Projekt domu Awinion DCB24 WOB1015

Cena projektu: 3 315 zł

Projekt wymaga aktualizacji, termin realizacji zamówienia może zostać wydłużony. Zadzwoń w celu ustalenia szczegółów.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
108,3 m²
Min. szer. działki
23,7 m
Wysokość budynku
6,92 m
Pow. zabudowy
169,51 m²
Kubatura
815 m³
Kąt nach. dachu
35°
EUco
23,11 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Awinion DCB24 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja jest łatwa. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje. Projekt Awinion DCB24 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Awinion DCB24 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,62 m²
2 wc
4,1 m²
3 korytarz
8,77 m²
4 kuchnia
11,07 m²
5 pokój dzienny
31,81 m²
6 łazienka
6,36 m²
7 łazienka
3,61 m²
8 pokój
14,83 m²
9 pokój
10,55 m²
10 pokój
10,06 m²
11 garaż jednostan.
18,82 m²
12 pom. gospodarcze
7,32 m²
13 spiżarnia
1,52 m²
14 taras
4,96 m²
15 taras
12,98 m²
16 taras
1 m²
razem
134,44 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Awinion DCB24 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Awinion DCB24

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

203 300 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia: domu energooszczędnego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa z betonu komórkowego lub cegły silikatowej grubości 44 cm o wsp. Uo = 0,12 - 0,14 W/m²K (24 cm ściana murowana + 20 cm styropian „Termo Organika”, o wsp. λ=0,033 W/mK) Fundamenty: Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych M6, posadzka na płycie żelbetowej wspartej na ścianach fundamentowych. Izolacja od gruntu: posadzki na płycie z twardego nienasiąkliwego styropianu gr 20cm; dodatkowo izolacja ścian fundamentowych przy pomocy bloczków izolacyjnych izomur. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Strop: Drewniany z sufitem podwieszanym z płyt gipsowo - kartonowych. Konstrukcja dachu: Tradycyjna więźba drewniana wykonana metodą ciesielską alternatywnie Prefabrykowana konstrukcja dachowa z litego drewna łączonego płytkami kolczastymi - MITEK Pokrycie dachowe: Dachówka cementowa, „Braas” (Monier) Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową, szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperacją z zastosowaniem rozwiązań firmy „Rekuperatory” opcjonalnie gruntowy wymiennik ciepła „Awadukt thermo” firmy „REHAU” ogrzewanie podłogowe łazienek - elektryczna meta grzejna Izolacje termiczne: izolacje ścian ze styropianu Platinum Plus „Termo Organika” gr. 20 cm izolacje podłogi na gruncie ze styropianu Podłoga Gold Plus „Termo Organika” gr. 20 cm izolacje dachu między krokwiami z wełny „Isover” Super Mata gr. 20 cm + oraz pod krokwie wełna „Isover” Multimax 30 gr. 10 cm oraz opcjonalnie dachowe elementy styropianowe systemu thermodom, do krycia dachówką, jako dodatkowa warstwa izolacji izolacje okien i drzwi - ciepły montaż Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: Okna PVC- Uf = 0,96 - 1,0 W/(m²K), Schüco Corona SI 82 - Uf = 1,0 - 1, 1 W/(m²K), Schüco Alu Inside - Uf = 0,90 W/(m²K)Okna połaciowe firmy „Fakro” - FTT Thermo o wsp. Uo = 0,5 W/m²K dla szyb i Uo = 0,94 W/m²K dla ramy, wsp. gn = 0,62.Drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K.Brama garażowa firmy „Hörmann” o całkowitym wsp. Uo = 1,3 W/m²K. Uwaga! Ten projekt zawiera projekt instalacji rekuperacji!

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Ze względu na dostosowanie projektu do aktualnych norm wymiary budynku mogą ulec zmianie.

Elewacje

Autor: Lipińscy Domy Biuro Projektowe

Opinie mieszkańców domu Awinion DCB24

Zdjęcie profilowe libras1
libras1
Od początku zależało nam na budowie domu, w którym pomieszczenia usytuowane są na jednym poziomie. Spośród wszystkich propozycji budynków parterowych jakie oglądaliśmy, finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Awinion DCB24 WOB1015. Uwzględnione w nim rozwiązania i ilość pokoi w całości spełniały oczekiwania naszej rodziny, a dodatkowo rozmieszczenie wnętrza wydało się nam wyjątkowo funkcjonalnie przemyślane. Oprócz tego bardzo spodobało mi się to, iż architekt przewidział wykonanie prywatnej łazienki z wejściem od strony małżeńskiej sypialni.

Cała inwestycja przebiegła bardzo sprawnie. Projektowa dokumentacja techniczna została dobrze sporządzona, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi pracami. Budowa odbyła się w naprawdę krótkim czasie. Rozpoczęliśmy ją dokładnie 6 kwietnia 2015 r., i już w grudniu tego samego roku budynek był w podwyższonym stanie deweloperskim. Nie musieliśmy śpieszyć się z wykończeniami i wykonywaliśmy je przez rok 2016 r., a już na początku 2017 r. złożyliśmy wszystkie dokumenty pozwalające na uzyskanie odbioru budynku do użytkowania.

Zamiast proponowanych przez architekta bloczków silikatowych, do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a następnie pokryliśmy je 20 cm warstwą styropianu. Strop wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji zabudowanej płytami paździerzowymi, a oprócz tego zdecydowaliśmy się na zrobienie sufitów podwieszanych z płyt kartonowo-gipsowych. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Nie kierowaliśmy się kosztorysem, dlatego też obecnie trudno odnieść mi się do jego poprawności, aczkolwiek wydaje mi się że decydując się na budowę systemem gospodarczym można się nim sugerować. Wraz z żoną już przy wyborze projektu wiedzieliśmy na jakie wydatki możemy sobie pozwolić i najważniejsze jest dla nas to, że koszty realizacji projektu domu Awinion DCB24 WOB1015 nie odbiegały w znaczący sposób od naszych oczekiwań i udało nam się zmieścić w planowanym budżecie.

Wnętrze przewidziane w projekcie domu Awinion DCB24 WOB1015 od początku bardzo przypadło nam do gustu, dlatego też uznaliśmy, że wprowadzimy do niego jedynie drobne modyfikacje. Zamiast dwóch przejść do salonu, zrobiliśmy jedno większe o szerokości 2,40 m. Aby wykonać to w pełni poprawnie pod względem konstrukcyjnych zastosowaliśmy nieco inne nadproża. Mojej żonie bardzo zależało na dużej i bardzo przestronnej kuchni, więc zdecydowaliśmy się powiększyć ją kosztem powierzchni małego wc przy wiatrołapie. W tym miejscu pierwotnie miał znajdować się kocioł, jednak dobrym pomysłem było zamontowaniu go w pomieszczeniu technicznym za garażem. Oprócz tego, jeden z pokoi przeznaczyliśmy na zrobienie garderoby. Jestesmy 3-osobową rodziną, więc ilość sypialni jest dla nas w dalszym ciągu wystarczająca.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Awinion DCB24 WOB1015. Nowy dom jest funkcjonalny, komfortowy w użytkowaniu i w całości spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Sporym plusem jest z pewnością dosyć duża wysokość pomieszczeń, gdyż takie rozwiązanie nadaje wnętrzu niesamowitej przestronności, a odwiedzający nas goście mówią nam, że w naszym domu czują się naprawdę dobrze i swobodnie. Oprócz świetnie przemyślanego wnętrza, budynek satysfakcjonuje mnie również pod względem wizualnym - muszę przyznać, że bryła nowego domu jest okazała i prezentuje się naprawdę atrakcyjnie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Awinion DCB24

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

libras1 12.04.2017 13:25

Projekt domu Awinion DCB24 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Awinion DCB24

Projekt domu Awinion II DCB24a

Awinion II DCB24a

108,3 m²

Projekty podobne do Awinion DCB24 WOB1015

Projekt domu KA14

KA14

112,19 m²

Projekt domu BW-39 wariant 7

BW-39 wariant 7

105,3 m²

Projekt domu Dom przy Sadowej

Dom przy Sadowej

97,8 m²

Projekt domu Mila 4A garaż

Mila 4A garaż

118,7 m²

Projekt domu MD-135

MD-135

112,64 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych