Projekt domu parterowego E-243 z garażem 1-st., z dachem dwuspadowym, z tarasem, sprawdź!
Czytaj więcejProjekt domu E-243 WAX1145
Powierzchnia użytkowa:
104,90 m²
Pokoje (bez salonu):
2
Stanowiska garażowe:
1
Łazienki + toalety:
2
Min. szer. i dł. działki:
23,3 x 22,20 m
Kąt nachylenia dachu:
30°
Koszt budowy:
262 300 zł
Więcej parametrów
Cena projektu:
3 750 zł
pon.-pt. 8-21, sob.-niedz. 9-17
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Paczkę odbierz tak, jak Ci wygodnie! Jeśli zdecydujesz się na płatność przelewem, dostaniesz od nas darmową dostawę. Przesyłkę dostarczy Ci kurier DPD lub InPost, albo wyślemy ją do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.
Sprawdź pozostałe opcjeProjekt możesz zwrócić przez 30 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 30 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.
Dowiedz się więcejAby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.
Dowiedz się więcejRzut parteru
Rzut poddasza
Zamów rysunki szczegółowe
Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?
Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego
Dowiedz się więcejSuma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
gazowe
mechaniczna
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr | WT 2017 | WT 2021 |
---|---|---|
Energia pierwotna (Ep) | do 90 kWh/(m2rok) | do 70 kWh/(m2rok) |
Ściany zewnętrzne | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,20 W/m2K |
Dach/stropodachy | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,15 W/m2K |
Podłogi na gruncie | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,30 W/m2K |
Okna i drzwi balkonowe | maks. 1,10 W/m2K | maks. 0,90 W/m2K |
Okna dachowe(połaciowe) | maks. 1,30 W/m2K | maks. 1,10 W/m2K |
Drzwi i bramy | maks. 1,50 W/m2K | maks. 1,30 W/m2K |
Ściany: 25cm ceramika + 18cm styropian. Strop: wylewany żelbetowy. Pokrycie dachowe: dachówka cementowa. Ocieplenie posadzki na gruncie: 20cm styropian. Ocieplenie dachu: 25-30cm wełna mineralna. Stolarka okienna: drewniana. Wykończenie zewnętrze: kamień, płytki klinkierowe lub drewno. Ogrzewanie: gazowe. Wentylacja: mechaniczna.
Stan zerowy
15-35%
Stan surowy otwarty
50-70%
Stan surowy zamknięty
10-15%
15-35%
50-70%
10-15%
Koszty budowy domu E-243
Projekt domu E-243, a w nim:
Projekt architektoniczny
Projekt konstrukcyjny
Projekt instalacyjny
Zgoda na zmiany
Uprawnienia architektów i branżystów
Charakterystyka energetyczna
Projekty architektury ogrodowej
gratis!Tablica informacyjna
gratis!Dziennik budowy
gratis!Poradnik “Jak urządzić ogród?”
gratis!Materiały promocyjne i kupony rabatowe
gratis!Wszystkie dodatki możesz zamówić telefonicznie u naszego Doradcy.
Wejść do przyjemnie chłodnego pomieszczenia w upalne dni! Wyspać się porządnie latem! Ten komfort zapewni sprawnie działająca klimatyzacja.
Zaletami tego systemu są:
Projekt kotłowni na paliwo stałe, dzięki któremu każdy projekt z zaprojektowanym kotłem na gaz może być łatwo przystosowany do alternatywnych źródeł energii. Kotłownia na paliwo stałe może być zasilana Eko-groszkiem, peletami, węglem lub drewnem.
Uwaga! Projekt kotłowni na paliwo stałe jest projektem alternatywnym w stosunku do projektu gotowego, zatem jego zastosowanie może wymagać zmian w projekcie na etapie adaptacji.
Zastosowanie odpowiedniej grubości termoizolacji o dobrych parametrach zdecydowanie wpłynie na zapotrzebowanie domu na energię do ogrzewania. Jednak mogą zdarzyć się miejsca, którymi ciepło będzie uciekać z domu. Ten pakiet to poradnik zawierający mniej typowe rozwiązania i detale, które dodatkowo poprawią energooszczędność Twojego domu.
Pakiet podpowie jak wyeliminować mostki cieplne:
Z tego opracowania dowiesz się, gdzie są słabsze miejsca w budynku i jak zapobiec utracie ciepła.
Projekt przydomowej oczyszczalni ścieków to dodatek dla posiadaczy działek bez możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej. Indywidualna oczyszczalnia ścieków to znacznie wygodniejsza alternatywa dla szamba, niosąca za sobą więcej korzyści.
jest wygodna i tania w eksploatacji - brak obowiązku systematycznego wywożenia ścieków, który wiąże się z wydatkami
nie wymaga skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych
bezpieczna - przy odpowiednim eksploatowaniu, ciecz opuszczająca zbiornik może być bez obaw odprowadzana do gruntu, rzeki, czy rowu melioracyjnego bez zagrożenia dla indywidualnych ujęć wody
ekologiczna - zanieczyszczenia występujące w ściekach są poddawane naturalnym procesom biologicznym, dzięki czemu dochodzi do rozłożenia ich na proste związki mineralne
Uwaga! Projekt przydomowej oczyszczalni ścieków musi być uwzględniony na etapie adaptacji projektu.
Szambo to bezodpływowy zbiornik służący do gromadzenia ścieków. Posiadacze działek bez możliwości podłączenia sieci kanalizacyjnej najczęściej decydują się na takie rozwiązanie dzięki niskim kosztom budowy, o ile budowa szamba jest tam dozwolona.
Zbiorniki podziemne można zastosować na różnych gruntach - nie stanowią zagrożenia dla środowiska i wód podziemnych.
Uwaga! Projekt szamba musi być uwzględniony na etapie adaptacji projektu.
Częste zmiany cen robocizny i materiałów mogą się bardzo mocno odbić na ostatecznym koszcie wybudowania domu. Dlatego też ważny jest kosztorys, który pozwoli Ci odpowiednio się przygotować do jednej z najważniejszych inwestycji w Twoim życiu.
Szacunkowe koszty budowy to ważny punkt odniesienia, który pomoże:
Zredukuj szanse na niekontrolowane wydatki i zamów kosztorys.
Ponad połowa ciepła w dobrze ocieplonym budynku tracona jest bezpowrotnie przez grawitacyjne kanały wentylacyjne. Zapobiegnie temu wentylacja mechaniczna, która dość szybko stała się standardowym wyposażeniem domów i mieszkań. Ta instalacja nie tylko pozwoli kontrolować jakość i parametry powietrza, którym oddychasz, ale także pozwoli odzyskać ciepło.
Zaletami tego systemu są:
Uwaga! Zastosowanie tego systemu będzie wymagać zmian na etapie adaptacji projektu.
Kominek z płaszczem wodnym znacznie efektywniej spożytkuje ciepło uzyskiwane podczas spalania drewna niż zwykły wkład kominkowy.
Dlaczego warto zastosować w domu takie rozwiązanie?
“Podłogówka” to nowoczesna, coraz częściej wybierana i oszczędna forma ogrzewania domu. Znakomicie sprawdzi się jako samodzielny układ grzewczy lub uzupełnienie innego, np. standardowych grzejników. Pomijając niższe opłaty za ogrzewanie, ogrzewanie podłogowe ma też inne zalety:
Zastosowanie ogrzewania podłogowego sprawia, że temperatura przy podłodze (jak i sama podłoga) jest ciepła pomimo naturalnej cyrkulacji powietrza. Jest to znakomite rozwiązanie, jeśli chcemy sprawić, żeby dom był jeszcze bardziej przyjazny dla najmłodszych członków rodziny.
Uwaga! Zastosowanie tego systemu może wymagać wprowadzenia zmian na etapie adaptacji projektu.
Pompa ciepła gruntowa to niskotemperaturowe urządzenie grzewcze. Jej działanie polega na wykorzystywaniu energii cieplnej, której ogromne ilości znajdują się w naturalnych pokładach ziemi i wody. Mechanizm oparty jest na typowych przemianach fizycznych, które zachodzą w urządzeniu: parowaniu, sprężaniu skraplaniu oraz rozprężaniu.
Zaletami tego systemu są:
Przy pompie ciepła zaleca się zastosowanie ogrzewania podłogowego. Jest to niskotemperaturowy system grzewczy, przez co kompatybilność z całym systemem jest niezwykle istotna.
Uwaga!
Projekt wymaga wprowadzenia do projektu na etapie adaptacji.
Zapytaj o czas realizacji zmówienia.
Pompa ciepła powietrzna to niskotemperaturowe urządzenie grzewcze. Jej działanie polega na wykorzystywaniu energii cieplnej, której ogromne ilości znajdują się w naturalnych pokładach powietrza. Mechanizm oparty jest na typowych przemianach fizycznych, które zachodzą w urządzeniu: parowaniu, sprężaniu skraplaniu oraz rozprężaniu.
Zaletami tego systemu są:
Przy pompie ciepła zaleca się zastosowanie ogrzewania podłogowego. Jest to niskotemperaturowy system grzewczy, przez co kompatybilność z całym systemem jest niezwykle istotna.
Uwaga! Projekt wymaga wprowadzenia do projektu na etapie adaptacji.
Oprócz egzemplarzy stanowiących komplet dokumentacji projektowej zachęcamy również do nabycia dodatkowego egzemplarza.
Niejednokrotnie po złożeniu projektu do urzędu pojawia się potrzeba ponownego wglądu do dokumentacji.
Dodatkowy egzemplarz projektu posłuży
Atrakcyjna cena sprawia, że warto przemyśleć jego zakup już na etapie kupna projektu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i unikniemy potencjalnych opóźnień przy realizacji wymarzonego domu.
Uwaga! Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt bądź dokupujących dodatek do już posiadanego projektu. Możesz kupić maksymalnie jeden dodatkowy egzemplarz projektu.
Dodatkowy egzemplarz projektu nie może być wykorzystany do celów urzędowych.
Według badań, w okresie wiosenno-letnim, instalacja solarna może pomóc zaoszczędzić nawet 60% kosztów związanych z ogrzewaniem wody użytkowej. Energia słoneczna jest całkowicie darmowa, nieograniczona oraz wolna od dostawców, dzięki czemu jej koszty nie ulegają wahaniom.
Kolektory słoneczne pozyskują energię słoneczną, a następnie umożliwiają jej konwersję na ciepło, które później jest wykorzystywane do ogrzania wody.
Wydajność instalacji solarnej zależy od ich precyzyjnego montażu i zastosowanej technologii. Odpowiedni rozstaw paneli względem słońca jest kluczowy i wymaga fachowej wiedzy, ponieważ schemat tej instalacji jest inny dla każdego punktu na mapie. Warto więc zainwestować w profesjonalny projekt aby pełni korzystać z darmowej energii.
Jeśli nie chcesz przenosić między piętrami ciężkiego urządzenia i denerwuje Cię plączący się kabel odkurzacz centralny może być świetnym rozwiązaniem. Jednostka centralna zasysa wszystkie zanieczyszczenia do jednego worka a powietrze wylotowe trafia bezpośrednio na zewnątrz.
Zaletami tego systemu są:
Projekt domu parterowego E-243 z garażem 1-st., z dachem dwuspadowym, z tarasem, sprawdź!
Czytaj więcejStandardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:
Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.
Systemy okienne
Velux
Pobierz bezpłatny poradnikDachy solarne
Sunroof
Sprawdź ofertęEnergooszczędne domy prefabrykowane
WOLF Haus
Zapytaj o bezpłatną wycenęKominki i akcesoria kominkowe
Kratki
Sprawdź ofertęNowoczesne systemy stropowe
Stropy
Bezpłatna wycena stropuKompletne systemy ociepleń
Termo Organika
Skonfiguruj swoje ocieplenieDołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektuTen projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinięPrezentacja projektów specjalnie dla Ciebie