Projekt domu Ares paliwo stałe WOE1025

Cena projektu: 2 450 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
132,78 m²
Min. szer. działki
17,14 m
Wysokość budynku
8,57 m
Pow. zabudowy
99,78 m²
Kubatura
658,65 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
188,32 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Ares paliwo stałe został stworzony na wzór popularnego projektu Ares. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Ares paliwo stałe to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Ares paliwo stałe to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. Cztery sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ares paliwo stałe - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 hall
3,94 m²
3 spiżarnia
2,02 m²
4 kuchnia
9,59 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
26,15 m²
6 korytarz
8,42 m²
7 łazienka
2,97 m²
8 pom. gospodarcze
2,16 m²
9 kotłownia
8,31 m²
10 pokój
10,55 m²
razem
78,31 m²

Rzut kondygnacji projektu Ares paliwo stałe - Rzut poddasza

1 korytarz
7,02 m²
2 pokój
14,6 m² (19,72 m²)
3 pokój
11,63 m² (16,48 m²)
4 pokój
10,77 m² (15,44 m²)
5 garderoba
3,45 m² (6 m²)
6 łazienka
7 m² (10,14 m²)
razem
54,47 m² (74,8 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ares paliwo stałe na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ares paliwo stałe
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

166 265 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

206 059 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
30 662 zł

stan surowy otwarty
112 601 zł

stan surowy zamknięty
23 002 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop gęstożebrowy – TERIVA. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie na paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHIPORTAL

Opinie mieszkańców domu Ares paliwo stałe

Zdjęcie profilowe Grzegorz1025
Grzegorz1025
Wybierając projekt Ares Paliwo stałe WOE1025 zwracaliśmy uwagę zarówno na wygląd zewnętrzny budynku, jak i na kwestie praktyczne. Chcieliśmy, aby bryła naszego nowego domu była ozdobiona jedną lukarną, jednak w większości projektów, które oglądaliśmy jaskółki były dwie albo w ogóle ich nie było. Dodatkowo, od początku zdawałem sobie sprawę, iż nie mamy możliwości podłączenia do działki instalacji gazowej, więc dom będziemy ogrzewać piecem na paliwo stałe. Z tego względu zależało nam na dużej kotłowni.

Realizacja przebiegła bez większych trudności. Projekt nie zawierał błędów i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Cała konstrukcja oraz wymiary poszczególnych elementów były prawidłowo wyliczone. Budowa zajęła nam ok. 2 lat - rozpoczęliśmy ją w sierpniu 2013 r. i właściwie już na początku października 2015 r. dom był w całości wykończony. Musieliśmy jednak wstrzymać się z odbiorem budynku i przeprowadzką, ponieważ zamiast szamba wykonywaliśmy oczyszczalnię, która częściowo była refundowana ze środków unijnych, a jej zrobienie trwało 4 miesiące. Do nowego domu wprowadziliśmy się więc w styczniu 2016 r.

Użyte przez nas materiały były w większości zgodne z zaleceniami projektanta. Fundamenty tradycyjnie wylaliśmy betonem. Wszystkie ściany (także działowe na poddaszu) wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego Solbet. Zewnętrzną warstwę izolacyjną tworzy styropian o grubości 15 cm. Dach pokryliśmy dachówką marki Röben, zaś poddasze ociepliliśmy wełną mineralną 10 cm + 15 cm. Na całej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, rezygnując tym samym z tradycyjnych grzejników. Budynek wykonany w takiej technologi jest naprawdę ekonomiczny. Ogrzewamy ekogroszkiem, a opału zużywamy naprawdę niewiele. Pomieszczenia szybko się nagrzewają, a dom doskonale utrzymuje temperaturę. Myślę, że zastosowane warstwy izolacyjne dobrze sprawdzą się również latem - jeśli zimą budynek trzyma ciepło, to podczas upalnych dni nie powinien się nagrzewać.

Do projektu Ares Paliwo stałe WOE1025 nanieśliśmy kilka modyfikacji. W trakcie budowy okazało się, iż wnęka na klatkę schodową jest nieco za wąska. Postanowiłem więc ją poszerzyć, dzięki czemu mogliśmy wykonać wygodniejsze w użytkowaniu schody. Zmieniliśmy przeznaczenie garderoby w sypialni, która teraz funkcjonuje jako pomieszczenie gospodarcze. Wejście do niego znajduje się od strony korytarza. Świetnym pomysłem było także podniesienie ścianki kolankowej o 1,5 bloczka oraz podwyższenie wieńca. Dzięki temu pomieszczenia na poddaszu stały się naprawdę duże i ustawne - w sypialni bez problemu mogliśmy wstawić łóżko pod ścianą. Sądzę, że warto polecić to rozwiązanie. Jedyne co przeszkadza mi na chwilę obecną to odgłosy generowane przez piec, gdyż przebywając w salonie słychać jego pracę. Być może wykonam grubszą ściankę lub obuduję kocioł, jednak warto pomyśleć nad tą kwestią już na etapie adaptacji. Decyzję o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares Paliwo stałe WOE1025 uważam za naprawdę trafioną. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest praktyczny. Na początku moja żona nie chciała, aby kuchnia była otwarta na salon, jednak udało mi się ją przekonać. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdza, a małżonka jest zadowolona. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe cichon
cichon
Chcąc uniknąć niepotrzebnych dodatkowych kosztów szukaliśmy projektu domu o nieskomplikowanej bryle oraz prostej konstrukcji dachu. Projekt Ares Paliwo stałe WOE1025 spełniał te kryteria, a dodatkowo jego metraż odpowiadał naszym możliwościom finansowym. Oprócz tego, przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał nam się funkcjonalnie zaplanowany i spełniał oczekiwania naszej rodziny.

Inwestycję zaczęliśmy realizować w 2013 r., a po niecałych dwóch latach, w 2015 r. wprowadziliśmy się już do nowego, w pełni wykończonego domu. Budowa odbyła się bez większych problemów, jednak w tej trakcie wykonawcy zauważyli pewne nieścisłości w dokumentacji technicznej. Fachowcy stwierdzili, iż konstrukcja stropu oraz schodów nie została do końca dobrze rozrysowana i mając odpowiednie uprawnienia, postanowili je przeprojektować. Na szczęście nie wiązało się to z żadnymi problemami, a ekipa budowlana ze wszystkim sprawnie sobie poradziła.

Koszty realizacji w dużej mierze zależą od rodzaju wykorzystanych materiałów. My zdecydowaliśmy się na zmianę zalecanej technologi budowy i użyliśmy nieco innych, niż te które sugerował architekt. Z racji tego, cena inwestycji w naszym przypadku była nieco wyższa niż oszacowana - sam dach pokryty dobrej jakości dachówką ceramiczną kosztował nas ok. 50 tys. zł. Z naszych obliczeń wynika jednak, iż przy zastosowaniu materiałów, które zaproponował projektant można zmieścić się w wyliczonej przez niego kwocie. Zamiast gazobetonowych bloczków, do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Zwiększyliśmy sugerowaną 10 cm warstwę izolacyjną i bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem grafitowym o grubości 20 cm. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom dom jest ciepły i ekonomiczny. Ogrzewamy w nim piecem na ekogroszek, a w przeciągu tego sezonu grzewczego, od listopada do kwietnia, wystarczyły nam ok. 3 tony opału. Muszę jednak zaznaczyć, że zima w tym roku była dosyć łagodna. Podejrzewam, że gdy w następnych latach ten okres będzie znacznie mroźniejszy, w ciągu miesiąca będziemy zużywać do 1 tony ekogoroszku (700 zł/ mies.).

Do projektu Ares Paliwo stałe WOE1025 wprowadziliśmy kilka niedużych zmian. W naszym przypadku wejście do garderoby znajduje się od strony korytarza, nie jak pierwotnie przewidziano - w sypialni. Zmieniliśmy układ schodów i zamiast zabiegowych, wykonaliśmy konstrukcję ze spocznikiem. Aby bardziej doświetlić salon, okno z parapetem w części dziennej powiększyliśmy do rozmiarów tarasowego. Oprócz tego, postanowiliśmy zrezygnować z balkonu na ścianie szczytowej. Chcieliśmy uniknąć konfliktów między dziećmi, gdyż jedno mogłoby wchodzić do pokoju drugiego. Poza tym posiadając taras, ten element nie był dla nas konieczny, jednak w przypadku małej działki będzie on dobrym rozwiązaniem. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek obecnie zdecydowałabym się jeszcze na wstawienie dodatkowego okna przy klatce schodowej. Niestety nawet w dzień trzeba włączać nad nią światło, więc uważam że warto to rozważyć. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares Paliwo stałe WOE1025. Wewnętrzny układ został dobrze przemyślany i w pełni mnie satysfakcjonuje. Otwarta przestrzeń części dziennej sprawia, iż powierzchnia parteru jest bardzo przestronna, co bardzo mi odpowiada. Strefa sypialna dostępna dla domowników znajduje się na poddaszu - to świetne rozwiązanie, gdyż daje poczucie prywatności. Liczba pomieszczeń jest dla nas optymalna i każdy ma swój własny pokój. Dodatkowo, podoba mi się, iż architekt uwzględnił łazienki na obu kondygnacjach. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Franco78
Franco78
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares Paliwo stałe WOE1025 bardzo przypadł do gustu zarówno mi jak i mojej żonie, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Główny wpływ na naszą decyzję miał przewidziany w nim układ pomieszczeń - wydał nam się funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Rozwiązaniem, które szczególne nam się spodobało było uwzględnienie garderoby przy sypialni małżeńskiej. Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Wykonawcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu, a cała realizacja odbyła się zgodnie z planem. Inwestycję łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń udało nam się zamknąć w przeciągu 1,5 roku. W naszym przypadku budynek został wymurowany z bloczków z betonu komórkowego Solbet. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, zaś dach pokryliśmy dachówką. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Podana na stronie kwota dotycząca kosztów postawienia domu w stanie surowym zamkniętym jest moim zdaniem odpowiednia i można się nią sugerować.

Ściany z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą białego styropianu, zaś pod posadzką zastosowaliśmy ten o grubości 18 cm. Izolację stropu i poddasza tworzy 30 cm wełny skalnej. Na całej powierzchni domu zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Ogrzewamy gazem, a za nami pierwsza zima od zamieszkania. W najmroźniejszym miesiącu w tym okresie rachunek za gaz wyniósł 350 zł. Muszę jednak zaznaczyć, iż był to nasz pierwszy sezon grzewczy, więc nie jest on do końca miarodajny. Tej zimy mury musiały się jeszcze dobrze nagrzać, a tzw. „podłogówka” była w fazie regulacji, więc myślę, że w następnych latach koszty ogrzewania będą jeszcze niższe.

Podczas adaptacji projektu Ares Paliwo stałe WOE1025 postanowiliśmy wprowadzić do niego kilka zmian, które w całości dopasowały go do wszystkich naszych potrzeb. Cały dom został poszerzony o 1 m od strony salonu, dzięki czemu obecnie mamy jeszcze większą strefę dzienną. Dodatkowo, podnieśliśmy ściankę kolankową o 25 cm. Zrezygnowaliśmy z bocznego balkonu, a taras został w całości zadaszony. Zamurowaliśmy pierwotne przejście do kuchni przy wiatrołapie, a uzyskaną tym sposobem wnękę przeznaczyliśmy na wstawienie dużej, dwudrzwiowej lodówki. Postanowiliśmy praktycznie wykorzystać fakt, iż łazienka na poddaszu znajduje się bezpośrednio nad kotłownią. Pomieszczenie gospodarcze wykorzystaliśmy na zrobienie pralni, a między nią a górną łazienką, wykonaliśmy zsyp na brudne ubrania. Wpadają one wprost do kosza na pranie, więc po kąpieli nie musimy schodzić na dół w celu zaniesienia ich do pralki. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł. Oprócz tego, zrezygnowaliśmy z kominka w pierwotnej lokalizacji - wolnostojący piecyk typu koza zamontowaliśmy przy ścianie nośnej obok wejścia do kuchni.

Jestem zadowolony z wyboru projektu Ares Paliwo stałe WOE1025, a wprowadzone przez nas modyfikacje mogę szczerze polecić przyszłym jego Inwestorom. Cały nasz dom w pełni nas satysfakcjonuje i na chwilę obecną nie widzimy w nim nic, co wymagałoby zastosowania dodatkowych zmian. Wewnętrzny układ został dobrze zaplanowany i jak dla mnie posiada same plusy. W nowym domu mieszkam z żoną i dzieckiem. Metraż jest dla nas w pełni komfortowy, a nawet troszkę za duży, dlatego uważam, że projekt spełni oczekiwania również większej rodziny. Pozdrawiam.
Gdyby pojawiły się problemy z użytkowaniem mapy, proszę o przesłanie numeru telefonu w prywatnej wiadomości na Społeczności - dzięki temu będę mógł Ci pomóc.Serdecznie pozdrawiam

Recenzje projektu Ares paliwo stałe

  – 0 głosów

Projekt domu Ares paliwo stałe należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ares paliwo stałe

Projekt domu Ares 4 3D

Ares 4

134,6 m²

Projekt domu Ares Bis

Ares Bis

138,41 m²

Projekt domu Ares III

Ares III

132,84 m²

Projekt domu Ares

Ares

133,01 m²

Projekt domu Ares II paliwo stałe

Projekt domu Ares II

Ares II

132,84 m²

Projekt domu Ares III paliwo stałe

Projekty podobne do Ares paliwo stałe WOE1025

Projekt domu Karmelita bez garażu -100 3D

Projekt domu August 3 PS

August 3 PS

135,66 m²

Projekt domu Kolia 3 -200

Kolia 3

131,3 m²

Projekt domu Ajaks 3

Ajaks 3

120,42 m²

Projekt domu Apollo paliwo stałe

Projekt domu Riva -216

Riva

144,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych