Projekt domu Ares III WOE1019

Cena projektu: 2 650 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
132,84 m²
Min. szer. działki
23,59 m
Wysokość budynku
8,57 m
Pow. zabudowy
141,96 m²
Kubatura
883,4 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
265,36 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Ares III został stworzony na wzór znanego projektu Ares. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Ares III to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Ares III to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ares III - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 hall
3,94 m²
3 spiżarnia
2,02 m²
4 kuchnia
9,59 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
26,15 m²
6 korytarz
8,42 m²
7 łazienka
2,97 m²
8 pom. gospodarcze
2,16 m²
9 kotłownia
8,34 m²
10 pokój
10,55 m²
11 garaż dwustan.
34,96 m²
razem
113,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Ares III - Rzut poddasza

1 korytarz
7,02 m²
2 pokój
14,6 m² (19,72 m²)
3 pokój
11,63 m² (16,48 m²)
4 pokój
10,77 m² (15,44 m²)
5 garderoba
3,45 m² (6 m²)
6 łazienka
7,03 m² (10,16 m²)
7 strych
20,71 m² (34,96 m²)
razem
75,21 m² (109,78 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ares III na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ares III
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

177 099 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

278 445 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
41 496 zł

stan surowy otwarty
112 601 zł

stan surowy zamknięty
23 002 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop gęstożebrowy – TERIVA. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie gazowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHIPORTAL

Opinie mieszkańców domu Ares III

Zdjęcie profilowe gregormiszcz
gregormiszcz
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares III WOE1019, ponieważ posiadał wszystko to, co było potrzebne naszej rodzinie. Zależało nam na garderobie i spiżarni przy kuchni, a także na możliwości ciekawego zaaranżowania dużej powierzchni nad garażem. Szukając projektu, szczególną uwagę zwracaliśmy na układ pomieszczeń oraz ich ilość. Ważna była również dla nas prosta, nieskomplikowana bryła budynku. Wykonawcy postawili nasz dom używając do tego bloczków gazobetonowych. Wszystkie ścianki działowe (również te na poddaszu) także zostały wymurowane i nie wykorzystywaliśmy do tego płyt G-K. Na dachu zastosowaliśmy blachę trapezową. Realizacja przebiegła dosyć sprawnie, aczkolwiek ekipa budowlana miała czasem trudności z wykonaniem niektórych prac. Była to jednak kwestia doboru fachowców, a nie projektu, który sam w sobie jest czytelny i nie zawiera błędów. Koszty całej inwestycji były mniej więcej takie, jakich się spodziewałem. Szukając projektu zwracałem uwagę na to, aby był prosty i tym samym ekonomiczny w budowie i na szczęście nie pomyliłem się w tym zakresie. W kwestii ogrzewania, zdecydowałem się na postawienie w salonie kominka z płaszczem wodnym i podłączenie go do bufora. Póki co, nie zainstalowałem w kotłowni żadnego pieca, ale mam to na uwadze. Z racji tego, iż dom w sezonie zimowym nie był zamieszkany, nie wiem jakie jest jego zapotrzebowanie energetyczne w tym okresie. Gdy już się w tym rozeznam, kupię piec dostosowany do naszych potrzeb. Ogrzewanie podłogowe zastosowałem prawie na całym parterze oraz w łazience na poddaszu. W pozostałych pomieszczeniach zamontowałem grzejniki. Na chwilę obecną uważam jednak, że większa powierzchnia tzw. „podłogówki” i mniejsza liczba kaloryferów byłaby korzystniejszym rozwiązaniem. Myślę, że warto wszystko dobrze przeliczyć, zanim wykona się instalację grzewczą, aby później niczego nie żałować. Pralnia w projekcie domu Ares III WOE1019 była łączona z kotłownią, co jednak nie do końca mi odpowiadało. Postanowiłem więc z niej zrezygnować, a jej kosztem powiększyłem dolną łazienkę. Dzięki podniesieniu poziomu dachu o 0,5m, pomieszczenie nad garażem zyskało sporo powierzchni, którą można ciekawie zagospodarować. My zdecydowaliśmy się zaaranżować ją na pokój rekreacyjny.

Nieco żałuję, iż nie pomyślałem wcześniej nad zmianą umiejscowienia kominka. Zrobiliśmy go zgodnie z oryginałem i w naszym przypadku znajduje się on w rogu salonu. Uważam, że wyglądałoby to lepiej, gdybyśmy umieścili go w centralnej części domu, przy ściance obok kuchni. Powierzchnia strefy dziennej jest spora i pozwala na zorganizowanie przyjęcia. Wszystko jednak zależy od umeblowania salonu. Jeśli ktoś lubi minimializm, zaproszenie większej ilości gości nie będzie żadnym problemem, aczkolwiek część wypoczynkowa jest na tyle duża, że osoby które chcą ustawić w niej wiele mebli też nie powinny mieć z tym dużych trudności. Moim zdaniem metraż budynku jest dostosowany do zamieszkania na stałe 4-5 osobowej rodziny. Dom wybudowany według projektu Ares III WOE1019 to prosty, funkcjonalny i niedrogi w realizacji budynek. Jestem zadowolony z decyzji o jego wyborze i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe mena_72
mena_72
Szukając projektu domu przede wszystkim zależało mi na budynku z dachem dwuspadowym i użytkowym poddaszem. Projekt domu Ares III WOE1019 nie tylko spełniał te warunki, ale także spodobał mi się pod wieloma innymi względami. Pomieszczenia są w nim świetnie rozmieszczone i funkcjonalne w użytkowaniu. Projektant bardzo dobrze przemyślał ułożenie sypialni na górze i przewidział ciekawe rozwiązania w całym domu. Ze względu na to, iż w naszej miejscowości jest spore zaniżenie terenu, szukaliśmy budynku o masywnej bryle, aby był widoczny na naszej działce. Dwie kondygnacje i dwustanowiskowy garaż, sprawiają iż dom rewelacyjnie prezentuje się w naszej okolicy. Wszystkie materiały użyte do budowy nabyliśmy w lokalnych hurtowniach. Ściany postawiliśmy z cegły dziurawki Termoton, a dach wyłożyliśmy dobrej jakości blacho-dachówką. Projektant przewidział zrobienie stropu systemem Teriva. Muszę przyznać, że na początku miałam co do tego mieszane uczucia, gdyż nie znałam tego sposobu, a wiadomo że jak człowiek czegoś nie zna to pojawiają się obiekcje. Na szczęście wszystkie moje watpliwości były niepotrzebne, gdyż Teriva świetnie się sprawuje- dobrze tłumi dźwięki i nie ma żadnych pęknięć. Strop monolityczny przy takiej powierzchni byłby ciężki przez użycie dużej ilości stalowych zbrojeń, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Konstrukcja Terivy jest lżejsza i jestem zadowolona z tego rozwiązania. Na parterze oraz w łazience na poddaszu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Oprócz tego w całym domu mamy zamontowane kaloryfery, które są jednak mniej używane. Podłogówka świetnie nagrzewa pomieszczenia i nawet na minimalnym rozruchu pieca temperatura w domu wynosi 25 stopni. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie ekogroszkiem. W pierwszym sezonie grzewczym zużyliśmy ok. 4 ton opału, jednak myślę, że w następnych latach ta liczba się zmniejszy. Zdaję sobie sprawę, że przez pewien czas od postawienia budynku musi się on nagrzać, aby ściany dobrze wyschły. Niektórzy zostawiają dom do tzw. „wyschnięcia”, jednak my wprowadziliśmy się stosunkowo szybko. Budowę zaczęliśmy 1 maja 2013r., a w lipcu następnego roku już mieszkaliśmy. Mimo, iż układ pomieszczeń w projekcie domu Ares III WOE1019 bardzo nam odpowiadał, postanowiliśmy wprowadzić w nim kosmetyczne zmiany. Powierzchnię wnęki w pomieszczeniu gospodarczym przyłączyliśmy do łazienki. Dzięki temu, zyskaliśmy więcej miejsca do wstawienia tam kabiny prysznicowej. Nieco powiększyliśmy kotłownię, kosztem wydzielonej części garażu. Spiżarnię z pierwotnej lokalizacji przenieśliśmy do pomieszczenia pod schodami. Z racji tego kuchnia jest teraz bardziej przestronna.Postanowiliśmy również zrobić osobne, bezpośrednie wejście do garderoby z korytarza i zrezygnować z tego w sypialni. Mamy dużą, ok. 3000m2 działkę, więc mieliśmy możliwość ułożenia budynku w dowolny sposób. Jest on usytuowany dokładnie tak, jak chcieliśmy. Front naszego domu znajduje się po stronie zachodniej, natomiast taras na wschodzie. Z racji tego, iż zdecydowaliśmy się na wersję lustrzaną projektu, strych na poddaszu znajduje na północ, a balkon przy obu sypialniach na południe. We wszystkich pomieszczeniach jest bardzo jasno i nie mamy żadnych problemów z doświetleniem. Rano, gdy jemy śniadanie, najwięcej słońca mamy w kuchni, a przez resztę dnia część dzienna jest oświetlana przez okno w salonie, od strony południowej. Wszystkim bardzo podoba się duże okno tarasowe o wymiarach 2x2,20m. Bardzo dobrze się prezentuję, jednak ma też swoje wady. Zajmuje na ścianie bardzo dużo miejsca i nie mogłam przez to umieścić w salonie narożnika, na którym mi zależało. Nieco nad tym ubolewam, jednak nie jest to jakiś szczególnie wielki problem. Jeśli ktoś budujący ten sam dom również chciałby postawić w części dziennej kanapę narożnikową, to warto pomyśleć nad przesunięciem tego okna. Pochodzę z miejscowości, w której wybudowałam swój nowy dom. Wróciłam tu ponownie po 17 latach mieszkania w bloku i jestem naprawdę szczęśliwa. Lubię wieś i prywatne domy jednorodzinne. Żadne czynności związane z ogrzewaniem czy użytkowaniem takiego domu nie sprawiają mi trudności. Cieszę się, iż wreszcie mam dużą, przestronną kuchnię. Jest świetnie zaaranżowana i bardzo ustawna. Nasz salon również rewelacyjnie się prezentuje. Zrobiliśmy w tym pomieszczeniu podwieszany sufit, a ścianę wyłożyliśmy ozdobnym kamieniem. Taras zrobiony z kostki, dodaje uroku zewnętrznej części domu. Przejrzałam naprawdę sporo projektów i uważam, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares III WOE1019 był strzałem w dziesiątkę. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, prosty i bez zbędnych, długich korytarzy. Powierzchnia jest w nim maksymalnie wykorzystana, a 3 sypialnie świetnie sprawdzają się przy naszej 4-osobowej rodzinie. Z czystym sercem polecam ten projekt przyszłym budującym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Ares III

  – 0 głosów

Projekt domu Ares III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ares III

Projekt domu Ares 4 3D

Ares 4

134,6 m²

Projekt domu Ares Bis

Ares Bis

138,41 m²

Projekt domu Ares paliwo stałe

Ares paliwo stałe

132,78 m²

Projekt domu Ares

Ares

133,01 m²

Projekt domu Ares II paliwo stałe

Projekt domu Ares II

Ares II

132,84 m²

Projekt domu Ares III paliwo stałe

Projekty podobne do Ares III WOE1019

Projekt domu Ajaks Bis G2 3D

Ajaks Bis G2

127,26 m²

Projekt domu Karmelita 2M -100 3D iDesigner

Karmelita 2M

138,35 m²

Projekt domu Alandra 2M -200 3D iDesigner

Alandra 2M

131,98 m²

Projekt domu Lisandra 2M -100 3D iDesigner

Lisandra 2M

122,9 m²

Projekt domu Torina BIS 2M -200 3D iDesigner

Torina BIS 2M

131,54 m²

Projekt domu Karmelita BIS 2M -100 3D

Karmelita BIS 2M

144,58 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych