Projekt domu APS 234 LUA1267

Cena projektu: 2 740 zł 2 440 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 26 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
124,1 m²
Min. szer. działki
21,21 m
Wysokość budynku
8,34 m
Pow. zabudowy
135,7 m²
Kubatura
340 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
195,2 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom APS 234 z poddaszem użytkowym to budynek o ciekawej, rozrzeźbionej formie, przekryty dachem dwuspadowym. Dzięki kompozycji kolorów na elewacji, przełamanej dużymi przeszkleniami i wzbogaconej nietypowymi balustradami balkonów dom nabiera nowoczesnego wyglądu. Centrum domu stanowi pokój dzienny z wykuszem oraz wyjściem na taras, dzięki czemu jest on jasny i urozmaicony widokiem na ogród. Przylega do niego odrębna kuchnia o stosunkowo dużej powierzchni, dodatkowo uzupełniona narożną spiżarnią. Otwarty na salon hall z reprezentacyjną klatką schodową prowadzi również do niewielkiej łazienki oraz wychodzącego na taras pokoju, w sam raz do pracy lub nauki. Pozostałą, całkiem oddzielną część domu APS 234 wykorzystano na garaż oraz kotłownię z wejściami z zewnątrz. Na poddaszu zaaranżowano trzy sypialnie z balkonami oraz łazienkę. Dodatkowo na półpiętrze, nad garażem, usytuowano strych, a w związku z tym, że przewidziano tam okna, bez przeszkód można urządzić jeszcze jedną sypialnię. Dom APS 234 to świetna opcja dla inwestorów szukających budynku o atrakcyjnym, reprezentacyjnym wyglądzie, wpisującym się w nowoczesne trendy. Ponadto optymalnie rozplanowane wnętrze i duża ilość pomieszczeń pozwolą zamieszkać rodzinie typu 2+4.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu APS 234 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,9 m²
2 hall
7 m²
3 kuchnia + spiżarnia
11,4 m²
4 pokój dzienny
28,1 m²
5 pokój
12,4 m²
6 schody
1,6 m²
7 korytarz
2,5 m²
8 łazienka
4,5 m²
9 kotłownia
8,6 m²
10 garaż jednostan.
21,4 m²
razem
100,4 m²

Rzut kondygnacji projektu APS 234 - Rzut poddasza

1 hall
4,7 m²
2 pokój
12 m²
3 pokój
11,8 m² (16 m²)
4 pokój
13,4 m² (18,6 m²)
5 łazienka
6,4 m² (10,8 m²)
6 strych
21,6 m² (30,2 m²)
7 schody
4 m²
razem
73,9 m² (96,3 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Zobacz i zaaranżuj wnętrza tego domu w 3D Tylko teraz w iDesigner bezpłatnie

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu APS 234 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
56 994 zł

stan surowy otwarty
156 906 zł

stan surowy zamknięty
33 258 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

247 158 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: pustaki ceramiczne + ocieplenie TERMOORGANIKA. Stropy: parter - typu TERIVA, poddasze - drewniany. Dach: drewniany. Pokrycie dachówka lub blacha. Kąt nachylenia dachu: 38 stopni. Ocieplenie poddasza: wełna mineralna ROCKWOOL. Tynk: mineralny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHI-PROJEKT

Opinie mieszkańców domu APS 234

Zdjęcie profilowe Ahilles5
Ahilles5
Podczas wyboru odpowiedniego projektu, uwagę zwracaliśmy przede wszystkim na to, aby przewidziany w nim układ pomieszczeń był funkcjonalny i spełniał potrzeby naszej rodziny. Przejrzeliśmy naprawdę wiele różnych propozycji, aż w końcu natrafiliśmy na projekt domu APS 234 LUA1267. Uwzględnione w nim wnętrze w całości odpowiadało naszym wymaganiom, więc wiedzieliśmy że jego zakup będzie trafną decyzją. Cała budowa przebiegła sprawnie, a podczas niej nie mieliśmy żadnych problemów. Dokumentacja techniczna była czytelna i zrozumiała toteż współpracujący z nami fachowcy nie zgłaszali w tej kwestii zastrzeżeń. Projekt nabyliśmy na początku 2014.r i już w pierwszym roku od rozpoczęcia realizacji budynek został przykryty dachem. W kolejnym wykańczaliśmy, a w chwili obecnej (wrzesień 2016 r.) do ostatecznego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie drobne prace aranżacyjne. Do postawienia ścian użyliśmy ceramicznych bloczków Porotherm 25 cm, zaś strop wykonaliśmy w konstrukcji Teriva korzystając z gotowych systemów stropowych marki Konbet. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę betonową. Z racji tego, iż jest to dosyć ciężki materiał postanowiliśmy zwiększyć grubość krokwi tworzących więźbę.

Mimo, iż nie zmieniliśmy podstawowej, zalecanej technologii budowy, trudno odnieść mi się do poprawności kosztorysu, ponieważ koszty naszej inwestycji zostały mocno zwiększone z racji zastosowanych przez nas metod izolacyjnych. Zależało mi na tym, aby parametry energetyczne nowego domu były zbliżone do budynków pasywnych, dlatego też bardzo dużą uwagę przywiązałem do odpowiedniego ocieplenia fundamentów, posadzek, bryły, stropu oraz dachu. Wykorzystałem produkty wysokiej jakości oraz nowoczesne specjalistyczne rozwiązania, które niestety na polskim rynku są jeszcze dosyć kosztowne. Budynek na etapie stanu surowego zamkniętego łącznie z wszelką izolacją kosztował nas nieco ponad 240 tys. zł. Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 234 LUA1267 wprowadziliśmy jedynie kosmetyczne zmiany. Mi oraz mojej żonie bardzo zależało na dużej sypialni z garderobą, dlatego też postanowiliśmy zmienić przeznaczenie pierwotnego strychu nad garażem i to właśnie tam wykonaliśmy interesujące nas pomieszczenia. Był to naprawdę świetny pomysł, tym bardziej iż przestrzeń nad garażem znajduje się na półpiętrze, więc mamy więcej prywatności. Oprócz tego nieco zmniejszyliśmy wymiary okien w wykuszu jadalnianym oraz drzwi tarasowych w salonie. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz z pewnością zdecydowałbym się na jedną. Na chwilę obecną, jedynym elementem który nie do końca nas satysfakcjonuje są schody. Gdy przyszła pora na ich wykonanie okazało się, iż przestrzeń na nie przewidziana jest nieco za mała, aby zrobić je w pełni funkcjonalny sposób. Warto więc już na etapie adaptacji poszerzyć klatkę schodową, tym bardziej że śmiało można zrobić to kosztem części znajdującego się obok pokoju czy łazienki. Do układu pomieszczeń natomiast nie mamy nawet najmniejszych zastrzeżeń. Odpowiedniego projektu domu szukaliśmy ponad pół roku, więc nasza decyzja była bardzo dokładnie przemyślana. Rozmieszczenie wnętrza jest w pełni komfortowe i w dalszym ciągu nie widzę w tej kwestii nic, co wymagałoby wprowadzenia poprawek. Nowy dom jest idealny dla naszej 4-osobowej rodziny. Sypialnie domowników znajdują się na poddaszu, a z kolei na parterze mamy jeszcze jeden dodatkowy pokój który może służyć zarówno jako gościnny, jak i gabinet. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu APS 234 LUA1267, który w całości spełnił nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe monika28_9
monika28_9
Wybierając idealny projekt domu zwracaliśmy uwagę na jego wygląd wizualny, aczkolwiek większe znaczenie miała dla nas funkcjonalność wnętrza. Spośród wielu oglądanych propozycji, finalnie wybraliśmy projekt domu APS 234 LUA1267, który spełniał nasze oczekiwania w obu powyższych kwestiach. Od początku interesował mnie przestronny salon, zaś mojemu mężowi zależało przede wszystkim na dodatkowym pokoju na dole. W tym przypadku każde z rozwiązań zostało uwzględnione, a dodatkowo bardzo spodobało mi się usytuowanie kuchni. Znajduje się blisko salonu, a jednocześnie tworzy ją osobne pomieszczenie, co wyjątkowo trafiło w moje gusta. Ponadto kuchnia posiada dosyć spore rozmiary, co również miało znaczenie. Oprócz praktycznego układu na parterze spodobało nam się poddasze, na którym uwzględniono idealną dla naszej rodziny liczbę sypialni. Jestem zadowolona z przebiegu naszej realizacji. Wszystko odbyło się zgodnie z planem i w stosunkowo krótkim czasie. Techniczna strona projektu pod względem konstrukcyjnym została dobrze sporządzona, a fachowcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie. Projekt nabyliśmy w marcu 2014 r., a już wiosną 2016 r. wprowadziliśmy się do nowego, wykończonego domu. Budynek został wymurowany z bloczków Ytong Energo 24 cm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Röben. Postanowiliśmy zmienić zalecaną w dokumentacji konstrukcję stropu i tradycyjnie wylaliśmy go betonem. Przyznam, że koszty naszej inwestycji znacznie przekroczyły podane w kosztorysie - stan surowy zamknięty wyniósł ok. 190 tys. zł. Myślę więc, że decydując się na projekt domu APS 234 LUA1267 bezpieczniej będzie liczyć się z wydatkami wyższymi w stosunku do oszacowanych.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu o najniższym i tym samym najkorzystniejszym, dostępnym na polskim rynku współczynniku przenikalności cieplnej. Izolację poddasza tworzy wełna mineralna o grubości 30 cm. Takie rozwiązania sprawiają, że dom jest ciepły i ekonomiczny. W kotłowni zamontowaliśmy piec na pellet, jednak tym opałem głównie palimy w sezonie letnim, gdy ogrzewamy jedynie wodę użytkową i wtedy schodzi go naprawdę niewiele. Zimą natomiast palimy drewnem, a od początku okresu grzewczego do chwili obecnej (koniec lutego) zużyliśmy ok. 15 m³.

Aby dopasować projekt domu APS 234 LUA1267 do wszystkich naszych potrzeb, postanowiliśmy wprowadzić w nim kilka ulepszeń. Garaż został poszerzony o 1 m, dzięki czemu nawet po zamontowaniu w nim regałów, wychodzenie z samochodu jest w pełni swobodne, a dodatkowo uzyskaliśmy w nim miejsce na składowanie opału. Powiększenie garażu automatycznie spowodowało zwiększenie znajdującego się nad nim pomieszczenia. Jest ono na tyle duże, iż przeznaczyliśmy je na zrobienie dodatkowego pokoju, garderoby oraz praktycznej pralni. Oprócz tego, zdecydowaliśmy się na lekkie zmniejszenie łazienki na parterze, a część jej powierzchni przyłączyliśmy do wiatrołapu. Taki zabieg spowodował utworzenie w nim korytarzyka z bezpośrednim wejściem do garażu i tym samym zrezygnowaliśmy z pierwotnie przewidzianego pod schodami. Przestrzeń pod nimi zaadaptowaliśmy na schowek, w którym przechowujemy przetwory. Z tego względu oryginalna spiżarnia nie była nam potrzebna, więc zrezygnowaliśmy z niej na rzecz powiększenia kuchni.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 234 LUA1267. Decyzja o jego wyborze była dobrze przemyślana, a wprowadzenie w nim kilku niewielkich modyfikacji sprawiło, iż nowy dom spełnia nasze oczekiwania w 100%. Wnętrze jest niesamowicie funkcjonalne, a na tym szczególnie mi zależało. Od początku byliśmy świadomi potrzeb naszej rodziny i bardzo się cieszę, że udało nam się zrealizować dom w całości zgodny z naszymi wyobrażeniami. Mieszkamy w nim w czwórkę i metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje, więc każde z dwójki dzieci ma swoją sypialnię. Myślę jednak, że projekt domu APS 234 LUA1267 jest również świetną propozycją dla większej rodziny, tym bardziej iż mamy jeszcze dwa dodatkowe pomieszczenia - nad garażem oraz na parterze, które obecnie służy nam jako pokój gościnny, ale sprawdzi się także jako sypialnia dla osób starszych. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe kinulinka
kinulinka
Nasi sąsiedzi zdecydowali się na realizację projektu APS 161, a ich nowy dom wyjątkowo przypadł mi do gustu pod każdym względem. Z racji tego, gdy postanowiliśmy wybudować własny, zależało nam na znalezieniu bardzo podobnego, ale jednocześnie chciałam uniknąć różnicy wysokości dachu nad częścią mieszkalną i garażem. Oglądając różne wersje projektów APS natrafiłam na APS 234 LUA1267, który w całości spełniał nasze oczekiwania. Oprócz tego bardzo spodobał mi się fakt, uwzględnienia okna w łazience na parterze. Współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy i tym samym prace przebiegały całkiem sprawnie. W projekcie warto jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie dotyczące niezgodności między ogólnie dostępnymi rzutami i informacjami, a właściwymi rysunkami technicznymi. Dotyczyły one np. wysokości budynku czy metrażu dolnej łazienki. Dodatkowo, jedno niefortunne rozwiązanie dotyczyło frontowego balkonu. Kierownik budowy zauważył, iż wykonując go zgodnie z wytycznymi nie będzie on symetryczny względem lukarny i wyjścia balkonowego. Ta kwestia wyszła już w trakcie budowy, ale na szczęście udało się to wykonać w pełni estetycznie. Myślę jednak, że warto skupić się na tym elemencie już na etapie adaptacji.

Projekt domu APS 234 LUA1267 nabyliśmy w lipcu 2014 r. Już w październiku tego samego roku rozpoczęliśmy wykonywanie fundamentów, które następnie zostawiliśmy do odstania przez zimę. Wiosną 2015 r. fachowcy przystąpili do murowania ścian, a na chwilę obecną (kwiecień 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie prace wykończeniowe. Budynek postawiliśmy przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy blachodachówką. Zmieniliśmy zalecaną metodę wykonywania stropu i zamiast systemu Teriva wykonaliśmy go w monolitycznej żelbetowej konstrukcji. Myślę, że przy każdej tego typu inwestycji, bezpieczniej jest założyć koszta wyższe o ok. 20% w stosunku do kosztorysu. Jednocześnie uważam, że kwota podana w Extra Indexie dotycząca realizacji projektu domu APS 234 LUA1267 na etapie stanu surowego zamkniętego jest bardzo zbliżona do realiów.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu APS 234 LUA1267 od początku spełniał wszystkie moje oczekiwania. Zależało mi na dokładnie takim rozmieszczeniu wnętrza, dlatego też wykonaliśmy je w całości zgodnie z oryginałem. Postanowiłam jedynie wykuć przejście między kuchnią a korytarzem. Nowy dom w dalszym ciągu w pełni nas satysfakcjonuje, a przyszłym Inwestorom mogę doradzić rozważenie zmniejszenia proponowanych przeszkleń. Pierwotnie ich duże wymiary wydały mi się doskonałym rozwiązaniem i pod wieloma względami jest to najbardziej słuszne, aczkolwiek trzeba przyznać że tak duże okna wiążą się ze sporymi wydatkami. Łącznie wydaliśmy na nie ok. 24 tys. zł., więc jeśli komuś zależy na uzyskaniu oszczędności, część witryn i okien balkonowych warto zamienić na te o tradycyjnych rozmiarach.

Wnętrze projektu APS 234 LUA1267 zostało bardzo praktycznie przemyślane i tym samym dom jest funkcjonalny i bardzo komfortowy. Co prawda nie wiem czy teraz zdecydowałabym się na niego po raz drugi, gdyż jego metraż okazał się dla nas trochę za duży, jednak jeśli komuś zależy na dosyć obszernym i naprawdę przestronnym domu mogę śmiało w 100% go polecić. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Ania938
Ania938
Najważniejszym czynnikiem na jaki zwracaliśmy uwagę podczas wyboru projektu był układ budynku. Chcieliśmy aby ułożenie go na działce odpowiadało naszym oczekiwaniom pod względem usytuowania do drogi oraz kierunków świata. Najbardziej dopasowany wydał się nam APS 234 LUA1267 i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Istotne było to, iż po stronie której nie chcieliśmy mieć balkonów i tarasów, nie ma tych elementów oraz fakt, iż taras wychodzi na południe, czyli najbardziej słoneczną stronę. Cała inwestycja przebiegła zgodnie z oczekiwaniami. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była dobrze opracowana, a prace budowlane udało się zrealizować bardzo sprawnie. Fachowcy szybko poradzili sobie z powierzonymi zadaniami i już po zaledwie roku od rozpoczęcia budowy mogliśmy wprowadzić się do nowego, w pełni wykończonego domu. Tworzące go ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym i myślę, że przyszli Inwestorzy projektu domu APS 234 LUA1267 śmiało mogą sugerować się podaną kwotą.

Postanowiliśmy zastosować grubszą, niż zalecana w projekcie warstwę izolacyjną i bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. W kotłowni zamontowaliśmy piec na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Do domu wprowadziliśmy się przed zimą, a w tym czasie mury musiały jeszcze dobrze wyschnąć i porządnie się ogrzać. Tym samym przez pierwsze kilka miesięcy w kotle paliliśmy dosyć intensywnie. W sezonie letnim piec służy nam do ogrzewania wody użytkowej. Roczne łączne koszty związane z zakupem opału wyniosły ok. 3600-4000 zł. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 234 LUA1267 był przemyślaną decyzję. Przy jego zakupie wiedzieliśmy czego się spodziewać, a przewidziany w nim układ pomieszczeń odpowiadał nam na tyle, iż postanowiliśmy wykonać go w całości zgodnie z oryginalnym planem. Nowy dom jest praktyczny i w dalszym ciągu spełnia nasze oczekiwania. Przyszłym Inwestorom mogę jedynie polecić ewentualne rozważenie lekkiej modyfikacji schodów, które są nieco wąskie, a oprócz tego dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu APS 234

  4,9 – 9 głosów

5
89%
4
11%
3
0%
2
0%
1
0%

natalnik buduje ten dom  11.12.2017 09:49

paulkaam 06.08.2018 13:48

j.jaworowiczka 22.08.2018 12:42

mordka.mm 04.09.2018 14:53

kasiakrak buduje ten dom  18.10.2016 12:06

Ania938 buduje ten dom  17.05.2017 09:57

monika28_9 buduje ten dom  13.03.2017 12:41

Justyna1384 buduje ten dom  15.03.2017 12:44

Projekt domu APS 234 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu APS 234

Projekt domu APS 234 NEW -300

APS 234 NEW

135,7 m²

Projekty podobne do APS 234 LUA1267

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem XL -500 3D iDesigner

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Domena 202 A

Domena 202 A

131,9 m²

Projekt domu Ewa Lux 1A -300 3D iDesigner

Ewa Lux 1A

124,3 m²

Projekt domu APS 289 -300 iDesigner

APS 289

123,2 m²

Projekt domu Julia z garażem 1-st. [A] 3D

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych