Projekt domu APS 180 LUA1221

Cena projektu: 2 690 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
139,2 m²
Min. szer. działki
24,25 m
Wysokość budynku
7,55 m
Pow. zabudowy
224,6 m²
Kubatura
436 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
326 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu APS 180 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Wejście do budynku skierowane jest od południa, co jest istotnym rozwiązaniem dla osób, posiadających działkę z wjazdem od tej strony. Projekt APS 180 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Autor projektu przewidział w nim zarówno łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. APS 180 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu APS 180 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,3 m²
2 pom. gospodarcze
3,7 m²
3 hall
13,3 m²
4 wc
2,2 m²
5 łazienka
8,3 m²
6 pokój
13,2 m²
7 pokój
19,1 m²
8 pokój
14,7 m²
9 pokój dzienny
35,9 m²
10 kuchnia
16,2 m²
11 garaż jednostan.
19,4 m²
12 kotłownia
6,1 m²
razem
157,4 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu APS 180 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu APS 180
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
90 797 zł

stan surowy otwarty
142 919 zł

stan surowy zamknięty
29 036 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

262 752 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: z pustaków ceramicznych + ocieplenie TERMOORGANIKA. Strop: parter - typu TERIVA, poddasze - drewniany. Dach: drewniany. Pokrycie dachu dachówka lub blacha. . Kąt nachylenia dachu: 30 stopni. Ocieplenie poddasza: wełna mineralna ROCKWOOL. Tynk: mineralny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHI-PROJEKT

Opinie mieszkańców domu APS 180

Zdjęcie profilowe futer1973
futer1973
Projekt domu APS 180 LUA1221 przede wszystkim bardzo spodobał nam się ze względów wizualnych. Ciekawa konstrukcja budynku atrakcyjnie się prezentuje, ale oprócz tego na decyzję o jego wyborze wpływ miały również inne czynniki. Spodobało nam się, iż architekt przewidział możliwość dostosowania wymiarów garażu do indywidualnych potrzeb Inwestora. Dodatkowo, uwzględniony wewnątrz domu układ pomieszczeń wydał nam się funkcjonalny i przestronny na czym również nam zależało.

Cała inwestycja odbyła się bez problemów i zgodnie z planem, a fachowcy ze wszystkim poradzili sobie bardzo sprawnie. Nasza realizacja przebiegła naprawdę szybko, gdyż wybudowanie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam zaledwie rok. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Strop, zgodnie z projektem wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że decydując się na takie materiały, spokojnie można sugerować się kosztorysem oszacowanym przez architekta - myślę, że zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne.

Zewnętrzną warstwę izolacyjną bryły tworzy styropian o grubości 20 cm. Nie mieliśmy możliwości podłączenia do działki instalacji gazowej, dlatego też zdecydowaliśmy się na zamontowanie w kotłowni pieca, w którym palimy pelletem. Za nami dopiero pierwsza zima od zamieszkania, a mimo to jestem całkiem zadowolony z kosztów ogrzewania. Przez cały sezon grzewczy, łącznie z grzaniem wody użytkowej zużyliśmy ok. 3 tony opału.

Do oryginalnego projektu APS 180 LUA1221 wprowadziliśmy kilka zmian. Garaż powiększyliśmy do wymiarów dwustanowiskowego, a także zrezygnowaliśmy ze ścianki między kuchnią a hallem. Zamiast niej w tym miejscu wykonaliśmy praktyczną, kuchenną wyspę, a cała część dzienna jest dzięki temu jeszcze bardziej przestronna. Nie planujemy użytkowo adaptować poddasza, dlatego też postanowiliśmy nie wykonywać schodów w pierwotnie przewidzianym miejscu. Powierzchnię klatki schodowej przeznaczyliśmy na zrobienie spiżarki oraz powiększenie małej łazienki, co pozwoliło nam na wstawienie w niej prysznica. Wysuwane schody na strych wykonaliśmy w garażu.

Wybór projektu domu parterowego APS 180 LUA1221 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Myślę, że oprócz naniesionych modyfikacji, w nowym domu nie chcielibyśmy już niczego zmieniać. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i spełnia nasze oczekiwania. Być może wiatrołap mógłby być nieco mniejszy, aczkolwiek nie jest to kłopot - przynajmniej czuć przestrzeń wnętrza od razu po wejściu do domu. Z kolei duże wymiary otwartej części dziennej w pełni mnie satysfakcjonują. Pozdrawiam.

Recenzje projektu APS 180

  – 0 głosów

Projekt domu APS 180 należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych