Projekt domu Cezar G2 WRW1071

Cena projektu: 2 950 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
144,91 m²
Min. szer. działki
25,8 m
Wysokość budynku
8,34 m
Pow. zabudowy
165,11 m²
Kubatura
551 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
274 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Cezar G2 został stworzony na wzór popularnego projektu Cezar. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Cezar G2 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Cezar G2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Dzięki zamkniętej kuchni, unikniemy ciekawskich spojrzeń gości, co szczególnie sprawdzi się podczas przyjęć, w trakcie których nie zawsze mamy w niej idealny porządek. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Cezar G2 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Cezar G2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,69 m²
2 hall
11,69 m²
3 spiżarnia
1,26 m²
4 kuchnia
10,75 m²
5 jadalnia
12,34 m²
6 pokój dzienny
26,5 m²
7 pokój
11,26 m²
8 łazienka
4,73 m²
9 pom. gospodarcze
7,01 m²
10 garaż dwustan.
36,31 m²
razem
126,54 m²

Rzut kondygnacji projektu Cezar G2 - Rzut poddasza

1 hall
5,49 m² (7,69 m²)
2 łazienka
8,74 m² (12,89 m²)
3 pokój
14,42 m² (18,56 m²)
4 pokój
13,37 m² (18,34 m²)
5 pokój
19,67 m² (25,46 m²)
6 strych
28,34 m² (49,44 m²)
razem
90,03 m² (132,38 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Cezar G2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Cezar G2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

290 563 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 400) - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 12, 14 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Cezar G2

Zdjęcie profilowe DamianSlak
DamianSlak
Rozwiązaniem, na które szczególnie zwracałem uwagę podczas wyboru projektu, było uwzględnienie w nim dodatkowego pokoju na parterze od frontowej strony. Pracuję w domu, dlatego też zależało mi, aby gabinet znajdował się jak najbliżej głównego wejścia. Projekt Cezar G2 WRW1071 nie tylko spełniał to kryterium, ale także odpowiadał warunkom planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego na moim terenie, które wymagają, aby kalenica była równoległa do drogi.

Realizacja budynku odbyła się bez większych problemów. Miałem naprawdę dobrą ekipę fachowców, z której jestem bardzo zadowolony. Ze względu na to, iż podnieśliśmy ściankę kolankową do 1 m, drobne trudności wystąpiły w związku z umieszczeniem więźby dachowej, ale na szczęście wykonawcy również z tym sprawnie sobie poradzili.

Postanowiłem nieco zmienić zalecaną technologię budowy. Do budowy ścian zewnętrznych użyłem bloczków Ytong 24 cm, zaś w kwestii izolacji zdecydowałem się na zastosowanie grafitowego styropianu o grubości 20 cm. Myślę, że nie warto oszczędzać na dobrym ociepleniu, gdyż odpowiednia warstwa izolacyjna sprawia, iż późniejsze koszty eksploatacji domu są niższe. Nadproża wykonaliśmy tradycyjnym sposobem, aczkolwiek wylewając je betonem, trzeba liczyć się z tym, iż „pracuje” on inaczej niż beton komórkowy (Ytong) i w miejscu łączenia obu elementów mogą pojawić się pęknięcia, które niestety już widzę. Na całej powierzchni domu zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Dodatkowo nieco zmieniliśmy konstrukcję stropu. Skorzystaliśmy z programu komputerowego do układania Terivy, który pokazał nam, iż można wykonać go łatwiej i wykorzystując do tego mniejszą ilość wylewki. Dach pokryliśmy ceramicznymi dachówkami Creaton, a pod nimi zastosowaliśmy zarówno pełne deskowanie, jak i folię.

Muszę przyznać, iż przy wykorzystaniu takich materiałów trzeba liczyć się jednak z wyższymi kosztami, niż te które oszacował architekt. W naszym przypadku różnica była dosyć spora, tym bardziej, że ze względu na wody gruntowe obecne na naszej działce musieliśmy wykonać dodatkowe prace. Sam stan zerowy kosztował więc nas już ok. 50 tys. zł. Kolejne etapy związane z postawieniem budynku, wstawieniem stolarki otworowej, wykonaniem dachu oraz wszelkich instalacji to koszt ok. 400 tys. zł.

Zakupując projekt Cezar G2 WRW1071 od razu wiedziałem, jakie zmiany chcę w nim wprowadzić i wszystko zostało dokładnie przemyślane. Postanowiłem wydłużyć salon o 2 metry. Dało mi to możliwość wstawienia 2 drzwi tarasowych o równych szerokościach - takich samych jak wyjście tarasowe w jadalni. Dodatkowo, nieco zmniejszyliśmy ich wysokość - z 2,30 m do 2,20 m - dzięki temu szyby są bardziej wytrzymałe i nie musieliśmy ich dodatkowo wzmacniać szprosem. Po zwiększeniu powierzchni salonu, sypialnia nad nim również zyskała na metrażu - dzięki temu mogliśmy wykonać dodatkowe pomieszczenie na garderobę, którego brakowało nam w pierwotnym układzie. Oryginalna wysokość pomieszczeń na poddaszu, wydała nam się nieco za mała, dlatego też podnieśliśmy ściankę kolankową do 1 m. Kolejną modyfikacją była rezygnacja z okna połaciowego w jednej z sypialni - znajduje się w niej spore okno balkonowe, które całkowicie wystarcza, aby oświetlić to pomieszczenie. Dodatkowo zdecydowałem się na poszerzenie garażu oraz bramy garażowej do 5 m szerokości. Ponadto, w pomieszczeniu nad nim wykonaliśmy balkon od strony ściany szczytowej wraz z oknem balkonowym nieprzewidzianym w projekcie. Co prawda, projektant przewidział schody zabiegowe, jednak my woleliśmy zastosować tradycyjne ze spocznikiem. Aby wygospodarować na klatce schodowej jeden dodatkowy schodek, musieliśmy zwęzić szerokość stopni do 95 cm. Zamiast okien balkonowych w kształcie łuku, postanowiliśmy wstawić te o tradycyjnej formie, gdyż wiązało się to z niższymi kosztami.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Cezar G2 WRW1071. Cieszę się również z dokonanych modyfikacji, które pozwoliły mi dostosować projekt do wszystkich naszych oczekiwań. Jedyne na co nie zwróciłem uwagi w czasie budowy, to brak węgarka przy drzwiach do kotłowni i łazienki na parterze - brakuje tam dosłownie 5 cm, aby można było wykonać opaski wokół futryn. Obecnie będę musiał go dokleić z bloczka Ytong. Większych mankamentów nie widzę na chwilę obecną. Ilość pokoi przewidziana w projekcie jest optymalna dla naszej 4-osobowej rodziny, a cały dom bardzo nam się podoba. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Cezar G2

  – 0 głosów

Projekt domu Cezar G2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Cezar G2

Projekt domu Cezar

Cezar

144,93 m²

Projekty podobne do Cezar G2 WRW1071

Projekt domu Ajaks max G2 -200

Ajaks max G2

138,01 m²

Projekt domu Karmelita BIS 2M -300 3D

Karmelita BIS 2M

144,58 m²

Projekt domu Alandra 2M -300 3D iDesigner

Alandra 2M

131,98 m²

Projekt domu Kendra 2M -300 3D iDesigner

Kendra 2M

135,48 m²

Projekt domu Karmelita Gold 2M -300 3D iDesigner

Karmelita Gold 2M

148,99 m²

Projekt domu Torina BIS 2M -300 3D iDesigner

Torina BIS 2M

131,54 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych