Projekt domu Belladonna paliwo stałe WOE1041

Cena projektu: 2 350 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
107,42 m²
Min. szer. działki
23,34 m
Wysokość budynku
7,58 m
Pow. zabudowy
157,18 m²
Kubatura
881,98 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
265,58 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Belladonna paliwo stałe został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Belladonna. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Belladonna paliwo stałe to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt Belladonna paliwo stałe to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Nowocześnie zaprojektowana kuchnia otwarta to rozwiązanie przede wszystkim funkcjonalne, idealne dla wszystkich, którzy chcą mieszkać wygodnie, a zarazem modnie. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Uwzględniona w projekcie łazienka posiada optymalne wymiary. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Belladonna paliwo stałe - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,71 m²
2 korytarz
2,69 m²
3 kuchnia + jadalnia
11,98 m²
4 pokój dzienny
29,67 m²
5 korytarz
7,62 m²
6 pokój
10,28 m²
7 pokój
11,54 m²
8 pom. gospodarcze
3,7 m²
9 pokój
12,22 m²
10 łazienka
6,63 m²
11 kotłownia
6,63 m²
12 garaż jednostan.
18,11 m²
razem
124,78 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Belladonna paliwo stałe na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Belladonna paliwo stałe
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
52 479 zł

stan surowy otwarty
112 217 zł

stan surowy zamknięty
23 443 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

188 139 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop gęstożebrowy – TERIVA. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie na paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHIPORTAL

Opinie mieszkańców domu Belladonna paliwo stałe

Zdjęcie profilowe ElaS.
ElaS.
Wybierając odpowiedni projekt największe znaczenie miała dla mnie funkcjonalność wnętrza, ale pod uwagę musiałam wziąć również warunki zagospodarowania przestrzennego zakupionej działki. Zgodnie z zaleceniami gminnymi musiałam skupić się na znalezieniu budynku parterowego o wysokości ok. 7 m. Spośród propozycji spełniających te kryteria, najbardziej odpowiedni pod względem funkcjonalności wydał mi się projekt domu Belladonna paliwo stałe WOE1041. Muszę przyznać, że przewidziany w nim układ pomieszczeń został doskonale przemyślany. Wnętrze uwzględnia wiele praktycznych rozwiązań, na których od początku mi zależało, dlatego wiedziałam, że realizacja projektu Belladonna WOE1041 będzie strzałem w dziesiątkę.

Jestem bardzo zadowolona z przebiegu całej inwestycji. Dokumentacja techniczna była poprawnie sporządzona i w kwestii konstrukcyjnej ściśle trzymaliśmy się zaleceń projektowych. Wszystkie prace udało się wykonać bardzo sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Budowa rozpoczęła się 1 kwietnia 2016 r., a już w styczniu 2017 r. dom był wykończony i gotowy do zamieszkania. Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego. Fachowcy w całości odeskowali więźbę, następnie pokryli ją papą. Zamiast blachodachówki na dachu została zastosowana blacha panelowa, co nadało budynkowi bardziej nowoczesnego wyglądu. Uważam, że kosztorys został dobrze oszacowany. Co prawda, z racji użycia nieco innych materiałów niż sugerowane, koszty mojej realizacji były trochę wyższe, aczkolwiek nie była to duża różnica. Myślę więc, że stosując produkty zalecane przez projektanta spokojnie można zmieścić się w kwocie podanej w kosztorysie.

Jak nazwa wskazuje, oryginalny projekt domu Belladonna paliwo stałe WOE1041 został przystosowany do zainstalowania w kotłowni pieca opałowego, aczkolwiek na etapie adaptacji postanowiłam zmienić rodzaj instalacji grzewczej na gazową. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa styropianu, dzięki czemu dom jest naprawdę ciepły i ekonomiczny. Piec został włączony już w grudniu. W tamtym okresie trwało wysychanie, osuszanie i ogrzewanie murów, tak aby móc wprowadzić się w jak najszybszym czasie. Z racji intensywnej pracy kotła w grudniu i styczniu zużycie gazu było dosyć spore, ale na szczęście w pozostałych zostało unormowane. Rachunki za kolejne miesiące grzewcze (luty, marzec) wyniosły ok. 400-450 zł/mies., co moim zdaniem jest naprawde korzystną kwotą.

Projekt domu Belladonna paliwo stałe WOE1041 od początku bardzo przypadł mi do gustu ze względu na swoją funkcjonalność. Rozmieszczenie wnętrza jest praktycznie zaplanowane i miało ogromny wpływ na decyzję o realizacji. Z tego względu nie czułam potrzeby, aby w jakikolwiek sposób wpływać na układ pomieszczeń. W tej kwesti wszystko zostało wykonane zgodnie z oryginałem i jestem z tego naprawde zadowolona. Postanowiłam jedynie nieco zmniejszyć okno w łazience, gdyż zamiast wanny chciałam umieścić w tym miejscu kabinę prysznicową, a otwierane okno tarasowe zamieniłam na przesuwne. Był to naprawdę dobry pomysł, gdyż skrzydła nie ujmują przestrzeni w salonie. Mimo prostej konstrukcji, budynek świetnie prezentuje się z zewnątrz za sprawą ciekawej struktury elewacji. Aby nadać mu więcej nowoczesności, można pomyśleć nad rezygnacją z okien dzielonych na rzecz jednoskrzydłowych. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Belladonna paliwo stałe

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

ElaS. buduje ten dom  03.07.2017 11:51

Projekt domu Belladonna paliwo stałe należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Belladonna paliwo stałe

Projekt domu Belladonna

Belladonna

107,53 m²

Projekty podobne do Belladonna paliwo stałe WOE1041

Projekt domu Tamara modern 3D

Tamara modern

111,42 m²

Projekt domu Atlant 1 A

Atlant 1 A

114,1 m²

Projekt domu Timor PS

Timor PS

109,3 m²

Projekt domu Focjusz PS

Focjusz PS

109,1 m²

Projekt domu KA78 G1 VER.2

KA78 G1 VER.2

109,94 m²

Projekt domu Nina 2 Nova C garaż 37

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych