Projekt domu Cezar WRW1022

Cena projektu: 3 000 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
144,93 m²
Min. szer. działki
23,4 m
Wysokość budynku
8,34 m
Pow. zabudowy
148 m²
Kubatura
482 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
247 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Cezar jest wolnostojącym domem jednorodzinnym średnich rozmiarów. Parterowy budynek z poddaszem użytkowym został wyposażony w kryty osobnym dachem jednostanowiskowy garaż ustawiony w linii zabudowy. Przylega on do układającej się na planie litery L tradycyjnej bryły o dwuspadowym dachu. Taki kształt umożliwił lepsze wykorzystanie przestrzeni poddasza, a w parterze pomógł wydzielić podcień nad tarasem od strony ogrodu. Pośrodku frontowej elewacji, tuż nad drzwiami wejściowymi pojawiła się duża lukarna z balkonem. W jednej ze ścian szczytowych znalazł się zwieńczony balkonikiem wykusz. Dom nadaje się na duże, a przede wszystkim szerokie działki. Jego wymiary są optymalne dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Parter został wyraźnie podzielony na pomieszczenia “czyste” w głównej części budynku i “brudne” w mniejszej, zawierającej garaż bryle. Strefę dzienną separuje od ulicy wiatrołap i dostępny z hallu spory pokój (mogący pełnić rolę np. biblioteki lub gabinetu). Jedynie półotwarta, wyposażona w drobną spiżarnię kuchnia przylega do ściany frontowej, z drugiej strony przechodząc w przestronne wnętrze pokoju dziennego, jadalni i hallu. To duże pomieszczenie dodatkowo powiększa przeszklony wykusz w ścianie szczytowej, natomiast “wbijający” się w nie podcień pozwala uporządkować przestrzeń. Optycznie oddziela on bardziej kameralny pokój dzienny z narożnym kominkiem. Zarówno on jak i jadalnia posiadają przeszklone drzwi na taras. Od strony garażu hall graniczy z otwartą klatką schodową. Do położonej odrobinę niżej niż parter części gospodarczej prowadzi przejście pod schodami. Garaż z resztą domu łączy kotłownia, w której można urządzić pralnię bądź składzik na narzędzia. Obok zlokalizowano niedużą łazienkę obsługującą parter. Stefę nocną przeniesiono na wyższą kondygnację. Na poddaszu użytkowym znalazły się trzy duże pokoje z własnymi balkonami. Charakterystyczne dla projektu ukształtowanie bryły (na planie litery L) pozwoliło znacznie powiększyć i poprawić komfort użytkowania największego z nich. Ustawna, ogólnodostępna łazienka zlokalizowana jest w narożu od strony drogi. Dodatkowym pomieszczeniem poddasza jest bardzo duży, dostępny z półpiętra strych. Dom Cezar w dość zwartej bryle kryje niezwykle rozbudowane i funkcjonalnie ułożone wnętrze. Wysunięcie części budynku w stronę ogrodu pozwoliło powiększyć i lepiej zagospodarować strefę dzienną oraz sypialnię na poddaszu. Plusem jest też oddzielenie garażu wraz z pomieszczeniami technicznymi i sanitarnymi od reszty domu. Wielki strych można dostosować do swoich potrzeb, tworząc w nim suszarnię, pokój zabaw, lub standardowy magazyn. Jedna ze ścian szczytowych jest ślepa, dzięki czemu po adaptacji budynek będzie można zlokalizować na granicy działki.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Cezar - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,69 m²
2 hall
11,69 m²
3 spiżarnia
1,26 m²
4 kuchnia
10,75 m²
5 jadalnia
12,34 m²
6 pokój dzienny
26,5 m²
7 pokój
11,26 m²
8 łazienka
4,73 m²
9 kotłownia
7,01 m²
10 garaż jednostan.
20,98 m²
razem
111,21 m²

Rzut kondygnacji projektu Cezar - Rzut poddasza

1 hall
5,52 m² (7,69 m²)
2 łazienka
8,4 m² (12,89 m²)
3 pokój
14,42 m² (18,56 m²)
4 pokój
13,37 m² (18,34 m²)
5 pokój
19,66 m² (25,46 m²)
6 strych
19,51 m² (34,11 m²)
razem
80,88 m² (117,05 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Cezar na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Cezar
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

268 500 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 400) - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 12, 14 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: drewniane wg indywidualnego projektu. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Cezar

Zdjęcie profilowe marmic
marmic
Projekt domu Cezar WRW1022 wybrałem ze względu na jego układ pomieszczeń, zwłaszcza ten na parterze. Zależało nam właśnie na takiej otwartej przestrzeni kuchni, jadalni i salonu. Mimo to, że dom jest całkiem szeroki, to bez większych problemów udało się go wpasować do naszej działki. Nasza budowa przebiegała raczej spokojnie - obyło się bez większych problemów. Chociaż uważam, że projekt jest zrobiony strasznie zachowawczo; ilość słupów i zbrojeń jest, moim zdaniem, zdecydowanie przeliczona i możnaby wykonać całość bez niektórych elementów. W domu mieszkam już od dwóch lat i do ogrzewania domu wykorzystujemy pompę ciepła. Co przy prawidłowo wykonanej termoizolacji, pozwala się cieszyć niskimi kosztami eksploatacyjny. Miesięcznie raczej nie przekraczamy 500 złotych. W układzie pomieszczeń wszystko mi się podoba. Jedyną irytującą rzeczą jest słup podtrzymujący dach w pokoju nad kuchnią. Jednak dla trzech osób jest to bardzo wygodny do mieszkania dom. Myślę, że spokojnie nawet pięciu osobom żyłoby się w nim bardzo wygodnie. Dodatkowy pokój na dole u nas jest pokojem typowo dla gości, którzy chcieliby się u nas przenocować. Ustawiając dom wykuszem od strony południowej, zapewniliśmy sobie, że otwarta przestrzeń na parterze jest bardzo jasna całymi dniami. Wyjście na taras z jadalni zamieniliśmy na zwykłe okno i zdecydowaliśmy się na likwidacje okien dachowych od strony zachodniej, co było pewną oszczędnością już w czasie realizacji inwestycji oraz okazało się też taką przy eksploatacji, ponieważ zachodni wiatr nie obniża nam temperatury w domu. W projekcie domu Cezar WRW1022 nie zrobiliśmy wielu zmian. Poszerzyliśmy jednak garaż do takiego na dwa auta i zmieniliśmy trochę pomieszczenie nad nim. Teraz mamy tam do dyspozycji garderobę, pralnie i całkiem spory pokój. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Cezar WRW1022. I mimo że teraz jestem już zwolennikiem trochę innej architektury zewnętrznej, to nigdy nie zmieniłbym zaproponowanego w Cezarze układu pomieszczeń. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe cezol8
cezol8
Projekt domu Cezar WRW1022 wybraliśmy ze względu na jego układ pomieszczeń na dole. Jesteśmy pięcioosobową rodziną, więc potrzebowaliśmy naprawdę sporej przestrzeni do codziennego użytku. W domu zamieszkaliśmy dopiero w maju tego roku; dłuższy czas nie mogliśmy sprzedać mieszkania, co nas spowolniło. Jednak sama budowa przebiegała całkiem sprawnie, w siedem miesięcy postawiliśmy dom w stanie surowym zamkniętym. Dociepliliśmy budynek 15 centymetrami styropianu. Oprócz pieca gazowego i kominka z płaszczem wodnym, mamy także pompę ciepła do ogrzewania wody użytkowej. Wydaje mi się, że takie rozwiązania zapewnią nam w przyszłości niewysokie koszty eksploatacyjne. Układ pomieszczeń w projekcie domu Cezar WRW1022 zdecydowanie nam odpowiada. Duża otwarta przestrzeń salonu otwartego na kuchnię z jadalnią na dole to dokładnie to czego potrzebowaliśmy. Do dyspozycji jest także gabinet oraz delikatnie oddzielona część z łazienką, kotłownią i garażem, który poszerzyliśmy o metr. Przyznam, że sąsiedzi mają podobny dom, jednak nasz układ pomieszczeń na dole zdecydowanie bardziej nam odpowiada; pojechaliśmy nawet oglądać czyjegoś Cezara pod Wrocław, aby mieć jak najlepsze wyobrażenie o realizacji. Zdecydowaliśmy się jednak zlikwidować wykusz i powiększyć tym samym kuchnię o jakieś 80cm. Pomieszczenie nad garażem jest teraz jednym z większych w cały domu, a i tak jeszcze udało tam się wygospodarować tam miejsce na pralnie. Zmienił się u nas trochę układ okien, choćby przez brak wykusza. Zniknęły dwa pojedyncze okna tarasowe w salonie, a pozostałe dwa zostały zostały wydłużone do samej ziemi. Ustawiając wejście od wschodu, całymi dniami cieszymy się z bardzo jasnej przestrzeni. Pokoje na górze także do najciemniejszych nie należą. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Cezar WRW1022. Na tę chwile nic bym w nim nie zmienił. A jeśli ktoś by chciał kilka rad dotyczących projektu, to proszę o kontakt. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Jola i Adrian
Jola i Adrian
Od początku szukaliśmy projektu domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem. Projekt domu Cezar WRW1022 właśnie taki jest. Poza tym, zaimponował nam jego wygląd zewnętrzny i bardzo praktyczny układ pomieszczeń. Zależało nam także na tym, aby kotłownia była zlokalizowana z tyłu domu. W domu mamy mieszankę ogrzewania podłogowego i kaloryferów, ogrzewamy się węglem. Staramy się także ogrzewać dodatkowy garaż dwustanowiskowy, więc koszty są jakie są. Póki co, jest nas czwórka, ale uważam, że nawet 5 osób mogłoby mieszkać w domu i jeszcze byłby luz. Dom jest świetnie przygotowany dla osób z małymi dziećmi - jedynym mankamentem są strome schody. Zamiast zostawić schody zabiegowe, to postanowiliśmy zrobić na nich podest, aby bezpiecznie można było wejść do pomieszczenia nad garażem, które pełni funkcję pokoju. Bardzo zależało nam na tym, aby na dole był dodatkowy pokój. Uważamy, że to bardzo wygodne. Niezmiernie cieszę się także z otwartej przestrzeni na parterze. Od początku marzyłam o dużej przestronnej kuchni, z której będzie można kontrolować to, co dzieje się w salonie. Duże okna, które zamontowaliśmy zapewniają, że do wnętrza wpada dużo światła i dom jest bardzo jasny i ciepły - czasami aż za bardzo. Projekt domu oceniam bardzo wysoko i naprawdę jestem zadowolona z naszego wyboru. Cezara WRW1022 opatrzyliśmy jednak kilkoma zmianami. Przede wszystkim, w celu lepszego zagospodarowania poddasza podnieśliśmy ściankę kolankową. Także, łazienkę na parterze umieściliśmy na jednym poziomie z parterem, a nie tak jak w projekcie domu z garażem. Niczego nie żałujemy i cieszymy się, że Cezar WRW1022 jest naszym nowym domem. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe leszekwawer
leszekwawer
Wraz z małżonką zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Cezar WRW1022. Jego metraż wydał nam się optymalny dla naszej rodziny, a ponadto od początku zależało nam na garażu w bryle budynku. Dodatkowo, przewidziany przez architekta układ pomieszczeń w pełni nam odpowiadał, a szczególnie do gustu przypadło nam rozmieszczenie strefy dziennej na parterze.

Nasza budowa odbyła się bez większych problemów, a cała realizacja przebiegła naprawdę szybko. Pierwsze prace rozpoczęliśmy 1 czerwca 2014 r., zaś w październiku następnego roku zamieszkaliśmy już w nowym domu. Wszystko udało się więc zakończyć w przeciągu 15 miesięcy.

Ściany budynku zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego Ytong, a dach pokryliśmy blachodachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu, zaś izolację poddasza tworzy wełna mineralna o grubości 25 cm. Ogrzewamy za pomocą tradycyjnego kotła na różnego typu paliwo stałe, tzw. „piec śmieciuch”. Przed sezonem grzewczym zakupiliśmy 2 tony węgla oraz 10 m³ drewna - za łączną kwotę 3,5 tys. zł. Obecnie mamy koniec stycznia, a jeszcze trochę opału nam zostało. Muszę jednak zaznaczyć, iż jest to pierwsza zima w naszym nowym domu, więc mury musiały się jeszcze dobrze dogrzać.

Do projektu Cezar WRW1022 postanowiliśmy nanieść kilka zmian. Wydawało nam się, że w oryginalnej wersji, pomieszczenia na poddaszu mogą wyjść nieco za niskie. Aby tego uniknąć, postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na wstawienie komina wentylacyjnego w kuchni - w miejscu przewidzianego okapu. Pierwotnie w części salonowej znajdowało się dwoje drzwi tarasowych. Zrezygnowaliśmy z jednych ponieważ wydały nam się zbędne, tym bardziej, iż duże, przesuwne przeszklenie znajduje się w jadalni, a w samym salonie są jeszcze dwa szerokie okna. Myślę nawet, że na chwilę obecną nie wykonywałbym również drugiego wyjścia na taras, gdyż dzięki temu powierzchnia salonu stałaby się bardziej ustawna i tym samym wygodniejsza w umeblowaniu.

Przyszłym inwestorom, którzy tak jak my zechcą ogrzewać dom za pomocą dużego kotła, poleciłbym rozważenie zmiany polegającej na zwiększeniu kotłowni. Gdy trzeba zamontować taki piec, a oprócz tego chce się przechowywać w niej opał - okazuje się jednak trochę za mała.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu Cezar WRW1022. Układ pomieszczeń w naszym domu jest funkcjonalny i spełnia nasze oczekiwania. Obecnie jesteśmy 4-osobową rodziną - mieszkam z żoną oraz dwójką naszych dzieci. Powierzchnia domu jest dla nas naprawdę komfortowa i sądzę, że taki metraż byłby równie wygodny dla piątki domowników. Jeszcze większa rodzina także mogłaby bez problemu mieszkać - w takim wypadku wystarczyłoby zaadaptowanie powierzchni nad garażem, która w zupełności wystarczy na zrobienie dwóch dodatkowych sypialni. W naszym przypadku to pomieszczenie służy jako pralnio-suszarnia - mając małe dzieci, takie rozwiązanie doskonale się sprawdza. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Cezar

  – 0 głosów

Projekt domu Cezar należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Cezar

Projekt domu Cezar G2

Cezar G2

144,91 m²

Projekty podobne do Cezar WRW1022

Projekt domu Karmelita Mała -300 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Projekt domu Karmelita -300 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Karmelita Gold -300 3D

Karmelita Gold

143,45 m²

Projekt domu Kendra -300 3D

Kendra

135,79 m²

Projekt domu Alandra -300 3D

Alandra

131,43 m²

Projekt domu Ajaks Max -200

Ajaks Max

138,61 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych