Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Wasze ulubione ❤️ projekty 🏠 teraz z rabatem do -20%🚀
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
117,21 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
92,74 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kubatura brutto
545,53 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
160,72 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
40°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
8,42 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
16,60 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
17,60 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie
gazowe
Wentylacja
mechaniczna
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,18 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,30 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Nowość
Projekt z budową
Zbuduj ten dom wygodnie, szybko i bezpiecznie
Gwarancję niezmiennego kosztu budowy
Kompleksowa budowa od A do Z
Gotowy dom nawet w 6 miesięcy
1
Wybór projektu domu
2
Dobór technologii i jednego wykonawcy
3
Budowa domu
Nowy aktualny
Szacunkowy koszt budowy
Stan surowy zamknięty
Koszt aktualny na I kwartał 2022
205 000 zł netto
Prace ziemne i fundamenty
27 000 zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
148 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
30 000 zł
Projekt nawet za 1 zł
Weź kredyt hipoteczny z NOTUS Finanse i odbierz zwrot
Na pewno znasz przynajmniej jedną osobę, która budowała dom latami, bo w trakcie budowy zabrakło jej pieniędzy. My chcemy, byś w swoim domu zamieszkał jak najszybciej. Dlatego podajemy Ci realne koszty.
Czy da się je obniżyć? Jasne. Wystarczy np. śledzić promocje na materiały budowlane.
Wolimy jednak pokazać Ci kosztorys uwzględniający ceny standardowe i zawsze aktualne, żebyś w trakcie budowy unikał stresu związanego z nieprzewidzianymi wydatkami.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
100% rabatu na Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią
586 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Niewielkie gabaryty jednorodzinnego Domu przy Cyprysowej pozwalają usytuować go nawet małej działce wśród mniej lub bardziej intensywnej zabudowy wolnostojącej. Pomieszczenia rozkładają się w zwartej bryle na planie kwadratu.Tradycyjną, proporcjonalną formę podkreśla na elewacji frontowej symetryczny układ otworów okiennych. Dom kryty jest dachem dwuspadowym, a jedyne akcenty stanowią centralnie ułożone w ścianach szczytowych balkony. W zwartych murach zaprojektowano funkcjonalne, duże wnętrza, w których komfortowo może mieszkać 4-7-mio osobowa rodzina. Budynek nie posiada podpiwniczenia ani garażu, wyposażony jest natomiast w obszerne poddasze użytkowe i duży taras od strony ogrodu.
Strefę dzienną zlokalizowano na parterze. Duża, otwarta kuchnia ze spiżarnią łączy się bezpośrednio z pokojem dziennym, a jedynym obiektem wyznaczającym granicę między nimi jest wolnostojący kominek. Wydziela on jednocześnie hall od strony wejścia. Przy przeciwległej ścianie zlokalizowano pomieszczenia gospodarcze, m.in. dostępną z wiatrołapu kotłownię. Na salon wychodzi zamknięta klatka schodowa ze spocznikiem; pod spodem ukryta jest niewielka pralnia. Między nią a kotłownią znalazła się też łazienka z miejscem na prysznic. Na przedłużeniu hallu ciągnie się niewydzielony z pokoju dziennego pas komunikacji. Zamyka go wysunięta ściana jedynego na parterze prywatnego pokoju. Sypialnia ta z powodzeniem może służyć starszym lub niepełnosprawnym osobom, które mają problemy z poruszaniem się po schodach. Na przylegający do salonu duży taras prowadzą wielkie przeszklone drzwi - między innymi to dzięki nim pomieszczenie jest tak jasne. Rozkładowe poddasze zajmują trzy duże sypialnie i przestronna łazienka. Każdy pokój ma dostęp do jednego z dwóch balkonów w ścianach szczytowych, przy czym największy dzieli go z sąsiednim pomieszczeniem.
Dom przy Cyprysowej to kompaktowe rozwiązanie dla każdej, nawet dużej rodziny, która boryka się z problemem ograniczonych wymiarów działki. Na uwagę zasługuje fakt, że w elewacji, do której przylegają pomieszczenia techniczne w ogóle nie ma okien. Dzięki temu z tej strony można posadowić dom nieco bliżej granicy posesji, zostawiając większą przestrzeń od strony kuchni i salonu. Takie rozwiązanie pozwala optymalnie wykorzystać działkę, nawet tę niewielką. Poddasze użytkowe pozwoliło na stworzenie bardzo dużych i wygodnych sypialni w strefie nocnej. Otwarty parter łączy się z tarasem, powiększając optycznie wnętrze. Dodatkowy pokój na dole może się okazać przydatny dla rodzin wielopokoleniowych. Statyczna forma budynku wpisze się w niemal każde otoczenie, niezależnie od intensywności zabudowy.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Buduje mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Dom przy Cyprysowej 12
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Cyprysowej 12
Grzegorz.1230
Zdecydowaliśmy się na projekt Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230, ponieważ jego wewnętrzny układ wydał nam się bardzo funkcjonalny, a ilość uwzględnionych w nim pokoi odpowiadała potrzebom naszej rodziny. Na nasz wybór miała również wpływ zgrabna, nieskomplikowana bryła budynku oraz prosty w realizacji dwuspadowy dach. Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów, a zatrudnieni przez nas fachowcy nie zgłaszali zastrzeżeń do projektu. Inwestycję zaczęliśmy w czerwcu 2012 roku, a już po trzech latach mogliśmy wprowadzić się do w pełni wykończonego domu. Myślę, że to odpowiedni czas takiej realizacji. Trudno mi natomiast ocenić jej faktycznie koszty, gdyż wszystko w tej kwestii zależy od użytych materiałów i standardu wykończenia. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy blachodachówką. Zewnętrzną izolację tworzy 15 cm warstwa styropianu w kropki. Oryginalny projekt przewidywał ogrzewanie olejem opałowym, jednak my zdecydowaliśmy się na zasypowy piec, w którym możemy palić różnego rodzaju paliwem stałym. Z tego względu, postanowiliśmy zrezygnować z kotłowni w domu i wykonać ją w osobnym budynku gospodarczym. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdza, a koszty ogrzewania są stosunkowo niewielkie. Wewnątrz pomieszczeń utrzymujemy temperaturę 25 °C, a na dobę zużywamy ok. 2 worków miału. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230 można w łatwy sposób dostosować do własnych upodobań. Salon z otwartą kuchnią sprawia, iż część dzienna wygląda nowocześnie, aczkolwiek my wolimy tradycyjne rozwiązania. Z racji tego postanowiliśmy wstawić ściankę działową i oddzielić strefę kuchenną od wypoczynkowej. Ponadto, w miejscu pierwotnie przewidzianej kotłowni zrobiliśmy praktyczną pralnię. Myślę, że na chwilę obecną nie chciałabym wprowadzać innych zmian do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i spełnia moje oczekiwania. Pokoje są ustawne, a ich ilość doskonale sprawdza się przy naszej 5-osobowej rodzinie. Salon znajduje się po słonecznej stronie, a dodatkowo dzięki wielu oknom, część dzienna jest naprawdę dobrze oświetlona. Pozdrawiam.
Ewelina1230
Posiadamy dosyć wąską działkę, dlatego zależało nam na domku o niezbyt dużych wymiarach. Z tego względu ważne było również, aby posiadał użytkowe poddasze. Gabaryty projektu Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230 były dla nas optymalne, a w dodatku budynek spodobał mi się pod kątem wizualnym. Nie lubię nowoczesnych i skomplikowanych konstrukcji, więc prosta, klasyczna bryła przypadła mi do gustu. Realizacja odbyła się w naszym przypadku bez żadnych trudności i trwała stosunkowo krótko, gdyż całą inwestycje udało nam się zakończyć w przeciągu roku. Koszty budowy również nie były zbyt wysokie, ponieważ postawienie domu oraz wykończenie jego wnętrza wyniosło nas ok. 270 tys. zł. Zmieniliśmy jednak zalecane w projekcie materiały i do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Suporex, a zamiast tradycyjnej dachówki zastosowaliśmy blacho-dachówkę. Zewnętrzną izolacje tworzy styropian o grubości 15 cm. Projekt Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230 przewiduje ogrzewanie gazowe, jednak nie mieliśmy możliwości podłączenia się do takiej instalacji. Z tego względu zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca na ekogroszek i na szczęście nie było żadnego problemu ze zmieszczeniem go w kotłowni. W sezonie grzewczym od września do końca kwietnia zużywamy ok. 3-3,5 ton opału. Do oryginalnej koncepcji wewnętrznego układu wprowadziliśmy dwie zmiany. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Schowek mamy natomiast w pomieszczeniu pod schodami, które zabudowaliśmy i oddzieliliśmy drzwiami. Nic nie przeszkadza nam w użytkowaniu nowego domu i sądzę, że większe zmiany nie są konieczne. Myślę, że można jedynie zastanowić się nad likwidacją balkonów. Ich wykonanie wiąże się z dodatkowymi kosztami, a posiadając taras mało się z nich korzysta. Powierzchnia projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230 jest idealna dla naszej 4-osobowej rodziny. Na górze mamy 3 sypialnie, więc każde z dwójki naszych dzieci ma swój własny pokój, a oprócz tego mamy jeszcze jeden dodatkowy na dole. Pozdrawiam.
tomaszst
Wybraliśmy projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230, ponieważ najbardziej nam się spodobał spośród wielu innych projektów. Nie mieliśmy określonych wymagań. Ten po prostu wpadł nam w oko. Spodobał nam się jego wygląd zewnętrzy oraz układ pomieszczeń. Uznaliśmy, że będzie idealny do potrzeb naszej rodziny. Nie musieliśmy wprowadzać nawet żadnych zmian. Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Opóźnienia napotkały nas jedynie na początku w urzędach, tam się wszystko przeciągnęło w czasie. Wykonawcy byli rzetelni i nie mieli kłopotu z odczytem projektu domu Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230. Piec mamy na gaz, obecnie nie możemy się jeszcze wypowiedzieć na temat kosztów. Mąż interesował się tym tematem i orientował się wśród innych inwestorów. Koszty powinny być porównywalne do tradycyjnego pieca. A przy użytkowaniu tego piec mamy jeszcze ogromną wygodę i nie ma przy nim zbyt dużych nakładów pracy. Układ pomieszczeń według nas jest bardzo dobry. Sądzę, że dla rodzin z dziećmi się sprawdza. Jeśli natomiast chodzi o osoby starsze, to myślę, że również będzie odpowiedni. Jest pokój na parterze, więc osoby starsze też by się w nim odnalazły. W zależności od wymagań, każdy może dostosować dom do siebie. Jesteśmy czteroosobowa rodziną i ten dom jest dla nas idealny. Nasz sukces to realizacja tego projektu oraz możliwość wybudowania własnego domu. Mieszkanie we własnym domu to największa radość. Oczywiście myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230 był idealny i nie zmieniłabym go na inny. Polecam i pozdrawiam.
Grzegorz.1230
Zdecydowaliśmy się na projekt Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230, ponieważ jego wewnętrzny układ wydał nam się bardzo funkcjonalny, a ilość uwzględnionych w nim pokoi odpowiadała potrzebom naszej rodziny. Na nasz wybór miała również wpływ zgrabna, nieskomplikowana bryła budynku oraz prosty w realizacji dwuspadowy dach. Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów, a zatrudnieni przez nas fachowcy nie zgłaszali zastrzeżeń do projektu. Inwestycję zaczęliśmy w czerwcu 2012 roku, a już po trzech latach mogliśmy wprowadzić się do w pełni wykończonego domu. Myślę, że to odpowiedni czas takiej realizacji. Trudno mi natomiast ocenić jej faktycznie koszty, gdyż wszystko w tej kwestii zależy od użytych materiałów i standardu wykończenia. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy blachodachówką. Zewnętrzną izolację tworzy 15 cm warstwa styropianu w kropki. Oryginalny projekt przewidywał ogrzewanie olejem opałowym, jednak my zdecydowaliśmy się na zasypowy piec, w którym możemy palić różnego rodzaju paliwem stałym. Z tego względu, postanowiliśmy zrezygnować z kotłowni w domu i wykonać ją w osobnym budynku gospodarczym. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdza, a koszty ogrzewania są stosunkowo niewielkie. Wewnątrz pomieszczeń utrzymujemy temperaturę 25 °C, a na dobę zużywamy ok. 2 worków miału. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230 można w łatwy sposób dostosować do własnych upodobań. Salon z otwartą kuchnią sprawia, iż część dzienna wygląda nowocześnie, aczkolwiek my wolimy tradycyjne rozwiązania. Z racji tego postanowiliśmy wstawić ściankę działową i oddzielić strefę kuchenną od wypoczynkowej. Ponadto, w miejscu pierwotnie przewidzianej kotłowni zrobiliśmy praktyczną pralnię. Myślę, że na chwilę obecną nie chciałabym wprowadzać innych zmian do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i spełnia moje oczekiwania. Pokoje są ustawne, a ich ilość doskonale sprawdza się przy naszej 5-osobowej rodzinie. Salon znajduje się po słonecznej stronie, a dodatkowo dzięki wielu oknom, część dzienna jest naprawdę dobrze oświetlona. Pozdrawiam.
Ewelina1230
Posiadamy dosyć wąską działkę, dlatego zależało nam na domku o niezbyt dużych wymiarach. Z tego względu ważne było również, aby posiadał użytkowe poddasze. Gabaryty projektu Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230 były dla nas optymalne, a w dodatku budynek spodobał mi się pod kątem wizualnym. Nie lubię nowoczesnych i skomplikowanych konstrukcji, więc prosta, klasyczna bryła przypadła mi do gustu. Realizacja odbyła się w naszym przypadku bez żadnych trudności i trwała stosunkowo krótko, gdyż całą inwestycje udało nam się zakończyć w przeciągu roku. Koszty budowy również nie były zbyt wysokie, ponieważ postawienie domu oraz wykończenie jego wnętrza wyniosło nas ok. 270 tys. zł. Zmieniliśmy jednak zalecane w projekcie materiały i do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Suporex, a zamiast tradycyjnej dachówki zastosowaliśmy blacho-dachówkę. Zewnętrzną izolacje tworzy styropian o grubości 15 cm. Projekt Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230 przewiduje ogrzewanie gazowe, jednak nie mieliśmy możliwości podłączenia się do takiej instalacji. Z tego względu zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca na ekogroszek i na szczęście nie było żadnego problemu ze zmieszczeniem go w kotłowni. W sezonie grzewczym od września do końca kwietnia zużywamy ok. 3-3,5 ton opału. Do oryginalnej koncepcji wewnętrznego układu wprowadziliśmy dwie zmiany. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Schowek mamy natomiast w pomieszczeniu pod schodami, które zabudowaliśmy i oddzieliliśmy drzwiami. Nic nie przeszkadza nam w użytkowaniu nowego domu i sądzę, że większe zmiany nie są konieczne. Myślę, że można jedynie zastanowić się nad likwidacją balkonów. Ich wykonanie wiąże się z dodatkowymi kosztami, a posiadając taras mało się z nich korzysta. Powierzchnia projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230 jest idealna dla naszej 4-osobowej rodziny. Na górze mamy 3 sypialnie, więc każde z dwójki naszych dzieci ma swój własny pokój, a oprócz tego mamy jeszcze jeden dodatkowy na dole. Pozdrawiam.
tomaszst
Wybraliśmy projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230, ponieważ najbardziej nam się spodobał spośród wielu innych projektów. Nie mieliśmy określonych wymagań. Ten po prostu wpadł nam w oko. Spodobał nam się jego wygląd zewnętrzy oraz układ pomieszczeń. Uznaliśmy, że będzie idealny do potrzeb naszej rodziny. Nie musieliśmy wprowadzać nawet żadnych zmian. Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Opóźnienia napotkały nas jedynie na początku w urzędach, tam się wszystko przeciągnęło w czasie. Wykonawcy byli rzetelni i nie mieli kłopotu z odczytem projektu domu Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230. Piec mamy na gaz, obecnie nie możemy się jeszcze wypowiedzieć na temat kosztów. Mąż interesował się tym tematem i orientował się wśród innych inwestorów. Koszty powinny być porównywalne do tradycyjnego pieca. A przy użytkowaniu tego piec mamy jeszcze ogromną wygodę i nie ma przy nim zbyt dużych nakładów pracy. Układ pomieszczeń według nas jest bardzo dobry. Sądzę, że dla rodzin z dziećmi się sprawdza. Jeśli natomiast chodzi o osoby starsze, to myślę, że również będzie odpowiedni. Jest pokój na parterze, więc osoby starsze też by się w nim odnalazły. W zależności od wymagań, każdy może dostosować dom do siebie. Jesteśmy czteroosobowa rodziną i ten dom jest dla nas idealny. Nasz sukces to realizacja tego projektu oraz możliwość wybudowania własnego domu. Mieszkanie we własnym domu to największa radość. Oczywiście myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 12 KRK1230 był idealny i nie zmieniłabym go na inny. Polecam i pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki