Projekt domu Edward II G2 WRC1726

Cena projektu: 4 400 zł 4 000 zł Oszczędzasz 400 złOferta ważna do 2 czerwca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
206,85 m²
Min. szer. działki
33,1 m
Wysokość budynku
7,95 m
Pow. zabudowy
248,93 m²
Kubatura
815,06 m³
Kąt nach. dachu
34°
Pow. dachu
380 m²
EUco
32 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Edward II G2 został stworzony na wzór popularnego projektu Edward G2. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma więcej pokoi. Projekt domu Edward II G2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających szeroką działkę, dzięki czemu będzie prezentować się na niej bardzo okazale. Dom posiada prostą bryłę, przez co jest tani w budowie. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który świetnie się prezentuje. Projekt Edward II G2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Potrzeby 5-8 osobowej rodziny spełni sześć pokoi przewidzianych w projekcie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Edward II G2 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Edward II G2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
7,14 m²
2 hall
14,24 m²
3 kuchnia
16,27 m²
4 spiżarnia
4,58 m²
5 pokój dzienny
58,72 m²
6 pokój
18,89 m²
7 łazienka
3,25 m²
8 kotłownia
13,76 m²
9 pom. gospodarcze
18,06 m²
10 garaż dwustan.
36,78 m²
razem
191,69 m²

Rzut kondygnacji projektu Edward II G2 - Rzut poddasza

1 korytarz
9,16 m²
2 pokój
13,97 m²
3 garderoba
2,34 m²
4 pokój
13,86 m²
5 garderoba
2,34 m²
6 pokój
9,41 m²
7 pokój
23,21 m²
8 łazienka
9,47 m²
razem
83,76 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Edward II G2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Edward II G2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

446 875 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna Röben. Inne: schody wewnętrzne drewniane. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk struktruralny i okładzina kamienna. Stolarka: drewniana lub PCV.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Edward II G2

Zdjęcie profilowe Tomek383
Tomek383
Odpowiadającego nam projektu domu szukaliśmy bardzo długo, gdyż jego znalezienie zajęło nam ponad rok. W tym czasie przeglądnęliśmy naprawdę wiele propozycji, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Edward II G2 WRC1726. Wybrany dom spodobał się nam zarówno ze względu na konstrukcję tworzącej go bryły, jak i funkcjonalność wnętrza. Ponadto od początku zależało nam na otwartej i przestronnej strefie dziennej o naprawdę sporych rozmiarach.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie, a fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym z jej etapów. Cała inwestycja przebiegła w stosunkowo szybko, gdyż łącznie z wykonaniem prac wykończeniowych zajęła niecałe dwa lata. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego H+H, a strop wykonaliśmy systemem Teriva. Współpracujący z nami kierownik budowy posiada uprawnienia pozwalające na wprowadzanie zmian konstrukcyjnych w projekcie. Umożliwiło to modyfikację więźby dachowej, dzięki czemu słupy podtrzymujące na poddaszu nie wystają w pokojach, a są schowane w ściany. Był to naprawdę dobry pomysł i szczerze polecam go innym Inwestorom. Dach przykryliśmy ceramiczną dachówką karpiówką. Muszę jednak przyznać, iż koszty naszej inwestycji przekroczyły oszacowane przez architekta, dlatego uważam iż realizując projekt domu Edward II G2 WRC1726 bezpieczniej będzie wziąć pod uwagę wyższą kwotę w stosunku do sugerowanej.

Zewnętrzną izolację ścian tworzy 20 cm warstwa grafitowego styropianu, o najlepszym dostępnym na polskim rynku współczynniku przewodzenia ciepła (λ). Dom ogrzewamy za pomocą pompy ciepła. Trudno jednoznacznie ocenić mi faktyczne koszty samego ogrzewania, ponieważ rachunki za prąd jakie otrzymujemy to koszty generowane zarówno przez pompę, światło jak i wszystkie elektroniczne sprzęty wraz z kuchenką elektryczną. Po rachunkach za 4 zimowe miesiące szacujemy jednak, że łączne roczne koszty za zużycie prądu wyniosą w naszym przypadku ok. 6-7 tys. zł.

Projekt domu Edward II G2 WRC1726 przewiduje garaż, jednak my postanowiliśmy zmienić jego funkcję - powierzchnię garażu przeznaczyliśmy na zrobienie dużego pokoju do gier i zabaw. Nieco poszerzyliśmy pomieszczenie gospodarcze między nim a częścią mieszkalną, dzięki czemu udało nam się wygospodarować w tym miejscu korytarz, łazienkę i pralnię. Oprócz tego, łazienkę uwzględnioną na poddaszu przedzieliliśmy na pół tworząc dwie mniejsze. Jedna z nich jest naszą prywatną, a wejście do niej możliwe jest jedynie od strony sypialni. Druga zaś, z wejściem od korytarza, dostępna jest dla wszystkich domowników. Innych zmian nie wprowadziałem, aczkolwiek obecnie z pewnością pomyślałbym nad podwyższeniem ścianki kolankowej o wysokość ok. 0,5 m. Myślę, że przyszli Inwestorzy również mogą rozważyć takie rozwiązanie, gdyż pozwoli to na uzyskanie bardziej przestronnego poddasza.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Edward II G2 WRC1726. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został dobrze przemyślany, a wprowadzenie kilku zmian w całości dopasowało nowy dom do wszystkich naszych preferencji. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Edward II G2

  – 0 głosów

Projekt domu Edward II G2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Edward II G2

Projekt domu Edward G2 -400

Edward G2

206,85 m²

Projekty podobne do Edward II G2 WRC1726

Projekt domu Chmielniki średnie 18

Projekt domu APS 089 + 2G

APS 089 + 2G

206,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych