Projekt Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336

Cena projektu: 3 240 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
100 m²
Min. szer. działki
19,1 m
Wysokość budynku
8,08 m
Pow. zabudowy
91,35 m²
Kubatura
547,35 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
158,16 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Zwarty, klasyczny Dom przy Alabastrowej 21 zmieści się nawet na małej działce. Tradycyjną formę jednorodzinnego domu parterowego z użytkowym poddaszem wieńczy dwuspadowy dach z lukarną. Budynek wyposażony jest we wkomponowany w bryłę garaż, ale nie posiada podpiwniczenia. Mimo niewielkich gabarytów, zapewni komfort nawet 4-5-cio osobowej rodzinie. Nieduża przestrzeń została funkcjonalnie zagospodarowana. Rozwiązana na parterze strefa dzienna graniczy ze zlokalizowaną wzdłuż całej ściany szczytowej częścią techniczną. W jej skład wchodzi garaż z jednym stanowiskiem i dostępna z niego spora kotłownia, w której można urządzić składzik sprzętu. Wolnostojąca ściana z kominkiem oddziela optycznie duży pokój od hallu oraz otwartej kuchni z jadalnią. Otwarte na salon schody biegną wzdłuż granicy z częścią techniczną. W ścianie szczytowej, między pokojem dziennym a jadalnią, znalazły się przeszklone drzwi ogrodowe. Kominek stworzył bufor pomiędzy obszarem odpoczynkowym, a bardziej organizacyjnym - za hallem, łączącym kuchnię z wiatrołapem, jest też mała wspólna łazienka. Na poddaszu zaczyna się część nocna, w skład której wchodzą trzy duże sypialnie. Największa z nich posiada własny balkon (w lukarnie) i dużą, prywatną garderobę. Okna pozostałych dwóch znajdują się w ścianie szczytowej, przy czym jeden pokój ma dostęp do małego balkonu, a drugi dodatkowo doświetlany jest przez okna połaciowe. Całą kondygnację obsługuje obszerna łazienka, która łączy się z dużą, jasną i łatwą w przewietrzaniu pralnio-suszarnią. Wszystkie pomieszczenia wychodzą na niewielki hall. Wnętrze Domu przy Alabastrowej 21 zaprojektowane jest tak, by pomóc w uporządkowaniu aktywności domowników. Jednocześnie zadbano w nim o otwartość, która sprawia, że budynek wydaje się dużo bardziej przestronny. Kominek na parterze pozwolił nieinwazyjnie oddzielić duży salon od pomieszczeń brudnych (łazienka, wiatrołap) i obszaru, który służy organizacji codziennych zadań (hall wraz z kuchnią). Ogromnym atutem jest wyposażona w połaciowe okno pralnia z suszarnią. Pomieszczenie to nie tylko poprawi komfort życia, ale i warunki higieniczne w całym domu. Małe gabaryty i skromna, klasyczna forma pozwalają dopasować projekt do niemal każdej działki i okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Alabastrowej 21 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,29 m²
2 hall
5,52 m²
3 łazienka
2,88 m²
4 kuchnia
9,5 m²
5 pokój dzienny
22,4 m²
6 kotłownia
5,36 m²
7 garaż jednostan.
17,32 m²
razem
66,27 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Alabastrowej 21 - Rzut poddasza

8 hall + schody
9,6 m²
9 łazienka
8,09 m²
10 pom. gospodarcze
3,24 m² (5,44 m²)
11 garderoba
4,2 m² (5,64 m²)
12 pokój
12,5 m² (14,13 m²)
13 pokój
11,01 m² (13,28 m²)
14 pokój
11,01 m² (14,29 m²)
razem
59,65 m² (70,47 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Zobacz i zaaranżuj wnętrza tego domu w 3D Tylko teraz w iDesigner bezpłatnie

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Alabastrowej 21 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Alabastrowej 21
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
44 298 zł

stan surowy otwarty
121 854 zł

stan surowy zamknięty
25 668 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

191 820 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Alabastrowej 21

Zdjęcie profilowe Angelika1336
Angelika1336
Zdecydowaliśmy się na projekt Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Jego powierzchnia wydała mi się optymalna dla naszej rodziny, a ponadto od początku zależało nam na domu z poddaszem użytkowym - z częścią dzienną na parterze oraz sypialniami na górze. Duże znaczenie przy wyborze miało również to, iż na obu tych kondygnacjach architekt przewidział w pełni praktyczne łazienki. Ważnym aspektem był także brak ścianki między kuchnią a salonem - chciałam, aby część dzienna była otwarta i przestronna. Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Inwestycję udało się zrealizować w bardzo szybkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam zaledwie rok. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys - można się nim sugerować i myślę, że zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne. Postanowiliśmy zmienić nieco zalecaną technologię i zamiast muru jednowarstwowego wykonaliśmy dwuwarstwowy. W naszym przypadku ściany zostały postawione przy użyciu ceramicznych pustaków MAX oraz cegły elewacyjnej - pomiędzy tymi materiałami zastosowaliśmy styropian. Dom ogrzewamy paliwem stałym, a obecnie jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego. Mimo, iż projekt przewiduje ogrzewanie gazowe, piec węglowy bez problemu zmieścił się w kotłowni. Palimy w nim od października, a do chwili obecnej (początek marca) zużyliśmy ok. 2 ton opału. Do oryginalnego projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. Myślę jednak, że teraz zdecydowałabym się na zastosowanie kosmetycznych poprawek dotyczących okien. W łazience na parterze wstawiłabym większe, zaś przeszklenie w górnej przesunęłabym bardziej w lewo - w tym miejscu mamy narożną wannę, która w tym przypadku znajduje się bezpośrednio przy oknie. Jeśli chodzi o układ pomieszczeń - w tej kwestii wszystko mi odpowiada i nie widzę potrzeby wprowadzania żadnych poprawek.

Jesteśmy 3-osobową rodziną, a powierzchnia przewidziana w projekcie Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 jest dla nas w pełni komfortowa. Dwie funkcjonalne łazienki to świetne rozwiązanie, które bardzo usprawnia codzienne użytkowanie domu. Kuchnia jest praktyczna, a jej metraż w zupełności wystarczający. Wymiary salonu również mi odpowiadają, gdyż nie potrzebowałam aby był zbyt duży. Myślę, że w części dziennej przydałby się wysunięty wykusz z przeznaczeniem na jadalnię, aczkolwiek nie jest to dla nas kłopot - stół i krzesła postawiliśmy w salonie. Uważam, że powierzchnia domu będzie równie satysfakcjonująca dla 4-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Mateusz389
Mateusz389
Najważniejszym kryterium jakie brałem pod uwagę podczas poszukiwań odpowiedniego projektu domu były wymiary bryły. Ze względu na wielkość naszej działki, powierzchnia zabudowy nie mogła przekraczać 92 m², dlatego też wybór był dosyć mocno ograniczony. Spośród propozycji spełniających to wymaganie, do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336, który uwzględnia wszystko, co potrzebne do komfortowego mieszkania. Cała realizacja przebiegła bardzo sprawnie, a fachowcy świetnie poradzili sobie ze wszystkimi jej etapami. Budowę udało nam się zakończyć w stosunkowo krótkim czasie, gdyż od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do nowego domu minęły ok. 2 lata. Techniczna strona projektu została dobrze opracowana i w znacznej większości trzymaliśmy się przewidzianych w niej zaleceń. Pewnym odstępstwem była rezygnacja z tradycyjnej więźby dachowej. Zamiast drewnianej konstrukcji, skosy wylaliśmy betonem. Zgodnie ze wskazaniami architekta, do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm 25 i wykonaliśmy monolityczny żelbetowy strop. Dach pokryliśmy blachodachówką. Wyliczony przez projektanta kosztorys został moim zdaniem poprawnie oszacowany. Koszty naszej budowy były bardzo zbliżone do sugerowanej kwoty, więc uważam że spokojnie można się w niej zmieścić. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 od początku wydał mi się funkcjonalnie przemyślany i tym samym w pełni mi odpowiadał. Z tego względu wprowadziłem w nim tylko jedną zmianę, którą było usunięcie ścianki działowej tworzącej pralnię na rzecz powiększenia łazienki. Oprócz tego, zdecydowałem się także na powiększenie tarasu - obecnie ma on 70 m² i jest w kształcie litery „L”. Ostatnią modyfikacją jaką dokonaliśmy była zmiana zalecanej metody wykonania schodów, gdyż zamiast lanych betonem, zrobiliśmy je w drewnianej konstrukcji. Na chwilę obecną, dochodzę jednak do wniosku, iż nie był to do końca trafiony pomysł. Teraz z pewnością zastosowałbym się do zaleceń autora projektu, a drewno zastosował jedynie do obicia betonowych stopni. Takie rozwiązanie byłoby na pewno tańsze i co ważne - solidniejsze, gdyż w przypadku drewnianych schodów dostrzegam na ścianach kilka pęknięć. Polecam więc zrobić je zgodnie z oryginalną wersją. W projekcie Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 kotłownia dopasowana jest do ogrzewania gazowego, jednak my wstawiliśmy do niej sporych rozmiarów piec na ekogroszek. Z tego względu, obecnie rozważyłbym jej lekkie powiększenie, co również mogę poradzić innym Inwestorom chcącym ogrzewać dom paliwem stałym.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 i naszym zdaniem posiada on same plusy. Wewnętrzny układ naszego domu jest wygodny w codziennym użytkowaniu i w całości spełnia nasze oczekiwania. Mieszkamy w nim w trójkę, a jego metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Pokoi jest sporo, dlatego też myślę że taki dom będzie odpowiedni również dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe xgosikx
xgosikx
Wybór projektu domu Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 okazał się dla nas doskonale trafioną decyzją. Co prawda, na początku byliśmy zainteresowani budową innego projektu, jednak po wstępnej wycenie przez fachowca okazało się, iż jego realizacja mogłaby przerosnąć nas pod względem finansowym. Na szczęście udało nam się znaleźć Dom przy Alabastrowej 21, który po oszacowaniu kosztów okazał się być jak najbardziej w naszym zasięgu. Wpływ na niewielkie koszty inwestycji i łatwość wykonania ma w tym przypadku prosta i nieskomplikowana forma bryły. Oprócz tego dom spodobał się nam również pod innymi względami. Metraż 100 m² wydał się nam optymalnym rozwiązaniem, tym bardziej iż uwzględniono na nim wystarczająco dużo pomieszczeń, które dodatkowo zostały bardzo funkcjonalnie rozmieszczone. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolona z przebiegu całej inwestycji, gdyż wszystko potoczyło się po naszej myśli. Dokumentacja techniczna została poprawnie sporządzona, a wykonawcy bardzo sprawnie uporali się ze wszystkimi pracami. Budowę rozpoczęliśmy w marcu, a już w lipcu następnego roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Cała realizacja wraz z wykończeniami trwała więc niecałe 1,5 roku. Do postawienia budynku użyliśmy tradycyjnych ceramicznych cegieł, a strop wykonaliśmy systemem Teriva. Dach pokryliśmy ceramiczną dachówką marki Braas. Zgodnie z oczekiwaniami, budowa wiązała się ze stosunkowo niskimi kosztami. Wyliczony przez projektanta kosztorys został dobrze oszacowany i udało nam się zmieścić w podanej kwocie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu, a do ogrzewania domu głównie służy nam zlokalizowany w salonie kominek z płaszczem wodnym. Sprawdza się on naprawdę świetnie i spokojnie jest w stanie ogrzać wszystkie pomieszczenia przy małym zużyciu opału. Na cały okres grzewczy wystarcza nam drewno nabyte za kwotę ok. 1500 zł.

Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 zostało doskonale przemyślane i od początku spełniało wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Postanowiliśmy więc w tej kwestii trzymać się zaleceń architekta, a jedna modyfikacja polegała na wykonaniu tarasu z innej strony. Zamiast z boku, zrobiliśmy go od tyłu domu, co wiązało się także ze zmianą wyjścia na ogród Układ ścianek działowych w dalszym ciągu w całości mi odpowiada i dostrzegam w nim same zalety. Myślę jednak, że dobrym pomysłem byłoby lekkie przesunięcie okna w salonie znajdującego się na ścianie szczytowej, ponieważ w tym miejscu znajduje się stół jadalniany.

Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336. Jest ekonomiczny zarówno w budowie jak i późniejszej eksploatacji. Nowy dom bardzo mi się podoba, a uwzględnione w nim wnętrze jest wyjątkowo funkcjonalne. Pomieszczenia są przestronne i ustawne, a komunikacja między nimi w pełni komfortowa. Jesteśmy 4-osobową rodziną i taki metraż jest dla nas całkowicie wystarczający. Co prawda nie mamy dodatkowego pokoju dla przyjezdnych, ale właściwie jest to dla nas zbędne. Najważniejsze, że każdy z domowników ma swoją własną, prywatną przestrzeń i mieszka się nam w pełni komfortowo. Ponadto, nieduże gabaryty sprawiają, że utrzymanie w domu porządku jest naprawdę łatwe. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Alabastrowej 21

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

xgosikx buduje ten dom  13.03.2017 10:48

Projekt Dom przy Alabastrowej 21 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Alabastrowej 21

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 34 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 31 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 26

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 54 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 50 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 58 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 30

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 23

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 56 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 49

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 19

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 N

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 42

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 43

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 52

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 N

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 38

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 55 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 33

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 29

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 48

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 46

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 53

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 8

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 4

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 22

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 45

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 60 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 59 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 11

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 40

Projekt domu Dom przy Alabastrowej

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 3

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 44 -700

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 41

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 51

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 37

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 47

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 35

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 16

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 28

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 10

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 12

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 6

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 9

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 27

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 18

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 2

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 24

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 5

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 15

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 25

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 32

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 14

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 39

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 36

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 17

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 7

Projekty podobne do Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336

Projekt domu Inka II z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Harmonia Nova B

Harmonia Nova B

104,3 m²

Projekt domu Dariusz Mały

Dariusz Mały

95,6 m²

Projekt domu Julia II z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Przytulny 1A 3D

Przytulny 1A

95,8 m²

Projekt domu Julia III z garażem 1-st. [A] 3D

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych