Projekt domu Dilios WOE1023

Cena projektu: 2 450 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
123,64 m²
Min. szer. działki
20,84 m
Wysokość budynku
8,71 m
Pow. zabudowy
127,63 m²
Kubatura
778,78 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
240,53 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dilios jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co umożliwia realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Dilios to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Dilios - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,18 m²
2 korytarz
4,76 m²
3 łazienka
3,35 m²
4 spiżarnia
1,18 m²
5 kuchnia
8,34 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
31,17 m²
7 pokój
11,64 m²
8 kotłownia
4,62 m²
9 garaż jednostan.
24 m²
razem
92,24 m²

Rzut kondygnacji projektu Dilios - Rzut poddasza

1 korytarz
5,56 m²
2 łazienka
8,32 m² (11,08 m²)
3 pokój
13,19 m² (17,68 m²)
4 pokój
13,63 m² (17,94 m²)
5 pokój
14,7 m² (19,36 m²)
6 strych
16,09 m² (25,98 m²)
razem
71,49 m² (97,6 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dilios na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dilios
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

180 376 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
41 260 zł

stan surowy otwarty
116 347 zł

stan surowy zamknięty
22 769 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop gęstożebrowy – TERIVA. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie gazowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHIPORTAL

Opinie mieszkańców domu Dilios

Szukając odpowiedniego projektu zwracałem uwagę na kilka kwestii. Szczególnie zależało mi na balkonach, dwuspadowym dachu oraz użytkowym poddaszu. Projekt Dilios WOE1023 nie tylko spełniał te wymagania, ale również bardzo przypadł mi do gustu pod względem wizualnym.

Na szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a wszystko udało się zrealizować w naprawdę krótkim czasie. Wymurowanie i wykończenie budynku oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół niego zajęło wykonawcom zaledwie rok. Inwestycja nie należała również do bardzo drogich z czego jestem zadowolony. Postawienie domu w stanie surowym z dachem i nadbitką kosztowało nas ok. 159 tys. zł. Myślę, że to dosyć rozsądna kwota, zważywszy na to że wszystko wykonywała nam profesjonalna firma.

Ściany zostały wymurowane z silikatowych bloczków Barlinek i ocieplone styropianem 15 cm. Taka warstwa muru sprawia, że dom jest naprawdę ekonomiczny. Zainstalowaliśmy piecyk gazowy, jednak dotychczas ogrzewaliśmy nim tylko wodę użytkową. Aby dogrzać pomieszczenia do tej pory korzystaliśmy z usytuowanego w salonie kominka. Mimo, iż nie posiada on żadnych systemów rozprowadzających, sprawdza się doskonale i po jego rozpaleniu mamy ciepło zarówno na parterze jak i poddaszu.

Do projektu Dilios WOE1023 wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Na początku zgodnie z wytycznymi zrobiliśmy lane, betonowe schody, aczkolwiek ich konstrukcja nie przypadła nam do gustu. Postanowiliśmy więc je zburzyć i zrobiliśmy drewnianą klatkę schodową. Muszę przyznać, że prezentuje się ona wiele lepiej i nadaje wnętrzu niesamowitego uroku. Zrezygnowaliśmy ze ścianki między salonem i pokojem na parterze, dzięki czemu obecnie mamy dużą i przestronną strefę dzienną. Pierwotnie nad garażem przewidziany był strych, jednak my zagospodarowaliśmy tą przestrzeń na piękną sypialnię z garderobą. Strych zaadaptowaliśmy na funkcjonalny magazyn. Ma on ok. 30 m², a dodatkowo oświetliliśmy go dzięki wstawieniu okien połaciowych.

Obecnie nieco żałuję, iż nie zdecydowałem się na rezygnację z wnęki na taras w salonie. Myślę, że warto rozważyć tą zmianę, gdyż wtedy powierzchnia części wypoczynkowej będzie jeszcze bardziej przestronna. Zastanowiłbym się jeszcze nad powiększeniem garażu. Co prawda nie jest on mały, a przewidziana w nim wnęka jest bardzo praktyczna, aczkolwiek szersza brama wjazdowa, dałaby większy komfort jego użytkowania.

Jestem zadowolony z realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dilios WOE1023. Jedynymi jego minusami są niewielkie rozmiary kotłowni i wiatrołapu, ale pozostałe pomieszczenia jak najbardziej spełniają moje oczekiwania. Front budynku został dobrze przemyślany i efektownie się prezentuje, a lukarna z balkonem dodaje mu szczególnego uroku. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe 10231023
10231023
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dilios WOE1023, ponieważ doskonale wkomponowywał się w naszą działkę i jej otoczenie.
Dodatkowo, spodobało mi się, iż budynek z każdej ze stron świetnie prezentuje się pod względem wizualnym.

Jak się często zdarza podczas tego typu inwestycji, w trakcie realizacji natrafiliśmy na kilka trudności, jednak na szczęście nie było to nic poważniejszego. Kierownik budowy nie zgłaszał błędów konstrukcyjnych, a wszystko udało nam się zrobić w stosunkowo szybkim czasie. Projekt nabyliśmy w styczniu 2013 r, a w maju tego samego roku rozpoczęliśmy pierwsze prace. Obecnie (marzec 2016 r.) zostało nam wykonanie drobnych wykończeń.

Trzeba przyznać, że budowa domu zawsze wiąże się z niemałymi kosztami. W tej kwestii wiele zależy od rodzaju i jakości użytych materiałów. W naszym przypadku budynek został wymurowany z pustaków pianowych, zaś bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 13 cm warstwą styropianu. Dach pokryliśmy blachodachówką. Myślę, że przy zastosowaniu powyższych produktów, cenę inwestycji można sklasyfikować jako umiarkowaną.

W układzie pomieszczeń zaproponowanego w projekcie Dilios WOE1023 wprowadziliśmy jedną zmianę. Mianowicie, postanowiliśmy zrezygnować ze spiżarki, a jej pierwotną powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Tą poprawkę polecali nam nawet murarze, twierdząc iż ścianka z pustaków niepotrzebnie zajmuje przestrzeń. Gdybym budowała nasz dom po raz drugi, teraz z pewnością zastanowiłabym się nad inną konstrukcją schodów, ponieważ półokrągły zabieg wyszedł dosyć stromo. Dodatkowo, uważam że warto rozważyć powiększenie kotłowni, gdyż ogrzewając za pomocą pieca węglowego jest w niej niewiele miejsca na przechowywanie opału. Wentylacja w łazience na parterze wykonana jest za pomocą rury Spiro, która poprowadzona jest w suficie podwieszanym, co nie wygląda do końca estetycznie i myślę, że warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem tej kwestii.

Cały dom spełnia moje oczekiwania. Pomieszczenia są funkcjonalne i obecnie nic więcej nie zmieniłabym w ich układzie. Dużym plusem projektu Dilios WOE1023 jest to, iż duże okna balkonowe znajdują się niemalże w każdym pokoju na poddaszu. Dodatkowo znajdują się one naprzeciwko drzwi od tych sypialni, a ich otworzenie powoduje, iż korytarz jest dobrze doświetlony. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dilios

  – 0 głosów

Projekt domu Dilios należy do kategorii

Projekty podobne do Dilios WOE1023

Projekt domu Ajaks Bis 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Lisandra Mała -200 3D iDesigner

Lisandra Mała

115,12 m²

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Jaskółka 4 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Karmelita Mała -100 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Projekt domu Jaskółka 1 z garażem -500 3D iDesigner

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych