzchnia netto
99,81 m²
Cena przy zakupie z projektem icon

Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.

Kubatura brutto
685 m³
Cena przy zakupie z projektem icon

Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).

Kąt nachylenia dachu
35 °
Cena przy zakupie z projektem icon

Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.

Wysokość budynku
6,95 m
Cena przy zakupie z projektem icon

Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.

Min. szerokość działki
21,70 m
Cena przy zakupie z projektem icon

Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.

Euco
41,30 kWh/(m²rok)
Cena przy zakupie z projektem icon

Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.

Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa murowana z bloczków z betonu komórkowego grubości 46,5cm (36,5cm bloczki + 10cm styropianu), o wsp. Uo = 0,149 W/m²K. Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Gęstożebrowy typu Porotherm. Konstrukcja dachu: Tradycyjna więźba drewniana wykonana metodą ciesielską alternatywnie Prefabrykowana konstrukcja dachowa z litego drewna łączonego płytkami kolczastymi - MITEK Pokrycie dachowe: Dachówka cementowa, „Braas” (Monier) Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Isover” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC o wsp. Uo = 0,6 W/m²K dla szyb i Uo = 1,0-1,2 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,5.Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.

Koszt budowy domu

Całkowity koszt budowy domu
188 200 zł
 • Stan zerowy

  15-35%

 • Stan surowy otwarty

  50-70%

 • Stan surowy zamknięty

  10-15%

15-35%

Stan zerowy
Szacunkowe koszty obejmujące prace ziemne, materiały oraz robociznę związaną z budową fundamentów/piwnic.

50-70%

Stan surowy otwarty
Szacunkowe koszty obejmujące budowę elementów nośnych, jak ściany oraz słupy, a także konstrukcji dachu wraz z pokryciem.

10-15%

Stan surowy zamknięty
Szacunkowe koszty zawierające prace wykonywane w ramach stanu surowego otwartego powiększone o montaż drzwi, okien oraz ewentualnych bram garażowych.

Koszty budowy domu Haga LMB47

Sprawdź przybliżone koszty budowy. Pamiętaj, że ostateczna kwota będzie zależała od wybranych materiałów i technologii.

W cenie otrzymasz

Zdjęcie 1 projektu Haga LMB47 WRB1168

Projekt domu Haga LMB47, a w nim:

Część podstawowa

 • Projekt architektoniczny

 • Projekt konstrukcyjny

 • Projekt instalacyjny

 • Zgoda na zmiany

 • Uprawnienia architektów i branżystów

 • Charakterystyka energetyczna

Przejdź na stronę ze szczegółami

Extra dodatki w prezencie

 • Tablica informacyjna

  gratis!
 • Dziennik budowy

  gratis!
 • Projekt architektury ogrodowej

  gratis!
 • Praktyczny poradnik "Jak urządzić ogród"

  gratis!
 • Teczka na dokumenty budowlane

  gratis!
 • Poradnik "Jak budować dom" - wersja elektroniczna

  gratis!
Przejdź na stronę ze szczegółami

Chcesz zamówić dodatek?

Zadzwoń do nas lub zamów rozmowę Zadzwoń pod numer 71 715 20 60 lub zamów rozmowę
Zadzwoń 71 715 20 60
lub

Opis projektu

Nieduża Haga to wolnostojący dom parterowy dedykowany czteroosobowej rodzinie. Wszystkie pomieszczenia rozplanowano w parterze, ale istnieje możliwość zaadaptowania poddasza, co niemal podwoi dostępną powierzchnię. Pomoże też dostosować go do większej rodziny, liczącej nawet siedmiu członków. Zwarta, podłużna bryła kryta jest tradycyjnym dachem dwuspadowym o kalenicy równoległej do drogi. W dwóch dłuższych elewacjach znalazły się również dwuspadowe, wsparte na słupach zadaszenia nad strefą wejściową i drzwiami tarasowymi. Tak niewielki obiekt zmieści się na średnich, a nawet małych działkach. Wejście do domu zlokalizowano w samym środku ściany frontowej. Pomogło to logicznie oddzielić strefę nocną od dziennej - każda z nich zajmuje mniej-więcej połowę budynku. Łączy je podłużny, dostępny z dużego wiatrołapu korytarz. Spory pokój dzienny rozciąga się wzdłuż tylnej ściany, na której umieszczono drzwi balkonowe, łączące go z drobnym, zadaszonym tarasem. Od hallu oddzielony został fragmentem ściany, przy której znajdują się otwarte schody zabiegowe. W środku otwiera się on natomiast na dużą, półotwartą kuchnię, z której dostępna jest spora kotłownia wychodząca na dwór. Na ściance pomiędzy nim a pokojem dziennym zaproponowano kominek. Przeciwległą część domu zajęła strefa nocna. Dwa z trzech średniej wielkości pokoi przylegają do ściany szczytowej, a trzeci ulokowano naprzeciwko ogólnodostępnej, wygodnej łazienki. Poddasze nie jest użytkowe, ale można je zaadaptować (lub wydzielić tam przestronne pomieszczenie magazynowe, bądź suszarnię). Projekt uwzględnia okna i wewnętrzne przegrody na wyższej kondygnacji, co bardzo ułatwi ewentualne podzielenie przestrzeni na pokoje. Dobór konstrukcji dachu także zależy do właścicieli domu. Może być ona wykonana tradycyjnie - metodą ciesielską, bądź z prefabrykowanych elementów (co skróci czas budowy). Koszty wzniesienia budynku oraz - wynikające ze zwartej formy, kubatury i odpowiedniej izolacji - ogrzewania są stosunkowo niskie. Haga jest kompaktowym domem, który można pod wieloma względami dostosować do siebie. Wnętrze zaplanowano bardzo funkcjonalnie - strefy dzienna i nocna dzielą budynek dokładnie na pół, a pomieszczenia, w których spędza się najwięcej czasu otwierają się na ogród. Duża, dostępna również z dworu kotłownia pozwala zorganizować pralnię z suszarnią. Elastyczność projektu pozwoli zaadaptować go potrzeb każdej rodziny, a niewielkie rozmiary rozwiązują problem ograniczonej powierzchni działki.

Czytaj więcej

Usytuowanie na działce

Usytuowanie projektu Haga LMB47 na działce

Standardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:

 • 3 m dla elewacji bez otworów okiennych
  lub drzwiowych,
 • 4 m dla elewacji z otworami okiennymi
  lub drzwiowymi,
 • 1,5 m dla tarasów, balkonów, daszków, schodów, pochylni czy ramp, galerii, okapu lub gzymsu

Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.

Analiza działki

Sprawdź czy ten projekt możesz wybudować na swojej działce i otrzymaj dodatkowe rekomendacje.
Zamów bezpłatnie

Przekroje

Przekrój pionowy
Przekrój pionowy projektu Haga LMB47

Elewacje

Frontowa
Tylna
Lewa
Prawa
Elewacja frontowa projektu Haga LMB47
Elewacja tylna projektu Haga LMB47
Elewacja lewa projektu Haga LMB47
Elewacja prawa projektu Haga LMB47
Autor: M&L Lipińscy Biuro Projektowe

Rekomendowani producenci

Systemy dachowe

tlo producenta

Brass

Przejdź na stronę producenta

Systemy okienne

tlo producenta

Velux

Pobierz bezpłatny poradnik

Energooszczędne materiały budowlane

tlo producenta

Ytong i Silka

Przejdź na stronę producenta

Kompletne systemy ociepleń

tlo producenta

Termo Organika

Skonfiguruj swoje ocieplenie

Budownictwo energooszczędne

tlo producenta

Wolf System i Wolf Haus

Zapytaj o bezpłatną wycenę

Rolety, aluminiowe okna i drzwi

tlo producenta

Aluprof

Sprawdź ofertę

Kominki i akcesoria kominkowe

tlo producenta

Kratki

Sprawdź ofertę

Kredyt na wymarzony dom

tlo producenta

Expander

Sprawdź

Pozostałe wersje projektu

Haga III LMB47b
Haga III LMB47b
Powierzchnia użytkowa: 99,17 m²
Pokoje (bez salonu): 3
Łazienki + toalety: 1
Stanowiska garażowe: 1
3 190 zł
Haga II LMB47a
Haga II LMB47a
Powierzchnia użytkowa: 99,81 m²
Pokoje (bez salonu): 3
Łazienki + toalety: 1
Stanowiska garażowe: 1
3 190 zł

Społeczność projektu domu Haga LMB47 w budowie

Zdjęcie 1 projektu Haga LMB47 WRB1168
1750 Zdjęcia z budowy Icon
356 Komentarze i posty Icon

Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.

Przejdź na stronę społeczności tego projektu

Opinie o projekcie domu Haga LMB47

5

Na podstawie 2 recenzji

Wspaniały!
100%
Bardzo dobry
0%
Średni
0%
Słaby
0%
Bardzo słaby
0%

Wywiady mieszkańców domu Haga LMB47

Zdjęcie profilowe użytkownika arszil arszil

Projekt domu Haga (LMB47) WRB1168 od razu nam się spodobał. Prosta bryła i konstrukcja dachu zapewniały, że realizacja nie będzie strasznie kosztowna, a i eksploatacja nie powinna. Również powierzchnia domu była dla nas odpowiednia, tym bardziej, że istniała również możliwość adaptacji poddasza (co powoli robimy). W domu mieszkamy już półtora roku. Nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy. Ani z ekipą wykonawczą (swoją drogą to była bardzo dobra ekipa), ani z projektem, który okazał się czytelny i bardzo prosty do poprawnego zrealizowania. Dom został ocieplony tak jak wskazywał na to projekt. Na ściany poszedł styropian i tynk strukturalny. Zdecydowaliśmy na strop drewniany zamiast betonowego, który ociepliliśmy wełną, na to poszła płyta OSB. Między krokwie daliśmy 15 cm wełny, dodatkowo 10 cm na przemian w celu pełnej izolacji. Mamy zwykły piec na węgiel/drewno oraz kominek z płaszczem wodnym. Koszty ogrzewania naprawdę nie są wysokie ze względu na zastosowanie ogrzewania podłogowego. Porównując je ze znajomymi często wychodzimy lepiej. Muszę przyznać, że układ pomieszczeń w projekcie domu Haga (LMB47) WRB1168 oceniam bardzo dobrze. Sprawdza się w pełni wszystko tak, jak zakładaliśmy. Wielkości poszczególnych sypialni są w zupełności wystarczające i dla czterech osób parter to już całkiem wygodne mieszkanie. Dokonaliśmy podziału poddasza na sypialnię, łazienkę, garderobę i przestronny hall (wyszło 45m2). Zrezygnowaliśmy z wiatrołapu (dokładając jednocześnie blisko wejścia więcej pętli ogrzewania podłogowego - podobnie zrobiliśmy przy tarasie) i połączyliśmy go z korytarzem, co daje od razu po wejściu optycznie wielką przestrzeń. Rezygnując z jednej dostawki przy drzwiach wejściowych przesunęliśmy ściankę działową o 20 cm, zyskując w ten sposób więcej miejsca w łazience. Zamurowałem drzwi wejściowe z kuchni do kotłowni, co pozwoliło nam uzyskać długą ścianę na meble kuchenne. Ponadto uniknęliśmy brzydkich zapachów i zabrudzeń z kotłowni. Nad drzwiami zewnętrznymi do kotłowni zrobiłem daszek, bryłą podobny do dachu budynku, co daje ochronę drzwi przed warunkami atmosferycznymi i ładny efekt wizualny. Budynek jest ustawiony wejściem od strony południowej, okna są duże co powoduje, że dom w środku jest bardzo jasny i nasłoneczniony - dokładnie tak jak lubimy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168. Analizując po czasie mogliśmy zrobić zmianę w projekcie i powiększyć salon. I nawet mam pomysł jak można byłoby to zrobić. Wystarczyłoby przesunąć ścianę salonu do wysokości słupów podpierających dach nad tarasem, co wydłużyłoby salon. Taras natomiast mógłby powstać za sypialniami, czyli wychodziłoby się na niego z salonu bocznymi drzwiami. Oczywiście, pociągałoby to za sobą zmianę konstrukcji dachu, ale na pewno i z tym byśmy się uporali. Poza tym, wszystko nam się podoba. Na tą chwilę nic oprócz salonu bym w domu nie zmienił. Mam też nadzieję, że w miarę szybko uda nam się wykończyć poddasze. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe użytkownika siwydom siwydom

Powiem tak, wybrałem projekt domu Haga (LMB47) WRB1168, ponieważ nie znalazłem w zasadzie z całej gamy projektów łatwiejszego w budowie. Wiadomo, prosta bryła i dwuspadowy dach jednocześnie zapewniają, że inwestycja nie będzie droga. Poza tym, Haga ma świetny rozkłada pomieszczeń z bezbłędnym podziałem na część nocną i dzienną. I tak, budowa naszego nowego domu trwała tyko dziesięć miesięcy. Wiele prac wykonywałem samemu i dobrze się stało, że przy okazji projekt był bardzo czytelny i przejrzysty, a i moja ekipa budowlana pracowała całkiem sprawnie. Zdecydowałem się na kocioł na ekogroszek, jednak zrezygnowałem z kominka w salonie - racze nie był tam niezbędny. Oprócz sypialni, gdzie wstawiliśmy zwykłe grzejniki, wszędzie mamy ogrzewanie podłogowe, które okazuje się bardzo ekonomiczne w eksploatacji. Poza tym, budynek jest całkiem dobrze ocieplony. Na ścianach mamy 15 cm styropianu, do tego 20 cm wełny na stropie i potem znowu 20 cm miedzy belkami w dachu. Dzięki tym rozwiązaniom spalam najwyżej 3 tony ekogroszku, co pieniężnie nie przekracza 1,8 tysiąca złotych na sezon. Podoba mi się układ pomieszczeń w domu Haga (LMB47) WRB1168 - już wcześniej wspomniałem o świetnym podziale na część nocną i dzienną. Cieszy także fakt, że goście naprawdę chwalą nasze rozwiązania, a dla naszej trójki ilość pomieszczeń i ich wielkość jest świetnie dobrana. Dodatkowo mamy jeden pokój, który może być gabinetem lub pokojem dla gości właśnie. Wiedzieliśmy, że poddasze nie będzie nam potrzebne, więc strop wykonaliśmy z drewna dzięki czemu zniknęły schody w salonie i ten zyskał dodatkową przestrzeń. Żałuję w sumie tylko tego, że zdecydowaliśmy się na wannę w łazience - w zasadzie jej nie używamy, więc wystarczyłby duży prysznic. Kilka zmian wprowadziłem także w układzie okien. Na przykład w salonie, gdzie wyjście na taras ustawione jest od wschodu, powiększyłem to wyjście do trzyczęściowego, a dodatkowe okno na tej ścianie przeniosłem na ścianę szczytową. Teraz salon jest bardzo jasny, a tak szczerze to inne pomieszczenia do ciemnych raczej też nie należą. Nasza elewacja jest zrobiona bardzo prosto. Położyliśmy biały tynk, a całość dopełniliśmy drewnianymi elementami (chociażby słupy przy wejściu). Całość wygląda naprawdę bardzo dobrze. Jestem jak najbardziej zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168. Na tę chwilę nie zamieniłbym go na inny. Co do samego portalu, to dobrze, że w internecie jest miejsce, gdzie można znaleźć tyle porad i zdjęć, które często pomagają. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe użytkownika kuterki kuterki

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Haga (LMB47) WRB1168, ponieważ odpowiadał nam układ pomieszczeń. Z racji tego, że nasze warunki zabudowy wymagały dachu dwuspadowego, wygląd zewnętrzny też miał znaczenie. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, dokładnie tak, jak sobie to zakładaliśmy. Nie było żadnych opóźnień. Ponadto projekt domu Haga (LMB47) WRB1168 był czytelny. Warto zwrócić uwagę na wieźbę dachową. Nasz cieśla zasugerował, że jest za słaba na dachówkę. Piec mamy na miał i ekogroszek oraz dodatkowo zainstalowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Koszty, jakie ponosimy, są naprawdę niewielkie. Wprowadzaliśmy kilka zmian. Najistotniejsza z nich to podpiwniczenie całego domu i doprojektowanie klatki schodowej (jest między kuchnią a salonem). Zdecydowaliśmy się podzielić łazienkę i teraz toaleta jest osobno. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, zwłaszcza po naszych zmianach. Jak na razie mieszkamy w dwójkę z żoną, więc miejsca mamy wystarczająco dużo. Z pewnością moim największym sukcesem jest szybka realizacja ( w ciągu 7 miesięcy wybudowaliśmy dom i wprowadziliśmy się do niego). W pomieszczeniach jest bardzo jasno. Gdy odwiedzają nas goście, dobrze się czują w tak przytulnej przestrzeni. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168. Polecam wprowadzić takie zmiany, jak ja- są bardzo korzystne. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe użytkownika ala1 ala1

Wybraliśmy projekt domu Haga (LMB47) WRB1168, ponieważ chcieliśmy dom parterowy. Zależało nam również na wyglądzie zewnętrznym. Budowa przebiegła bardzo sprawnie. W ciągu roku postawiliśmy cały dom i przeprowadziliśmy się do niego. Projekt domu Haga (LMB47) WRB1168 był czytelny, fachowcy nie skarżyli się. Piec mamy na węgiel i gaz wymiennie. W takim przypadku koszty eksploatacji są bardzo korzystne. Wprowadziliśmy kilka modyfikacji, a mianowicie kotłownię umieściliśmy w piwnicy i tam jest garaż. W jej miejscu na parterze jest teraz jadalnia. Również zlikwidowaliśmy schody na poddasze z salonu. Zmieniliśmy też wygląd zewnętrzny, teraz bardziej przypomina dworek. Układ pomieszczeń jest dobry, ale jednak dwa pokoje, które mają po 11m, mogłyby być trochę większe. Sądzę też, że mogłaby być jeszcze osobna toaleta. Salon jest wystarczająco duży, ponieważ nie robimy dużych uroczystości w domu. A jeśli chodzi o mniejsze święta, to jak najbardziej mamy na to miejsce. Moja rodzina liczy cztery osoby, dla każdego jest wystarczająca ilość miejsca. Brakuje nam jedynie garderoby. Z pewnością gdybyśmy za gospodarowali także poddasze miejsca byłoby znacznie więcej. Ale nie mamy takich planów jak na razie. Na pewno największym plusem przy tej realizacji były wprowadzone zmiany, czyli zrobienie garażu i kotłowni w piwnicy. Oczywiście, wybór projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168 uważamy za trafiony. W domu jest jasno i przytulnie. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe użytkownika krzysztof28 krzysztof28

Wybierając projekt domu Haga (LMB47) WRB1168 najbardziej kierowaliśmy się jego ceną, ponieważ był tani w budowie, a tym samym ekonomiczny w utrzymaniu. Po prostu nam odpowiadał. Cała budowa przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Nasi wykonawcy nie mieli problemów z odczytaniem projektu domu Haga (LMB47) WRB1168 był bardzo przejrzysty. Piec posiadamy na węgiel i jesteśmy nim usatysfakcjonowani. Wprowadziliśmy kilka niezbędnych dla nas modyfikacji, a mianowicie podnieśliśmy ściankę kolankową i zrobiliśmy poddasze użytkowe. W związku z tym zdecydowaliśmy się zrobić do góry balkon wnękowy. Przez tą zmianę nasz dom zyskał na indywidualności, a my zyskaliśmy więcej przestrzeni. żałuję, że nie zmieniliśmy schodów na poddasze- warto umieścić je w pokoju obok salonu. Mogłam też zrezygnować z tego pokoju, aby mieć więcej powierzchni w części dziennej. Warto zwrócić uwagę na te aspekty. Układ pomieszczeń nam odpowiada. Moja rodzina liczy trzy osoby, więc każdy ma miejsce dla siebie. Jeśli odwiedzają nas goście, możemy ich bez problemu ugościć, gdyż na poddaszu mamy część gościnną z dużym stołem. Nasz dom jest dobrze usytuowany na działce, ponieważ wejście mamy od wschodu, a salon od zachodu i w pomieszczeniach zawsze jest jasno. Wybór projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168 był bardzo trafny i jestem szczęśliwa, że taka była nasza decyzja. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe użytkownika grunt-Anka grunt-Anka

Wybraliśmy projekt domu Haga (LMB47) WRB1168, ponieważ układ pomieszczeń był bardzo funkcjonalny, nie miał piwnicy i można zaadaptować poddasze na cele mieszkalne. Żadnych dodatkowych cech nie musiał spełniać. Dlatego zdecydowaliśmy się na ten dom. Budowa poszła bardzo sprawnie, w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia mieszkaliśmy już w nowym domu. To była zasługa ekipy budowlanej, byli to porządni fachowcy, którzy znali się na swojej pracy. Chcieli pracować i wiedzieli, co robią. Z projektem domu Haga (LMB47) WRB1168 też nie mieli żadnych kłopotów. Piec mamy na drewno, węgiel, miał i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Z racji tego, że mąż jest na emeryturze, to ma czas, aby się tym wszystkim zająć. Koszty ogrzewania są bardzo zadowalające. Wejście do domu mamy od północy i przy takim rozmieszczeniu domu na działce w ciągu dnia jest zawsze jasno w pomieszczeniach. Wprowadziliśmy drobne poprawki, aby udoskonalić nasz dom i dostosować go do naszych potrzeb. Zmieniliśmy umieszczenie schodów na górze- w projekcie były w salonie, a my je zrobiliśmy w kotłowni. Kolejną modyfikacją było zamknięcie kuchni.Połączyliśmy także pokój od strony północnej z tym od południowej i teraz mąż ma tam dużą, przestronną bibliotekę. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, dobry pomysł z podzieleniem domu na strefy dzienną i nocną. Mieszkamy w dwójkę, więc miejsca mamy wystarczająco. Każdy z nas ma swoją przestrzeń, mąż swoją biblioteczkę, a moje królestwo to kuchnia. Najbardziej jestem zadowolona z tempa budowy, że to wszystko tak sprawnie się nam potoczyło. Oczywiście, mamy miejsce na przyjęcie gości, w pokoju dziennym mamy duży stół, który wykorzystujemy przy takich okazjach. Bardzo jestem zadowolona, że zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z dachem dwuspadowym Haga (LMB47) WRB1168, to był dobry wybór. Gdybyśmy budowali się drugi raz, to dom byłby identyczny. Polecam i pozdrawiam.

Podobne projekty

Dom przy Bukowej 5
Projekt domu Dom przy Bukowej 5
Powierzchnia uytkowa: 106,39 m²
Pokoje (bez salonu): 4
Łazienki + toalety: 2
Stanowiska garażowe: 0
2 960 zł
Abra
Projekt domu Abra
Powierzchnia uytkowa: 109,62 m²
Pokoje (bez salonu): 3
Łazienki + toalety: 2
Stanowiska garażowe: 0
3 100 zł
Atlant 3 PS
Projekt domu Atlant 3 PS
Powierzchnia uytkowa: 106,06 m²
Pokoje (bez salonu): 3
Łazienki + toalety: 2
Stanowiska garażowe: 0
3 200 zł
Awokado 2
Projekt domu Awokado 2
Powierzchnia uytkowa: 100,02 m²
Pokoje (bez salonu): 3
Łazienki + toalety: 2
Stanowiska garażowe: 0
3 850 zł
Santia
Projekt domu Santia
Powierzchnia uytkowa: 92,79 m²
Pokoje (bez salonu): 3
Łazienki + toalety: 2
Stanowiska garażowe: 0
2 890 zł
Dom przy Bukowej 9
Projekt domu Dom przy Bukowej 9
Powierzchnia uytkowa: 106,39 m²
Pokoje (bez salonu): 4
Łazienki + toalety: 2
Stanowiska garażowe: 0
3 340 zł
Tanis
Projekt domu Tanis
Powierzchnia uytkowa: 98,96 m²
Pokoje (bez salonu): 3
Łazienki + toalety: 1
Stanowiska garażowe: 0
2 650 zł
HomeKoncept-44
Projekt domu HomeKoncept-44
Powierzchnia uytkowa: 99,80 m²
Pokoje (bez salonu): 3
Łazienki + toalety: 2
Stanowiska garażowe: 0
4 000 zł

Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie

Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie