Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
216 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na I kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
34 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
150 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
32 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
100 m²
Wysokość ściany kolankowej
Wysokość ściany podpierającej dach. Jej wysokość wpływa na powierzchnię użytkową kondygnacji, na której się znajduje.
1,20 m
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
93,30 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
560,38 m³
Powierzchnia dachu
161,10 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,17 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,20 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,30 m
Energooszczędność
Ogrzewanie
gazowe
Wentylacja
mechaniczna
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa. Instalacja solarna.
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Dom przy Alabastrowej 31 jest alternatywą znanego projektu Dom przy Alabastrowej. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Alabastrowej 31 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Dom przy Alabastrowej 31 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Otwarta kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni oraz znacznie ułatwia komunikację między domownikami. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Dom przy Alabastrowej 31 zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Zdjęcia użytkowników domu Dom przy Alabastrowej 31
Dodał: ewelinka49
Dodał: martini88nt
Buduję mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Dom przy Alabastrowej 31
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Alabastrowej 31
marecki-84
Zależało mi na szybkim zrealizowaniu inwestycji i tym samym postanowiłem nie tracić czasu na oglądanie setek różnych propozycji. Przy wyborze największe znaczenie miał dla mnie metraż - od początku zależało mi na domu o powierzchni do 100 m². Wśród budynków spełniających to wymaganie natrafiłem na projekt Dom przy Alabastrowej 31 KRK1397. Wydał mi się funkcjonalnie przemyślany, dlatego też zdecydowałem się na jego zakup.Jestem zadowolony z przebiegu realizacji. Dokumentacja techniczna projektu była opracowana jak najbardziej poprawnie, a współpracujący z nami wykonawcy ze wszystkim dobrze sobie poradzili. Prace postępowały sprawnie i już po zaledwie jednym roku od ich rozpoczęcia wprowadziliśmy się do nowego, w całości wykończonego domu.Ściany budynku zostały wymurowane z pustaków ceramicznych. Strop wykonaliśmy w konstrukcji Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Koszty inwestycji w dużej mierze zależą od materiałów, jednak przyznam, że przy użyciu powyższych nie udało nam się zmieścić w wydatkach oszacowanych w Extra Indexie. Uważam, że decydując się na realizację projektu Dom przy Alabastrowej 31 KRK1397, stosując wybrane przez nas produkty bezpieczniej liczyć się z kosztami o ok. 20% wyższymi w stosunku do podanych na stronie. Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie Dom przy Alabastrowej 31 KRK1397 od początku wydał się nam dobrze zaplanowany, jednak aby dopasować go do potrzeb naszej rodziny postanowiliśmy wprowadzić w nim kilka zmian. Zrezygnowaliśmy z przejścia do kuchni bezpośrednio z hallu, a tworzący je korytarz za kominem przyłączyliśmy do łazienki. Dzięki temu jest ona obecne całkiem duża, a w kuchni zyskaliśmy więcej miejsca na szafki. Powierzchnię łazienki i pralnio-suszarnii na poddaszu przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowej sypialni.Innych modyfikacji nie wprowadzałem, jednak przyszłym Inwestorom projektu Dom przy Alabastrowej 31 KRK1397 mógłbym doradzić rozważenie rezygnacji z balkonów. Co prawda atrakcyjnie się prezentują i dodają bryle uroku, aczkolwiek ich wykonanie i odpowiednia izolacja są dosyć kosztowne. Oprócz tego polecałbym poszerzenie garażu do rozmiarów dwustanowiskowego. Projekt domu Dom przy Alabastrowej 31 KRK1397 uwzględnia funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Rozmieszczenie wnętrza jest komfortowe w codziennym użytkowaniu domu, jednak myślę że teraz zdecydowałbym się na tzw. „parterówkę”. Pozdrawiam
marecki-84
Zależało mi na szybkim zrealizowaniu inwestycji i tym samym postanowiłem nie tracić czasu na oglądanie setek różnych propozycji. Przy wyborze największe znaczenie miał dla mnie metraż - od początku zależało mi na domu o powierzchni do 100 m². Wśród budynków spełniających to wymaganie natrafiłem na projekt Dom przy Alabastrowej 31 KRK1397. Wydał mi się funkcjonalnie przemyślany, dlatego też zdecydowałem się na jego zakup.Jestem zadowolony z przebiegu realizacji. Dokumentacja techniczna projektu była opracowana jak najbardziej poprawnie, a współpracujący z nami wykonawcy ze wszystkim dobrze sobie poradzili. Prace postępowały sprawnie i już po zaledwie jednym roku od ich rozpoczęcia wprowadziliśmy się do nowego, w całości wykończonego domu.Ściany budynku zostały wymurowane z pustaków ceramicznych. Strop wykonaliśmy w konstrukcji Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Koszty inwestycji w dużej mierze zależą od materiałów, jednak przyznam, że przy użyciu powyższych nie udało nam się zmieścić w wydatkach oszacowanych w Extra Indexie. Uważam, że decydując się na realizację projektu Dom przy Alabastrowej 31 KRK1397, stosując wybrane przez nas produkty bezpieczniej liczyć się z kosztami o ok. 20% wyższymi w stosunku do podanych na stronie. Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie Dom przy Alabastrowej 31 KRK1397 od początku wydał się nam dobrze zaplanowany, jednak aby dopasować go do potrzeb naszej rodziny postanowiliśmy wprowadzić w nim kilka zmian. Zrezygnowaliśmy z przejścia do kuchni bezpośrednio z hallu, a tworzący je korytarz za kominem przyłączyliśmy do łazienki. Dzięki temu jest ona obecne całkiem duża, a w kuchni zyskaliśmy więcej miejsca na szafki. Powierzchnię łazienki i pralnio-suszarnii na poddaszu przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowej sypialni.Innych modyfikacji nie wprowadzałem, jednak przyszłym Inwestorom projektu Dom przy Alabastrowej 31 KRK1397 mógłbym doradzić rozważenie rezygnacji z balkonów. Co prawda atrakcyjnie się prezentują i dodają bryle uroku, aczkolwiek ich wykonanie i odpowiednia izolacja są dosyć kosztowne. Oprócz tego polecałbym poszerzenie garażu do rozmiarów dwustanowiskowego. Projekt domu Dom przy Alabastrowej 31 KRK1397 uwzględnia funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Rozmieszczenie wnętrza jest komfortowe w codziennym użytkowaniu domu, jednak myślę że teraz zdecydowałbym się na tzw. „parterówkę”. Pozdrawiam
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki