Projekt Dom przy Przyjaznej 8 KRK1216

Cena projektu: 3 240 zł 2 840 zł Oszczędzasz 400 złOferta ważna do 28 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
150,09 m²
Min. szer. działki
24,25 m
Wysokość budynku
8,8 m
Pow. zabudowy
137,83 m²
Kubatura
765 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
230 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 8 jest wariantem popularnego projektu Dom przy Przyjaznej. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Przyjaznej 8 jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Dom przy Przyjaznej 8 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Uwzględnionych w domu pięć przestronnych sypialni to optymalna opcja dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Dom przy Przyjaznej 8 nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjaznej 8 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,03 m²
2 kotłownia
6,93 m²
3 garaż dwustan.
35,44 m²
4 łazienka
3,07 m²
5 hall
3,4 m²
6 pokój
10,06 m²
7 pokój dzienny + jadalnia
28,71 m²
8 kuchnia
9,9 m²
9 spiżarnia
1,09 m²
razem
102,63 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjaznej 8 - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
10,99 m²
2 łazienka
7,64 m² (9,29 m²)
3 garderoba
2,25 m² (3,69 m²)
4 pokój
19,67 m² (24,24 m²)
5 łazienka
4,71 m² (6,15 m²)
6 pokój
13,2 m² (15,25 m²)
7 pokój
17,54 m² (19,34 m²)
8 pokój
13,83 m² (15,87 m²)
razem
89,83 m² (104,82 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Przyjaznej 8 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Przyjaznej 8
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
49 404 zł

stan surowy otwarty
180 090 zł

stan surowy zamknięty
35 604 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

265 098 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 42°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Przyjaznej 8

Zdjęcie profilowe Magda1216
Magda1216
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 8 KRK1216 wybraliśmy głównie ze względu na satysfakcjonujący nas układ pomieszczeń oraz duży, dwustanowiskowy garaż. Symetryczna bryła również przypadła nam do gustu, gdyż nie zależało nam na wymyślnej konstrukcji. Budynek w naszym przypadku został wymurowany z pustaków Porotherm, a dach postanowiliśmy przykryć dachówką ceramiczną. Ściany z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą tradycyjnego styropianu. Na całej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, a w kotłowni zamontowaliśmy piecyk gazowy. Na chwilę obecną nie mogę jednak określić kosztów takiego rozwiązania, ponieważ przed nami dopiero pierwsza zima. Aby nieco zwiększyć temperaturę w pomieszczeniach korzystamy z kominka, aczkolwiek głównie służy nam on do celów rekreacyjnych. Do projektu Dom przy Przyjaznej 8 KRK1216 wprowadziliśmy kilka zmian, które mogą być również dobrym pomysłem dla innych jego inwestorów. Aby skosy na poddaszu nie schodziły zbyt nisko, zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej. Trzy łazienki w domu nie były nam potrzebne, dlatego powierzchnię tej przewidzianej nad garażem przeznaczyliśmy na zrobienie pralnio-suszarni. Bardzo cieszę się z tego rozwiązania, gdyż na tym pomieszczeniu szczególnie mi zależało. Zrezygnowaliśmy z narożnego okna w kuchni oraz z większości okien połaciowych - zostawiliśmy tylko te nad częścią garażową. Przesunęliśmy ściankę działową w sypialni, aby pogłębić przewidzianą w tym miejscu wnękę, gdyż pierwotnie była ona nieco za mała na wstawienie standardowej szafy wnękowej. Oryginalny układ kuchni wydał mi się nie do końca dobrze przemyślany, dlatego też został przez nas zmieniony, a samą kuchnię powiększyliśmy kosztem spiżarki. Dodatkowo za kominkiem wygospodarowaliśmy miejsce na przechowywanie drewna. Zależało nam na dużym salonie, dlatego też przyłączyliśmy do niego powierzchnię pokoju uwzględnionego na parterze. Dzięki temu zabiegowi uzyskaliśmy otwartą i przestronną strefę dzienną. Ma to jednak swoje minusy, ponieważ w miejscu pierwotnego gabinetu wstawiliśmy meble wypoczynkowe i siedząc na kanapie nie widzimy kominka. Elementem, którego najbardziej brakowało nam w projekcie było zadaszenie tarasu. W związku z tym postanowiliśmy doprojektować nad nim drewnianą konstrukcję, którą następnie przykryliśmy dachówką (taką samą jak dach główny). Myślę, że to rozwiązanie szczególnie warto rozważyć. Po wprowadzonych przez nas poprawkach nie widzę w naszym nowym domu żadnych wad. Mamy w nim wszystko to na czym nam zależało i na chwilę obecną nic więcej bym w nim nie zmieniła. Wewnętrzny układ jest naprawdę funkcjonalny, a budynek z zewnątrz świetnie się prezentuje. Projekt domu Dom przy Przyjaznej 8 KRK1216 spełnił nasze oczekiwania i jesteśmy zadowoleni z decyzji o jego zakupie.
Zdjęcie profilowe andrzej0223
andrzej0223
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 8 KRK1216 przede wszystkim ze względu na układ pomieszczeń uwzględniony na dolnej kondygnacji. Ta część szczególnie do gustu przypadła mojej żonie. Podczas budowy natrafiliśmy na kilka trudności, jednak wynikały one wyłącznie z nieodpowiedzialności niektórych wykonawców. Z samym projektem nie mieliśmy większych problemów, aczkolwiek trzeba zwrócić w nim uwagę na wymiary dotyczące drzwi, które nie zgadzają się z wielkością otworów. Na szczęście na bieżąco mogliśmy to zmienić. Murarz zauważył również, że oryginalnie pomieszczenia są dosyć niskie i ze względów estetycznych zwiększyliśmy ich wysokość z 2,55 m do 2,70 m. Cała realizacja przebiegła stosunkowo szybko, gdyż dom udało nam się zbudować i wykończyć w zaledwie 1,5 roku. Muszę jednak przyznać, że koszty budowy były większe, niż się spodziewaliśmy. Cała inwestycja wyniosła nas ok. 600 tys. zł., ale jednocześnie korzystaliśmy tylko z wysokojakościowych materiałów. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą różowego styropianu marki Termo Organika. Na poddaszu zastosowaliśmy 20-30 cm wełny mineralnej. Gazem ogrzewamy zarówno pomieszczenia jak i wodę użytkową, a takie rozwiązanie kosztuje nas ok. 3500 zł. za cały rok. Do projektu Dom przy Przyjaznej 8 KRK1216 wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Pierwotnie balkony były nieco za małe, dlatego zdecydowaliśmy się na ich wydłużenie. Oprócz tego zlikwidowaliśmy spiżarkę na rzecz powiększenia kuchni. Zamiast okna w pokoju na parterze wstawiliśmy drzwi tarasowe, a ponad to zrezygnowaliśmy z bocznego przeszklenia na ścianie, w której znajduje się wykusz. Istotną zmianą było również obrócenie komina przy kuchni. Pierwotnie był on ustawiony prostopadle do drzwi tarasowych w salonie, więc przód kominka musiałby wychodzić od strony małej łazienki lub jadalni. Teraz znajduje się on równolegle do dużej witryny i mamy do niego łatwiejszy dostęp. Sądzę, że naprawdę warto rozważyć tą zmianę. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Dom przy Przyjaznej 8 KRK1216. Myślę jednak, że teraz zdecydowałbym się na wydłużenie salonu o ok. 2 m w stronę tarasu, a także powiększyłbym łazienkę kosztem kotłowni. Więcej zmian bym już nie wprowadzał. Cały nasz dom jest naprawdę funkcjonalny, a dużym jego plusem jest bezpośrednie wejście z garażu do kotłowni. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe krzysztofix
krzysztofix
Projekt domu Dom przy Przyjaznej 8 KRK1216 wybraliśmy głównie ze względów estetycznych. Bardzo spodobał nam się jego wygląd zewnętrzny i dlatego zdecydowaliśmy się na jego zakup. Na szczęście cała budowa odbyła się bez przeszkód i nie mieliśmy trudności z czytelnością projektu. Ściany zewnętrzne postawiliśmy z Porothermu, a wewnętrzne z silikatów, gdyż są one podobno bardziej dźwiękochłonne. Koszty realizacji do stanu surowego były takie jakich się spodziewaliśmy, z czego jestem zadowolony. Wykończenie domu pochłonęło natomiast niemałą część naszych finansów. Dużym plusem w projekcie domu Dom przy Przyjaznej 8 KRK1216 są wysokie ścianki kolankowe, więc nie musieliśmy nic specjalnie podwyższać. Przyznam się, że na początku chciałem dodać tam pustaka czy dwa, ale budowlańcy powiedzieli mi, że chyba oszalałem :) Nic nie dodawaliśmy, a przestrzeń na poddaszu jest wysoka i świetnie wykorzystana. Żadne skosy nie wadzą i nie trzeba się schylać, żeby dojść pod ścianę. Teraz mamy nawet trochę trudności z otwieraniem okien dachowych, gdyż się zapomnieliśmy i kupiliśmy takie z klamką na górze. W domu ogrzewamy ekogroszkiem. Muszę przyznać, że to dość oszczędne rozwiązanie jak na taki metraż. Na okres grzewczy od października do końca marca (a nawet połowy kwietnia) wydajemy na opał ok. 3 tys. Postanowiliśmy wprowadzić kilka modyfikacji w projekcie. Zmieniliśmy kształt kominka i wysunęliśmy go bardziej na salon. Postawiliśmy go wzdłuż ściany i tym samym korytarz stał się o 0,5 m dłuższy. Zrobiliśmy to, żeby siedząc w jadalni nie było widać drzwi od ubikacji i jednocześnie widzieć kto tam wchodzi, wychodzi i ile jest. Po prostu kwestia estetyki i prywatności. Tylna ściana garażu została w naszym przypadku przesunięta tak, aby była na równi z resztą domu. W otrzymanej przestrzeni zrobiliśmy kotłownię. Przenieśliśmy ją z pierwotnego miejsca, ponieważ nie chcieliśmy, aby piec stał w części domu. Poza tym kotłownia jest teraz większa i mamy miejsce na opał. Tam gdzie miała być według projektu zrobiliśmy pralnię i prysznic, który przenieśliśmy z łazienki. Tym samym wnęka w toalecie została pomniejszona. W sypialni nad garażem zrezygnowaliśmy z łazienki i garderoby i wstawiliśmy tam 4 okna połaciowe. Otrzymaliśmy dzięki temu duży ok. 45m2 pokój gościnny, który przyda się, gdy będziemy musieli przenocować gości po większej imprezie. Mamy z żoną dwójkę dzieci więc 3 sypialnie na górze całkowicie nam wystarczają. Spiżarnia w zamyśle miała być bardzo mała, więc postanowiliśmy z niej zrezygnować, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Dopiero po zakończeniu realizacji zwróciłem uwagę na jeden mankament. Zadaszenie nad wejściem do domu jest bardzo krótkie, a front znajduje się od strony zachodniej. Gdy pada deszcz to bardzo zacina nam na drzwi. Teraz będę myśleć nad tym, żeby to przedłużyć o 0,5m czy 1m. Jeśli ktoś buduje dom z podobnym jego ułożeniem na działce, to radzę zwrócić uwagę na długość zadaszenia i dostosować go już na etapie adaptacji. Jestem natomiast bardzo zadowolony, iż salon, kuchnia i wykusz wychodzą w naszym przypadku na stronę południową. Ta ściana to piękny element domu ze względu na dużą ilość okien. Wygląda to rewelacyjnie, a na dodatek wpuszcza do pomieszczeń bardzo dużo słońca. Świetne są również duże na 2 metry, otwierane na oścież drzwi tarasowe. Jak się robi przyjęcie na tarasie, to można swobodnie przechodzić między nim a salonem i można powiedzieć, że tworzą wtedy razem jedno duże pomieszczenie. Ja i moja rodzina cieszymy się z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 8 KRK1216 i możemy z czystym sercem polecić go innym. Pozdrawiam

Recenzje projektu Dom przy Przyjaznej 8

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Przyjaznej 8 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Przyjaznej 8

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 11 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 3 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej -400

Dom przy Przyjaznej

101,87 m²

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 2 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 12 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 9 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 10 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 5 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 6 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 7 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 4 -400

Projekty podobne do Dom przy Przyjaznej 8 KRK1216

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K4 -400 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 50 -400

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5 -400

Projekt domu Baset 5 z garażem 2-st. -100 3D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6 -400

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K3 -400

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych