Projekt domu APS 234 LUA1267

Cena projektu: 2 290 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
124,2 m²
Min. szer. działki
21,21 m
Wysokość budynku
8,34 m
Pow. zabudowy
127,8 m²
Kubatura
340 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
195,2 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom APS 234 z poddaszem użytkowym to budynek o ciekawej, rozrzeźbionej formie, przekryty dachem dwuspadowym. Dzięki kompozycji kolorów na elewacji, przełamanej dużymi przeszkleniami i wzbogaconej nietypowymi balustradami balkonów dom nabiera nowoczesnego wyglądu. Centrum domu stanowi pokój dzienny z wykuszem oraz wyjściem na taras, dzięki czemu jest on jasny i urozmaicony widokiem na ogród. Przylega do niego odrębna kuchnia o stosunkowo dużej powierzchni, dodatkowo uzupełniona narożną spiżarnią. Otwarty na salon hall z reprezentacyjną klatką schodową prowadzi również do niewielkiej łazienki oraz wychodzącego na taras pokoju, w sam raz do pracy lub nauki. Pozostałą, całkiem oddzielną część domu APS 234 wykorzystano na garaż oraz kotłownię z wejściami z zewnątrz. Na poddaszu zaaranżowano trzy sypialnie z balkonami oraz łazienkę. Dodatkowo na półpiętrze, nad garażem, usytuowano strych, a w związku z tym, że przewidziano tam okna, bez przeszkód można urządzić jeszcze jedną sypialnię. Dom APS 234 to świetna opcja dla inwestorów szukających budynku o atrakcyjnym, reprezentacyjnym wyglądzie, wpisującym się w nowoczesne trendy. Ponadto optymalnie rozplanowane wnętrze i duża ilość pomieszczeń pozwolą zamieszkać rodzinie typu 2+4.

Rzut kondygnacji projektu APS 234 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,9 m²
2 hall
6,4 m²
3 kuchnia + spiżarnia
11,2 m²
4 pokój dzienny
28,1 m²
5 pokój
12,4 m²
6 schody
1,7 m²
7 korytarz
2,5 m²
8 łazienka
4,5 m²
9 kotłownia
8,6 m²
10 garaż jednostan.
21,4 m²
razem
99,7 m²

Rzut kondygnacji projektu APS 234 - Rzut poddasza

1 hall
4,7 m²
2 pokój
12 m²
3 pokój
12,5 m² (16 m²)
4 pokój
14,2 m² (18,6 m²)
5 łazienka
7,1 m² (10,8 m²)
6 strych
21,6 m² (29,7 m²)
7 schody
4 m²
razem
76,1 m² (95,8 m²)
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu APS 234 na działce
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
41 260 zł

stan surowy otwarty
113 635 zł

stan surowy zamknięty
24 053 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 155 000 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: gr. 25 cm - „POROTHERM”. Stropy: parter - typu „TERIVA”, poddasze - drewniany. Dach: drewniany. Pokrycie dachu: dachówka lub blacha. Ocieplenie poddasza: wełna mineralna. Tynk: mineralny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Archi-projekt

Opinie mieszkańców domu APS 234

Zdjęcie profilowe Ahilles5
Ahilles5
Podczas wyboru odpowiedniego projektu, uwagę zwracaliśmy przede wszystkim na to, aby przewidziany w nim układ pomieszczeń był funkcjonalny i spełniał potrzeby naszej rodziny. Przejrzeliśmy naprawdę wiele różnych propozycji, aż w końcu natrafiliśmy na projekt domu APS 234 LUA1267. Uwzględnione w nim wnętrze w całości odpowiadało naszym wymaganiom, więc wiedzieliśmy że jego zakup będzie trafną decyzją.

Cała budowa przebiegła sprawnie, a podczas niej nie mieliśmy żadnych problemów. Dokumentacja techniczna była czytelna i zrozumiała toteż współpracujący z nami fachowcy nie zgłaszali w tej kwestii zastrzeżeń. Projekt nabyliśmy na początku 2014.r i już w pierwszym roku od rozpoczęcia realizacji budynek został przykryty dachem. W kolejnym wykańczaliśmy, a w chwili obecnej (wrzesień 2016 r.) do ostatecznego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie drobne prace aranżacyjne. Do postawienia ścian użyliśmy ceramicznych bloczków Porotherm 25 cm, zaś strop wykonaliśmy w konstrukcji Teriva korzystając z gotowych systemów stropowych marki Konbet. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę betonową. Z racji tego, iż jest to dosyć ciężki materiał postanowiliśmy zwiększyć grubość krokwi tworzących więźbę.

Mimo, iż nie zmieniliśmy podstawowej, zalecanej technologii budowy, trudno odnieść mi się do poprawności kosztorysu, ponieważ koszty naszej inwestycji zostały mocno zwiększone z racji zastosowanych przez nas metod izolacyjnych. Zależało mi na tym, aby parametry energetyczne nowego domu były zbliżone do budynków pasywnych, dlatego też bardzo dużą uwagę przywiązałem do odpowiedniego ocieplenia fundamentów, posadzek, bryły, stropu oraz dachu. Wykorzystałem produkty wysokiej jakości oraz nowoczesne specjalistyczne rozwiązania, które niestety na polskim rynku są jeszcze dosyć kosztowne. Budynek na etapie stanu surowego zamkniętego łącznie z wszelką izolacją kosztował nas nieco ponad 240 tys. zł.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 234 LUA1267 wprowadziliśmy jedynie kosmetyczne zmiany. Mi oraz mojej żonie bardzo zależało na dużej sypialni z garderobą, dlatego też postanowiliśmy zmienić przeznaczenie pierwotnego strychu nad garażem i to właśnie tam wykonaliśmy interesujące nas pomieszczenia. Był to naprawdę świetny pomysł, tym bardziej iż przestrzeń nad garażem znajduje się na półpiętrze, więc mamy więcej prywatności. Oprócz tego nieco zmniejszyliśmy wymiary okien w wykuszu jadalnianym oraz drzwi tarasowych w salonie. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz z pewnością zdecydowałbym się na jedną. Na chwilę obecną, jedynym elementem który nie do końca nas satysfakcjonuje są schody. Gdy przyszła pora na ich wykonanie okazało się, iż przestrzeń na nie przewidziana jest nieco za mała, aby zrobić je w pełni funkcjonalny sposób. Warto więc już na etapie adaptacji poszerzyć klatkę schodową, tym bardziej że śmiało można zrobić to kosztem części znajdującego się obok pokoju czy łazienki.

Do układu pomieszczeń natomiast nie mamy nawet najmniejszych zastrzeżeń. Odpowiedniego projektu domu szukaliśmy ponad pół roku, więc nasza decyzja była bardzo dokładnie przemyślana. Rozmieszczenie wnętrza jest w pełni komfortowe i w dalszym ciągu nie widzę w tej kwestii nic, co wymagałoby wprowadzenia poprawek. Nowy dom jest idealny dla naszej 4-osobowej rodziny. Sypialnie domowników znajdują się na poddaszu, a z kolei na parterze mamy jeszcze jeden dodatkowy pokój który może służyć zarówno jako gościnny, jak i gabinet. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu APS 234 LUA1267, który w całości spełnił nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe monika28_9
monika28_9
Wybierając idealny projekt domu zwracaliśmy uwagę na jego wygląd wizualny, aczkolwiek większe znaczenie miała dla nas funkcjonalność wnętrza. Spośród wielu oglądanych propozycji, finalnie wybraliśmy projekt domu APS 234 LUA1267, który spełniał nasze oczekiwania w obu powyższych kwestiach. Od początku interesował mnie przestronny salon, zaś mojemu mężowi zależało przede wszystkim na dodatkowym pokoju na dole. W tym przypadku każde z rozwiązań zostało uwzględnione, a dodatkowo bardzo spodobało mi się usytuowanie kuchni. Znajduje się blisko salonu, a jednocześnie tworzy ją osobne pomieszczenie, co wyjątkowo trafiło w moje gusta. Ponadto kuchnia posiada dosyć spore rozmiary, co również miało znaczenie. Oprócz praktycznego układu na parterze spodobało nam się poddasze, na którym uwzględniono idealną dla naszej rodziny liczbę sypialni.

Jestem zadowolona z przebiegu naszej realizacji. Wszystko odbyło się zgodnie z planem i w stosunkowo krótkim czasie. Techniczna strona projektu pod względem konstrukcyjnym została dobrze sporządzona, a fachowcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie. Projekt nabyliśmy w marcu 2014 r., a już wiosną 2016 r. wprowadziliśmy się do nowego, wykończonego domu. Budynek został wymurowany z bloczków Ytong Energo 24 cm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Röben. Postanowiliśmy zmienić zalecaną w dokumentacji konstrukcję stropu i tradycyjnie wylaliśmy go betonem. Przyznam, że koszty naszej inwestycji znacznie przekroczyły podane w kosztorysie - stan surowy zamknięty wyniósł ok. 190 tys. zł. Myślę więc, że decydując się na projekt domu APS 234 LUA1267 bezpieczniej będzie liczyć się z wydatkami wyższymi w stosunku do oszacowanych.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu o najniższym i tym samym najkorzystniejszym, dostępnym na polskim rynku współczynniku przenikalności cieplnej. Izolację poddasza tworzy wełna mineralna o grubości 30 cm. Takie rozwiązania sprawiają, że dom jest ciepły i ekonomiczny. W kotłowni zamontowaliśmy piec na pellet, jednak tym opałem głównie palimy w sezonie letnim, gdy ogrzewamy jedynie wodę użytkową i wtedy schodzi go naprawdę niewiele. Zimą natomiast palimy drewnem, a od początku okresu grzewczego do chwili obecnej (koniec lutego) zużyliśmy ok. 15 m³.

Aby dopasować projekt domu APS 234 LUA1267 do wszystkich naszych potrzeb, postanowiliśmy wprowadzić w nim kilka ulepszeń. Garaż został poszerzony o 1 m, dzięki czemu nawet po zamontowaniu w nim regałów, wychodzenie z samochodu jest w pełni swobodne, a dodatkowo uzyskaliśmy w nim miejsce na składowanie opału. Powiększenie garażu automatycznie spowodowało zwiększenie znajdującego się nad nim pomieszczenia. Jest ono na tyle duże, iż przeznaczyliśmy je na zrobienie dodatkowego pokoju, garderoby oraz praktycznej pralni. Oprócz tego, zdecydowaliśmy się na lekkie zmniejszenie łazienki na parterze, a część jej powierzchni przyłączyliśmy do wiatrołapu. Taki zabieg spowodował utworzenie w nim korytarzyka z bezpośrednim wejściem do garażu i tym samym zrezygnowaliśmy z pierwotnie przewidzianego pod schodami. Przestrzeń pod nimi zaadaptowaliśmy na schowek, w którym przechowujemy przetwory. Z tego względu oryginalna spiżarnia nie była nam potrzebna, więc zrezygnowaliśmy z niej na rzecz powiększenia kuchni.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 234 LUA1267. Decyzja o jego wyborze była dobrze przemyślana, a wprowadzenie w nim kilku niewielkich modyfikacji sprawiło, iż nowy dom spełnia nasze oczekiwania w 100%. Wnętrze jest niesamowicie funkcjonalne, a na tym szczególnie mi zależało. Od początku byliśmy świadomi potrzeb naszej rodziny i bardzo się cieszę, że udało nam się zrealizować dom w całości zgodny z naszymi wyobrażeniami. Mieszkamy w nim w czwórkę i metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje, więc każde z dwójki dzieci ma swoją sypialnię. Myślę jednak, że projekt domu APS 234 LUA1267 jest również świetną propozycją dla większej rodziny, tym bardziej iż mamy jeszcze dwa dodatkowe pomieszczenia - nad garażem oraz na parterze, które obecnie służy nam jako pokój gościnny, ale sprawdzi się także jako sypialnia dla osób starszych. Pozdrawiam.

Recenzje projektu APS 234

  5 – 3 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

kasiakrak buduje ten dom  18.10.2016 12:06

monika28_9 buduje ten dom  13.03.2017 12:41

Justyna1384 buduje ten dom  15.03.2017 12:44

Projekt domu APS 234 należy do kategorii

Projekty podobne do APS 234 LUA1267

Projekt domu APS 289

APS 289

123,5 m²

Projekt domu APS 242

APS 242

115,5 m²

3D Projekt domu Marsala Mała

Marsala Mała

116,84 m²

Projekt domu Ewa Lux 1 wersja A

Ewa Lux 1 wersja A

125,2 m²

3D Projekt domu Domidea 60 dG

Domidea 60 dG

128,37 m²

Projekt domu Ewa Lux 1 wersja A paliwo stałe