Projekt domu Belladonna WOE1020

Cena projektu: 2 650 zł 2 450 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 31 marca 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
107,53 m²
Min. szer. działki
23,34 m
Wysokość budynku
7,58 m
Pow. zabudowy
157,18 m²
Kubatura
881,98 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
265,85 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Belladonna to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co daje możliwość na realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Belladonna to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Belladonna - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,71 m²
2 korytarz
2,69 m²
3 kuchnia + jadalnia
11,98 m²
4 pokój dzienny
29,67 m²
5 korytarz
7,62 m²
6 pokój
10,28 m²
7 pokój
11,54 m²
8 pom. gospodarcze
3,7 m²
9 pokój
12,22 m²
10 łazienka
6,63 m²
11 kotłownia
7,49 m²
12 garaż jednostan.
18,11 m²
razem
125,64 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Belladonna na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Belladonna
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
52 479 zł

stan surowy otwarty
112 217 zł

stan surowy zamknięty
23 443 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

188 139 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop gęstożebrowy – TERIVA. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie gazowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHIPORTAL

Opinie mieszkańców domu Belladonna

Zdjęcie profilowe Mariusz1020
Mariusz1020

Oglądaliśmy naprawdę sporo projektów domów, więc wybór tego najbardziej odpowiedniego był dosyć trudny. W końcu zdecydowaliśmy się na zakup projektu Belladonna WOE1020. Wpływ na tą decyzję miał głównie układ pomieszczeń, który wyjątkowo przypadł nam do gustu. Jedyną jego cechą niespełniającą do końca moich wymagań jest spiżarnia w znacznej odległości od kuchni. Pozostałe rozwiązania przewidziane przez architekta w pełni nam odpowiadały.

Podczas realizacji nie mieliśmy większych problemów. Oczywiście, jak to często bywa na budowie, mieliśmy w jej trakcie kilka drobnych zahamowań, ale nie było to nic bardzo znaczącego. Co do samego projektu nie mam żadnych zastrzeżeń. Nasz dom został postawiony z pustaków Porotherm 25 cm. Ociepliliśmy go styropianem grafitowym o najlepszym dostępnym na rynku współczynniku przewodzenia ciepła λ0,029. Zamiast 15 cm warstwy tego materiału użyliśmy 12 cm. Chcieliśmy, aby mury były nieco cieńsze, gdyż przy grubszej ścianie okiennice wyglądałyby mało estetycznie.

Zdecydowaliśmy się ogrzewać dom za pomocą pieca węglowego. Jest on uniwersalny i można palić w nim różnego rodzaju paliwem stałym, jednak my głównie wykorzystujemy do tego ekogroszek. Przez cały rok zużywamy ok. 4 ton tego opału. Kocioł działa w systemie „zima” od jesieni, kiedy robi się już chłodniej i trzeba uruchomić grzejniki oraz ogrzewanie podłogowe. W cieplejszym okresie, przełączamy piec na system „lato” i korzystamy z niego tylko w celu ogrzewania wody. W tym czasie na ok. 7 dni wystarcza nam 30 kilogramowy worek ekogroszku.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Belladonna WOE1020 od początku mi odpowiadał, więc nie potrzebowałem wprowadzać w nim wielu modyfikacji. Jedyną zmianą jest wydzielenie małej ubikacji kosztem części pomieszczenia gospodarczego. Nowo powstała toaleta posiada wymiary 1,30x1,10m, a pozostałą powierzchnię gospodarczą przeznaczyliśmy na zrobienie spiżarki.

Nie planowaliśmy adaptacji poddasza, więc zrezygnowaliśmy z wykonania proponowanych schodów. Myślę jednak, że gdyby ktoś chciał w przyszłości użytkowo wykorzystać górną kondygnację, powinien zastanowić się nad umiejscowieniem klatki schodowej w innym miejscu, niż jest to przewidziane w projekcie. Robiąc ją w salonie, straci on na przestronności i sądzę, że dobrym pomysłem będzie zrobienie wejścia na górę np. w przedpokoju.

Jedną z wielu zalet naszego domu są duże okna we wszystkich najważniejszych pomieszczeniach oraz szerokie drzwi tarasowe w salonie. Dzięki sporej ilości przeszkleń, wszędzie jest jasno przez cały dzień. Z racji tego, iż pokoje są dobrze nasłonecznione, nie mamy potrzeby nadmiernego korzystania z oświetlenia elektrycznego. W naszym przypadku taras znajduje się po stronie wschodniej i muszę przyznać, że jest to bardzo praktyczne. Co prawda w lecie do południa jest tam faktycznie gorąco, ale w pozostałą część dnia od południa do wieczora jest już chłodniej. Gdy urządzamy grilla czy rodzinną imprezę na świeżym powietrzu, w godzinach popołudniowych na tarasie mamy cień i nawet przy wyższych temperaturach możemy przyjemnie spędzić czas.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Belladonna WOE1020. Dużo naszych znajomych wybudowało w okolicy swoje własne, nowe domy i wydaje mi się, że układ naszego jest jednak najlepiej przemyślany pod kątem funkcjonalności wnętrza. Sądzę, że śmiało mogę polecić ten projekt innym inwestorom. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe bankowy007
bankowy007

Wybraliśmy projekt domu Belladonna WOE1020, ponieważ bardzo spodobał się on mojej żonie. Zależało nam na dodatkowym pomieszczeniu gospodarczym oraz oknie w łazience, aby był w niej dostęp do światła dziennego.

Jestem bardzo zadowolony, iż cała realizacja poszła szybko i bez żadnych komplikacji. Od rozpoczęcia budowy do zamieszkania w naszym nowym domu minął zaledwie rok. Budynek postawiliśmy przy użyciu silikatów, a na dachu położyliśmy dachówkę ceramiczną.

Nie mamy możliwości podłączenia do działki gazu ziemnego, a instalacja pompy ciepła jest niestety dość kosztowna. Zdecydowaliśmy się więc na montaż pieca na ekogoroszek. Zarówno na parterze, jak i na poddaszu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego.

Budynek położony mamy na działce tak, iż salon i pokoje dziecięce znajdują się po stronie wschodniej, a front domu mamy na zachodzie. Wszędzie w domu jest bardzo jasno i przyjemnie. Jedynymi oknami, które wstawiliśmy dodatkowo są świetliki w dachu garażu. Innych pomieszczeń nie trzeba było doświetlać.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Belladonna WOE1020 odpowiadał nam na tyle, że nie potrzebowaliśmy nic w nim poprawiać. Postanowiliśmy jednak adaptować poddasze i udało nam się zrobić tam 3 pokoje, garderobę i łazienkę. Obecnie mieszkamy w 4 osoby, jednak po zaaranżowaniu góry miejsca jest aż nadto.

Ja i moja rodzina, jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Belladonna WOE1020. W naszym nowym domu mieszka nam się bardzo wygodnie i nawet po przeprowadzce nie przychodzi mi do głowy nic, co chciałbym w nim zmienić. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe jusi222
jusi222

Ze względu na to, iż nasza działka jest dość rozległa zależało nam na domu parterowym. Nie chcieliśmy budować wysokiego budynku, tylko ładnie rozmieścić go na naszym dużym terenie. Z racji warunków zabudowy w naszej gminie musieliśmy wybrać coś z dwuspadowym dachem. Zdecydowaliśmy się więc na projekt domu Belladonna WOE1020.

W miejscowości, w której mieszkamy, znajduje się zabytek, więc większość domów na tej wiosce ma 40 stopniowy kąt nachylenia dachu. W naszym przypadku gmina zgodziła się na 38 stopni i tym samym projektant musiał podnieść dach dostosowując się do zaleceń gminy. Budynek powstał ze zwykłych białych pustaków, a strop zrobiliśmy systemem Teriva. Na szczęście podczas całej realizacji nie pojawiły się żadne trudności.

W kotłowni zainstalowaliśmy piec wielofunkcyjny z rusztem wodnym i podajnikiem szufladowym. Jest to bardzo duży kocioł i możemy palić w nim wszystkim. Ekogroszek raz jest tańszy, a raz droższy dlatego woleliśmy mieć wybór. Piec posiada dwie komory spalania. Większą i mniejszą, którą zapełniamy miałem czy ekogroszkiem. To świetne rozwiązanie, gdyż w okresie jesiennym, gdy nie jest bardzo zimno, nie musimy napełniać podajnika. Wystarczy dorzucić drewna do większej komory.

W projekcie domu parterowego Belladonna WOE1020 postanowiliśmy wprowadzić kilka modyfikacji. Z salonu usunęliśmy kominek, a schody przenieśliśmy na korytarz. Dzięki temu część dzienna jest bardziej ustawna. Postanowiłam powiększyć wiatrołap o 1m, gdyż dla mnie był on nieco za wąski. Zrezygnowaliśmy z garażu i tym samym powiększyliśmy kotłownie. Z pozostałej powierzchni stworzyliśmy dużą ok. 20m2 sypialnię. Aby można było przejść z korytarzu bezpośrednio do kotłowni i nowo powstałego pokoju, usunęliśmy pralnię. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z wprowadzonych modyfikacji, ponieważ teraz cały dom zyskał na funkcjonalności.

W domu mieszkamy w 4 osoby, więc nie mieliśmy potrzeby posiadania, aż czterech sypialni. Najmniejszy pokój przerobiliśmy na garderobę i dzięki temu w pozostałych pomieszczeniach nie musimy mieć wielu mebli.

W domu wybudowanym według projektu domu Belladonna WOE1020 mieszka nam się bardzo wygodnie. Osobom, które również zechciałyby wybudować ten dom mogę polecić wydłużnie dachu nad tarasem. Moja ciocia ma wyciągniętą połać w podobny sposób, co w projekcie i niestety ścieka z niej woda. U nas dach jest pociągnięty nad całą powierzchnią tarasu i był to naprawdę rewelacyjny pomysł. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Belladonna

  – 0 głosów

Projekt domu Belladonna należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Belladonna

Projekt domu Belladonna paliwo stałe -200

Projekty podobne do Belladonna WOE1020

Projekt domu Atlant 1 A

Atlant 1 A

114,1 m²

Projekt domu Tamara modern -200 3D

Tamara modern

111,42 m²

Projekt domu Timor PS

Timor PS

109,3 m²

Projekt domu Focjusz PS

Focjusz PS

109,1 m²

Projekt domu Atlant PS

Atlant PS

116,09 m²

Projekt domu Mokka 7 -300

Mokka 7

117,71 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych