Projekt Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203

Cena projektu: 2 910 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
119,4 m²
Min. szer. działki
21,05 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
105,5 m²
Kubatura
601 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
175 m²
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Dom przy Przyjaznej 6 został stworzony na wzór popularnego projektu Dom przy Przyjaznej. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Przyjaznej 6 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Dom przy Przyjaznej 6 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjaznej 6 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,8 m²
2 kotłownia
6 m²
3 garaż jednostan.
21,8 m²
4 łazienka
3,8 m²
5 korytarz
2,2 m²
6 pokój dzienny
34,9 m²
7 kuchnia
9 m²
8 spiżarnia
1 m²
razem
81,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjaznej 6 - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
8 m²
2 łazienka
5,8 m² (7,2 m²)
3 pokój
15,3 m² (20,3 m²)
4 pokój
12,2 m² (14,4 m²)
5 pokój
13,8 m² (15,7 m²)
6 pokój
10,6 m² (12,8 m²)
razem
65,7 m² (78,4 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Przyjaznej 6 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Przyjaznej 6
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
40 222 zł

stan surowy otwarty
121 023 zł

stan surowy zamknięty
23 205 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

184 450 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Przyjaznej 6

Zdjęcie profilowe jakubowska
jakubowska

Zdecydowaliśmy się na zakup projektu domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203, ponieważ jego wygląd zewnętrzny bardzo nam się spodobał. Szczególnie przypadła nam do gustu ciekawa konstrukcja dachu.

Na szczęście udało nam się zbudować nasz dom, nie napotykając po drodze na żadne trudności. Ściany zewnętrzne wymurowaliśmy z pustaków Porotherm 25cm. Cały budynek został ocieplony 15cm warstwą białego styropianu. Ze względu na możliwość podłączenia do działki gazu ziemnego, zdecydowaliśmy się na ten rodzaj ogrzewania.

Rozkład pokoi w projekcie domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 jest dobrze przemyślany. Przy stosunkowo niewielkim metrażu uwzględniono w nim wszystkie potrzebne pomieszczenia, więc nie mieliśmy potrzeby, aby cokolwiek w nim poprawiać. W naszym przypadku wszystko zostało wybudowane zgodnie z pierwowzorem.

Dom usytuowany mamy na działce w ten sposób, iż wykusz jadalniany znajduje się po stronie południowej. Tym samym front i wjazd do garażu mamy od zachodu. W domu jest wystarczająco jasno i nie mamy żadnych problemów z doświetleniem pomieszczeń.

Moja rodzina liczy 4 osoby. Moim zdaniem, taka liczba domowników jest optymalna dla tego metrażu. Myślę, że przy tej ilości pomieszczeń, mogłaby zamieszkać rodzina z jednym dzieckiem więcej niż my, ale już nikt poza tym.

W naszym nowym domu szczególnie podoba mi się salon, który udało nam się efektownie zrealizować. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203. Jego powierzchnia jest w sam raz dla takiej rodziny jak my i nic nie chcielibyśmy w nim zmienić. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe olawiosenka
olawiosenka
Przed podjęciem ostatecznej decyzji byliśmy zainteresowani projektem uwzględniającym sypialnię na dolnej kondygnacji. Finalnie stwierdziliśmy jednak, że bardziej zależy nam na dużych rozmiarach części dziennej, a spośród propozycji spełniających to wymaganie wybraliśmy projekt domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203, który bardzo przypadł nam do gustu. Przewidziany w nim układ pomieszczeń został dobrze przemyślany i widzieliśmy, że w całości spełni on nasze oczekiwania. Istotna była dla nas również powierzchnia użytkowa, a w tym przypadku w łatwy sposób można było zmodyfikować ją na etapie adaptacji, aby otrzymać zwrot podatku VAT za materiały budowlane. Sypialnię nad garażem zamieniliśmy na przestrzeń gospodarczą i tym samym metraż użytkowy domu zmniejszył się do ok. 98 m², co uprawniało nas do odzyskania części poniesionych kosztów.

Nasza realizacja odbyła się w naprawdę krótkim czasie, gdyż zaledwie po roku od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Co prawda, do ostatecznego zakończenia inwestycji zostało nam wykończenie łazienki na poddaszu, aczkolwiek nie przeszkadza to w wygodnym mieszkaniu. Łazienka przewidziana na parterze jest w pełni funkcjonalna i póki co, w zupełności wystarcza naszej 3-osobowej rodzinie. Do postawienia budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger, a dach pokryliśmy blachodachówką firmy Blachotrapez. Postanowiliśmy zmienić zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu. Sugerowaną konstrukcję monolityczną żelbetową wykonaliśmy jedynie nad garażem, natomiast nad pozostałą powierzchnią domu zastosowaliśmy system Teriva. Na chwilę obecną nie wiem jednak czy zdecydowałbym się na to rozwiązanie po raz kolejny, gdyż zauważam, iż niektóre belki w stropie gęstożebrowym są dosyć mocno oddzielone, co powoduje naprężenia i w efekcie pękanie tynku gipsowego. Uważam, że decydując się na realizację projektu domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 śmiało można założyć o wiele mniejsze koszty w stosunku do oszacowanych przez architekta - kosztorys został w mojej opinii dosyć mocno przesadzony. Budynek w stanie surowym zamkniętym wyniósł w naszym przypadku ok. 100 tys. zł, zaś wszelkie instalacje (elektryka, hydraulika oraz instalacja grzewcza) to koszt ok. 20 tys. zł.

W trakcie budowy fachowcy nie zauważyli błędów konstrukcyjnych w dokumentacji technicznej, aczkolwiek zdecydowaliśmy się zmienić kilka uwzględnionych przez architekta rozwiązań. Projekt Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 przewiduje ogrzewanie gazowe, jednakże nie mamy możliwości podłączenia do działki instalacji gazu ziemnego i musieliśmy zainstalować w domu piec na paliwo stałe. W takim przypadku problem stanowiły jednak wymiary kotłowni, które z racji swojego przeznaczenia są dosyć niewielkie. Musieliśmy więc zrezygnować w niej z bezpośredniego wejścia od strony części mieszkalnej, tak aby móc wykorzystać przestrzeń przy przewidzianych oryginalnie drzwiach. Kolejna wprowadzona przez nas zmiana wynikła z rady udzielonej nam przez murarza. Fachowiec zaproponował lekką modyfikację konstrukcji schodów poprzez jej pochylenie w sposób, który sprawi iż stanie się ona mniej stroma i tym samym bardziej komfortowa w użytkowaniu. Korekta ta sprawiła, iż ok. 40 cm klatki schodowej jest widoczne w garażu, aczkolwiek w żaden sposób nam to nie przeszkadza, gdyż kwestie praktyczne uważamy za znacznie ważniejsze niż wizualne. Oprócz tego postanowiliśmy zrezygnować ze spiżarki oraz znajdującej się przy niej wnęce, dzięki czemu zyskaliśmy przestronniejszą kuchnię. Najmniejszy pokój na poddaszu zmniejszyliśmy na rzecz powiększenia sypialni obok, a pozostałą jego powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie praktycznej garderoby.

Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest dokładnie taki na jakim nam zależało. Od początku chcieliśmy, aby nowy dom posiadał dwie kondygnacje wyraźnie zaznaczające jego strefowość: w przeciągu dnia wspólny czas spędzamy na dole, zaś na górze znajdują się nasze sypialnie. Szczególnie zadowoleni jesteśmy z przestronnej części dziennej, której dużą przestrzeń czuć od razu po przekroczeniu progu wiatrołapu. Świetny efekt wizualny w salonie stwarzają również otwarte na niego schody, a uwzględniona na parterze łazienka z prysznicem to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Nowy dom w całości spełnia nasze potrzeby. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe lewitom
lewitom
Po podjęciu decyzji o budowie własnego domu przejrzałem naprawdę wiele różnych projektów, a ostatecznie spośród nich wybrałem projekt Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203. Gabaryty tworzącej go bryły idealnie mieściły się w wymiarach naszej działki, a uwzględnione wewnątrz rozwiązania w całości spełniały oczekiwania naszej rodziny. Od początku zależało nam dużym salonie z otwartą kuchnią oraz 4 sypialniach na górnej kondygnacji.

Inwestycja odbyła się naprawdę sprawnie, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Dokumentacja techniczna została czytelnie sporządzona, a przewidziane w niej rozwiązania architektoniczne były dobrze przemyślane. W związku z tym całą konstrukcję wykonaliśmy zgodnie z wytycznymi. Budowa przebiegła w dosyć krótkim czasie, gdyż do nowego domu wprowadziliśmy się już po 20 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm, a strop w oparciu o projekt tradycyjnie wylaliśmy betonem. Na dachu zastosowaliśmy pełne deskowanie, a następnie przykryliśmy go blachodachówką. Poddasze ociepliliśmy natryskową pianką poliuretanową. Dom ogrzewamy gazem, a jego zużycie w sezonie grzewczym wiąże się z łącznymi rachunkami na kwotę ok. 2,5 tys. zł. Muszę przyznać, że architekt świetnie opracował kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego i śmiało można się nim sugerować. W naszym przypadku koszty na tym etapie były nawet o ok. 15 tys. zł niższe.

Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 od początku wydał mi się bardzo funkcjonalnie przemyślany, dlatego też nie potrzebowałem wprowadzać w nim wielu zmian. Postanowiłem jednak zrezygnować z małej spiżarki powiększając tym samym kuchnię. Dodatkowo nie zamurowywałem przestrzeni pod schodami i wykorzystałem ją na zrobienie praktycznego schowka z dostępem od strony garażu. Aby nadać strefie dziennej większej ustawności, zrezygnowałem w tym miejscu z jednego okna, a dodatkowo nie wykonywałem ozdobnych słupków przy przeszkleniach w wykuszu i narożnym oknie w kuchni. Inne przeróbki uznałem za zbędne. Przyszłym Inwestorom mogę poradzić jednak poszerzenie garażu, czego niestety nie mogłem zrobić ze względu na niewielkie wymiary naszej działki. Jeśli jednak ktoś ma taką możliwość, warto o tym pomyśleć już na etapie adaptacji.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Powierzchnia domu została świetnie zagospodarowana - wszystkie pomieszczenia są dobrze usytuowane, a metraż w pełni wykorzystany. Duży salon z otwartą na niego kuchnią to rozwiązanie, które świetnie się sprawdza i na którym od początku nam zależało. Bardzo praktyczne jest również uwzględnienie pełnych łazienek na obu kondygnacjach. Kotłownia posiada optymalne wymiary, a z racji zamontowania w niej piecyka gazowego mogłem wykonać w niej jeszcze pralnię. Nowy dom w całości nas satysfakcjonuje i jestem z niego naprawdę zadowolony. Pozdrawiam

Recenzje projektu Dom przy Przyjaznej 6

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

lewitom 18.01.2017 09:31

Projekt Dom przy Przyjaznej 6 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Przyjaznej 6

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 11

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 3

Projekt domu Dom przy Przyjaznej

Dom przy Przyjaznej

101,87 m²

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 2

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 7

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 10

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 12

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 8

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 9

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 5

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 4

Projekty podobne do Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2

Projekt domu BW-10 wariant 5

BW-10 wariant 5

131,2 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych