Projekt Dom przy Cyprysowej 32 KRK1388

Cena projektu: 3 645 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
160,79 m²
Min. szer. działki
24,45 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
142,35 m²
Kubatura
980,81 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
235,44 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 32 jest alternatywą popularnego projektu Dom przy Cyprysowej. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż, piwnicę. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 32 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Dom przy Cyprysowej 32 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Warto zwrócić uwagę, że dom jest podpiwniczony, co bez wątpienia docenią osoby chcące wybudować się na terenach podmiejskich. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Kuchnia zamknięta na salon jest rozwiązaniem przede wszystkim funkcjonalnym. Zamknięta strefa ogranicza przedostawanie się hałasu do innych części domu. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Przewidziane w kuchni okno do ogrodu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich chcących podziwiać piękne widoki podczas przygotowywania posiłków. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Uwzględnionych w domu pięć przestronnych sypialni to optymalna opcja dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 32 - Rzut piwnicy

1 korytarz
4,3 m² (5,67 m²)
2 kotłownia
32,14 m²
3 piwnica
23,16 m²
4 piwnica
13,65 m²
razem
73,25 m² (74,62 m²)

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 32 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,45 m²
2 hall
6,07 m²
3 spiżarnia
1,32 m²
4 kuchnia
11,7 m²
5 pokój dzienny
27,3 m²
6 pokój
14,62 m²
7 schody
2,55 m²
8 korytarz
1,43 m²
9 łazienka
3,97 m²
10 garderoba
4,86 m²
11 garaż dwustan.
32,42 m²
razem
110,69 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 32 - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
10,17 m²
2 łazienka
10,56 m² (12,76 m²)
3 pokój
14,7 m² (18,61 m²)
4 pokój
15,12 m² (20,74 m²)
5 pokój
12,71 m² (16,1 m²)
6 garderoba
2,38 m² (4,23 m²)
7 łazienka
3,14 m² (5,02 m²)
8 pokój
16,29 m² (21,8 m²)
razem
85,07 m² (109,43 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Cyprysowej 32 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Cyprysowej 32
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Cyprysowej 32

Zdjęcie profilowe Mike85
Mike85
Największe znaczenie przy wyborze idealnego projektu domu miała dla mnie funkcjonalność uwzględnionego w nim układu pomieszczeń. Dokładnie analizowałem rozmieszczenie wnętrza wszystkich oglądanych propozycji i ostatecznie zdecydowałem się na realizację projektu domu Dom przy Cyprysowej 32 KRK1388. Został on w tej kwestii wyjątkowo praktyczne przemyślany. Przewidziano w nim wszystkie potrzebne do komfortowego życia pomieszczenia, wygodną komunikację i w pełni funkcjonalne rozwiązania, dlatego w całości bardzo przypadł mi do gustu.

Jestem naprawdę zadowolony z przebiegu inwestycji. Ściśle trzymaliśmy się zawartych w dokumentacji zaleceń i wszystkie prace udało się wykonać w jak najbardziej sprawnie. Fachowcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie budowy, a cała realizacja została zakończona w naprawdę krótkim czasie. Już po jednym roku od jej rozpoczęcia dom był w całości wykończony i gotowy do zamieszkania. Muszę przyznać, że koszty inwestycji były w naszym przypadku dużo większe w stosunku do oszacowanych, jednak w tej kwestii wiele zależy od rodzaju użytych materiałów. Ja postanowiłem na nich nie oszczędzać, w szczególności jeżeli chodzi o izolację i tym samym do postawienia i wykończenia budynku zastosowałem wyłącznie produkty odznaczające się wysoką jakością.

Ściany zostały wymurowane z oryginalnych bloczków Silka. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem z gruszki, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Koramic. Bryłę z zewnątrz pokryliśmy 18 cm warstwą styropianu. Zdecydowałem się na wstawienie energooszczędnych trzyszybowych okien wysokiej klasy. Co prawda, były one dosyć drogie, gdyż łącznie z drzwiami frontowymi kosztowały ok. 45 tys. zł., jednak uznałem, że większe wydatki poniesione w trakcie budowy przełożą się na niższe koszty eksploatacji.

Jeszcze nie mam możliwości podłączenia do działki instalacji gazu ziemnego, jednak gdy to nastąpi z pewnością zdecyduję się na to rozwiązanie. Póki co dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek. Na razie mamy za sobą pierwszy sezon grzewczy, dlatego na tę chwilę trudno ocenić mi jednoznacznie faktyczne koszty ogrzewania. Pierwsza zima nie jest miarodajna: mury muszą wyschnąć i dobrze się ogrzać, toteż zawsze wiąże się ona z większymi wydatkami w stosunku do późniejszych lat. Mimo to postanowiłem porównać ponoszone koszty ogrzewania do domów o podobnym metrażu, w których moi znajomi mieszkają już dłuższy czas. Okazało się, że dzięki zastosowanym rozwiązaniom nawet mimo pierwszej zimy, koszty były w naszym przypadku korzystniejsze.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 32 KRK1388 od początku spełniał moje oczekiwania. Z tego względu postanowiłem wykonać go w całości zgodnie z oryginalną wersją, a jedyną zastosowaną zmianą było wstawienie okien w pomieszczeniach piwnicznych. Dzięki temu w piwnicy jest lepsza cyrkulacja powietrza i tym samym nie mamy w niej wilgoci. Obecnie zdecydowałbym się również na poszerzenie garażu o 1 m i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom, a szczególnie tym którzy tak jak ja posiadają dosyć szerokie samochody. Jeśli ktoś lubi organizować przyjęcia i gościć znajomych przy dużym stole jadalnianym, trzeba wziąć pod uwagę że w przypadku pierwotnego salonu nie ma na to zbyt wiele miejsca. Można więc pomyśleć nad rezygnacją z pokoju na parterze na rzecz powiększenia strefy wypoczynkowej. Wtedy jednak trzeba będzie pomyśleć nad odpowiednim miejscem na powieszenie telewizora. Dla nas jednak wymiary salonu są w pełni zadowalające i nie czuliśmy potrzeby wprowadzania takiej modyfikacji - sercem całego naszego rodzinnego i gościnnego życia jest przestronna kuchnia.

Wybór projektu domu Dom przy Cyprysowej 32 KRK1388 był dobrze przemyślaną decyzją i jestem z niej jak najbardziej zadowolony. Rozmieszczenie wnętrza w naszym nowym domu jest bardzo funkcjonalnie i dokładnie takie na jakim zależało mi od samego początku. Wszystkie pomieszczenia doskonale spełniają swoją funkcję i w pełni nas satysfakcjonują. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Cyprysowej 32

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Mike85 buduje ten dom  12.04.2017 14:13

Projekt Dom przy Cyprysowej 32 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Cyprysowej 32

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K4 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 100 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 43

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 long

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 42

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 50

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 101 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 60 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 59 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 58 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 35

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 28

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 19

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S1

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 9

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 7

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 41

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 30

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 8

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 17

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 45

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 23

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 55

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 47

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 38

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 40

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 31

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 54

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 21

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 11

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 25

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 4

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 16

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 46

Projekt domu Dom przy Cyprysowej

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 44

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 56

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 18

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 22

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 37

Projekty podobne do Dom przy Cyprysowej 32 KRK1388

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 11

Projekt domu Finezja Bis -250

Finezja Bis

161,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych