Projekt domu Edek G2 WRC1725

Cena projektu: 3 900 zł 3 315 zł Oszczędzasz 585 złOferta ważna do 28 stycznia 2020 r.

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
177,44 m²
Min. szer. działki
29,6 m
Wysokość budynku
8,29 m
Pow. zabudowy
205,08 m²
Kubatura
754,39 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
326 m²
EUco
42 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Edek G2 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, przez co jest tani w budowie. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Edek G2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Dzięki otwartej kuchni podczas przygotowywania posiłków mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie, co sprzyja integracji rodziny. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. W domu znajduje się pięć wygodnych sypialni, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Edek G2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,15 m²
2 hall
15,77 m²
3 kuchnia
13,82 m²
4 spiżarnia
3,09 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
48,8 m²
6 pokój
10,31 m²
7 łazienka
2,81 m²
8 kotłownia
13,93 m²
9 garaż dwustan.
41,5 m²
razem
154,18 m²

Rzut kondygnacji projektu Edek G2 - Rzut poddasza

1 korytarz
5,35 m²
2 pokój
22,87 m²
3 garderoba
3,16 m²
4 pokój
11,8 m²
5 pokój
11,67 m²
6 pokój
13,14 m²
7 łazienka
10,7 m²
razem
78,69 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Edek G2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Edek G2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

379 691 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane,. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna. Inne: schody wewnętrzne drewniane. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk mineralny oraz okładzina kamienna. Stolarka: drewniana lub PCV. Otoczenie: system tarasowy ProDeck - deska kompozytowa Terra w kolorze kasztan.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Edek G2

Zdjęcie profilowe Rafał1725
Rafał1725

Zdecydowałem się na projekt domu parterowy z poddaszem użytkowym Edek G2 WRC1725, ponieważ spodobał mi się pod względem wizualnym. Ponadto, uwzględniony w nim układ pomieszczeń również mi odpowiadał.

Nasz dom wybudowaliśmy z gazobetonowych bloczków, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Izolację poddasza tworzy 30cm wełny mineralnej Izoterm, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą styropianu. Ogrzewamy za pomocą pieca na pellet, a w sezonie zimowym wystarcza nam ok. 4 ton tego opału.

Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów. Teraz jednak po kilku latach mieszkania w naszym nowym domu widzę, że strop nie został dostatecznie dobrze zaprojektowany. Co prawda w wytycznych zalecane było zastosowanie ceramicznego stropu Porotherm, a my wykonaliśmy go systemem Teriva, jednak podczas adaptacji zadbaliśmy, aby ich obciążalność była taka sama. Ponadto, bardziej go dozbroiliśmy. Zastosowaliśmy dodatkowe żebra rozdzielcze w celu zwiększenia nośności. Mimo to, belki w salonie, między ścianą nośną a belką wsporczą uginają się, co w efekcie powoduje tworzenie się pęknięć na suficie między ściankami działowymi, a sam strop opadł o ok. 1 cm. Uważam, że nie jest to też wina wykonawstwa, ponieważ mieliśmy dobrego murarza, a kierownik budowy często przyjeżdżał, aby dopilnować wszystkich etapów prac, a przy wylewaniu stropu również był osobiście. Warto więc zwrócić uwagę na ten element i zlecić projektantowi adaptującemu dokładne wyliczenie tej konstrukcji lub też zastosować podporę i wzmocnienie sufitu w postaci porządnej 6 m belki między salonem a jadalnią opierającej się na ścianie nośnej budynku od strony kotłowni.

Projekt domu Edek G2 WRC1725 przewiduje dwie kondygnację, jednak ja postanowiłem częściowo go podpiwniczyć. Z tego względu piec przeniosłem do piwnicy, a w powierzchnię pierwotnej kotłowni przeznaczyłem na pralnię. Łazienkę na parterze zrobiłem w miejscu spiżarni, rezygnując tym samym z tego pomieszczenia. Dzięki temu mogłem powiększyć wiatrołap.

Jesteśmy rodziną 5-osobową, a metraż i liczba pokoi uwzględniona w projekcie domu Edek G2 WRC1725 jest dla nas wystarczająca. Myślę, że taka ilość domowników jest w tym przypadku optymalna. Jeśli jednak ktoś potrzebowałby dodatkowego pokoju, myślę, że można zrobić go kosztem pomieszczeń gospodarczych, które są dość spore. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Edek G2

  – 0 głosów

Projekt domu Edek G2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Edek G2

Projekt domu Edek G2 Mocca -585

Edek G2 Mocca

177,44 m²

Projekt domu Edek -555

Edek

177,61 m²

Projekt domu Edek G2 01 -652

Edek G2 01

190,18 m²

Projekty podobne do Edek G2 WRC1725

Projekt domu Ofelia -750 3D iDesigner

Ofelia

170,05 m²

Projekt domu Dijon VI DCP234e

Dijon VI DCP234e

185,1 m²

Projekt domu Benedykt 2 -650

Benedykt 2

183,06 m²

Projekt domu Saga 3 -590

Saga 3

164,18 m²

Projekt domu HG-I11

HG-I11

192 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych