Projekt domu Bob II G1 WRC1903

Cena projektu: 2 900 zł 2 320 zł Oszczędzasz 580 złOferta ważna do 24 lutego 2020 r.

Rabat min. 200zł na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
117,47 m²
Min. szer. działki
24,5 m
Wysokość budynku
6,23 m
Pow. zabudowy
207,84 m²
Kubatura
460,28 m³
Kąt nach. dachu
20°
Pow. dachu
277 m²
EUco
38 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Bob II G1 został stworzony na wzór popularnego projektu Bob. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Bob II G1 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Bob II G1 to dom parterowy, co jest szczególnie bezpieczne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Dużym plusem kuchni zamkniętej na salon jest wyraźny podział pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy w spokoju mogą realizować swoją kucharską pasję. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu znajdują się dwie komfortowe łazienki, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Bob II G1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,67 m²
2 hall
8,28 m²
3 kuchnia
11,31 m²
4 spiżarnia
1,49 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
33,05 m²
6 łazienka
2,58 m²
7 korytarz
6,84 m²
8 pokój
16,5 m²
9 pokój
12,19 m²
10 pokój
12,19 m²
11 łazienka
6,87 m²
12 garderoba
2,5 m²
13 kotłownia
8,4 m²
14 pom. gospodarcze
4,72 m²
15 garaż jednostan.
19,83 m²
razem
150,42 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Bob II G1 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Bob II G1
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

224 757 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm. Ściany wewnętrzne: nośne i działowe murowane, cegła wapienno-piaskowa 24 cm i 12 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 30 cm. Dach: konstrukcja drewniana, blachodachówka, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny, okładzina drewniana i kamienna. Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Bob II G1

Zdjęcie profilowe sensora
sensora
Szukając odpowiedniego projektu największe znaczenie miało dla nas to, aby był on dopasowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Z tego względu, zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego Bob II G1 WRC1903. Wszystkie pomieszczenia znajdują się w nim na jednej kondygnacji, a dodatkowo ich układ wydał nam się funkcjonalny.


Muszę przyznać, że podczas realizacji fachowcy mieli pewne zastrzeżenia do dokumentacji technicznej, gdyż napotkali w niej pewne nieścisłości. Nie pamiętam dokładnie czego dotyczyły, jednak nie było to nic poważnego. Cała inwestycja odbyła się na szczęście w bardzo krótkim czasie. Od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do w pełni wykończonego domu minął, w naszym przypadku, dokładnie jeden rok - równo co do dnia :-)


Ściany powstały przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy je 20 cm warstwą styropianu izolacyjnego. Myślę, że architekt poprawnie oszacował cenę postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym i można sugerować się podanym kosztorysem.


Projekt Bob II G1 WRC1903 przewiduje garaż jednostanowiskowy, jednak mi zależało na tym, aby zmieściły się do niego dwa auta. Z racji tego, postanowiłem powiększyć jego powierzchnię. Dodatkowo cała bryła została poszerzona od jednej strony - dzięki temu największa sypialnia ma obecnie jeszcze większe rozmiary.


Wybór projektu Bob II G1 WRC1903 był przemyślaną decyzją. Projekty gotowe mają to do siebie, iż inwestorzy zawsze mają potrzebę coś w nich zmienić, tak aby dostosować je do własnych potrzeb. Dla nas, to Bob II okazał się najbliższy oczekiwaniom. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Bob II G1

  – 0 głosów

Projekt domu Bob II G1 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Bob II G1

Projekt domu Bob G1 -580

Bob G1

118,85 m²

Projekt domu Bob II -540

Bob II

112,06 m²

Projekt domu Bob -540

Bob

115,7 m²

Projekty podobne do Bob II G1 WRC1903

Projekt domu Mini 4 w. II G1 energo -620

Projekt domu Nino -270

Nino

126,2 m²

Projekt domu Velvet -270

Velvet

126,2 m²

Projekt domu Murator M184a Przystępny - wariant I

Projekt domu Danta -270

Danta

126,2 m²

Projekt domu Avatar -270

Avatar

126,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych