Projekt Dom przy Cyprysowej 6 KRK1226

Cena projektu: 3 240 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
154,68 m²
Min. szer. działki
24,05 m
Wysokość budynku
8,63 m
Pow. zabudowy
142,66 m²
Kubatura
804,6 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
239,2 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Dom przy Cyprysowej 6 jest inną propozycją znanego projektu Dom przy Cyprysowej. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Dom przy Cyprysowej 6 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Zamknięta kuchnia to idealne rozwiązanie dla amatorów gotowania. Dzięki zamkniętej przestrzeni, powstające zapachy nie przedostają się do innych pomieszczeń. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Okno kuchenne wychodzące na ogród uzupełnia wygląd wymarzonej kuchni, dodając jej wyjątkowego uroku. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Część nocną tworzy pięć sypialni, które dobrze sprawdzą się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Dom przy Cyprysowej 6 zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 6 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,45 m²
2 hall
6,34 m²
3 spiżarnia
1,32 m²
4 kuchnia
11,42 m²
5 pokój dzienny
27,46 m²
6 pokój
14,62 m²
7 pom. gospodarcze
1,43 m²
8 garaż dwustan.
32,72 m²
9 łazienka
3,69 m²
10 kotłownia
4,86 m²
razem
108,31 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 6 - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
10,15 m²
2 łazienka
10,56 m² (12,76 m²)
3 pokój
14,7 m² (18,61 m²)
4 pokój
15,2 m² (20,83 m²)
5 pokój
12,71 m² (16,1 m²)
6 garderoba
2,49 m² (4,39 m²)
7 pokój
16,29 m² (21,8 m²)
8 łazienka
3,28 m² (5,17 m²)
razem
85,38 m² (109,81 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Cyprysowej 6 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Cyprysowej 6
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
57 001 zł

stan surowy otwarty
157 318 zł

stan surowy zamknięty
31 535 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

245 854 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - blacha.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Cyprysowej 6

Zdjęcie profilowe swistak5797
swistak5797

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6 KRK1226 wybrała właściwie moja żona. Bardzo spodobał jej się kształt bryły i to jak wygląda budynek z zewnątrz. Kolorystyka domu dobrana na wizualizacji bardzo przypadła nam do gustu i zdecydowaliśmy się na zakup właśnie tego projektu.

Gdy wznosiliśmy budynek nie mieliśmy żadnych problemów, aczkolwiek nieco trudności pojawiło się na początku realizacji ze względu na położenie naszej działki. Od strony garażu w kierunku domu jest spad, więc musieliśmy podnieść garaż o ok. 30 cm. Nasz dom zbudowaliśmy i ociepliliśmy materiałami bardzo dobrej jakości. Ściany wymurowaliśmy z pustaków Porotherm 25cm i pokryliśmy je 15cm warstwą styropianu grafitowego 0,31. Izolację dachu tworzy mata z wełny mineralnej szklanej SUPER-MATA firmy Isover 18cm+10cm. Dodatkowo wstawiliśmy okna trzyszybowe.

Dzięki temu, iż budynek został dobrze docieplony i świetnie trzyma temperaturę, w domu ogrzewamy zlokalizowanym w salonie kominkiem 19kW. Warstwy izolacyjnie sprawdzają się świetnie i gdyby nawet na dworze było -10 stopni, to w domu i tak miałbym ok. 12 stopni. Mieliśmy duże opóźnienia z podłączeniem gazu, więc musieliśmy przez cały sezon zimowy palić w kominku i w zupełności nam to wystarczało. Kominek rozpalamy po powrocie z pracy i pali się od godziny 16 do 21, a gdy rano wstajemy temperatura w domu wynosi 20 stopni. Jestem zadowolony z kosztów takiego ogrzewania, gdyż na cały okres grzewczy od listopada do kwietnia wydałem na drewno 1200zł.

W projekcie domu Dom przy Cyprysowej 6 KRK1226 kuchnia jest otwarta na salon. Mojej żonie zależało jednak na kuchni zamkniętej, więc postawiliśmy ścianę między tymi pomieszczeniami. Zamurowaliśmy też otwarte wejście z hallu i wstawiliśmy w tym miejscu normalne drzwi. Postanowiliśmy również zrezygnować ze spiżarni.

Dom ułożony mamy w ten sposób, iż garaż znajduje się na północ, a salon na południowym-zachodzie. Część dzienna jest bardzo dobrze doświetlona, jednak wprowadziliśmy zmiany w układzie okien w pokoju dziennym. Zamiast trzech wyjść na balkon zrobiliśmy tylko jedno, a w miejscu pozostałych wstawiliśmy duże tafle szkła. Dzięki temu do domu wpada dużo słońca i jest w nim nie tylko jasno, ale też ciepło. Gdy w lecie przyjdą upały, to mogę zasłonić rolety i wtedy słońce nie będzie nagrzewać budynku. Dodatkowo z racji wielu przeszkleń salon wygląda efektownie.

Cieszę się z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 6 KRK1226. Budynek świetnie się prezentuje, a sam projekt jest czytelny i nie zawiera błędów. Śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Piotr1226
Piotr1226
Wybierając odpowiedni projekt, musiałem mieć na uwadze, aby zastosowane w nim rozwiązania odpowiadały wymogom planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującym na naszym terenie. Wszystkie wymagane kryteria spełniał projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 6 KRK1226, a ponadto prezentował się dosyć estetycznie, dlatego też zdecydowałem się na jego realizację.

W trakcie trwania inwestycji nie natrafiliśmy na większe komplikacje i wszystko odbyło się stosunkowo sprawnie. Cała budowa łącznie z wykonaniem wszelkich prac wykończeniowych zajęła nam ok. 2 lata. Budynek powstał przy użyciu gazobetonowych, białych bloczków, a zewnętrzną warstwę izolacyjną tworzy 15 cm grafitowego styropianu.

Pierwotnie miałem w planach ogrzewać dom piecem na paliwo stałe, jednak po zakupie projektu Dom przy Cyprysowej 6 KRK1226 zorientowałem się, iż architekt nie przewidział wykonania bezpośredniego przejścia z garażu do kotłowni. To rozwiązanie wydało mi się mało praktyczne przy ogrzewaniu tradycyjnym opałem - wnoszenie węgla przez część mieszkalną jest nieco kłopotliwe. Z tego względu zdecydowałem się na podłączenie działki do instalacji gazowej. Oprócz pieca gazowego, w salonie mamy jeszcze kominek z płaszczem wodny, w którym od czasu do czasu palimy drewnem. Myślę, że jeśli jednak ktoś nie miałby innej alternatywy, niż zastosowanie w kotłowni pieca węglowego, warto zastanowić się nad wygospodarowaniem miejsca na wstawienie drzwi między nią a garażem.

Oryginalny salon wydał mi się nieco mały, dlatego postanowiłem powiększyć go kosztem części sypialni. Udało mi się to zrobić poprzez przesunięcie ścianki działowej, tak aby znajdowała się na równi z klatką schodową. Dzięki temu hall na parterze również stał się bardziej przestronny. Kolejną zastosowaną przez nas zmianą, było podniesienie całego budynku na ściankach kolankowych.

Na chwilę obecną nieco żałuję, iż nie pomyślałem wcześniej nad innym rozwiązaniem dotyczącym łazienki na poddaszu. Jest ona moim zdaniem trochę za duża, a dodatkowo w naszym przypadku znajduje się po stronie północnej i jedno okno balkonowe nie jest w stanie dostatecznie jej oświetlić. Myślę, że lepszym pomysłem byłoby wstawienie w niej dwóch okien połaciowych i przesunięcie ścianki działowej w ten sposób, aby balkon w całości znajdował się od strony sypialni - wtedy łazienka nieco zmniejszyłaby się na koszt powiększenia pokoju.

Muszę przyznać, że obecnie z chęcią podjąłbym się budowy po raz kolejny. Drugim razem na pewno nieco inaczej podszedłbym do całej inwestycji i zwracał większą uwagę na estetykę jej wykonania przez fachowców. Budynek zrealizowany według projektu Dom przy Cyprysowej 6 KRK1226 jest dosyć klasyczny - posiada prostą bryłę bez żadnych udziwnień i dwuspadową konstrukcję dachu, dzięki czemu jest łatwy w budowie, aczkolwiek teraz pewnie zdecydowałbym się na wykończenie budynku w bardziej nowoczesny sposób. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Kecho
Kecho
Spośród propozycji wielu projektów jakie oglądnęliśmy, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację Domu przy Cyprysowej 6 KRK1226. Od początku zależało nam na budynku o metrażu ok. 150 m², więc powierzchnia wydała nam się idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Dodatkowo jego wymiary doskonale pasowały do zakupionej działki. Wpływ na ten wybór miała również prosta, dwuspadowa konstrukcja dachu, a także usytuowany w salonie kominek. Ponadto, uwzględniona wewnątrz liczba sypialni jest dokładnie taka jakiej potrzebowaliśmy.

Choć natrafiliśmy na trudności finansowe, cała budowa przebiegła całkiem sprawnie i zgodnie z planem. Dokumentacja techniczna była pod względem konstrukcyjnym poprawnie sporządzona, a prace postępowały prawidłowo i w korzystnym tempie. Projekt domu Domu przy Cyprysowej 6 KRK1226 nabyliśmy pod koniec 2014 r., a do nowego, wykończonego domu wprowadziliśmy się na początku 2017 r.

Do wymurowania ścian zastosowaliśmy ceramiczne pustaki P+W 25 cm marki Leier, a strop wykonaliśmy w żelbetowej monolitycznej konstrukcji. Zmieniliśmy nieco proponowaną koncepcję dachu i zamiast proponowanego w projekcie pełnego deskowania i blachy na rąbek, zrezygnowaliśmy z deskowania, a dach pokryliśmy wysokiej jakości blachodachówką trapezową marki Ruukki.

Pracuję w sektorze budowlanym, a dzięki doświadczeniu 85% prac mogłem wykonać samodzielnie lub z małą pomocą osób trzecich. System gospodarczy pozwolił mi na zaoszczędzeniu na robociźnie i tym samym koszty naszej inwestycji były niższe od oszacowanych w kosztorysie. Wiele zależy również od użytych materiałów. Myślę, że przy użyciu tańszych i jednoczesnym zatrudnieniu firmy, która całą realizacją zajmuje się kompleksowo również można liczyć się z mniejszymi wydatkami. Korzystając z materiałów polecanych przez architekta oraz współpracy z firmą, koszty budowy będą moim zdaniem zbliżone do oszacowanych. Nie chcąc ingerować samemu w prace, przy jednoczesnym zakupie materiałów wysokiej klasy, bezpieczniej liczyć się jednak z wyższymi wydatkami. Wszystko więc uzależnione jest od indywidualnych preferencji i zasobności portfela.

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6 KRK1226 od początku wydał się nam bardzo dobrze przemyślany, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy wprowadzić do niego tylko małe i nieinwazyjne zmiany. Trzydrzwiowe okno tarasowe zamieniliśmy na podwójną przesuwną witrynę typu HS o wymiarach 140x140 cm. Oprócz tego delikatnie przesunęliśmy niektóre ścianki na poddaszu, a zamiast dwóch sypialni na górze zrobiliśmy jeden bardzo duży pokój.

Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, a przyszłym Inwestorom mogę jedynie polecić zwrócenie uwagi na kotłownię, która niezbyt nadaje się do ogrzewania paliwem stałym. Jest dosyć mała jak na piec węglowy, a dodatkowo opał trzeba byłoby przenosić przez wiatrołap. Nam do ogrzewania domu służy zintegrowany system grzewczy - mamy piec gazowy, pompę ciepła oraz kominek z płaszczem wodnym do ogrzewania podłogowego.

Jestem zadowolony z podjętej decyzji o realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 6 KRK1226. Prosta bryła bez załamań i nieskomplikowany dwuspadowy dach sprawiają, że jest on łatwy w budowie. Przewidziane w nim wnętrze jest funkcjonalne i komfortowe, a budynek z zewnątrz atrakcyjnie się prezentuje. Nowy dom w całości spełnił nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Cyprysowej 6

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Kecho 15.09.2017 09:19

Projekt Dom przy Cyprysowej 6 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Cyprysowej 6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K4 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 100 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 43

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 long

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 42

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 50

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 101 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 60 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 59 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 58 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 32

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 35

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 28

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 19

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S1

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 9

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 7

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 41

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 30

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 8

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 17

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 45

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 23

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 55

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 47

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 38

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 40

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 31

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 54

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 21

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 11

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 25

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 4

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 16

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 46

Projekt domu Dom przy Cyprysowej

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 44

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 56

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 18

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 22

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 37

Projekty podobne do Dom przy Cyprysowej 6 KRK1226

Projekt domu Baset 5 z garażem 2-st. -100 3D

Projekt domu Malbec -250

Malbec

157,05 m²

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 8

Projekt domu E-207

E-207

162,3 m²

Projekt domu Gama II -250

Gama II

164,25 m²

Projekt domu Michał -250

Michał

155,95 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych