Projekt domu Ares WOE1016

Cena projektu: 2 750 zł 2 550 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 30 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,01 m²
Min. szer. działki
17,14 m
Wysokość budynku
8,57 m
Pow. zabudowy
99,78 m²
Kubatura
658,65 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
188,32 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Ares jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Ares to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ares - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 hall
3,94 m²
3 spiżarnia
2,02 m²
4 kuchnia
9,59 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
26,15 m²
6 korytarz
8,42 m²
7 łazienka
2,97 m²
8 pom. gospodarcze
2,16 m²
9 kotłownia
8,43 m²
10 pokój
10,55 m²
razem
78,43 m²

Rzut kondygnacji projektu Ares - Rzut poddasza

1 korytarz
7,02 m²
2 pokój
14,6 m² (19,72 m²)
3 pokój
11,63 m² (16,48 m²)
4 pokój
10,77 m² (15,44 m²)
5 garderoba
3,45 m² (6 m²)
6 łazienka
7,11 m² (10,25 m²)
razem
54,58 m² (74,91 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ares na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ares
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

206 059 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop gęstożebrowy – TERIVA. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie gazowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHIPORTAL

Opinie mieszkańców domu Ares

Zdjęcie profilowe gnasiu
gnasiu
Wybraliśmy projekt domu Ares WOE1016, ponieważ odpowiadał nam układ pomieszczeń i pasował do naszych potrzeb. Zależało nam na poddaszu użytkowym oraz takiej ilości i układzie pokoi. Powierzchnia użytkowa domu również nam odpowiadała. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, nie było żadnych kłopotów. Projekt domu Ares WOE1016 był łatwy do odczytania, wykonawcy nie mieli żadnych uwag. Piec mamy na węgiel, koszty są bardzo korzystne. Wejście mamy od północy, a taras od południa. Dzięki takiemu usytuowaniu domu na działce pomieszczenia są bardzo jasne. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. My jesteśmy rodziną z jednym dzieckiem, więc sprawdza się idealnie. Sądzę, że gdyby mieszkały w nim osoby starsze, też by się sprawdził. Dla rodziny czteroosobowej również jest odpowiedni. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym. Mamy w nim miejsce dla siebie jaki i dla gości, którzy nas odwiedzają. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Jacek_F
Jacek_F
Zdecydowaliśmy się na projekt Ares WOE1016, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Dom nie jest za duży, co wiąże się z niskimi kosztami budowy, a jednocześnie metraż i uwzględniona w nim liczba pokoi są optymalne dla naszej 4-osobowej rodziny. Przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany i w całości spełnia nasze oczekiwania. Oprócz tego, budynek bardzo spodobał nam się pod kątem wizualnym z zewnątrz. Bryła posiada klasyczny wygląd, co wyjątkowo trafiło w nasze gusta.

Nasza inwestycja przebiegła szybko i bez żadnych problemów. Pierwsze „wbicie łopaty” nastąpiło 4 marca 2015 r., a już po roku, w kwietniu 2016 dom był gotowy do zamieszkania. Dokumentacja techniczna była czytelna i nie sprawiała fachowcom żadnych trudności. Jedyna moja uwaga dotyczy niestandardowych wymiarów drzwi wejściowych. Na szczęście w trakcie budowy wykonawcy zwrócili na to uwagę, dzięki czemu zmniejszenie wysokości otworu drzwiowego nie stanowiło problemu.

Do wymurowania naszego domu użyliśmy gazobetonowych bloczków Solbet. Strop zgodnie z zaleceniami projektu, wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy wysokiej klasy dachówką ceramiczną. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne trzyszybowe okna z tzw. „ciepłą ramką”. Architekt przewidział zastosowanie 15 cm warstwy styropianu zarówno na bloczkach fundamentowych, jak i na zewnętrznej części bryły, jednak my postanowiliśmy zrobić je nieco inaczej. Zamiast równej powierzchni ściany, chcieliśmy uzyskać wyeksponowaną podmurówkę, dlatego też ściany nośne pokryliśmy styropianem o grubości 18 cm. Teraz podmurówka jest widocznie zaznaczona co prezentuje się estetycznie i efektownie.

Uważam, że architekt poprawnie oszacował koszty postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym. W naszym przypadku cena inwestycji była dosyć zbliżona, a korzystaliśmy z materiałów cechujących się naprawdę wysoką jakością, więc moim zdaniem bez problemu można zmieścić się w podanej kwocie.

Projekt Ares WOE1016 nie wymagał wielu zmian, aczkolwiek zdecydowaliśmy się wprowadzić kilka drobnych modyfikacji. Postanowiliśmy zrezygnować ze spiżarki oraz wolnostojącej nośnej ścianki w hallu. Zamiast tego, pociągnąłem ścianę od wiatrołapu do miejsca wymagającego podparcia stropu, uzyskując tym samym dużą i funkcjonalną kuchnię. Dodatkowo, wydłużyliśmy łazienkę na parterze kosztem pomieszczenia gospodarczego przynależnego pierwotnie do powierzchni kotłowni. Jednocześnie w tym miejscu zlikwidowałem komin wentylacyjny. Zdecydowałem się na wentylację mechaniczną z rekuperacją, więc ten element był po prostu zbędny. Chcieliśmy, aby garderoba na poddaszu była dostępna dla wszystkich domowników, dlatego wejście do niej wykonaliśmy od strony korytarza, rezygnując jednocześnie z przewidzianego pierwotnie przejścia z sypialni. Kolejna zmiana polegała na wydłużeniu tarasu na całą szerokość budynku oraz wyrównaniu tylnej połaci dachu do poziomu dłuższej części. Dodatkowo, podniosłem ściankę kolankową o wysokość 25 cm, dzięki czemu pomieszczenia na poddaszu są bardziej ustawne.

Projekt przewiduje zainstalowanie w kotłowni piecyka gazowego, jednak ja zdecydowałem się na ogrzewanie opałem stałym. Rozmiary kotłowni są na tyle duże, że nie miałem najmniejszego problemu, aby zmieścić w niej duży kocioł. Oprócz niego, wstawiłem tam również przetwornicę podłączoną do solarów, dużą skrzynkę elektryczną i nadal mam jeszcze sporo miejsca. Aby ułatwić wnoszenie opału do kotłowni, wykonałem w niej bezpośredni wyjście na zewnątrz.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares WOE1016 okazał się dla nas doskonałą decyzją. Wnętrze jest bardzo funkcjonalne i nie mam pod tym względem jakichkolwiek zastrzeżeń. Przewidziany układ pomieszczeń jest wręcz idealny dla mojej rodziny z czego jesteśmy naprawdę zadowoleni. Z czystym sumieniem mogę polecić ten projekt innym Inwestorom. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Ares

  – 0 głosów

Projekt domu Ares należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ares

Projekt domu Ares 4 -200 3D

Ares 4

134,6 m²

Projekt domu Ares paliwo stałe -200

Ares paliwo stałe

132,78 m²

Projekt domu Ares Bis -200

Ares Bis

138,41 m²

Projekt domu Ares III -200

Ares III

132,84 m²

Projekt domu Ares II paliwo stałe -200

Projekt domu Ares II -200

Ares II

132,84 m²

Projekt domu Ares III paliwo stałe -200

Projekty podobne do Ares WOE1016

Projekt domu Karmelita bez garażu -300 3D

Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 18 -700

Projekt domu August 3 PS

August 3 PS

135,66 m²

Projekt domu Kolia 3 -182

Kolia 3

131,3 m²

Projekt domu Ajaks 3 -200

Ajaks 3

120,42 m²

Projekt domu Riva -300

Riva

144,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych