Projekt domu AR 115 P1 KRL1092

Cena projektu: 1 190 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
113,68 m²
Min. szer. działki
15,74 m
Wysokość budynku
8,2 m
Pow. zabudowy
80,03 m²
Kąt nach. dachu
43°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu AR 115 P1 odpowiedni do zrealizowania na wąską działkę, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca. Dom cechuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt AR 115 P1 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Przewidzianą w domu piwnicę można przeznaczyć na zrobienie pomieszczeń do przechowywania narzędzi czy przetworów. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Dużym plusem kuchni zamkniętej na salon jest wyraźny podział pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy w spokoju mogą realizować swoją kucharską pasję. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Na parterze znajduje się toaleta, a na poddaszu architekt przewidział funkcjonalną łazienkę. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu AR 115 P1 - Rzut piwnicy

1 korytarz
6,46 m²
2 pom. gospodarcze
24,56 m²
3 pom. gospodarcze
5,9 m²
4 pom. gospodarcze
24,06 m²
razem
60,98 m²

Rzut kondygnacji projektu AR 115 P1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,43 m²
2 wc
6,11 m²
3 kuchnia
7,68 m²
4 pokój dzienny
24,68 m²
5 hall
5,44 m²
6 schody
6,21 m²
7 pokój
9,82 m²
razem
64,37 m²

Rzut kondygnacji projektu AR 115 P1 - Rzut poddasza

1 schody
2,38 m² (2,38 m²)
2 hall
4,91 m² (4,91 m²)
3 pokój
8,77 m² (11,48 m²)
4 pokój
9,99 m² (12,54 m²)
5 łazienka
4,81 m² (6,72 m²)
6 pokój
18,45 m² (23,61 m²)
razem
49,31 m² (61,64 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu AR 115 P1 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu AR 115 P1
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe /lane na mokro/. Ściany fundamentowe: betonowe /lane na mokro/- alternatywnie bloczki betonowe. Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny 25 cm + styropian 12 cm - alternatywnie beton komórkowy, pustak ceramiczny. Ściany wewnętrzne nośne: pustak 18 lub 20 cm - alternatywnie beton komórkowy, pustak ceramiczny. Ścianki działowe: pustak 12 cm lub z płyt gipsowo kartonowych (GK). Schody: żelbetowe lub o konstrukcji drewnianej. Strop: żelbetowy /lany na mokro/ - alternatywnie gęstożebrowy. Więźba: drewniana. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna - alternatywnie blacha, papa bitumiczna. Projektowane ogrzewane: gazowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ArchStudio

Opinie mieszkańców domu AR 115 P1

Zdjęcie profilowe MateuszM
MateuszM
Do wyboru projektu podszedłem bardzo praktycznie. Nie dysponuje ogromnymi środkami finansowymi, a jednocześnie zależało mi na dosyć dużym domu - tak aby uwzględniona w nim liczba pokoi była wystarczająca dla naszej rodziny. Szukałem budynku, który będzie relatywnie tani w realizacji, a taki właśnie wydał mi się projekt AR 115 P1 KRL1092. Posiada prostą, zwartą bryłę, dwuspadowy dach, małą ilość okien połaciowych oraz kominów. Dodatkowo, nie uwzględniono w nim elementów, które mogą powodować powstawanie mostków termicznych, co ma wpływ na koszty późniejszej eksploatacji.

Ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję, budowa odbyła się w krótkim czasie i bez żadnych problemów. Moje założenia się sprawdziły, gdyż inwestycja naprawdę okazała się niedroga, mimo iż korzystaliśmy z materiałów dobrej jakości. Ściany postawiliśmy przy użyciu cegieł 30 cm, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Postawienie domu oraz jego wykończenie w stanie „pod klucz” bez problemu można zamknąć w kwocie ok. 300 tys. zł.

Przyznam szczerze, że nawet nie planowałem tak szybkiej budowy, jednak udało nam się znaleźć wolną i chętną do pracy ekipę fachowców. Wykonawcy ze wszystkim bardzo sprawnie sobie poradzili, mimo iż przez większość czasu na placu budowy było ich tylko trzech. Prosta forma bryły pozwoliła mi, jako laikowi, na samodzielne wykonanie fundamentów w czasie urlopu. Stan zerowy powstał w sierpniu, zaś we wrześniu murarze rozpoczęli stawianie ścian. Pierwsza kondygnacja i strop zostały wykonane pod koniec października, a do grudnia mieliśmy już zrobioną drugą kondygnację wraz z dachem. W trakcie zimy fachowcy murowali wewnętrzne ścianki. W kwietniu kładzione były tynki i warstwy izolacyjne. Na jakiś czas budowa została wstrzymana, jednak w sierpniu ruszyły kolejne prace wykończeniowe. Pod koniec października mieliśmy wykonane podłogi, instalacje oraz drzwi wewnętrzne i w listopadzie dom był już gotowy do zamieszkania.

Cała konstrukcja została wykonana zgodnie z planem, jednak na chwilę obecną widzę, iż dolna kondygnacja mogłaby być nieco niższa. Pomieszczenia na parterze mają wysokość ponad 2,70 m, aczkolwiek sądzę że 2,50 - 2,60 m spokojnie by wystarczyło. Myślę więc, że można zrezygnować z jednej warstwy bloczków. Sądzę, że dobrym pomysłem będzie także podniesienie ścianek kolankowych, aby na poddaszu uzyskać więcej przestrzeni - tym samym sypialnie staną się ustawniejsze. Na początku chciałem zastosować tą zmianę wraz ze zmniejszeniem kąta nachylenia dachu do 38°, jednak projektant adaptujący stwierdził, że dach zdominuje bryłę i budynek straci swój urok.

Wybór projektu AR 115 P1 KRL1092 był przemyślaną decyzją, dlatego prowadziłem do niego jedynie niewielkie zmiany. Układ pomieszczeń na parterze jest funkcjonalny i nie wymagał modyfikacji, zaś na poddaszu przedzieliłem ścianką działową największą sypialnię, tworząc jednocześnie dwie mniejsze. Postanowiłem zrezygnować z jednego okna w salonie, ponieważ chciałem mieć jedną wolną ścianę, aby postawić przy niej regał z książkami. Poza tym, większa ilość przeszkleń wiąże się z ochładzaniem pomieszczenia. Zamiast okna połaciowego nad klatką schodową, wstawiłem tradycyjne, ponieważ dachowe ciężko byłoby umyć. Świetnym pomysłem było także wstawienie prysznica do łazienki na parterze i szczerze polecam to rozwiązanie. Na przeciwko znajduje się pokój, w którym mogą zatrzymać się goście, więc dodatkowe miejsce do umycia się jest bardzo praktyczne.

Jestem naprawdę zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym AR 115 P1 KRL1092. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został świetnie przemyślany. Komunikacja nie zajmuje dużo miejsca, pozostała powierzchnia jest w pełni wykorzystana, a pomieszczenia są przestronne. Salon ma idealne rozmiary - jedna z jego stron funkcjonuje jako jadalnia, zaś po drugiej mamy wygodną strefę wypoczynkową. Układ kuchni, choć nie jest ona zbyt duża, pozwolił na wstawienie sporej ilości szafek oraz długiego blatu do pracy, z czego jestem bardzo zadowolony. Przed budową znajomi oglądali nasz projekt i twierdzili, że sypialnie będą malutkie. Podane wymiary to jednak powierzchnia użytkowa liczona bez skosów i po wybudowaniu domu wszyscy byli zaskoczeni, gdyż okazało się, że pokoje są całkowicie wystarczające. Jesteśmy 6-osobową rodziną, metraż naszego domu jest dla nas odpowiedni i mieszka nam się w pełni komfortowo. Projekt AR 115 P1 KRL1092 mogę polecić wszystkim, którym zależy na wygodnym, prostym i tanim w realizacji budynku. Pozdrawiam.

Recenzje projektu AR 115 P1

  – 0 głosów

Projekt domu AR 115 P1 należy do kategorii

Projekty podobne do AR 115 P1 KRL1092

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 P -400

Projekt domu Avocado II Termo

Avocado II Termo

109,78 m²

Projekt domu Alfred - murowana – ceramika -350 3D

Projekt domu Campora Termo

Campora Termo

119,42 m²

Projekt domu Tosia - murowana – beton komórkowy -350

Projekt domu AR 115P2

AR 115P2

111,51 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych