Projekt domu Bob G1 WRC1835

Cena projektu: 2 900 zł 2 320 zł Oszczędzasz 580 złOferta ważna do 24 lutego 2020 r.

Rabat min. 200zł na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
118,85 m²
Min. szer. działki
24,3 m
Wysokość budynku
5,6 m
Pow. zabudowy
207 m²
Kubatura
449,08 m³
Kąt nach. dachu
15°
Pow. dachu
268 m²
EUco
46 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Bob G1 jest wariantem cieszącego się popularnością projektu Bob. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Bob G1 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Bob G1 to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu przewidziane są dwie w pełni funkcjonalne łazienki. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Bob G1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,26 m²
2 hall
7,46 m²
3 kuchnia
12,71 m²
4 spiżarnia
2,46 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
33,09 m²
6 łazienka
3,08 m²
7 korytarz
7 m²
8 pokój
16,5 m²
9 pokój
12,1 m²
10 pokój
12,1 m²
11 łazienka
8,14 m²
12 pom. gospodarcze
1,95 m²
13 kotłownia
7,03 m²
14 pom. gospodarcze
4,72 m²
15 garaż jednostan.
19,83 m²
razem
150,43 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Bob G1 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Bob G1
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

217 035 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane,. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, blachodachówka Więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej.. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk mineralny i okładzina drewniana. Stolarka: drewniana lub PCV.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Bob G1

Zdjęcie profilowe pijanew
pijanew

Duży wpływ na wybór projektu domu Bob G1 WRC1835 miało to, że duża sypialnia jest w nim oddzielona od pokoi dziecinnych. Dodatkowy atut to pomieszczenia przedzielone korytarzem i łazienką. Ponadto zależało nam przede wszystkim na budynku parterowym. Mamy doświadczenie w mieszkaniu w domu piętrowym i uważamy, że nie jest to praktyczne. Układ pomieszczeń bardzo nam odpowiadał, więc nie musieliśmy nic w nim zmieniać.

Z racji tego, że sam jestem budowlańcem, zbudowałem nasz dom w dużej mierze własnymi rękoma. Projekt był czytelny i nie mieliśmy żadnych trudności podczas realizacji. Wprowadziłem zmianę w technologi budowy stropu i zamiast betonowego zrobiłem strop drewniany. Fundamenty wykonałem z bloczków betonowych, a do ich izolacji użyłem styropianu 10cm. Do budowy ścian zewnętrznych użyłem betonu komórkowego Prefabet, a nadproża są zrobione z pustaka żłobionego, który następnie zalaliśmy betonem. Bryłę ociepliłem 15cm warstwą styropianu grafitowego. Na stropie i poddaszu wykorzystałem do tego ok. 40cm wełny mineralnej 0,35 czyli o lepszych właściwościach izolacyjnych. Nasz dom jest naprawdę dobrze docieplony.

Mamy dobre połączenie gazu ziemnego do działki i z tego powodu zdecydowaliśmy się na montaż piecyka gazowego w kotłowni. Mamy też kominek, ale bez płaszcza wodnego, po prostu sam wkład. Dodatkowo zastosowaliśmy system rekuperacji.

Zrezygnowaliśmy z luki między garażem a sypialnią, która była przewidziana w projekcie domu Bob G1 WRC1835. Wyrównaliśmy to, a otrzymaną powierzchnię przyłączyliśmy do sypialni tworząc w tym miejscu wnękę na szafę. Poszerzyliśmy też garaż o 0,5m.

Kuchnia z salonem w naszym przypadku znajduje się po stronie północnej, a garaż po południowej. Nie mieliśmy możliwości innego umiejscowienia domu na działce. W pomieszczeniach jest jednak wystarczająco jasno dzięki dużej ilości okien zastosowanych w projekcie.

Nasza rodzina liczy 4 osoby: ja, moja żona i dwójka dzieci. Jeśli ktoś ceni sobie prywatność i własną przestrzeń, to taka liczba domowników jest optymalna przy tej ilości sypialni.

Wiem, że dużo osób buduje własne domy i już na etapie wykończenia dochodzą do wniosku, że coś by jednak zmienili. Ja jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Bob G1 WRC1835 i naprawdę nic bym już w nim nie poprawiał. Wszystko na czym mi zależało jest przewidziane właśnie w tym projekcie. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Bob G1

  – 0 głosów

Projekt domu Bob G1 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Bob G1

Projekt domu Bob II G1 -580

Bob II G1

117,47 m²

Projekt domu Bob II -540

Bob II

112,06 m²

Projekt domu Bob -540

Bob

115,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych