Projekt domu D82 - Ryszard WAI1125

Cena projektu: 1 890 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
94,8 m²
Min. szer. działki
22,41 m
Wysokość budynku
7,41 m
Pow. zabudowy
131,8 m²
Kubatura
618 m³
Kąt nach. dachu
45°
Liczba pokoi
4 (2 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu D82 - Ryszard jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt D82 - Ryszard to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. D82 - Ryszard nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu D82 - Ryszard - Rzut parteru

1 wiatrołap
1,6 m²
2 łazienka
3,9 m²
3 hall
1,3 m²
4 kuchnia
5,5 m²
5 pokój dzienny
23,2 m²
6 pokój
13 m²
7 pokój
9,2 m²
8 kotłownia
6,2 m²
9 pom. gospodarcze
6,3 m²
10 garaż jednostan.
19,2 m²
razem
89,4 m²

Rzut kondygnacji projektu D82 - Ryszard - Rzut poddasza

1 hall
1,3 m²
2 łazienka
2 m²
3 pokój
14,1 m²
4 pokój
13,5 m²
razem
30,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu D82 - Ryszard na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu D82 - Ryszard
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
52 026 zł

stan surowy otwarty
114 126 zł

stan surowy zamknięty
22 494 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

188 646 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, beton komórkowy 24 cm + styropian 12cm. Strop: gęstożebrowy. Konstrukcja dachu: krokwiowo-jętkowa. Pokrycie dachu: blachodachówka. Elewacja: tynk cienkowarstwowy, na fragmentach ścian deski i płytki klinkierowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARTINEX

Opinie mieszkańców domu D82 - Ryszard

Zdjęcie profilowe dantolka
dantolka

Zdecydowaliśmy się na projekt domu D82 - Ryszard WAI1125, ponieważ odpowiadał nam gabarytowo do działki, a jego układ pomieszczeń też nam przypadał do gustu. Na wschód mamy wejście do domu, a na zachód jest taras. Przy takim umieszczeniu domu na działce jest bardzo jasno w ciągu dnia.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie- tak, jak sobie to wcześniej założyliśmy. Piec mamy na węgiel, dodatkowo zainstalowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Koszty, jakie ponosimy przy takiej powierzchni, są naprawdę niewielkie.

Wprowadziliśmy do projektu kilka zmian. Zlikwidowaliśmy okno balkonowe na poddaszu i zrobiliśmy normalne. Powiększyliśmy również taras i podnieśliśmy ściankę kolankową, aby pokoje na górze były większe.

Pomieszczenia są takie, jak zakładaliśmy. Sypialnia dla nas jest na parterze, aby za kilkanaście lat nie było problemów z wchodzeniem po schodach, a pokoje na poddaszu to królestwo naszych dzieci. W domu mieszkamy w czwórkę i taka ilość pomieszczeń jest wystarczająca. Sądzę, że ten dom dla pięcioosobowej rodziny mógłby być za mały. Myślę, że dom idealnie się nadaje na przyjmowanie gości, którzy często nas odwiedzają.

Cieszymy się, że wszystko nam gładko poszło i nie mieliśmy na budowie żadnych większych problemów. Wybór projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym D82 - Ryszard WAI1125 był bardzo trafnym wyborem. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu D82 - Ryszard

  – 0 głosów

Projekt domu D82 - Ryszard należy do kategorii

Projekty podobne do D82 - Ryszard WAI1125

Projekt domu Aspazja

Aspazja

93,78 m²

Projekt domu Sójka II z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Hoczew mk11g

Hoczew mk11g

88,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych